Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290803 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1170 -: Октомври 05, 2016, 07:39:00 pm »
Да си довърша мисълта .... 666 е писала в същата посока - когато дадена планета е в или е управител на даден дом, то този дом си е свикнал с нея, има го по дефолт. Със сигурност тези, които си имат нещо сатурново по 5 дом, няма да са същите като тези със Стрелец/Юпитер. Преди време опитах да направя с акрукс такава дискусия по повод нейния транзитиращ Сатурн през 5, като той е и У5 - ами при това положение (както е било и при Делфин) този транзитиращ Сатурн си е на "мястото" в този натал, чувства се удобно и бих казала, че сигурно носи благинки. Сега се сещам и друго - и акрукс и делфин са със Сатурн У5 и двете са родили при неговия транзит - ами защо по време на този транзит не се бяха влюбили силно, безнадеждно, дълбоко, не са изпитвали онези плутоновски истории, ами вместо това са придобили статут - брак и дете? Та, мисълта ми е, че това си е по-особено положение - когато дадена планета транзитира през дома, който управлява. Естествено, при тежкарите това няма как да се случи, ама .... това е положението :)
При мен Сатурн управлява 7 дом - сега проверих - на първото влизане разделяне с дългогодишна връзка, започната при транзита му през 5 дом. После много нови запознанства и то предимно по чужбина (Сатурн по натал е в 9 дом),  и в последната третина на дома, при минаването му над Луната (където е трябвало уж да съм много депресирана) се запознавам с човека, с когото съм сега (той е по-възрастен) и връзката продължава около 4-5 години.
Сега като влезе в 6 дом, ще ви кажа дали има разлика в настроението ми, защото нямам особени спомени от положението преди 30г - но то пък какво да му е на човек на 20г - то светът е пред него, та дори и със транзитен Сатурн в 5 дом :).

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1171 -: Октомври 05, 2016, 07:52:47 pm »
Хепи, били сме писали по едно и също време одеве, и то в една и съща посока  :012:

И моя, като твоя сатурн е У7 и при транзита му през 5-ти (който му е първи, защото съм 20+) се разделих уж с голямата си любов.
Много хора се женят и раждат при транз.сатурн в 5, но именно защото се чувства на мястото си. Мисля, че много се промених за тези 3г. транзит по отношение на връзките, даже смея да кажа на 180 градуса си смених мнението, отношението и възгледите. така че след 30г. очаквам едно доста по-леко преминаване от там. Колкото и да го мразех, Сатурн ме научи на много неща, ама по трудния начин  :lol_hitting:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1172 -: Октомври 05, 2016, 08:00:45 pm »
По-скоро аспектите, които правеше ми се отразиха така.

 :)
Отношението ти към всичко, онова, което те вълнува или си очаквала (все пак това е огнен дом и естествения дом на Слънцето) по 5-ти дом е било някак постно, без фанфари и "пеперуди в стомаха". На всеки 7 г. Сатурн (ще) има отношение към 5-ти дом, така че,  всичко онова, което криеш или се притесняваш да изкараш на сцена/светло (Сатурн е естествен управител на 10-ти дом) като уникалност и оригиналност, ще бъдеш предизвикана ( чрез квадрат, опозиция, съвпад) да търсиш начини да го освободиш-дали чрез творчески планове, спекулативни дейности, хоби, раждане на дете, романтична тръпка, рискови начинания.
Аз съм родена със Сатурн в 5-ти дом и когато бях малка се притеснявах, че моята необикновеност смущава хората и се държах доста непохватно в делата по този дом, като компенсация. Сега пак  това  смущава хората, но аз вече не се притеснявам- времето и този цикъл от 7 г.  работят методично и има резултат. Това не означава, че пак няма да съм несигурна в романтичните си преживявания, че няма да се страхувам, дали наистина ме обичат или не ...? Имам Сатурн в 5-ти дом и това са фактите и тук няма такова понятие като "ти си свикнал" със същия, а ми се е наложило да се съобразя с тези факти ( късно, но все пак не е като никога) и съм ги насочила в професионалната сфера. Рядко съм доволна от себе си, по-често съм щастлива. Ако това ти е полезно като споделено за Сатурн в 5-ти дом, разбира се през погледа на моя натал. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1173 -: Октомври 05, 2016, 09:20:54 pm »
Транзитен сатурн в осми тригон луна в пети.
Ще видиме дали ще се случи нещо интересно за отбелязване. Предстои  :08:
Пък и Юпитера ще прави едновременно секстил към луната по това време.
Нещо последните две седмизи не ми харесват нещата може би транзитен Уран квадрат МС оказва влияние.  :72:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1174 -: Октомври 05, 2016, 09:43:28 pm »

При предишния му транзит през 5 дом забременях с първото си дете и в началото на следващата година сключих брак. Не беше насила  ;D
При мен транзитът беше през 10д :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1175 -: Октомври 05, 2016, 10:11:24 pm »
При мен Сатурн натално е в 5 дом и управлява 11 дом. В натала по знак е в Лъв, но е ретро и по прогресии вече е заточен в Рак. Това пак ме навежда на мисълта за задълбочаването на някои здравословни теми, след ингреса му по прогресии от Лъв в Рак.

Когато застава транзитно на върха на дома, в който се намира в натала - то при всеки е малко реди възврат. При мен на К5, той влиза вече заточен в Рак. Еми как пък да му е хубаво така. Дори енергията да е "позната" - хич не е цвете за мирисане  ;D Транзитът му през дома, в който е в натала не беше никак лек период, но на възврата всичко си дойде на мястото за момента :)

А, когато минаваше през дома, който управлява (тронов) - 11 дом -  имах приятели доста по-големи от мен  :)
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1176 -: Октомври 23, 2016, 02:38:44 am »
Какво ви е мнението за сключване на брак непосредствено преди Сатурново възвръщане?

Разбрах, че моя съученичка (най-харесваното момиче в класа) - Слънчев близнак с опозиция Слънце/Сатурн е избрала вчерашния съботен ден да се венчае. Партньорът ѝ е от друг етнос, изповядваш друга религия и доста по-малък на години. Дир. Венера е в опозиция с нат. Сатурн... Стана ми любопитно и погледнах Личната ѝ година в момента - 9 е ::)

Не знам, но ми се стори странен избор :017:
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 02:45:51 am от romantica »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1177 -: Октомври 23, 2016, 08:54:42 am »
Какво ви е мнението за сключване на брак непосредствено преди Сатурново възвръщане?

Разбрах, че моя съученичка (най-харесваното момиче в класа) - Слънчев близнак с опозиция Слънце/Сатурн е избрала вчерашния съботен ден да се венчае. Партньорът ѝ е от друг етнос, изповядваш друга религия и доста по-малък на години. Дир. Венера е в опозиция с нат. Сатурн... Стана ми любопитно и погледнах Личната ѝ година в момента - 9 е ::)

Не знам, но ми се стори странен избор :017:
избрала е класика,сатурн обвързва дълготрайно
първо СД Венера е съвпад Слънце срещнала е любовта,а опозето със Сатурн и възврата е узаконил връзката

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1178 -: Октомври 23, 2016, 11:24:49 am »
Какво ви е мнението за сключване на брак непосредствено преди Сатурново възвръщане?

Разбрах, че моя съученичка (най-харесваното момиче в класа) - Слънчев близнак с опозиция Слънце/Сатурн е избрала вчерашния съботен ден да се венчае. Партньорът ѝ е от друг етнос, изповядваш друга религия и доста по-малък на години. Дир. Венера е в опозиция с нат. Сатурн... Стана ми любопитно и погледнах Личната ѝ година в момента - 9 е ::)

Не знам, но ми се стори странен избор :017:
9 лична година плюс негативен астро аспект, аспекта си е негативен, каквото и да става... та временна раздяла след година- две и отново събиране. труден брак, но след временната раздяла ще са заедно отново.  Да! Ще има раздяла.
слънце е в скорпион! такъв съм днес!

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1179 -: Октомври 23, 2016, 11:28:20 am »
Транзитен Сатурн в 12 дом в съвпад със Марс и в същото време транзитен Марс в съвпад с нателен Сатурн във втори дом. Това трудно ли ще е за изживяване?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1180 -: Октомври 23, 2016, 12:18:16 pm »
Какво е странното? Ако се обичат хората що да не се вземат ? Някои се женят за ученическата си любов, други никога.

Голяма част от хората избягват съботния (Saturday - Сатурн) ден, тъй като се почитат заминалите в отвъдното.

Мислих си, че с наближаването на възврата човек удържа сегашното положение и не рискува с ново и сериозно нещо като брака. Ако връзката е била дълга и продължителна, не е ли по-добре човек да изчака съвпада и тогава да узаконява? Другото, което си мислих е, че Сатурн е по традиционното, а в случая става въпрос, че ще има смяна на религията (християнство->ислям) и тотално съобразяване с техните порядки и т.н. ::)

Иначе ми е все тая дали ще се жени, за кого или или не. Писах единствено от астрологична гледна точка.

PS. В нашия набор явно силно влияние оказва и съвпада Сатурн/Уран в Стрелец - на традиционното е необходимо да приеме и новото, за да се постигне баланс...
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 12:24:52 pm от romantica »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1181 -: Октомври 23, 2016, 12:22:34 pm »
Тя трябва да го има заложено в натала - брака с друг етнос или религия имам предвид. А иначе много хора се женят или им се раждат деца около възврата и даже по-добре брак тогава, отколкото преди него.

Това за събота не го разбрах? Турците не се ли женят в петък, поне аз така знам. И родените в събота какво да правят като това бил ден за почитане на мъртвите? Всъщност при евреите пък е деня на Господ и родените нарушавали деня за почивка... :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1182 -: Октомври 23, 2016, 12:28:16 pm »
Не знам, Terry.
Чувала съм, че има такъв обичай да се избягва венчаване в съботния ден.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1183 -: Октомври 23, 2016, 12:35:19 pm »
Сега повечето сватби се правят в събота или неделя, за да може да се събере родата. Повечето хора работят все пак, затова го планират за уикенда. Събота е ден на Сатурн, когато се почитат починалите. Ако търсим планетни съответствия, тогава най-добрите дни би трябвало да са четвъртък и петък, Юпитер и Венера. Според ведическия календар, в който са важни и лунните дни и който у нас никой не спазва. Наскоро попаднах на един случай - по транзит на Сатурн /квадрат/ към светилата в 7 дом се планира брак. И пробвай да кажеш на Луна в съвпад с Раху да изчака.  :57:
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 01:49:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1184 -: Октомври 23, 2016, 01:36:14 pm »
Оставете момата намира... Със сигурност Венерата и е силно аспектирана от Марса на младока... :) След временната раздяла, която ги чака ще заживеят мирно и тихо :)