Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290749 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1710 -: Януари 11, 2018, 08:39:53 pm »
Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?

на самия квадрат нищо особено ... никакви мрачни истории. Но тъй като в този момент Сатурн е навлязъл в 6 дом, се е получило впоследствие (2 месеца по-късно) важна промяна по 6 дом, с характеристики на Плутон ... траеше доста дълго - повече от година. Честно казано, хиляди благодарности, ако този транзит ми е донесъл тази промяна - не беше леко, но си струваше.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1711 -: Януари 12, 2018, 08:23:25 am »
Благодаря на всички за отговорите. Гледах предишния път, когато Сатурн е бил в рак, но тогава тр. нептун тъкмо е излизал от 6ти дом, а плутон е бил в напрегнат аспект с двете светила. Имаше много напрежение - и вкъщи, и на работа, здравословни проблеми, които не можаха да изяснят (10 дни дигах висока температура и така и не разбраха от какво, а силния антибиотик, който ми бяха изписали действаше много бавно). Сатурн е У6.

Сега е сравнително спокоен период по транзити, плутон вече е в орбис на секстил към слънцето, Сатурн без други напрегнати аспекти (тригон с МЦ), Юпитер в сходящ тригон със слънцето ...така, че ще видим.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1712 -: Януари 12, 2018, 11:04:04 am »
При Сатурн се  отрича- на Юпитер се разчита.
Късмет, Тери. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1713 -: Януари 12, 2018, 10:20:48 pm »
Ау, клетата...  :38: Що така, аз пък при транзита на Сатурн в 5-ти се пропих, тъй да се каже... ::) Сега ще го видим Сатурн в 6-ти какво ще ме прави - ще ме дръпне за ушите със самоограничаване по всички линии вероятно.

Да се отчета аз. Отказах цигарите веднага след Нова година и след тежък грип. Стана някак спонтанно, без мъчения някакви (а си пушех сериозно, де). Изобщо бях изключила, че Сатурн вече ми е в 6-ти дом. И с виното същото, пак така, между другото. Даже една приятелка като й отказах на по питие каза да не ставам чак такава светица и че щяла да ми скъса дипломата по пиене...  :012: Пак да кажа - стана без никакво страдание и стягане всичкото. Сатурн дотук върши чудесна работа.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1714 -: Януари 13, 2018, 10:47:40 am »
Да се отчета аз. Отказах цигарите веднага след Нова година и след тежък грип. Стана някак спонтанно, без мъчения някакви (а си пушех сериозно, де). Изобщо бях изключила, че Сатурн вече ми е в 6-ти дом. И с виното същото, пак така, между другото. Даже една приятелка като й отказах на по питие каза да не ставам чак такава светица и че щяла да ми скъса дипломата по пиене...  :012: Пак да кажа - стана без никакво страдание и стягане всичкото. Сатурн дотук върши чудесна работа.

имаш ли нещо около 16 гр.на неподвижния кръст,и тр.сатурн прави ли асп.към нептун,ако искаш качи карта с прогр./дирекции
браво,важното е да удържиш на изкушенията,каквото и да става

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1715 -: Януари 13, 2018, 08:43:27 pm »
И все пак опозицията на Сатурн идва от 3 дом, това е един от добрите домове за него /и по транзит/.

От около месец Сатурн ми е в 3д. Нищо съществено, дори го виждам като слаб. Трудно пиша, трудно мисля не съм толкова плодотворна, както преди. Чета книги с трудно съсредоточаване и ако до момента съм чела сериозна литература, сега ми се пребивава предимно в приказките.
За мен тези предстоящи 3г ще са много тегави.

Сатурн квадрат плутон, някой да сподели?

Плутон е У2, Сатурн е У3 и 4 - намерих си работа в София и се преместих - без много да му мисля. Останах там 10г. Въпросният транзит беше с ретроградие и на трето минаване се загаджих с бъдещия си бивш съпруг :) Периодът беше много ревлив, но тогава пр Луна беше в Риби. Водните прогресивни Луни са голЕма мъка!
« Последна редакция: Януари 13, 2018, 08:45:56 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1716 -: Януари 14, 2018, 05:55:38 pm »
Верно, големи трагедии се случват под водни прогр. луни, потоци сълзи са на моменти, но пък и човек е по - чувствителен към околните. На мен скоро ми мина прогресивна Луна в Овен, което е добре за егото и т.н., обаче абсолютно дебелокожие по отношение на хората наоколо.

Стреличке, да - на 16 гр Марс в Скорпи, натален. Прогресивно новолуние имах преди няколко месеца в тригон с Нептун, друго особено май няма. Да и аз сама си стискам палци!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1717 -: Януари 14, 2018, 06:00:34 pm »
Стреличке, да - на 16 гр Марс в Скорпи, натален.

значи Лунното затъмнение на 7.08.2017- 15,25 Водолей,го е квадратирало,а на лунно се отказваме от вредни навици
а сега тр.марс в скорпи-на възврат -събитието е факт,подкрепено от юпитер
марс в кой дом е и кой управлява и какви асп.има натално
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 06:18:07 pm от strelicka »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1718 -: Януари 14, 2018, 06:10:51 pm »
Сатурн съвпад Плутон управител 6 ти 2012 загубих гадже и работа и двете не даваха стабилност в живота ...Сатурн ги отнесе.
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 07:53:50 pm от greg07 »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1719 -: Януари 14, 2018, 08:34:05 pm »
При първото преминаване през МЦ се наложи да сменя работното място .При второто преминаване на Сатурн през МЦ ,опозиция на ИЦ разбира се-на майка ми и откриха тумор .В момента се лекува ,но аз вярвам ,че ще се оправи .
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 08:36:31 pm от julia »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1720 -: Януари 14, 2018, 10:53:15 pm »
Дано всичко се оправи , аз последните две години преживях същото , но всичко завърши положително. Ако мога да помогна със съвет , може да ми пишеш на лични.

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1721 -: Януари 15, 2018, 08:53:06 pm »
значи Лунното затъмнение на 7.08.2017- 15,25 Водолей,го е квадратирало,а на лунно се отказваме от вредни навици
а сега тр.марс в скорпи-на възврат -събитието е факт,подкрепено от юпитер
марс в кой дом е и кой управлява и какви асп.има натално

В 4-ти, управлява 5-ти, квадратира Слънце и Меркурий в 7-ми и е в тригон с Венера в 9-ти.


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1722 -: Февруари 06, 2018, 10:57:10 pm »
При мен Сатурн славно приближава ДЦ .
Според Ръшман започва да се усеща още 3,4 градуса преди точния съвпад.
Скоро и Луната ще почне да се гипсира.
Засега го усещам повече като самоволна изолация- все повече другите ме дразнят и пречат. В последния месец зарязах и социалните мрежи- струват ми се глупави всякакви постове и доста от своите стари изтрих. Едно ми е леко депресивно и стегнато около врата, налага  ми се да скривам някои емоции под маска в общуването до степен грубост.
Един самотен остров би ми свършил идеална работа в момента.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1723 -: Февруари 06, 2018, 11:28:42 pm »
Корея, където попада Сатурн показва от какво ние страх и къде обвиняваме "актьорите" от съответната сфера. Сатурн в 6-ти не е ок, но в 7-ми си е кат у дома, ще иска да преконструираш отношението си в тази сфера, чрез връзки, кои вражески, кои приятни, но резултат ще има реален, истински. Ще разбереш реално какво очакваш като връзка в следващите няколко години, колко, според това колко е голям 7-ят ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1724 -: Февруари 06, 2018, 11:57:36 pm »
някога, преди 16 години, когато тр. Сатурн през 6ти, съвпадна с ПФ и беше точен тригон към нат. Венера, управляваща 10ти започнах работа при работодател, актуален и до днес - е, пак опираме до фон, ама да не се отплесвам
Сатурн е малефик за картата, макар и ключов, и ъглов, за жалост
казват, че в лошите домове злината на малефиците остава някак блокирана

всъщност, през 7ми ме помля, за да подготви почвата за съвпад с Луната, ама не успя ;D