Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290898 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1605 -: Септември 24, 2017, 01:19:51 am »
Сатурн идва от 9-ти дом, като беше там, какво разбра, какво научи, колко авантюристично си настроена, че да материализираш дейност, идея, бъдеще, които да имат перспектива в следващите 7 г ?

Когато тр. Сатурн беше в началните градуси на Стрелец в 9-ти дом завърших бакалавърска степен и няколко месеца по-късно започнах да работя горе-долу по специалността си. Имаше и любовно разочарование.

Романтика,а какъв асп.сключва Сатурн в тр.през 10 към Асц.
ако нат.Асц-МС са в квадратура,то тр.Сатурн също е в каре към Асц. и нещата касаещи кариера и постижения стават трудно,бавно ,много труд,оценките,признание мижави,регрес на плановете,околнит ти пречат,потискат развитието тиqда не забравяме и каре към Дсц,те са една ос-т.е нямаш подкрепата на другите,партньорите или трудно я получаваш
но когато тр.Сатурн мине в 11 д,вече секстил към Асц. идва признанието,11 е 2 от 10- може да даде растеж на заплащането от кариера,соц.статус-възход,материализира желаното,за което си си трудил дълго и усърдно

ако нат.Асц.-МС са в секстил по рождение ,то тр.Сатурн дава признание още през 10 дом,ако това са целите ти и ако имаш подкрепата на нат Сатурн по статус,в тригон е към Дсц.-лесно получаваш подкрепата на другите ,партньори,съветници  в постигане на целите си

да не забравяме,че Юпитер е в падение в  10 дом,а той дава растеж и развитие,но Марс ексзалтира тук,раздай се на макс,дела,дела и пак дела,не спирай
както и нат.асп.или връзка Сатурн-Юпитер-  соц. успех
10 дом освен кариера, соц.статус е и доброто име,което градиш с годините в социума и работата
първо работиш за добро име,после то работи за теб,когато си го изградил

В момента като гледам тр. Сатурн не прави аспект към нат. АС.
Подкрепата я получих от "високо", на ниво Министерство. Действах сама без връзки или протекции - при мен така се случва, че винаги, когато сама действам успявам много повече. Много откази получих, много сили отидоха, но реших да извървя пътя до края, за да не съжалявам някой ден. Иначе на работата и на местно ниво на няколко пъти се опитаха да ме смажат и сега продължават с жалките си опити в комбин с клюки, затова как съм успяла и кой стоял зад мен.
Нещо постоянно ми даваше вътрешна сила и увереност, и като че ли някаква сила ме насочваше непристанно... Не се радвам. Чувствам се удовлетворена, тихо благодаря на Бог и продължавам, защото "В изпълнение на Божията воля е силата на човешката душа."
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 01:25:49 am от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1606 -: Септември 24, 2017, 01:42:54 pm »
Много се изкушавам да лайкна поста ти, но вече няма такива екстри. Браво!  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1607 -: Септември 24, 2017, 07:39:13 pm »
Всъщност още няма такава опция, защото сме с нова инсталация

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1608 -: Септември 24, 2017, 07:41:27 pm »
То и да няма, не е голяма драма. Важното е да има плъгин /или както се казваше там/ за клипчета от ютюба, сега излизат само линкове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1609 -: Септември 26, 2017, 10:59:37 am »
Чувствам се удовлетворена, тихо благодаря на Бог и продължавам, защото "В изпълнение на Божията воля е силата на човешката душа."

 :08:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1610 -: Октомври 13, 2017, 02:02:16 pm »
С този транзит на Сатурн в 7-ми се изпокарах със всички , просто не мога да дишам , никой около себе си .. при вас така ли е било? Просто в един момент осъзнах , че много малко хора донасят стойност в живота ми ...

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1611 -: Октомври 13, 2017, 02:26:02 pm »
greg07, а прави ли аспекти към лични планети?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1612 -: Октомври 13, 2017, 02:28:07 pm »
С този транзит на Сатурн в 7-ми се изпокарах със всички , просто не мога да дишам , никой около себе си .. при вас така ли е било? Просто в един момент осъзнах , че много малко хора донасят стойност в живота ми ...

Грег, 7-ми дом е огледало или Сатурн хвърля "сянка" на 1-ви, т.е. ти ставаш Сатурнов, дистанциран, студен, не желаеш да си сътрудничиш с другите, подкрепено от действащата опозиция Юпитер Везни/Уран Овен. Ти нали си Слънчев Водолей и имаше Венера/Марс в аспект ?  :)
Сатурн е "обвинител", ще се оплакваш , че все не попадаш на подходящите партньорства, връзки. "Страх лозе пази" в периода ще е  на дневен- по-добре да не се ангажирам с другия/-ите, отколкото да рискувам и да ме унижат, да не отвърнат на чувствата, очакванията ми и да бъда наранен ? Нужно е да се освободиш от предразсъдъците си в тази сфера и да търсиш решението в теб самия, на базата на избора ти, наблюденията ти в семейството или как се случват връзките на твои приятели, познати.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1613 -: Октомври 13, 2017, 02:29:21 pm »
При мен транзитът на Сатурн през ДС и 7 дом беляза социален възход. Тогава имаше мунданен съвпад на Юпитер и Сатурн, така че влиянието е било смесено и в по-дългосрочна перспектива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1614 -: Октомври 13, 2017, 02:43:12 pm »
С този транзит на Сатурн в 7-ми се изпокарах със всички , просто не мога да дишам , никой около себе си .. при вас така ли е било? Просто в един момент осъзнах , че много малко хора донасят стойност в живота ми ...
да.
"стойност" е много добре намерена дума;
//ще добавя: качество, смисъл, стабилност/сигурност
няма компромис с взаимоотношенията, няма място за театри, украси и боядисване на фасади. така поне го чувствам аз, нищо декоративно не ми е нужно, минимализъм, но не демонстративен, а екзистенциално изчистване до есенциалните необходимости. простички, пробвани, доказали качеството си, здрави, стабилни основи, да можеш да се подпреш, да можеш да седнеш.
//хаха, страшен поток на мисълта, но ще си го оставя така.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1615 -: Октомври 13, 2017, 02:45:47 pm »
Грег, 7-ми дом е огледало или Сатурн хвърля "сянка" на 1-ви, т.е. ти ставаш Сатурнов, дистанциран, студен, не желаеш да си сътрудничиш с другите, подкрепено от действащата опозиция Юпитер Везни/Уран Овен. Ти нали си Слънчев Водолей и имаше Венера/Марс в аспект ?  :)
Сатурн е "обвинител", ще се оплакваш , че все не попадаш на подходящите партньорства, връзки. "Страх лозе пази" в периода ще е  на дневен- по-добре да не се ангажирам с другия/-ите, отколкото да рискувам и да ме унижат, да не отвърнат на чувствата, очакванията ми и да бъда наранен ? Нужно е да се освободиш от предразсъдъците си в тази сфера и да търсиш решението в теб самия, на базата на избора ти, наблюденията ти в семейството или как се случват връзките на твои приятели, познати.

Рени 100% описа ситуацията ... Исках нов рестарт в отношенията , но с други хора , сериозни и по стабилен начин. Останаха ми 3-4 приятели в Брюксел и 2 в София и една приятелка в Пловдив ,другите ги изхвърлих с голямата лопата. Лошото е, че и на работа не мога да ги търпя , в директен текст им казах  , че извън работните отношения никакви контакти с тях не искам.
Бяха ми предложили работа на едно място и им се обадих по телефона им казах , че едната шефка не мога да я понасям и дори 5 минути с нея в една стая не бих седял и те се оплашиха хората. Звер съм станал ужас .. Подлагам на тест всякакви връзки и отношения.
« Последна редакция: Октомври 13, 2017, 02:47:48 pm от greg07 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1616 -: Октомври 13, 2017, 02:59:31 pm »
Сатурн така действа при всеки дом- затвърждава стабилното, а ненужното отстранява, така че не се самообвинявай. Върнах се назад да проверя как е било при мен- след шеметен успех и многобройни "приятелства", най-добрата "приятелка"  е предала на шефа ми мое изказване, че е л@§но, а го казах когато тя дойде разплакана у дома и пред мен и мъжа ми се оплака от него, че ѝ налетял и олигавил предната вечер, след като бяхме ходили заедно на дискотека, а жена му беше родила със секцио наскоро. Малко след това шефа ме извика и докато ме караше в колата си на няколко пъти ме попита дали миришело в колата на лайно, а аз въобще не зацепвах тогава и със смях казах, че може да е изпаднало от памперса на бебето, а той сериозно "не, не е от бебето, от друго е, не ти ли мирише?" И на другия ден затвори фитнеса, от който така и не печелеше, след като плати всеки месец наема за помещението и заплатите на мен и колегата от втора смяна. Месец след това моята "приятелка"  я намирам зад бюрото на новооткрит фитнес, от нейния шеф на федерацията по бойни изкуства. Най-нахално ме глдаше в очите и каза, че не можело да ме пусне без пари, а тя цяла година идваше при мен безплатно и не да си поддържа фигурата, а да краде занаят. Транзитен Сатурн в 7д в Риби опозиция на Меркурий У1, У10 в 1д, това е! Горчив спомен и голяма обеца на ухото. А нейният шеф след няколко месеца затвори фитнеса, като видя, че няма печалба, остана си само с бойните изкуства, но без моята "приятелка" , която преди това ползваше за инсруктор на деца.

Акрукс това е много гадно ,което ти се е случило ... много е гнусна тази приятелка ... При мен , не е чак толкова гадно , просто това усещане , че всички ме лъжат , пренебрегват .. а ти си сам оставен на произвола на тяхната милост и според техните стандарти за справедливост. В един момент реших , че вместо да се оставям на произвола на тези хора ги изхвърлих. Започнах да си харесвам моята компания , себе си. Поне съм интелигентен и интересен човек за себе си :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1617 -: Октомври 13, 2017, 04:13:14 pm »
При транзита на Сатурн в  7 дом - при нов цикъл Слънце/Сатурн върху нат.Вертекс се запознах с мъжа ми, а после се и оженихме.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1618 -: Октомври 13, 2017, 04:24:51 pm »
Алена , мъжа ти не е Сатурнов тип , нали?

Сатурн през 6-ти направо ми се струва шега , в сравнение през 7-ми. През 6-ти ми даде стабилни умения в работата, работата не беше творческа , по-скоро фундаментална , но ми даде добри основи за растеж. Започнах да спасвам вегетарианска диета , сериозен спортен режим, витамини ... Сега Сатурн през десцедента , ми казва тези хора не са за теб , поставям граница , която не може да се мине и толкова ..
Може би още не съм овладял енергията на Сатурн през 7-ми , винаги има един период докато се схванеш енергията.
« Последна редакция: Октомври 13, 2017, 06:45:08 pm от greg07 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1619 -: Октомври 13, 2017, 11:22:27 pm »
Алена , мъжа ти не е Сатурнов тип , нали?

...

Ами, в известна степен е :) Има Сатурн в 4 дом и МС в Козирог  :)
Над силата е само умението да я владеем!