Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290680 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1155 -: Септември 28, 2016, 12:02:18 pm »
Благодаря :) Да успея да си поспя ми се случва толкова рядко, че истински се радвам за хората, на които им се получава  :012: :29:

Аз доста отслабнах в последните месеци - август и септември. Поради разни "нервни" причини ... просто почти спрях да се храня. Не гладувам, по-скоро не ми е до това и се чудя дали да го отдам на квадрата Сатурн-Непрун - мунданно, който в натала ми застава върху нат.Нептун - У1. Тр. Сатурн застава върху нат.Нептун - в зенит са, а тр. Нептун е в 12 дом.

Другото активно е квадрата тр.Плутон към нат.Юпитер (съ-У1) о в 1 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1156 -: Септември 28, 2016, 12:04:39 pm »
Предимството на ергенския живот... но да не спамя в темата  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1157 -: Септември 29, 2016, 09:21:42 pm »
След месец най-накрая приключва транзита му през 5Д  :cheer: След като преживях опозиция със Слънцето,квадрат към наталния,който е У7, и съвпад с Плутон в 5Д (едновременно), и няколко месеца ретро пак в 5Д, направо смятам да го отпразнувам ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1158 -: Септември 29, 2016, 10:18:42 pm »
Ако мислиш, че като е в 6-ти, ще живееш и пееш, забрави.
Приготви се за обаждащи се болежки, нови отговорности в работата и разни такива задължения по 6-ти дом.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1159 -: Септември 29, 2016, 10:53:28 pm »
Ако мислиш, че като е в 6-ти, ще живееш и пееш, забрави.
Приготви се за обаждащи се болежки, нови отговорности в работата и разни такива задължения по 6-ти дом.

Да, той беше няколко месеца в 6-ти докато не стана ретро и се върна в 5. Но доста повече ми допада  :012: Предпочитам го там,лично усещане просто. :)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1160 -: Септември 30, 2016, 12:12:42 am »
успех!:Д
//на мен в 6д ми донесе диагноза за 2 нелечими заболявания :58:

Зависи от натала на всеки.
Той нищо не може да ти донесе, което не ти е заложено по рождение. Не на теб специално, а на всеки.

Има хубав клип в ютуб на един индийски астролог за Сатурн,трябва да го потърся..
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 12:15:30 am от 666 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1161 -: Септември 30, 2016, 08:31:24 am »
Ако мислиш, че като е в 6-ти, ще живееш и пееш, забрави.
Приготви се за обаждащи се болежки, нови отговорности в работата и разни такива задължения по 6-ти дом.

Във всеки случай ще е по-добре след като няма да активира наталния квадрат слънце - Сатурн не мислиш ли?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1162 -: Септември 30, 2016, 05:54:36 pm »
Да, той беше няколко месеца в 6-ти докато не стана ретро и се върна в 5. Но доста повече ми допада  :012: Предпочитам го там,лично усещане просто. :)
666, при теб транзитен Сатурн смятам, че минавайки през 6 дом ще повдигме по-скоро професионалната тема. Първо ще активира нодалната ос и наталния квадрат с Марс, у10 и су 5, което първо може да се отрази на изявата и признанието ти в работата, а след това прави тригон с Юпитер, у6 и след това прави съвпад с Уран, у8 и Нептун, у 9/10, повтаряйки наталниятригон към Слънцето. Все пак смятам, че трябва да си внимателна и грижовна към здравето си и, ако имаш идея за промяна на хранителен режим или ти се наложи да го направиш- квадратура Нептун/Меркурий, у4, активирана от Сатурн, или промяна в дневния режим, да го направиш и да се отнесеш сериозно, за да не се наложат по-сериозни мерки, когато транзитен Сатурн навлезе в 8 дом.

Пиша от тел.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1163 -: Септември 30, 2016, 08:02:53 pm »
666, при теб транзитен Сатурн смятам, че минавайки през 6 дом ще повдигме по-скоро професионалната тема. Първо ще активира нодалната ос и наталния квадрат с Марс, у10 и су 5, което първо може да се отрази на изявата и признанието ти в работата, а след това прави тригон с Юпитер, у6 и след това прави съвпад с Уран, у8 и Нептун, у 9/10, повтаряйки наталниятригон към Слънцето. Все пак смятам, че трябва да си внимателна и грижовна към здравето си и, ако имаш идея за промяна на хранителен режим или ти се наложи да го направиш- квадратура Нептун/Меркурий, у4, активирана от Сатурн, или промяна в дневния режим, да го направиш и да се отнесеш сериозно, за да не се наложат по-сериозни мерки, когато транзитен Сатурн навлезе в 8 дом.

Пиша от тел.

Права си, delphin.  :) Още от сега започвам приготовления за промяна в работата и до няколко месеца ще съм много ангажирана пак професионално. Ще ми трябва много дисциплина и организираност..типично за това какво Сатурн ще изисква от мен  :012: Имам и зъби да оправям, но още не съм започнала.

При мен Сатурн действа много като по учебник, много силно го усещам винаги..докато Юпитер например никакъв го няма..  :19:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1164 -: Октомври 01, 2016, 11:50:43 am »
Да споделя Сатурн в 5-ти наистина е много по-гаден от този в 6-ти , когато ми беше в 5-ти както веднъж каза Хепи , нямаш никаква радост , нищо , а сега като в 6-ти , да натоварено ми е ужасно , но някак си по-леко на душата :) Ако я нямаше прогресивната луна в Скоприо , сигурно съвсем щеше да ми е добре. Да, вярно при майка ми пак в 6ти Сатурн донесе сериозни здравославни проблеми , но при мен пък желание за здравословен живот, ям плодове, спортувам и т.н.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1165 -: Октомври 03, 2016, 10:06:47 pm »
Да споделя Сатурн в 5-ти наистина е много по-гаден от този в 6-ти , когато ми беше в 5-ти както веднъж каза Хепи , нямаш никаква радост , нищо , а сега като в 6-ти , да натоварено ми е ужасно , но някак си по-леко на душата :) Ако я нямаше прогресивната луна в Скоприо , сигурно съвсем щеше да ми е добре. Да, вярно при майка ми пак в 6ти Сатурн донесе сериозни здравославни проблеми , но при мен пък желание за здравословен живот, ям плодове, спортувам и т.н.

Именно! В който и аспект да ми се случеше нещо хубаво, не ми носеше щастие, т.к.Сатурн беше в 5 дом. А както казах, според натала ми, транзитен Сатурн през 5д специално, ми беше адската мъка, не искам да се сещам.. Мога с часове да пиша за този транзит и аспектите,които оформяше....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1166 -: Октомври 05, 2016, 03:17:00 pm »
Споделяте, че тр. Сатурн в 5-ти дом ви е лишил от щастие, радост и все в този ред на мисли - защо, според вас ? А родените с натален Сатурн в 5-ти дом, никога ли няма да изпитат радост, щастие?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1167 -: Октомври 05, 2016, 03:33:44 pm »
А тези, на които Сатурн управлява 5 дом?  :) Аз съм с такъв, но не живея без щастие, усмивки и радост, без любов. Имам си своите дупки, в които хлътвам, но те не са заради Сатурн като управител на 5 дом или транзитиращ през него.
При предишния му транзит през 5 дом забременях с първото си дете и в началото на следващата година сключих брак. Не беше насила  ;D
« Последна редакция: Октомври 05, 2016, 04:08:22 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1168 -: Октомври 05, 2016, 05:08:43 pm »
Споделяте, че тр. Сатурн в 5-ти дом ви е лишил от щастие, радост и все в този ред на мисли - защо, според вас ? А родените с натален Сатурн в 5-ти дом, никога ли няма да изпитат радост, щастие?  :)
Те са родени с него там - това е по дефолт. Объсъждали сме го.... после пак ще пиша

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1169 -: Октомври 05, 2016, 05:10:04 pm »
По-скоро аспектите, които правеше ми се отразиха така. Иначе докато си минава кротко през 5-ти ми е Ок кажи-речи. Но опозициите и квадратите (със Слънцето и наталния Сатурн,който е У7) да не ви казвам до къде ме бяха докарали. Тъй че си е и до натала, аз пък съм с натален Плутон в 5д и не ми се отразява толкова зле, колкото на хората,при които само им транзитира оттам.
Обяснявам си го,че с каквото си роден си свикнал донякъде. Някак с всяка енергия и влияние си се "приспособил",докато като кофти транзитен аспект те удари ти идва стресово и изведнъж, хората го приемат тежко, защото не са на такива вълни живяли. Такава теория бях чела и в една от астро книгите,не помня коя, беше много интересно обяснено и аз подкрепям.