Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290709 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1845 -: Юни 16, 2020, 08:09:31 pm »
Някой нещо ще сподели ли за тр. Сатурн през 12 дом?

При мен се закотви отново на К12.
Не ми е "чужд" 12 дом, имам си Венера и Луна там. Като че ли емоционалността ми не е така ясно изразена като преди, има доза хладно безразличие към всичко.

При предишното му преминаване през този дом съм заминала за 1 път в чужбина с виза, при баща ми. Този път май се очертава, да емигрираме цялото семейство...  ::)

В коя държава?


romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1846 -: Юни 16, 2020, 10:21:12 pm »
Това няма общо с темата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1847 -: Юни 17, 2020, 06:10:54 am »
Емигрирайте бързо, докато все още са отворени границите. И без това тази държава няма място за умни и можещи хора, а само за прости и ограничени, за които, всичко излизащо от устата на бб е мъдрост.
Колко време поживя и работи в чужбина, че съветваш другите да го правят?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1848 -: Юни 17, 2020, 09:52:50 pm »
Сатурн през 12д може да ти преориентира целите и възприятията за теб самата. Може да премахне излишните хора от обкръжението ти. Да те накара да не се съобразяваш с неща, за които досега си правила компромиси и да ти покаже, че има по-важни други.
12д е 4ти от 10д. При колежка се прояви така.
Аз се преместих в друг град, но тогава вече беше близо до АЦ, заедно с дирекционния.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1849 -: Юни 17, 2020, 11:18:54 pm »
12д е 4ти от 10д. При колежка се прояви така.
Аз се преместих в друг град, но тогава вече беше близо до АЦ, заедно с дирекционния.
12д е 3-ти от 10-ти, 4-ти от  10-ти е АС

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1850 -: Юни 17, 2020, 11:56:24 pm »
Да, моя грешка. Мерси, Акрукс. Сега проверих, минавал е ретрограден през АЦ, но събитието беше, докато беше в 12д
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1851 -: Юни 18, 2020, 06:00:15 pm »
Сатурн в 12 често дава сплетни, интриги срещу индивида, може да се активизират цели групички врагове, да бъде въвлечен в задкулисни игри, и изобщо-не ми е любим транзит

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1852 -: Юни 18, 2020, 07:34:40 pm »
Сатурн в 12 често дава сплетни, интриги срещу индивида, може да се активизират цели групички врагове, да бъде въвлечен в задкулисни игри, и изобщо-не ми е любим транзит
имам Сатурн в 12 д.в натала-преживях това

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1853 -: Юни 18, 2020, 07:53:14 pm »
Аз съвсем съзнателно се дистанцирах от света.

На работата единствено с шефката комуникирам.
Спрях си профила във фб, изтрих месинджър от телефона. Отвреме на време се чувам с две приятелки по Вайбър или скайп. Нещо нямам желание и да общувам...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1854 -: Юни 18, 2020, 10:10:24 pm »
Емигрирайте бързо, докато все още са отворени границите. И без това тази държава няма място за умни и можещи хора, а само за прости и ограничени, за които, всичко излизащо от устата на бб е мъдрост.
Колко време поживя и работи в чужбина, че съветваш другите да го правят?
Аз не я съветвам. Тя сама е решила да го направи. Просто написах да го направи по-бързо, докато не са затворили пак границите.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1855 -: Юни 19, 2020, 11:07:44 pm »
Сатурн в Дванадесети дом -

Един известен астролог оприличава влизането в 12-ти дом с пускане на завесата, антракт, тишина и подготовка за новото действие. По мои наблюдения за повечето хора това е най-трудния сектор, тъй като обикновено на пръв поглед тук нищо не се случва. Човек се среща директно с последствията от желанията и дейностите си в изтеклите 28 години. Много сфери на живота остават стабилни, в други започват конфронтации и разрушения, но без да можем да ги овладеем или да им въздействаме. Обичайно е, особено първата година, да чувстваме дискомфорт, недоволство, дезориентираност. Емоциите са сковани, подтиснати, лесно залитаме в негативното, в отчаянието. Всички искат промяна в 12-ти дом, но това е зимата на нашия живот - семената са под снега и чакат времето си.
Амбициите, ценностите, убежденията, които са били основа на живота ни се разпадат и увисваме без да знаем къде е новото ни място.
Много хора отхвърлят много от старите си вярвания и приемат нови убеждения, ценности. 12-ти както 8-ми е другия спиритуален сектор на хороскопа и периодът е добър за по-дълбоко вникване в тези предмети. Тук може да развием много силно интуицията си, да имаме трансцедентни преживявания, да получим по-висше познание за законите, които управляват живота ни, да намерим скритите си ресурси. Но ако сме несъзнателни можем да изпаднем в сериозни психически проблеми и да се дистанцираме задълго от реалността. Това е дома на изолацията и много от нас ще преживеят самотата и откъснатостта от другите в този период. Понякога сами се изолираме за да влезем навътре и да открием духовните си сили. Понякога другите не се интерисуват от нас и макар това да изглежда жестоко, по-късно се оказва, че това е било важно и така сме развили много от потенциала си.
12-ти дом не е светски дом - определено е добре да се погрижим за диетата си, за физическите си упражнения. В този период енергията е ниска, не е умно да я разсипваме, трябва да я пестим и фокусираме. Заболяванията в 12-ти дом често са психосоматични и по-добре се лекуват с алтернативни методи.
Периодът е добър да учим, да трупаме умения, които по-късно ще използваме. Не е добър да сменяме радикално бизнеса и работата си; нещата, които започваме в 12 дом обикновено се провалят или си отиват, когато планетата влезе в 1-ви дом. Също така тези сфери, в които отчитаме упадък и застой ще бъдат радикално реформирани или отстранени в следващите 2-3 години.
Трудно е да преминем през дезориентацията и неспособността да действаме в 12-ти дом, но той е подготовката за новата ни структура, която ще започнем да прозираме при транзита през Асцедента. Добре е да помним, че колкото виновни и неадекватни да сме се чуствали тук, когато Сатурн активира 1-ви дом тези чувства ще изчезнат и ще усетим лекота и желание за нови начинания.

https://www.mira-kuneva.com/

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1856 -: Септември 29, 2020, 09:19:54 am »
Аде, честит ни директен Сатурн от днес. Който учил, учил. От днес - на изпит в практиката :)

При мен тръгва към 4 дом. Тези дни ще направи каре с Луната и секстил със Слънцето ми.
После, съвпадът с Юпитер на 21.12 ще ми е точно забит в ИЦ.
Надявам се да доведе до хубавини в 4д, а не до лишения, въпреки че това е Сатурн, все пак. Добрата новина е, че от3ти падащ дом, Сатурн и Юпитер се местят в 4 кардинален и ще има раздвижване по някои въпроси. Марс също влиза в кардинален 7д по това време. И зъбчатката зацепва :) не знам какво ще дойде, но ще е свързано с партньорството и дома.
Сатурн У3 в 11д
Марс У6, 7 в 10д
Юпитер У 3 и 5 в 10д
Два от тях влизат в 4д, а третият - в 7д
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 09:23:55 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1857 -: Септември 29, 2020, 10:55:02 am »
При мен сатурн е У6 и става директен в шести дом. Давам си сметка, че откакто транзитира в 6-ти дом, повече от година и половина доста промени в ежедневието имах.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1858 -: Септември 29, 2020, 02:08:36 pm »
Аде, честит ни директен Сатурн от днес. Който учил, учил. От днес - на изпит в практиката :)
При мен е в дома на творчеството и късно снощи наистина ме подложиха на изпит- трябваше да цитирам два куплета на двама автори, в които се споменават думите от задачата, за да ми дадат инфо на кое място е класиран моят стих, с който участвах в конкурс през лятото- официално бяха изнесени само първите три места с наградените.  :) Дано потръгнат напред и нещата на голямото дете, при нея Сатурн се обръща в 9д и има да пише теза за докторат, която още не е почвала, засега само чете, чете...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1859 -: Септември 29, 2020, 02:28:19 pm »
Сатурн  е директен, но все още е стационарен /до 2.10/, има разминаване между часовник и време. Вакуум, черна дупка. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“