Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290639 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1545 -: Август 14, 2017, 09:53:25 am »
Тр. Сатурн в 5 дом ме смачка от всякъде - никога преди не съм отчитала така липсата на любов. Има едно постоянно недоволство в сърдечните дела.
Какво да направя, за да смекча действието му?

тр.сатурн през дома на слънцето изисква по-сериозно обвързване,не повърхносни връзки,флирт,мимолетност
еднодневките те надушват,че си така настроена и си бият камшика и по-добре  :ecomcity:
сатурн чисти ненужното ,ако след това си сама,значи не са били важни за теб хора
сатурн през 5 дом-заобичай повече себе си ,няма нищо лошо да си сама,отколкото зле придружена
летвата за избор на любовният фронт е висока, да е мъдър,зрял,стабилен и с дълготрайни намерения партньор,който да те обича

любовта не обича отчети,статистика , математика,време и пространство,тя  е емоция, привличане,химия,невидимост,усети я със сетивата си
никога не ни оставя,ежедневно я има в нечий жест,дума,усмивка,сън,спомен,видение
нямаш липса на любов, имаш високи очаквания ,празнота на които не можеш да запълниш и трупаш недоволство и неудоволетворение,
а живота е кратък и пълен с любов,която трябва да усещаш с всеки  следваш дъх и имаш любовта на детето си ...колко му трябва на човек ;)
« Последна редакция: Август 14, 2017, 10:03:01 am от strelicka »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1546 -: Август 14, 2017, 11:36:54 am »
Стреличке, накара ме да се усмихна. Благодаря!!!


 :-* :-* :-*
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1547 -: Август 14, 2017, 12:38:29 pm »
Тр. Сатурн в 5 дом ме смачка от всякъде - никога преди не съм отчитала така липсата на любов. Има едно постоянно недоволство в сърдечните дела.
Какво да направя, за да смекча действието му?

Цитат
никога преди не съм  отчитала така липсата на любов ?
За да смекчиш действието на Сатурн поставяш граници в дейностите, делата, сферите, засегнати от Сатурн, компенсирайки  с там, където се чувстваш уверена в себе си и получаваш с лекота помощ, подкрепа или транзитен Юпитер.
Сатурн в 5-ти:
- детето е важно
-заниманията/хоби ми са важни
-да съм влюбен/-а е важно
-да ме обожават е важно
-само това, което аз творя е важно
-аз съм важен
-да бъда забелязан е важно ?
 Сатурн  материализира всичко, до което се докосне, придава му форма и го запечатва, капсулира, изстудява, така го съхранява и когато  трябва/заслужава същото става значимо.
Бетонът се разбива с вода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1548 -: Август 14, 2017, 06:11:34 pm »
Тр. Сатурн в 5 дом ме смачка от всякъде - никога преди не съм отчитала така липсата на любов. Има едно постоянно недоволство в сърдечните дела.
Какво да направя, за да смекча действието му?
Сатурнчо нали е с пръстени, обича не на шега и надява пръстени- годежен, венчален... вместо да се чувстваш смачкана си отворяй очите за каратите  :012:

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1549 -: Август 15, 2017, 09:45:24 am »
И аз да подкрепя мнението на akruks, на моя колежка сега Сатурн и минава през 5-ти дом и се сгоди. А навремето като се сгаджосахме с мъжо, Сатурн му е минавал през 5-ти дом. Сатурн нали е по дългите истории, наистина трябва да смениш по-скоро нагласата си към него. А какви аспекти ти прави натално? Къде се намира, дом и т.н.?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1550 -: Август 15, 2017, 02:27:28 pm »
Аз със Сатурн през 5д си хванах първото гадже преди години  :57: Изкарахме 3г заедно и при ретро Сатурн на К7 се разделихме, но се залюбих със сегашния
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1551 -: Август 15, 2017, 03:35:25 pm »
И аз да подкрепя мнението на akruks, на моя колежка сега Сатурн и минава през 5-ти дом и се сгоди. А навремето като се сгаджосахме с мъжо, Сатурн му е минавал през 5-ти дом. Сатурн нали е по дългите истории, наистина трябва да смениш по-скоро нагласата си към него. А какви аспекти ти прави натално? Къде се намира, дом и т.н.?

Силата на Сатурн не се ли определя по неговите достойнства били те  есенциални достойнства и акцидентални ?

Моя Сатурн е в стелиум в знак на Меркурий Близнаци. Чела съм , че е добре поставен в този знак според правилата на тропическата астрология. Но той е в комбинация с Венера , Луна , Меркурий.
И бих казала , че като тегля чертата е зле работата. В смисъл , че е в 11 дом и всеки транзит се отразява зле на любовните отношения.
« Последна редакция: Август 15, 2017, 03:37:34 pm от katerina bogoeva »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1552 -: Август 15, 2017, 04:56:13 pm »
То там Мерка е най-силен и по дом и по знак. Дай карта да видим градуси на съвпада и т.н. - не се знае къде е проблема. Стелиумите по- принцип тежко се изживяват когато биват аспектирани от транзити.  Този стелиум как се отнася към другите планети намиращи се в картата?
Не само силата на Сатурн, на всички се определя по този начин. Според мен в този дом и знак при теб е най-силен Мерка. Имаш ли аналитичен ум? Как си с математиката и физиката?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1553 -: Август 15, 2017, 06:19:30 pm »
Силата на Сатурн не се ли определя по неговите достойнства ?



Да.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1554 -: Август 15, 2017, 08:41:09 pm »
То там Мерка е най-силен и по дом и по знак. Дай карта да видим градуси на съвпада и т.н. - не се знае къде е проблема. Стелиумите по- принцип тежко се изживяват когато биват аспектирани от транзити.  Този стелиум как се отнася към другите планети намиращи се в картата?
Не само силата на Сатурн, на всички се определя по този начин. Според мен в този дом и знак при теб е най-силен Мерка. Имаш ли аналитичен ум? Как си с математиката и физиката?



с математиката мн,зле. занимавам се с медицина.
« Последна редакция: Август 16, 2017, 12:13:16 pm от katerina bogoeva »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1555 -: Август 15, 2017, 10:33:06 pm »
Какво ще даде като събитие в пети зависи от какво е в натала. Какви дирекции и прогресии са активирани. Но като цяло Сатурн трандитен в пети дава една липса на жизненост рядост да възможността да се наслаждаш. Нещата стават сериозни. Ако имаш сериозно хоби може да задълбочиш знанията си уменията и т.н.

katerina bogoeva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1556 -: Август 16, 2017, 12:41:49 am »
Какво ще даде като събитие в пети зависи от какво е в натала. Какви дирекции и прогресии са активирани. Но като цяло Сатурн трандитен в пети дава една липса на жизненост рядост да възможността да се наслаждаш. Нещата стават сериозни. Ако имаш сериозно хоби може да задълбочиш знанията си уменията и т.н.

Засега дава любовни проблеми и грижи.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1557 -: Август 16, 2017, 10:43:18 am »
И при мен транзитира в пети, в съвпад с луната. Е откакто е там доста посещения на увеселителни паркове направих :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1558 -: Август 16, 2017, 11:17:38 am »
При мен е в 4-ти дом опозе МЦ и още на първия му ход по опозицията ме натисна да сменя работата си. Доволна съм към момента, но сега в това му ретроградие при доближаването до самия IC  ме тресе една носталгия по детството ми, едно сълзливо ми е, криво, че не съм дете :D имах хубаво детство приказно (Нептун е там), но години по-късно разбрах, че е било до голяма степен "театро" фалш и илюзия (пак да кажа- Нептун е там..) Важното е, че като дете ми е било хубаво и не съм го осъзнавала, била съм умело заблудена. Имам чувството че от месец Март догодина когато Сатурн се примъкне в 5-ти дом, където ще си е у дома, ще ме натисне и за деца. Макар, че хич не си представям как ще износя и родя, но Божа работа ще наблюдавам. Иначе по 4-ти дом, даде ремонти и подобряване на домашната обстановка. Въпреки това, искам вече да потегла напред, че ме изтощи с тези настроения по миналото и желанието да се покрия/укрия вкъщи.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1559 -: Август 17, 2017, 02:39:02 pm »
Засега дава любовни проблеми и грижи.

Нормално аз имах две връзки по това време и в двете връзки не бях особенно обичан от партньорите си ...просто нямаше любов към към мен