Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290736 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1065 -: Август 06, 2016, 12:24:19 am »
Когато Сатурн стане отново директен от 13 август очаква ли се някакво събитие по дома, в който транзитира в момента?

И искам да попитам нещо, но от лични наблюдения - на много места пише, че преди Сатурн да излезе от някой дом, ако сме си научили урока, който ни е донесъл, ще "даде" някакво възнаграждание. Така ли е, донасял ли ви е някаква "награда" в края на транзита си през даден дом?
  Сатурн като стане директен и делата по дома, който управлява в натала ще потръгнат напред, освен това градусите, в които се намира преди да тръгне напред се гледат, дали имаш в натала си нещо в този градус.
Сатурн чисти по пътя ненужното и внася стабилност, на теб лично във всеки дом като премине какво би могъл да ти донесе, зависи от това какви аспекти прави в натала, както и от останалата астрологична картина. След 2г ще премине в козирог и ще действа заедно с Плутон,  това ще е различно от преди 28г, когато пак беше в козирог, но тогава заедно с Нептун, а Плутон беше скорпион.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1066 -: Август 06, 2016, 12:46:34 am »
Знам, че при всеки е много различно. Донякъде ми харесва разчистването му, макар да не е по собствена воля. Аз съм решила да наблюдавам сега какво ще стане преди да премине в следващия дом и ще видя за себе си как "работи"преди напускането си. Миналия път се случи събитие, сега очаквам почти същото..мерси, че споделяте впечатления  :)

ПП - Veselin, не е вярно, че само взима по принцип, зависи от нагласите ти. На мен в 5д ми "отне" човек, без когото мислех, че няма да мога да живея. И тогава смятах, че ми отнема,да.. ноо ето към днешна дата съм безкрайно благодарна! Дал ми е урок и ми попречи да направя голяма грешка. Ето в крайна сметка - аз го приемам това за "награда", дал ми е като ми е отнел.  :)



Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1067 -: Август 06, 2016, 08:44:19 pm »
А на мен защо, при излизането му от 8 дом, ми отне брат ми? Не смятам, че е бил ненужен? Може да не се знае какво точно е станало с него, но го няма и все едно си е отишъл, защото не знам дали някога ще го видя отново.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1068 -: Август 06, 2016, 08:56:03 pm »
Веселине, защо гледаш за това само 8 дом? Какво е ставало тогава с 3 дом, с 1 дом, с техните управители и планетите в тях? Къде е бил Уран и какво е аспектирал? Какви са били дирекциите за периода?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1069 -: Август 06, 2016, 10:40:23 pm »
Веселине, защо гледаш за това само 8 дом? Какво е ставало тогава с 3 дом, с 1 дом, с техните управители и планетите в тях? Къде е бил Уран и какво е аспектирал? Какви са били дирекциите за периода?
Не знам, нали темата е за Сатурн? 8 дом гледам, понеже в хорара за брат ми, който направих, когато изчезна, неговият сигнификатор беше точно на куспидата на неговия 8 дом.
От дирекциите единствената точна (при него) беше дир. Юпитер на негов К12, а месец по-късно и при двама ни имаше дир. Меркурий в квадрат с нат. Венера У3 и У8.
Учудвам се, че питаш. Мисля, че тези неща съм ги споменавал в много и различни теми многократно.
Да кача ли карта?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1070 -: Август 06, 2016, 10:53:18 pm »
Не помня конкретните обяснения, а нямам картата, така че качи я. Само че аз ще я погледна утре, че днес качвах Черни връх и съм гроги.
Да не спамим тук, ако искаш ми я прати на лични.
« Последна редакция: Август 06, 2016, 10:57:26 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1071 -: Август 06, 2016, 11:00:22 pm »
Добре, качвам я. Пък ако още някой реши да се включи, да заповяда.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1072 -: Август 07, 2016, 02:04:05 am »
А на мен защо, при излизането му от 8 дом, ми отне брат ми? Не смятам, че е бил ненужен? Може да не се знае какво точно е станало с него, но го няма и все едно си е отишъл, защото не знам дали някога ще го видя отново.
Е, що пък Сатурн набеждаваш за случилото се с брат ти? Спомни си колко се притесняваше за собсвения живот, когато наближи Сатурн да преминава през 8д.
За спонтанното изчезване и укриване на брат ти по-скоро тр. Уран е виновник, с опозицията си към Венера У3, У8 в 8д., транзитиращ в производен 12д за брат ти, а тр. Марс У12 за брат ти е върху Венера У1 за него.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1073 -: Август 07, 2016, 08:25:04 am »
Така е, притеснявах се, а не предполагах, че това ще се отрази повече на него.
Сатурн набеждавам, защото той отнема, както казват, също така, точно тогава и бил вече на К9 (в опозиция на К3), излязъл от 8 дом след приключил Сатурнов възврат.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1074 -: Август 07, 2016, 07:47:14 pm »
Весо, брат ти вероятно се е чувствал неудовлетворен и самотен и вкъщи и заради нещо, свързано с работата си или колегите, което му се е случвало ежедневно - СД Луна в негов 4 дом е близко да квадратура към Сатурн в 6, но по-скоро залагам на СД Уран , който от производен 9, прави секстил също към Сатурн, У10, и вероятно му е дал импулс да разруши  статуквото, отдалечавайки се. Тогава и Плутон транзитира през 9 дом и може да е преобърнал изцяло мирогледа му, дори религиозната му ориентация, и да го е подтикнал към търсене на смисъл в живота му, заедно с желанието да отиде някъде надалеч.
« Последна редакция: Август 07, 2016, 08:00:45 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1075 -: Август 07, 2016, 08:06:45 pm »
Тогава и Плутон транзитира през 9 дом и може да е преобърнал изцяло мирогледа му, дори религиозната му ориентация, и да го е подтикнал към търсене на смисъл в живота му, заедно с желанието да отиде някъде надалеч.
Благодаря, delphin!
Предполагаш, имаш предвид Сатурн, понеже Плутон транзитира през 11-ите ни домове.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1076 -: Август 07, 2016, 08:11:52 pm »
Имам предвид 9-ти производен от негов първи, твой трети, в твоята карта  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1077 -: Август 07, 2016, 08:13:58 pm »
Ясно.
А според теб случилото се има ли връзка със Сатурн и дали е някакъв урок за мен?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1078 -: Август 07, 2016, 08:51:49 pm »
Доколкото виждам по картата, в момента, когато брат ти изчезва, Сатурн вече е в 9 дом, така ли е? При транзит на Сатурн и Уран през 8 дом, може да настъпи раздяла с човек, от близкото ни обкръжение. Аз преживях такава при транзита на Уран там. Та, предполагам, да, Сатурн, наравно с другите фактори, е свързан с това, което се е случило с теб. Това на което те учи, е да се справиш с тази липса. Предполагам, обаче, че сега, при транзита му през 9 дом, си много ядосан на Всевишния и си се отдръпнал от Вярата.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1079 -: Август 07, 2016, 09:14:15 pm »
Благодаря, delphin!
Не знам дали ще мога да се справя с тази липса, освен ако не се случи чудо (дори и да не е свързано с брат ми).