Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291106 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1695 -: Януари 04, 2018, 05:46:05 pm »
Сатурн подкара сходяща опозиция с Луната и вече ме напъва отвътре, искам някаква промяна в ежедневието и начина на живот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1696 -: Януари 04, 2018, 07:39:27 pm »
Сатурн подкара сходяща опозиция с Луната и вече ме напъва отвътре, искам някаква промяна в ежедневието и начина на живот.

Може да се преместиш да живееш някъде другаде

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1697 -: Януари 04, 2018, 07:40:48 pm »
От другата страна на Луната, за по-интересни срещи.  :012:

Засега правя опити да подобря бита в старото нелюбимо жилище.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1698 -: Януари 05, 2018, 10:02:34 pm »
Приятелка, слънчев стрелец, слънцето в края на трета декада, баща й починал. Сатурн вече е бил излязъл от стрелец.
Аз се надявам Сатурн да е свършил с уроците си...в 5 дом и през слънце...стига толкова!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1699 -: Януари 09, 2018, 08:18:09 am »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1700 -: Януари 09, 2018, 09:49:34 am »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?
При мен беше гадно.Транзитен Сатурн на к8 квадрат натален плутон,който е в д5.На психиката ми се отрази, гадни мисли,за смърт,секс,напрегнати отношения със сина ми,но и пари.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1701 -: Януари 09, 2018, 05:44:46 pm »
А Сатурн секстил Луна? Май ми се дава шанс да оправя отношенията с жените в моя живот и да подредя емоциите?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1702 -: Януари 09, 2018, 06:09:09 pm »
При мен беше гадно.Транзитен Сатурн на к8 квадрат натален плутон,който е в д5.На психиката ми се отрази, гадни мисли,за смърт,секс,напрегнати отношения със сина ми,но и пари.
При мен ще е след две години в 12 дом. Значи да очаквам само гадни неща?  :o

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1703 -: Януари 09, 2018, 06:50:12 pm »
Веско, при теб няма значение кога ще е - ти целогодишно очакваш гадни неща.

Скорпионче, дори тригонът на Сатурн към нат. Луна не усетих. Съмнява ме секстила да се отчете с нещо...най-много да си по-сериозна и сдържана за около месец.

Тери, имах Сатурн в съвпад с Плутон докато беше в Скорпион. Тогава е правил квадрат към нат. Меркурий. Споделям същото като Сафо.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1704 -: Януари 09, 2018, 07:02:38 pm »
Със Сатурн в опозиция с нат. Луна значи трябва още отсега да си изплета погребален саван. И квадрат към стелиума предстои. Но при мен опозициите са по-брутални, има и значение към планети в кой дом. Надявам се към Луната да не е толкова неприятен и повече да засегне менталността, все пак тя се намира в 9 дом по хермесовата система. Докато стелиумът е в 6ти, един от най-трудните домове според античните астролози. Има още много какво да се желае в средата на живота, която се счита за символична кулминация и си правим равносметка, но и обстоятелствата не бяха особено благоразположени към мен. При такива обстоятелства - толкова, при други можеше и повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1705 -: Януари 09, 2018, 07:35:30 pm »
Със Сатурн в опозиция с нат. Луна значи трябва още отсега да си изплета погребален саван. И квадрат към стелиума предстои. Но при мен опозициите са по-брутални, има и значение към планети в кой дом. Надявам се към Луната да не е толкова неприятен и повече да засегне менталността, все пак тя се намира в 9 дом по хермесовата система. Докато стелиумът е в 6ти, един от най-трудните домове според античните астролози. Има още много какво да се желае в средата на живота, която се счита за символична кулминация и си правим равносметка, но и обстоятелствата не бяха особено благоразположени към мен. При такива обстоятелства - толкова, при други можеше и повече.
Лили,при мен луната е в 1дом,опозицията със сатурн ми се отрази най-вече на партньорските взаимоотношения и на телесните,сбръчках се,вариране непрекъснато в килограмите,слабеене,МЦ спря,дирекционен сатурн съвпад с луна по същото време.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1706 -: Януари 09, 2018, 07:39:20 pm »
С килограмите още удържам фронта, Юпитер в момента ми е на АС. Но с цената на много лишения и здравословни проблеми в резултат на изтощение и слаб имунитет. И все пак опозицията на Сатурн идва от 3 дом, това е един от добрите домове за него /и по транзит/. Опозицията към стелиума идваше от 12ти, гледано по дом-знак. Тогава съвсем друго беше проявлението, сега е по-спокойно и не така кризисно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1707 -: Януари 09, 2018, 08:16:16 pm »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?

При мен е имало такъв аспект преди 12 години.
Тр. Сатурн в 6 дом кв. нат. Плутон/У9 в 8 дом - в същата година завърших средно образование, учих като побъркана и завърших отлично.
Кандидатствах на няколко места, бях се тотално разпиляла в материята и не можех да реша какво искам да уча. Повечето ходят на макс. 2 различни изпита, а аз се явявах на 4 различни предмета.
Имах нежелано пътуване в чужбина.
Бях си въобразила, че някой ми влияе негативно и ходих да ми правят восъколеене и парите от бала отидоха там.
Между другото не съм имала бал в истинския смисъл, който се възприема от повечето хора, тъй като за мен беше глупост да дам пари за един парцал, който ще облека няколко часа и после ще стои цяла вечност в гардероба, а и ми беше съвестно да охарчвам родителите си. Не разбирах/м и логиката на това т.нар. "изпращане". За къде ме изпращат - гостите сами в нас, а аз на заведение?!! А и какво толкова завършвам, че да го празнувам, като продължавам да уча?!
Затова с парите от родителите ми си купих марков спортен екип, маратонки, хубави дънки, блуза, яке и си посрещнах гостите в нас и не се правих на клоун няколко часа.
Занесох и дарение в детската онкология. Сега гледам, че доста от завършващите правят нещо подобно, но показно, като че ли само за снимки във фейса, да ги хвалят и да ги дават по медии. По мое време беше възприето с присмех от съученици и учители...

Различният човек не е удобен за много хора, но пък от друга страна и сам воинът е воин :)
« Последна редакция: Януари 09, 2018, 08:24:27 pm от romantica »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1708 -: Януари 09, 2018, 08:42:55 pm »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?

този квадрат почти никога не върви самичък
та, само по него - трудно да разграничиш
нареди ги йерархично
най-бавна тежка планета, съвпад, опозиция, тригон, квадрат

п.п. при мен текущо е активен този аспект, при все натален такъв, ама при
тр. Плутон съвпад Слънце/Меркурий от МС в 1ви и
тр. Уран от 10ти в 4ти в квадрат със светилата,
заедно с тр. Сатурн от 7ми в 1ви, опозиция себе си, как да ти кажа... :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1709 -: Януари 09, 2018, 08:57:01 pm »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?

Управляват ли ъгъл или са поставени на ъгъл, в знак на Светилата, тогава този транзит е важен ?
Иначе касае защитата на оцеляване, някоя точка в съответната сфера е стигнала градуса на кипене и сега ще се преобразува в друга форма, не и без да създаде нужния интензитет, напрежение. Понеже е дясно каре в знаци, къде Сатурн има сила, той е този, който ще владее действието по аспекта. Ще липсва онази изгодна ситуация, която да поддържа властта в съответната сфера ( Плутон Везни) , затова ще си принудена да скъсаш със статуквото принудително и бързо (квадрат в кардинални знаци) обвинявайки онзи или онова, които са те поставели в тази огранич(ител)ена ситуация (Сатурн в Козирог), за да възстановиш статус, позиция, авторитет реално. Наблюдавай Юпитер какво в този период и тълкувай заедно .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“