Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290843 пъти)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1440 -: Февруари 10, 2017, 01:43:53 pm »
Ретрото на Сатурн освен че ми е в 3 дом за радост или не няма няма да направи аспекти с нищо натално...

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1441 -: Март 09, 2017, 10:42:24 am »
Имам Слънце в 0.49 гр в Телец. В момента транзитен Сатурн е на 27 гр в Стрелец. Мога ли да смятам вече аспекта за тригон?

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1442 -: Март 09, 2017, 11:07:20 am »
При транзита на Сатурн през Уран У6 в 4 н.дом едното ни коте имаше проблеми и го водихме на доктор, а като се прибрахме се оказа, че и друго има абсолютно същите проблеми. Бях се шашнала много да не е нещо сериозно, но лечението беше 5 дена и им мина.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1443 -: Март 09, 2017, 11:24:07 am »
Имам Слънце в 0.49 гр в Телец. В момента транзитен Сатурн е на 27 гр в Стрелец. Мога ли да смятам вече аспекта за тригон?
да, по принцип Сатурн към светилата, съм чела, че действа година и половина преди точния аспект

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1444 -: Март 09, 2017, 11:28:34 am »
При транзита на Сатурн през Уран У6 в 4 н.дом едното ни коте имаше проблеми и го водихме на доктор, а като се прибрахме се оказа, че и друго има абсолютно същите проблеми. Бях се шашнала много да не е нещо сериозно, но лечението беше 5 дена и им мина.
в случая и Сатурн е У6, Уран и Сатурн са бавни планети, едва ли болест на домашните любимци за 5 дни е по тези две планети в 4д. , но пък като нищо може да донесат събития, свързани с дома и родителите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1445 -: Март 09, 2017, 11:28:49 am »
Имам Слънце в 0.49 гр в Телец. В момента транзитен Сатурн е на 27 гр в Стрелец. Мога ли да смятам вече аспекта за тригон?

Според мен - не. А и защо ти е? "Пази" тригона за времето, когато уран ти направи съвпад със слънцето :)

Това за година и половина мисля, че важи само за напрегнатите аспекти, те наистина се усещат през цялото време докато Сатурн е в даден знак, най-силно при точния аспект, разбира се.


в случая и Сатурн е У6, Уран и Сатурн са бавни планети, едва ли болест на домашните любимци за 5 дни е по тези две планети в 4д. , но пък като нищо може да донесат събития, свързани с дома и родителите.

Така е - при мен когато тр. Сатурн направи съвпад  с уран в четвърти дом обраха апартамента на майка ми, една буря строши прозорци във входа на кооперацията, в която живея (за малко да паднат на главите ни, като се прибирахме с дъщеря ми), изобщо все такива внезапни събития, свързани с дома.
« Последна редакция: Март 09, 2017, 11:31:52 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1446 -: Март 09, 2017, 11:34:16 am »
Това за година и половина мисля, че важи само за напрегнатите аспекти, те наистина се усещат през цялото време докато Сатурн е в даден знак, най-силно при точния аспект, разбира се.
да, за твърдите аспектие е повече, а при нея е тригон, но наличен вече по дъга

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1447 -: Март 09, 2017, 12:13:10 pm »
Според мен - не. А и защо ти е? "Пази" тригона за времето, когато уран ти направи съвпад със слънцето :)

Това за година и половина мисля, че важи само за напрегнатите аспекти, те наистина се усещат през цялото време докато Сатурн е в даден знак, най-силно при точния аспект, разбира се.



То и Венера имам тронова,изгорена ,на 3.44 гр. във 2Д са със Слънцето.
Относно Уран-очаквам нещо внезапно,непредвидено,изненадващо по съответните домове,типично по урановски. Малко ме е страх, да си призная.Но тригонът на Сатурн може да го стабилизира и да ме възнагради ,все пак :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1448 -: Март 09, 2017, 01:03:21 pm »
Несъмненоо, добрия Старец, който не е срещнал, него не е сурвакал по здравата гърбина ;D   За какво са ти дядо ти Коледа и Мраз, като дойде дядо ти Сатурчу на тригон ши ги погребе и двамата и штъ нашиба с вълшебния си кадуцей с благословии и дървесата няма да те заболят  ;D

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1449 -: Март 09, 2017, 01:07:46 pm »
При мен в момента Сатурн транзитира през 5-ти дом и от вчера направи тригон с наталното ми Слънце  в 9-ти У1,Сатурн е У6-какви събития мога да очаквам,според вас.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1450 -: Март 09, 2017, 01:09:21 pm »
Любов с възрастен чужденец на работното място или пък вдовец  :D

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1451 -: Март 09, 2017, 01:13:00 pm »
Малее.......,дано да не е много дърт :012:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1452 -: Март 09, 2017, 01:16:11 pm »
Несъмненоо, добрия Старец, който не е срещнал, него не е сурвакал по здравата гърбина ;D   За какво са ти дядо ти Коледа и Мраз, като дойде дядо ти Сатурчу на тригон ши ги погребе и двамата и штъ нашиба с вълшебния си кадуцей с благословии и дървесата няма да те заболят  ;D
Защото на Сатурн му изядох вече попарата при опозицията му към Слънцето и Венерата ми през 2012 г., есента се почна-баш на точен аспект.
Та сега искам и хубавото да му видя :)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1453 -: Март 09, 2017, 02:20:29 pm »
Akruks, Terry а какъв орбис гледате? Аз мислех, че при транзити се използва 1 градус и тъй като Сатурн не е чак толкова бавна, реших, че може да е от това. Качвам и картата за деня когато излезе проблема - песъчинки в пикочния мехур, кървене и т.н. Иначе ако въздействието му се усеща и на по-голямо разстояние - ето го обяснението и за друг проблем  :012: като при Terry На 1.03 при разходящ съвпад на Сатурн с Уран изведнъж както си гледах новините и картината на телевизора изчезна иначе звук и всичко друго си имаше. И се оказа някаква платка, която се е развалила и я няма налична, трябва да се поръчва и да се чака 3-4 седмици, което не ни устройва. Един идиот ни моткаше няколко дни и само ни губи времето. Решихме да търсим втора употреба, намерихме и като я получихме се оказа, че и тя не работи  :( Сега търсим още и направо не знам....
Относно други проблеми с дома - по принцип от миналата година имаше леки наченки на мухъл в спалнята, но тази зима ни изби много. Но тогава Сатурн е бил доста далеч, а други индикации не виждам. НО около точния съвпад на тр Сатурн с Венерата ми единственото за което се сещам като събитие е протичането на стените от стопените ледове на покрива. Направо стана ужасно. Не знам дали това има нещо общо, дори се чудех как нищо не се е случило при този съвпад.
« Последна редакция: Март 09, 2017, 02:23:42 pm от irko_birko »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1454 -: Март 09, 2017, 02:23:54 pm »
Мухъла със Сатурн ли го свързвате или с Нептун?  ;D

По Нептун са влагата, течовете, по Сатурн – амортизацията, овехтяването, факторът време. При античните астролози Сатурн също се е свързвал с водите, наводненията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui