Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290785 пъти)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1425 -: Февруари 09, 2017, 03:15:36 pm »
За да утеша Мирабела - и мен никога, беше среща на гимназиалния випуск/клас. А Грег - аз се омъжих по време на транзита на Сатурн в седми дом. Изживей го по най-добрия начин :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1426 -: Февруари 09, 2017, 03:20:59 pm »
Всеки има личен живот, Грег. Под някаква форма има. Твоят е по-сатурнов :)
При мен Сатурн си е в 11д и като цяло, средата ми и приятелският ми кръг са доста ограничени. Не обичам лицемерието и изкуствените превземки и съответно приятелството стои на едно доста принципно и честно ниво с висока степен на отдаденост и откровеност. Много давам и много очаквам.

При доста отнас личният живот не е цвете, но какво да се прави :)

Сега ми предстои... сега, сега, колко да е сега - в края на годината :)))) Сатурн квадрат Слънце и транзит през 3д. А аз приключих с магистратурата при транзит през 2д. Сега и пр Луна ми е в Дева в 11д, ама не се очертава да уча - пък периодът е идеален.
Понякога астрологията ми е напълно непонятна  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1427 -: Февруари 09, 2017, 03:24:49 pm »
Давам ти идея как да преживееш прехода на Сатурн от втори в трети - изхарчи си парите и си купи кола  :).

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1428 -: Февруари 09, 2017, 04:14:05 pm »
Има ли някой , при който транизитен Сатурн през Десцедента да даде връзка , щото аз нямам , т.е. няма какво да разпада Сатурн , а уж трябва да има някакво събитие.

Изобшо споделяйте как е със Сатурн през 7-ми дом?

Аз не само, че започнах връзка, но и се омъжих. Като прекратих всички преди нея  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1429 -: Февруари 09, 2017, 04:19:05 pm »
Така че и със Сатурн в 7 дом се живее  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1430 -: Февруари 09, 2017, 04:22:19 pm »
Давам ти идея как да преживееш прехода на Сатурн от втори в трети - изхарчи си парите и си купи кола  :).

Надявам се на Сатурн в 3д точно това да правя, но парите от 2д са инвестирани в апартамент тази пролет :)))) големият харч предстои.
Н тъй като при мен Юпитер управлява 3д, а Меркурий 9д, все си мислех, че транзитът на Сатурн през 3д ще е свързан с обучение. През 9д с квадрат към Слънце завърших висше. И заминах за друг град :))) който град за мен вече не е по 9д, ами си е близко растояние по 3д. Надявам се да не се връщам пак там :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1431 -: Февруари 09, 2017, 04:39:05 pm »
Аз не само, че започнах връзка, но и се омъжих. Като прекратих всички преди нея  :)

Алена , а управител на кой дом ти е Сатурн , ти имаш много добре поставен Сатър  според мен  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1432 -: Февруари 09, 2017, 04:41:45 pm »
При нея Сатурн е в 5 и управлява 10. В 7д й е минал през Дева и Везни - какво друго да очакваш :)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1433 -: Февруари 09, 2017, 05:06:53 pm »
При нея Сатурн е в 5 и управлява 10. В 7д й е минал през Дева и Везни - какво друго да очакваш :)))

Управител 10-ти през 7 ми и при мен във Везни даде връзка

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1434 -: Февруари 09, 2017, 05:09:20 pm »
Според мен трябва да се гледа класическото при Сатурн- ако нещо отдавно е престанало да е част от нас, но ние не сме го осъзнали той го маха от живота ни. Ако нещо обаче е перспективно, той го заздравява. Давам пример със себе си- когато беше в 3-ти дом, окончателно се разпаднаха тежки семейни отношения с роднини. Беше тежко и мъчително, но после се почувствах облекчена след толкова години мъка. От друга страна, докато пребиваваше в 3-ти дом, ми върна роднина, с когото отношенията ни бяха прекъснати в дество, а сега сме много близки.
При мъжа ми, транзитира през 6-ти дом. Укрепна здравето, защото го предупредих да внимава и той започна сериозен здравословен режим- дори свали кг и за първи път през зимата не се разболя. Откъм работа я заздрави и нея, но негов съдружник с когото имаха търкания през годините направи няколко гафа и в крайна сметката пътищата им се разделиха.
Когато Сатурн ми мина през 2-ри дом, за първи път събрах крупна сума пари и заведох мъжа ми на голяма екскурзия в чужбина на мои разноски. Бях много горда със себе си, защото за първи път събрах толкова пари и въобще реализирах за сравнително кратко време плана.
Сега се надявам, че при преминаването на Сатурн през 7-ми дом на мъжа ми, това няма да е край на брака ни, а ще даде промени във връзка със съдружия, договорни партньори и т.н. Да не забравяме, че седми дом не е само брак.
И още нещо, при мен- при точна опозиция на Сатурн към МЦ смених работата си за по-добре платена. Надявам се да е задълго.
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 05:10:57 pm от rodopis »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1435 -: Февруари 09, 2017, 06:45:26 pm »
 Сатурн сам по себе си достатъчен довод ли е при вас за събитийност, ей така при транзити по дом? Ако не е в ъглов и не управлява такъв дом, как е тригер, има  и друго, не  е само той, според мен.
До м. юни т.г.  сатурн все още ми гази слънцето с опозиция, и наталните т-квадрати към слънце. Дори той запълва празното хипотетично място  в рождената карта и се получава-голям подвижен кръст с този негов транзит.Но понеже е на К 5 сатурн ,няма съдбовни събития. Работата ми може да се определи и в стила на 5 дом, сега има повече изисквания и как да кажа, все едно иска схема и таблица там където 2 и 2  не равно на 4.Мхм, през декември ще има СЗ върху слънце ми и се надявам да видя, за какви нови начала и промени става дума.
Като извод на житейски теми е финализирал нещо, но то е било свързано с мое вътрешно разбиране. Например кога пресече 3 дом, намразих   говоренето ей така, щот не знаем как  да си разходим времето. През 4 дом си заминаха близки, поех отговорност за себе си като емоция, каквото и да стане, да съм си сама воин, всичко се случва вътре в ум и сърце индивидуално, останалото е сламка на удавник и илюзия.
Сега още ми е чуждо, макар че отиде напред по градуси, ще се връща. Само знам, че не му е добре в лъв, може да се прави аналогия с 5 дом.  Ще поемам отговорност за творческите си търсения, как смешно звучи, ще им давам форма. Детето е голям човек, какво ще сатурня там. Може би бързам, то сатурн е палач-йезуит, на първият транзитен тигел няма да се покаже. Чакай сега аз ще си наточа сечивото за него.
 И по  дирекции и по прогресии имам пак аспекти но са квадрат слънце сатурн, бавно вдявам явно единият аспект се разпадна, не разумявам нещо да се е случило.
искрено и външно
Познавам, знам да речем за  трима педофила с много тежка сатурнова анамнеза ала  5 дом натално. Не обичам този сатрун, може и да не го разбирам. Когато си отиде и сянката му ,знам, че това което имам си е мое завинаги и съм по-открита. Сега съм любезна искрено външно , но предимно сдържана вътрешно, хич не е лошо, стига да си единак по душа. А аз не съм такъв урод.
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 06:56:02 pm от enigma »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1436 -: Февруари 09, 2017, 07:58:25 pm »
Моят по Натал е във втори дом. Права си,че трябва да е подкрепен и от други планети, но не винаги. Докато беше в трети и аз като теб станах по мълчалива и пестелива на приказки. Факт е, че мине ли през дом - променя дадена черта в характера. Кове, кове..

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1437 -: Февруари 09, 2017, 10:45:54 pm »
Алена , а управител на кой дом ти е Сатурн , ти имаш много добре поставен Сатър  според мен  :012:

У11 ми е и в 5 дом. Неаспектиран, анаретен, ретрограден и заточен по прогресии  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1438 -: Февруари 10, 2017, 10:58:34 am »
Сатурн сам по себе си достатъчен довод ли е при вас за събитийност, ей така при транзити по дом? Ако не е в ъглов и не управлява такъв дом, как е тригер, има  и друго, не  е само той, според мен.

И аз така мисля. При мен когато Сатурн е активирал наталната квадратура на светилата от 11ти и 2ри дом е давал събития като тригер на транзитите на плутон и уран към тях. Сега прави съвпад с луната в 5ти дом и квадрат със слънцето - ами няма промени, нито в личните отношения, нито в работата, както при предишните транзити.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1439 -: Февруари 10, 2017, 12:31:42 pm »
Моят по Натал е във втори дом. Права си,че трябва да е подкрепен и от други планети, но не винаги. Докато беше в трети и аз като теб станах по мълчалива и пестелива на приказки. Факт е, че мине ли през дом - променя дадена черта в характера. Кове, кове..
Права си, че чисти и кове. То пък колко значими събития може да има човек през живота, да речем 7-10 дори при кардинална, реагираща карта са много... Повечето "Учения" се случват на вътрешно ниво. Сега се сещам, че на транзита му през 3 дом за две години промених общуването, тогава имах прогресна луна в риби и си мислех, че е нормално всеки да ми плаче на рамото дори непознати, до които се случвам на РД на приятели, сега ги прекъсвам без да ми е неудобно, или излизам до тоалетната уж. Все още ме напитвам досадни хора да си вземат малко енергия, но ще го измисля, винаги съм имала този проблем.Вече-сама седявам, но общуване без взаимен обмен не понасям.
В работата от 2 дена имам нов шеф и се бачка яко, което е хубаво, времето минава по-бързо, иначе слушаме вулгарни простотии на колеги, които никога не млъкват, и се правим на невидими, разцъквайки на телефона. Ще има напредък за всички, правят се нови и по-сложни неща, които искат концентрация и дисциплина.
 Явно в ретроспекция се осъзнават направените промени тип "отстрани ненужното" по сатурн.