Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291178 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #930 -: Юли 06, 2016, 10:25:02 pm »
Ребека, Луна/Юпитер , акцент Стрелец, Марс/Юпитер, Луна/Марс, Марс в Рак или Риби, са също носители на депресивни състояния-тук кой да оправдаем ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #931 -: Юли 06, 2016, 10:27:55 pm »
Това не е вярно, не оневинявайте сатурн -да депресията я поднася той и е набелязан за взривяване.

Има и нещо друго, което рядко се отчита като фактор, а не е за подценяване - транзитен Кету през натална Луна. Тревожността и безпокойството могат да се усетят по-силно, когато Кету навлезе в накшатрата, в която се намира Луната. В момента е все още в Пурва Бхадра, Луната на Тренди е в Сатабхиша.

В Пурва Бхадра ако някой има Луна, транзитът на възлите през накшатрата може да донесе и изблици на гняв, повишена конфликтност и /ако в натала има указания за повишена сензитивност/ някои странни изживявания, с леко паранормален привкус.

Но темата е за Сатурн - той задава тон, а възлите фокусират енергията.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #932 -: Юли 06, 2016, 11:09:09 pm »
Значи на кончето вихрогонче докато не му се накичи траурният воал на сатурн ву еднорогото рогче, нищо му няма, ама тоя му прави погребение приживе на всичко човешко юпитерово.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #933 -: Юли 06, 2016, 11:18:45 pm »
Лили,  включвайки  възлите, искаш да кажеш, че "посочвайки" дадена планета, същата я поставят под прожекторите и човек докато разбере,  кой път да хване в съответната сфера е нормално да реагира с криза, депресивно състояние . А защо са толкова актуални възлите при индийската, след като там липсва енергиен обмен, винаги ми е било любопитно ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #934 -: Юли 06, 2016, 11:20:59 pm »
По Кету не са баш прожектори - може да те прати и в килера, и в гардероба със скелети.  :012:

За каква липса на енергиен обмен говориш при възлите?  :017:

Във ведическата астрология това са чайа граха - невидими планети. Нематериални, нефизически, но притежаващи енергетика. Ако не притежаваха собствена енергетика, нямаше така активно да ги експлоатират в синастриите.
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 11:22:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #935 -: Юли 06, 2016, 11:26:43 pm »
Източникът на депресия не винаги е "гадна" планета била тя Сатурн, Марс или Плутон, но често същите по транзит задействат депресията у някой, чийто проблем може да е от неизразен Юпитер, потиснат Марс, затормозена  Венера и все ей такива примери. Всяка планета може да бъде сигнификатор на депресия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #936 -: Юли 06, 2016, 11:33:08 pm »
Има хора, по рождение предразположени към депресивни състояния - през по-голямата част от живота си са така. Това се вижда и в наталната карта - на кой колко ниско и дълбоко му е дъното. При един минава само с поплакване и меланхолия, при друг с негодуване и бълване на жлъч, а някои стигат до суицидни мисли и даже намерения - въпрос на хороскоп.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #937 -: Юли 06, 2016, 11:36:00 pm »
По Кету не са баш прожектори - може да те прати и в килера, и в гардероба със скелети.  :012:

За каква липса на енергиен обмен говориш при възлите?  :017:

Във ведическата астрология това са чайа граха - невидими планети. Нематериални, нефизически, но притежаващи енергетика. Ако не притежаваха собствена енергетика, нямаше така активно да ги експлоатират в синастриите.

Не възела, а планетата докосната от транзитния възел бива поставена под прожекторите-това казах.
Благодаря, за споделеното. Възлите са точки, тук енергия няма, а за да участват така активно при синастрия са "виновни" Слънце и Луна или по-точно "пресичането/преобръщането" на лунните и слънчеви принципи в посока уравновесяване на двете начала.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #938 -: Юли 06, 2016, 11:42:24 pm »
За възлите е хубаво да се прочете малко философска и астрологична основа, оттам нататък да тръгваме с категоричните констатации.

Относно Раху донякъде може да е "под прожекторите", но зависи и от други фактори по същото време. Ако говорим за Раху на видно място в някой натал - прави човека съответно видим и забележим - според знака, диспозитора и аспектите.

По същия начин и за Луната може да се каже, че няма собствена енергетика - само отразява светлината на Слънцето. На практика обаче съвсем не е така - тя се свързва с живота в материалната му форма /Слънцето - духовна, божествена/.
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 11:46:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #939 -: Юли 06, 2016, 11:58:08 pm »
Лили, транзитен възел към натална планета, за това говоря, нали от там тръгна коментара по казуса на Тренди( тр. нодална ос към Луна), а не как са поставени възлите в натала.
Така е, нужно е да се чете, и го правя, и тук съм прочела  доста полезна информация и ще продължавам да чета, което не е повод да не изказвам както предположения, така и знания. Категорична съм в мнението си, когато съм го съгласувала с поне три различни източника, но и това не е повод да не попитам или да се поинтересувам за четвърто такова, както направих. Аз съм човек, който търси, а не който сочи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #940 -: Юли 07, 2016, 12:05:49 am »
Предлагам да не спамим в темата.

Мисълта ми беше, че един транзит - в случая на Сатурн - може да бъде подсилен от преминаване на нодалната ос през същата точка. Възлите имат и влияние върху психиката, и върху тайминга понякога. Под фокус не се разбират само светлини и прожектори, на фокус може да бъде изкаран и някакъв проблем, психологическо състояние или емоционално преживяване. В случая с депресиите и с по-неустойчиви психики не са за подценяване.
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 12:09:20 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #941 -: Юли 07, 2016, 12:31:25 am »
Е, аз изказах същото преди няколко коментара, че всяка планета носи тази информация и как активирана по транзит от Сатурн се задейства депресивно изразяването й навън.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #942 -: Юли 07, 2016, 12:33:09 am »
Ако основен сигнификатор за депресия е Сатурн в съвпад с Луна,има хиляди други положения които да действат в тази посока,да сумират подобен ефект .Кету в/у Луна ако не се отработи с медитация за което е чудесен аспект ,ако не му се обърне внимание доброволно може предполагам и да го направи доброзорно -една доброзорна медитация може и да се възприеме за депресия  ::) В момента Кету ми е на Асц-не Луна,но има подобен ефект-добре ми се отдават абстракциите,но друго нищо не върви .Кету индийски много ми прилича на Нептун западен .Има потвърждение от другите транзити в момента при мен-апликиращ съвпад на тр.Марс с Нептун и аплик.съвпад на тр.Юпитер с Марс ,не е случайна синхроничност . ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #943 -: Юли 07, 2016, 02:40:50 pm »
Аз се чудя защо ми е депресивно и отчайващо, а той тр Сатурн квадратирал Луната. Последните 2-3 дни бяха ужасни, чувствам се смазана психически, не виждам светлинка в тунела. Сърдита съм на целия свят. По-бързо да се разпада този аспект, че не ми е добре от него.
Това не е аспект за два-три дни, а дългосрочен.
При мен тр Сатурн извърши тригон с Луната, а въпреки това ми беше депресивен период.
При теб оп-вероятно да идва от тр. Нептун У5 върху Луната в 4д.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #944 -: Юли 07, 2016, 04:23:10 pm »
Аз също се чувствам не добре в кожата си напоследък, тр. Сатурн куинконс Луна.
Добре поне, че Навлязоха бързаците в 1 дом, та стана идея по - леко.
За мен лекът е физическа работа, по- малко умуване, защото аз съм от тия , дето все мислят и премислят , както и всевъзможни бягства от реалността- филми, музика, излизания.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...