Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290735 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1140 -: Септември 26, 2016, 09:55:29 am »
При мен по време на транзита му през СЛВ беше такъв период, но ми погази и стелиума. Само дето не разбрах за какво съм се разплащала.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1141 -: Септември 26, 2016, 10:10:21 am »
Кармична разплата. Преминаването на Сатурн през възела, независимо южен или северен е неприятен период.
кой на кого обаче

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1142 -: Септември 26, 2016, 10:47:41 am »
кой на кого обаче

В живота лошият връща на добрия.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1143 -: Септември 26, 2016, 11:56:36 am »
При всеки сатурновото завръщане минава по различен начин, зависи от силата, статуса и аспектите на Сатурн в радикса.

При мен завръщането му беше един от най-безпроблемните и лежерни периоди в живота. Даже една с голяма уста беше тръгнала да ме оспорва пред цяла аудитория как не можело да бъде тъй.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1144 -: Септември 26, 2016, 12:50:33 pm »
Квадрат със Слънцето? От кой знак към кой знак? Какво раждане си - дневно или нощно?

То така без карта нищо не може да се каже. Зависи Слънцето и Сатурн как са ти поставени в хороскопа, евентуално може да се активират теми, свързани с професията, статуса, амбициите....

Сатурн е в 8 дом, а Слънцето къде попада - някъде около 5 дом или 11ти? Тълкуването ще е различно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1145 -: Септември 26, 2016, 01:08:55 pm »
Това е по-добрият вариант.

Ами щом квадратът е към Слънце в 11 дом, по-скоро върху изявите в социума, върху професионалните и колективни отношения може да повлияе. Според това как си го "постлала", може да дойдат и някакви възможности. И все пак Сатурн "удря" Слънцето - за удовлетворяващ резултат трябват повече усилия, квадратите не търпят инерция.

При Слънце между 4 и 5 дом повече засяга личния, семейния живот. Събития от по-личен и интимен характер.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 01:16:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1146 -: Септември 26, 2016, 01:47:24 pm »
Сатурн в съвпад с Марс... Раздразненост или просто загуба на сила и нежелание да правиш каквото и да е било? Ситуацията е в 12 дом... Натален Марс в квадрат с натален Юпитер в 9 дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1147 -: Септември 26, 2016, 01:56:19 pm »
При всеки сатурновото завръщане минава по различен начин, зависи от силата, статуса и аспектите на Сатурн в радикса.

При мен завръщането му беше един от най-безпроблемните и лежерни периоди в живота.

А ти как си го обясняваш? По сидерал заточен ретро сатурн, в елевация, извън секта, квадрат на асц, тригон по терма само със слънце, управител на терма заточен меркурий, на знак-луна в осми?
Може би транзитен юпитер близо до асц, в аспекти към тр сатурн и марс, е бил благодетелят?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1148 -: Септември 26, 2016, 01:58:55 pm »
Моето безпроблемно сатурново завръщане ли?
Ами... всекиму според заслугите  :012:, при мен няма твърди аспекти с лични планети.

По сидерал Луната е в 9ти, но пък акцентът от 5 дом минава в 6ти.

Двете светила са в юпитерови терми, АС е в знак и терма на Венера, Сатурн май и той беше в терма на Юпитер. Може би всичко това накуп смекчава неблагоприятното влияние на домовите позиции. И на практика си е така. Ако бяха в терми на малефици, кой знае колко злини щях да съм свършила, особено с тоя кулминиращ Сатурн извън хайс.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 02:05:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1149 -: Септември 26, 2016, 04:05:47 pm »
Искаш да кажеш, че не е навредил, понеже не управлява никой, самият той е в юпитерова терма и има тригон слънце? Тоест не акцидентални и есенциални характеристики са приоритетни?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1150 -: Септември 26, 2016, 04:21:42 pm »
Сатурн ми вреди основно по опозициите - вредоносни хора, ситуации и обстоятелства, идващи отвън. За завръщането му нищо лошо не мога да кажа, квадратите също не са чак толкова зли, могат да се изтърпят. Докато по опозициите има челен сблъсък с обстоятелства, които не идват в резултат на твои постъпки и действия. Но като цяло бих казала, че повечето негативни ситуации в живота ми са представени именно от Сатурн и позицията му в горна кулминация /това са ми житейските уроци с такава доминанта/. А всяка ситуация се създава от някой човек или група от хора, все някой трябва да изиграе ролята на такъв пратеник, оръдие на съдбата. Нищо, че има само тригони - тригонът пак е аспект. При мен заложените по рождение положителни качества се проявяват при кофти външен фон и ограничаващи обстоятелства, това е влиянието на акцента в слаби домове - благоприятни планети в 6 и 8 дом, макар и без напрегнати аспекти с малефици.

Иначе, ако говорим конкретно за сатурновото завръщане, периодът беше спокоен, без сътресения, но инертен. Нямаше никакво развитие, лично за мен. Период на удовлетвореност от статуквото. Но скокът нагоре дойде по време на транзита му през знака на МС, в опозиция с нат. Марс. Тогава много се бях нахъсала за лични постижения. И в рамките на една година успях да изградя кариера на съвсем ново поприще, започвайки от нулата. Транзитът през МС беше много конструктивен, дължа му всичко постигнато дотук. Но иначе по опозицията удари семейството и най-близкия човек, донесе и раздяла впоследствие.

« Последна редакция: Септември 26, 2016, 04:48:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1151 -: Септември 28, 2016, 10:34:43 am »
... повечето негативни ситуации в живота ми са представени именно от Сатурн и позицията му в горна кулминация /това са ми житейските уроци с такава доминанта/.....

Какво имаш предвид под "горна кулминация"?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1152 -: Септември 28, 2016, 11:16:44 am »
Май че е най-високо издигнатата планета в хороскопа. Смята се тази която е на 10 градуса от МЦ независимо в 10ти или 9ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1153 -: Септември 28, 2016, 11:34:26 am »
И аз се чудих дали има предвид да е зенит или пък в опозиция на наталната планета - тр.Сатурн в опозиция на наталния или пък в опозиция на нат.Слънце  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1154 -: Септември 28, 2016, 11:46:16 am »
Горна кулминация е близо до МС, долна кулминация - IC.

МС е точка, която математически се изчислява, и не винаги това се пада десети знак от Асцендента, зависи от географските ширини. Всъщност, като се смята хороскоп на ръка, първо се изчислява МС, а след него - градусът на АС и останалите куспиди /по таблици на домовете/.

А символична кулминация се пада в 10 дом от изгряващия знак, по реда на знаците. Ако там има планета, тя има силно влияние върху целия живот на натива.

ПП. Sorry, че не отговарям веднага, понякога си поспивам повечко.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui