Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 287525 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #60 -: Февруари 14, 2014, 05:08:13 pm »
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце?

Сатурн върху рожден Нептун отрезвява, нали? Зависи и от дома.

Цитат
Някой преживял ли е Сатурн съвпад прогресивно Слънце? 

Smarta,ти какви очаквания/предположения имаш в тази посока ?  ;)
Един познат има Сатурн върху прогресивно Слънце и натален Нептун наведнъж. В шести дом. Очаквам очакваното - болест. Той беше небрежен в здравето си. Но след време ще дам обратна връзка.

Сами, мъжът ми навлиза в аспект прогресивно Слънце рожден Сатурн, сега е 1* орб. Мисля, че се отключва вече, транз. Сатурн му направи точен квадрат към рожденото Слънце току-що, започна да сънува непокойни сънища и да се буди нощем с голяма тревога. След време ще кажа. Аспектът е в 7 дом. Слънцето му е У7, Сатурн У12, мисля, че ще се отрази в личните му отношения и брака, а не на физическото здраве, той е здрав и спортува.

Цитат
Един познат има Сатурн върху прогресивно Слънце и натален Нептун наведнъж. В шести дом. Очаквам очакваното - болест. Той беше небрежен в здравето си. Но след време ще дам обратна връзка. 

Пр.Слънце е съвпад нат.Нептун ,а тр.Сатурн е върху този аспект ,така ли ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #61 -: Февруари 14, 2014, 05:44:22 pm »
Пр.Слънце е съвпад нат.Нептун ,а тр.Сатурн е върху този аспект ,така ли ?!?
Точно така.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #62 -: Февруари 14, 2014, 06:21:27 pm »
Пр.Слънце е съвпад нат.Нептун ,а тр.Сатурн е върху този аспект ,така ли ?!?
Точно така.

Тр.Сатурн е задвижил прогресията с "трябва " нещо да се върши по темата ,провокирана от конфигурацията ,която пък  казва,че сега е дошъл момента да допусне съзнателно Нептун в живота си ,защото има подкрепата на Слънце ,как това ще се случи ,ще покажат знака и дома ,където се случва това и ако по натал има планети в аспект с Нептун,същите ще бъдат принудени да се включат в това приключение.
Болестта може да е причина за да се случат нещата или пък защото не иска да се случват ,може и да е резултат от вече случилото се ,зависи вече от цялата карта и доколко човек е на "ти" с участниците в "купона". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #63 -: Февруари 14, 2014, 06:30:30 pm »
Рени, нещо такова му бях казала и аз преди време (за съзнателното допускане на Нептун), интересно е, ще видим какво ще стане.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #64 -: Февруари 14, 2014, 08:03:28 pm »
Така ли? Ти си от онези рядко срещащи се хора, които сключват втори брак с един човек? Ами честито! Дано новото начало ви донесе повече удовлетворение от предишния път. Чела съм, че Емил Димитров се е оженил два пъти за майката на сина си, като между раздялата и втория брак имало 10 години разлика. Като наблюдавам хората как остаряват и съзряват, осъзнавам, че определени връзки преди определена възраст и при двамата или поне при единия просто не са възможни, хората трябва да са готови един за друг. Много вълнуващо е това, което казваш! :)

Ако ти е минал аспектът, няма да се върне опасността от болест. Значи наблюдавам този аспект при доста хора последователно. На една роднина и откриха диабет. Но тя беше предупреждавана в продължение на години, че трябва да си промени начина на живот, тя отказваше. Един приятел в този период правеше хипертонични кризи, говорех с него, че трябва да спре да се ядосва толкова и да се погрижи за себе си, той се стараеше, и всичко това отмина без сериозни последствия. В сегашния случай Сатурн (транзитен) е У8 и У9, Нептун (натален) е У11, а Слънцето (прогресивно) е У4. Заради 8 и 4 прогнозирам край/начало на нещо. Може да се раздели с илюзии (Нептун), с някои мечти да отрезнее (11 дом), възможно е да приключи приятелства (пак 11), очаквам да си промени отношението по 6-домните въпроси, нали там е съвпадът, най-вече здравето, понеже е немарлив в това отношение, доста пиеше и мисля, че сега ще спре вече, както по-рано беше решил. Може да влезе в трето съжителство по 11 дом, както искаше. Прилагам транзитната решетка - нещо по дома, където е аспектът, се случва, но промените са в домовете, които управляват участващите планети, както при теб с писането. Помня, че беше пуснала много хуаво стихче миналата година. :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #65 -: Февруари 15, 2014, 12:44:02 am »
Имам същият транзит като Акрукс, сега набира скорост, още не е точен. Нептун ми управлява 8 дом и е в 4, а сатурн, управлява 6 дом и е натално ситуиран в 9. Мисля, да видя какво да комбинирам като значение и да тръгна натам. наистина имам нужда от промяна и в навиците и в заниманията по 9 дом. Ама още не мога да ги навържа като нещо общо в смисъла на домовете, които участват в решетката. Сатурн и нептун в радикса нямат аспекти. Сатурн тъкмо ми мина през ИЦ.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #66 -: Февруари 15, 2014, 09:50:41 am »
Транзитен Сатурн съвпад Нептун,придава форма на творческия потенциал на втория,,амбицирайки го да се реализира като ново начало-общо за тази конфигурация.Спецификата във всеки отделен натал,ще покаже какво ,кога и къде -защото същия се случва при всеки на различна възраст,в различни домове ,при различен темперамент ,в мъжка или женска карта ,но винаги ще има отношение към 1,10,12-ти домове.
По-трудно се асимилира енергията ,която се "отделя" от тази конфигурацията ,защото двете планети имат различни принципи-едната придава форма,слага граници,другата точно обратното-размива формите,безкрайност-общото е ,че и двете имат "връзка" с миналото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #67 -: Февруари 15, 2014, 05:09:40 pm »
Благодаря за инфото, Акрукс! Знам, че като няма аспект с лична планета не е толкова вездесъщо, но ъгълът си е ъгъл, и сатурн си е сатурн, няма как да няма влияние.
« Последна редакция: Февруари 15, 2014, 05:11:57 pm от enigma »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #68 -: Февруари 28, 2014, 07:07:38 pm »
Преди малко забелязах,че тази седмица тр.Сатурн се обръща ретро. :57: Отново ще направи опозиция със Слънце,куинконс Венера и квадратура АЦ/ДЦ в натала ми.Транзитира през 4дом
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #69 -: Март 01, 2014, 09:25:53 pm »
Сатурн сега ми е в 10 дом върху Плутона и ми опозира Луната, която е управител на 7 и как го чувствам плаче ми се доста повече от обикновенно и доста от ухажорите ми им обясних, че няма как да стане, да не си губят времето .. просто осъзнах какво искам, за да започна връзка (любов и пепруди не ей така просто да имам връзка), повече се застоявам вкъщи, не ми се излиза изобщо , изморявам се повече....но пък  стигнах мечтаните КГ  :012: без диета  :D   :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #70 -: Март 02, 2014, 08:12:07 pm »
Забелязали ли сте някакви разлики в околната среда при ретро Сатурн - нещо наопаки с главата, както става наопаки с ретро Меркурий, примерно? Аз не съм наблюдавала как ми се отразява ретроградното му движение върху мен .... Чакам го да се върне на 19 градуса пак при у1-то ми, че да заслабея - този път без сянката на Дупитер, който точно тогава беше решил да ми се цопне на у1. Иначе Сатъра си не ми пречи, разбираме се.  :012: :012: :012:

Да,миналата година забелязах и още как-спря точно на К12 ,в градуса на Меркурий у7/10 ,който по натал е квадрат Марс,всичко за което се сетиш в сферата на 7/10 се срина ,по Марс ми изсмука силите и ми "заби " нож в гърба,по Меркурий-интриги,но понеже аспекта беше тригон ,имах възможност да взема правилно решение ,но чак сега малко преди пак да тръгне ретро Сатурн ,този път в градуса на Плутон .
С една дума-"платих си " ,но никой не ми върна ресто ,сега обаче с Плутон ...ще има такова ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #71 -: Март 04, 2014, 07:40:23 pm »
Пък аз вкарах в час хлапетата, с които работя. Такива мерки им уших, че гък не казаха. Не им и мина през акъла да се карат, да не говоря да се бият. Аз в ролята на фелдмаршал генералисимус, а те взеха, че ме заобичаха още повече и ме нарисуваха като цветя, луна и слънце, когато трябваше друго да рисуват. Сатурн ретро в натала, У5. Тайната е в дисциплината! Обичам го тоя Сатурн!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #72 -: Март 04, 2014, 08:42:27 pm »
Смарта, ти с деца ли работиш??? Ей, Господ събира, да знаеш  :38:

На мен Сатурна ми се мотка около К2. Тъй като имам съмнения за 5-7 мин в раждането, предполагам е на К2, а не все още в първи. Нека се върне в първи, че да съм подготвена за второто влизане във втори. Сега си беше изненада. Откъде да знам къде ми е купсидата? Писали са ме в и 55мин... :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #73 -: Март 05, 2014, 11:10:37 am »
Точно това направих Тъндър, но имаше събития в пордължение на 10на дни. Иначе, да, Марс на АЦ направо ме изстреля в орбита :08: Много яко! Чак се радвам, че ще ми е там през целия солар, но ще е ретро, за съжаление. Но пък важното е, че ще е там  :72:

А за Сатурна - засякох К2 по ремонта на колата. Канех се от 2-3 месеца да го направя, изведнъж я закарах и след седмица сумата се удвои... Та, аз се озъбих. Предполагам е заради заставането на Сатурн на по-малко от градус от К2, при новия ми час на раждане. Иначе, при стария, е на почти 3 градуса от купсидата. Така и Уран трайно ми влиза във втори дом, иначе съвпадаше с купсидата.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #74 -: Март 05, 2014, 08:34:44 pm »
Аз на Уран там съм му свикнала, че и с Нептун в другия край на 2д. Като брашнен чувал съм, а парите изтичат през пръстите ми. А все се опитвам да се контролирам, да заделям... Но сега със Сатурн близо до Урана ми се наби канчето сериозно. :lol_hitting:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински