Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290760 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1080 -: Август 07, 2016, 09:56:31 pm »
Не знам дали ще мога да се справя с тази липса, освен ако не се случи чудо (дори и да не е свързано с брат ми).

Ще се справиш.  :38:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1081 -: Август 08, 2016, 08:45:07 am »
Благодаря, delphin!
Не знам дали ще мога да се справя с тази липса, освен ако не се случи чудо (дори и да не е свързано с брат ми).

Делфин много правилно е отбелязала за Сатурн в 8 дом - не знам каква е логиката, но ... смятам, че има право. Какво още трябва да ти се случи, за да започнеш самостоятелен живот???? Ето това ти е урока, за който питаш - спри да мислиш за който и да е, поставяй си цели, имай желания и ги следвай. Знам, че е лесно да се каже,.... но някой трябва да те "сръчка" :) - така както мен ме ръчкат :) - имам си приятелка, която съм инструктирала, и всеки път, когато кривна от този път, тя ми го напомня доста марсово :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1082 -: Август 08, 2016, 09:11:31 am »
И ако се отделя от нашите, тогава всички проблеми ще се разрешат ли?
И ще разбера ли какво е станало с брат ми?
Не мога да живея цял живот в неведение, а може би щом не ми се дава да разбера, това значи ли, че в мен е вината, че го няма?
Аз и на журналистката казах преди, че не можем да сме сигурни какво се е случило с него, дали е жив и ако да, дали е по-добре от преди. Ами ако наистина са го изяли някакви диви животни? В един форум за Таро, в който преди време бях питал, ми отговориха, че най-вероятно не е жив и тялото му е в някаква гора.

Права си обаче, че трябва някой да ме сръчка, но няма кой, аз съм съвсем сам, като изключим нашите.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1083 -: Август 08, 2016, 09:35:14 am »
Ами, колкото и странно и невероятно да звучи, да - постепенно нещата за теб ще се променят. Казваш, че не можеш да живееш, ако не научиш какво се е случило - ами ти в момента точно това правиш - живееш ТВОЯ живот, без да знаеш къде е. Приеми, че той е тръгнал по своя път, каквото и да означава това - уважи решението му и продължи напред. Знам, че не ти е лесно, но ще е добре да правиш нещо по въпроса. Всичко започва с намерението, желанието. После идва осъзнатостта и после действието. Направи първата крачка - с намерението и осъзнаването. Нататък нещата ще започват да се подреждат (не без твоето участие, разбира се).

Как да няма - от една година те ръчкам  :57:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1084 -: Август 08, 2016, 11:08:17 am »
И ако се отделя от нашите, тогава всички проблеми ще се разрешат ли?
И ще разбера ли какво е станало с брат ми?
Не мога да живея цял живот в неведение, а може би щом не ми се дава да разбера, това значи ли, че в мен е вината, че го няма?
Аз и на журналистката казах преди, че не можем да сме сигурни какво се е случило с него, дали е жив и ако да, дали е по-добре от преди. Ами ако наистина са го изяли някакви диви животни? В един форум за Таро, в който преди време бях питал, ми отговориха, че най-вероятно не е жив и тялото му е в някаква гора.

Права си обаче, че трябва някой да ме сръчка, но няма кой, аз съм съвсем сам, като изключим нашите.

А много хора си мислят, че са наясно с това и онова, а всъщност живеят в голяма заблуда ...

Ти живееш тук и сега, всеки миг от животът ти е ценен и важен за теб самия. Сигурно е време да освободиш и родителтие си от себе си и да поемеш своя път - независимо от тях, от другите хора, от случилото се с брат ти ... Много хора преживяват трудно моменти и загуби, дори в по-невръстна възраст, дори един развод е тежко бреме за децата или да знаят, че родител не ги иска .... че ги малтретира и какво ли още не - да не изреждам кофти примери.

Фокусирай се над себе си - тук и сега! Твоят живот е в твоите ръце. Бъди себе си, живей мечтите си. Никой няма да направи за теб това, което ти ще направиш за себе си. За да имаш нещо, което не си имал, направи нещо, което не си правил.

Пиша ти го от позицията на човек, който в момента е в най-черната дупка, в най-бездънната яма и не виждам взор и посока. Ужасно ми е трудно и безпътно, но ме има и ще продължа. Сега е безветрие, а аз умея да чакам, нека се срещнат Марс и Сатрун и по-устойчиви и борбени ще продължим напред.

Следвай мечтите си - следвай ги Ти!
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1085 -: Август 08, 2016, 11:37:44 am »
Благодаря ви много за хубавите думи!
Не знам обаче имам ли мечти и ако да - какви са наистина. Както бях писал в една друга тема, постоянно съм на ръба на пропастта.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1086 -: Август 08, 2016, 12:03:30 pm »
Весо, няма кой друг да мечтае, вместо теб. И не е вярно, че не знаеш какви са мечтите ти, но ти просто не си позволяваш да мечтаеш. Има една сладка нега в това да се чувстваме нещастни, някои от нас. Омагьосваща и притегляща е и ти си й подвластен.

Дъщеря ми загуби баща си, когато беше на 19. Драмата беше още по-тежка за нея заради това, че човекът, който го намери, беше тя. Но успя да се съвземе. Не прекъсна следването си, не се отдаде на самосъжаление. Сега казва, че аз съм я държала над водата през цялото време, но важното е, че тя продължи живота си с мечтите си, с плановете си за магистърска степен и по-нататъшна реализация.

Разказвам ти това, за да видиш, че не е невъзможно да се преодолее загубата. Не казвам да забравиш този, който по една или друга причина не е част от живота ти вече, а да живееш без него, помнейки го, но продължавайки напред.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1087 -: Август 08, 2016, 12:20:07 pm »
Разказвам ти това, за да видиш, че не е невъзможно да се преодолее загубата. Не казвам да забравиш този, който по една или друга причина не е част от живота ти вече, а да живееш без него, помнейки го, но продължавайки напред.
Няма ли да значи, че един вид съм го предал?
Не съм се отказал да живея, нали ходя и на уроци, продължавам да тренирам. Това отказване ли е? Друг е въпросът и, че заобикалящата ме среда (нямам предвид родителите ми само), гледат постоянно да ме спъват и да ме повличат надолу (вкл. и колежката ми, която се държи така, все едно аз трябва да върша всичко). Относно работа, за мен е важно да изкарвам пари по един или друг начин, не съм от хората, които изцяло биха посветили цялото си време на работа.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1088 -: Август 08, 2016, 12:43:22 pm »
Не, не е предателство! Това, което правиш в момента е да търсиш социално приемлива реакция на случилото си. Не си сигурен дали да се съобразяваш с някакви догми, наложили се в обществото. Защо го правиш? Това се запитай.
А в това, че някой ти подлага крак, замисли се отново какво излъчваш. Неувереност и скрита агресия ли е или спокойствие и вяра в в себе си?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1089 -: Август 09, 2016, 08:55:49 am »

А в това, че някой ти подлага крак, замисли се отново какво излъчваш. Неувереност и скрита агресия ли е или спокойствие и вяра в в себе си?
По-скоро, защото още от соц време са свикнали на тарикатлъщина и на това някой друг да им върши работата. А аз, когато има нещо, не го тая в себе си и не го премълчавам, напротив, казвам го директно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1090 -: Август 09, 2016, 11:52:41 am »
Отчасти е така, Весо, но имам ясни спомени, че хората от соца бяха доста по-етични и добронамерени от сегашните. А сега тук ако не те прецакат, няма да им е хубав денят. И не говорим за хора от по-възрастното поколение, от соца. А за тези, чиято житейска философия се е сформирала по време на прехода и след него - дивия капитализъм.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1091 -: Август 09, 2016, 12:23:15 pm »
Може и да си права, но хората, за които говоря, са все на възраст около 50-60 годишни и определено не са израстнали по време на прехода. Искрено се надявам, да са някакво изключение, с което само на мен ми се налага да се сблъсквам и да го няма из други краища на страната.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1092 -: Август 09, 2016, 12:27:58 pm »
Искрено се надявам, да са някакво изключение, с което само на мен ми се налага да се сблъсквам и да го няма из други краища на страната.

Навсякъде е така и даже бих казала, че в североизточната част и по крайбрежието са по-големи тарикати.

Весо, пробвай да си вградиш "филтър", през който такива да не минават - просто не ги забелязвай, все едно не съществуват. Не се фокусирай върху тарикатлъка и простотията, отвори си очите за други неща. Когато започнах да възприемам дребните долни душици като мравки, чувствам се като голям красив бял слон, а те някъде пълзят долу в краката ми.  :012:

« Последна редакция: Август 09, 2016, 12:29:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1093 -: Август 19, 2016, 10:15:00 am »
Здравейте,
Имам време за това. но транзитен Сатурн в съвпад с натална Луна в 5 дом и мъъничко по-късно транзитен Сатурн в опозиция на натален Сатурн в 11 дом... Някой ще ми съсипе здравето ли, или... ?

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1094 -: Август 19, 2016, 02:09:14 pm »
Кой домове управляват Луна и Сатурн в наталната карта,и как е позициониран Сатурн ? Качи карта, ако е възможно.
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга