Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290796 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1230 -: Ноември 30, 2016, 04:09:53 pm »
Там съм и аз, само дето при мен прави и съвпад с луната, декември става точен аспекта. Ама към луната имам и хубави транзити на Юпитер и уран, а към слънцето няма ни един подкрепящ транзит. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1231 -: Ноември 30, 2016, 04:27:55 pm »
На мен ми мина Луната в Скорпион някъде тогава почина скорпионската ми баба та като влезе там в 12 дом Сатурна и ми падна черна завеса-голям антракт голямо чудо героинята не може да се върне на  житейската сцена щото и се е разтропала дограмата  ;D Обобщението е следното-не ми допада щото не е забавен Сатурн и не е артистичен но за кариеристи и други нахъсани типове е идеален-да копат да блъскат в скалата докато се я пусне я не златна жила  И това действие в Аляска не в Сен Тропе-мерси не ми допада
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 04:32:23 pm от Rebeka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1232 -: Ноември 30, 2016, 07:45:34 pm »
Хм, загледах се, че мунанно Юпитер и Сатурн са в секстил, като фаза от цикъла си :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1233 -: Ноември 30, 2016, 09:06:49 pm »
Тъй е, не е забавен сатурн за нас, нептунците. Тези дето са талантливи като не им харесва реалността си създават нова.  А на нас дето не ни бива в творчеството не ни остава друго освен да страдаме в суровия сатурнов свят :D


Frankly, my dear, I don't give a damn.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1234 -: Ноември 30, 2016, 09:14:32 pm »
Ами на-пак на Сатурн слугувам вместо да ударя един дженшен да забравя непосилното бреме на битието аз понеже току що имам съвпад на Сатурн в 1ви с Урана ми и ми хрумна да му се подмажа да уча някакъв курс компютърен нещо Ами ще ми поникнат пружини с антени по главата на мястото на опадалата коса -не ми е хубаво черно ми е ама пак на тоя мръсник слугувам Ши взема да съ напия че ми писна да съм трезва поне да оправдая името на рибите ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1235 -: Ноември 30, 2016, 09:25:12 pm »
 Ами що спираш цигарите пък ти? :012: Аз от тригона на сатурн към наталния на асцедента почнах тайно да пуша на балкона, малко лабаво го давам
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1236 -: Ноември 30, 2016, 09:29:02 pm »
А аз с транзитен Сатурн през втори дом/знак от Асцендента проядох месо /птиче/, по Сатурн нали е мършата. Е, поне не ги коля и транжирам, да пусне малко кръвчица и да си отработя Марса.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1237 -: Ноември 30, 2016, 09:32:54 pm »
Бе със Сатурн на ацто и в 1ви и черна жилетка облякох-и трите са ми подаръци-егати хората! и с нелакирани нокти бях в продължение на месец, което не ми се е случвало от 4- 5 клас, откак съм почнала да се лакирвам  :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1238 -: Ноември 30, 2016, 09:34:50 pm »
Днеска в кварталния супермаркет имаше охладени патици, изкушавах се да взема и да си отработя транзитите. Но се спрях на обичайните пилешки крилца, да ми е леко на душата.  :012:

А аз преди черния петък си харесах черен кожен елек с косми от лама, но ми се стори безсмислена инвестиция. И устоях! С него щях да съм като баба Меца. ;D
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 09:36:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1239 -: Ноември 30, 2016, 09:43:32 pm »
 Това за външния вид според мен е от съвпада на уран с венерите ( Беки твоята нали е също в овен?), аз съм го ударила като пубер с накъсани дънки и слушалки в ушите :celebrate:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1240 -: Ноември 30, 2016, 09:46:50 pm »
С накъсани дънки чак не, да не ми се види косматия чорапогащник. С транзитен Уран върху натална Венера съм го ударила натюр, с минимални козметични грижи. А преди направо прекалявах, кожа не ми остана по лицето.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1241 -: Ноември 30, 2016, 09:53:22 pm »
Хм, загледах се, че мунанно Юпитер и Сатурн са в секстил, като фаза от цикъла си :)
Алена, какво точно означават за теб циклите, ето например този между Юпитер и Сатурн? Срещата им какво означава според теб? А сега гледаш и подфаза секстил. Срещата има развитие :) но какво точно очакваш от това?
Говорим за цикли и ги отбелязваме своевременно, но реално какво приложение намират? От гл.т. на натална карта и от гл.т. на основно диспозиторство мога да го интерпретирам, но малко говорим за смисъла на циклите.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1242 -: Ноември 30, 2016, 10:24:07 pm »
Гледам символиката на двете планети и как участват в натала. След това къде започва цикъла. Този съм го разгърнала от началото му, защото започва върху нодалната ми ос и при фазите му имам ключови събития. Отбелязвам мажорните аспекти и отчитам какви събития е имало до момента - с изследователска цел. Ако предстоят - при съвпада, т.е. началото на цикъла отчитам начало, при секстила - възможност за реализация, следва квадрат - усилия за постигане на целта, при тригона - бране на плодове или наслада от постигнатото. Следва опозиция - равносметка и избор, кой път да хванеш. Отново тригон - ползваш натрупания опит и има лекота, следва квадрат - последна равносметка и оценка на постигнатото до момента. Последен секстил - и възможност за корекция и след това цикълът приключва.

Това е някаква условна схема, защото междувременно има и множество други аспекти, ситуации, зависи различните фази какво докосват в натала.

Това е най-общо в моята глава :)



П.П - секстила не съм си го отбелязала - мисля гледах тогава, че двете планети доста време, месеци - ще се движат заедно без точно докосване до секунда. Сега пак погледнах и да - догодина Юпитер се обръща и се разделят, но ще видя за точния секстил след това. Сега ще ги делят минути разлика, което е пренебрежимо малко, но символично по картата - Юпитер Гони Сатурн :)
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 10:28:05 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1243 -: Ноември 30, 2016, 10:36:32 pm »
Благодаря :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1244 -: Ноември 30, 2016, 10:44:42 pm »
Сега ми е интересно да видя - дали ще има ситуация, при положение, че натална Венера ще им застане на мидпоинта - на 30 граддуса отстояние между двамата, а после и СЛВ и то когато Сатурн е на МС, а Юпитер му е диспозитор. Не очаквам големи чудеса, но наблюдавам. За година и нещо, откакто се заглеждам по астрологията - доста ми липсват наблюденията  :)
Над силата е само умението да я владеем!