Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284528 пъти)

imbestenfall

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1935 -: Декември 13, 2021, 12:47:08 pm »
Здравейте, хора. Опитах се да филтрирам коментари по темата Сатурн квадрат МЦ, но не успях да открия нищо и затова реших да ви попитам, дали някой от вас би споделил опит. Какво мога да очаквам от този транзит, тъй като съм бил малък, когато се е случил за пръв път. Сега Сатурн ми е в 1-ви дом и предстои да квадратира МЦ/ИЦ. Може би е важно да се отбележи, че Плутон преминава за последен път през АСЦ ми и засега ме оставя безработен от няколко месеца поради проблеми в гръбнака (би могло да се дължи и на Нептун съвпад Сатурн), което евентуално би имало връзка и със транзита на Сатурн към МЦ след няколко месеца. През 2022 ми предстои и Нептун секстил АСЦ, както и Нептун опозиция Венера, Уран тригон Слънце и в съвпад с ИЦ. На мен ми звучи като доста променливо време във домашния и професионален живот, но съм твърде начинаещ в астрологията. Ще се радвам, ако успеете да ми дадете някакви насоки.  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1936 -: Декември 13, 2021, 01:17:59 pm »
Здравейте, хора. Опитах се да филтрирам коментари по темата Сатурн квадрат МЦ, но не успях да открия нищо и затова реших да ви попитам, дали някой от вас би споделил опит. Какво мога да очаквам от този транзит, тъй като съм бил малък, когато се е случил за пръв път. Сега Сатурн ми е в 1-ви дом и предстои да квадратира МЦ/ИЦ. Може би е важно да се отбележи, че Плутон преминава за последен път през АСЦ ми и засега ме оставя безработен от няколко месеца поради проблеми в гръбнака (би могло да се дължи и на Нептун съвпад Сатурн), което евентуално би имало връзка и със транзита на Сатурн към МЦ след няколко месеца. През 2022 ми предстои и Нептун секстил АСЦ, както и Нептун опозиция Венера, Уран тригон Слънце и в съвпад с ИЦ. На мен ми звучи като доста променливо време във домашния и професионален живот, но съм твърде начинаещ в астрологията. Ще се радвам, ако успеете да ми дадете някакви насоки.  :)
Здравей! При всеки е различно, зависи от натала. При мен лично, квадратът на Сатурн към МС-смених жилище, но Сатурн е у9, у10 домове. Имаше и други събития, защото транзитен Сатурн беше съвпад с нат. Юпитер и опозиция нат. Сатурн.
Може би е добре да прикачиш карта в раздел "Натални карти", ако някой има желание, ще коментира.
Уран на к4 е важен транзит, смяна на местоживеене, нововъведения у дома, събитие при родител, първи братовчед и т. н. А, да... Плутон през асц е като "пълна промяна".
« Последна редакция: Декември 13, 2021, 01:25:28 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1937 -: Декември 13, 2021, 02:31:15 pm »
Преминаването на сатурн през асцедента маркира началото на периода на неизвестност както го нарича астрологът Грант Леви. Докато стигне 4 дом и започне отново да "катери" нагоре. Уран би донесъл много сътресения и промени в домашното обкръжение. Толкова мога да кажа  без да се знае светилата къде са и прогресиите какво показват.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1938 -: Декември 13, 2021, 02:43:59 pm »
imbestenfall, Сатурн е квадратирал МЦ, преди 14 г откъм 7 ми дом, сега Сатурн "пада" от квадрат с МЦ, разходящ квадрат- разпадат се обществените задачи, позиции, за да отстъпят място на личните такива.Влизаш в период, в който се ангажираш лично със себе си, в следващите 14 г- външен вид, здравен статус, поведение, имидж. индивидуалност. Трябва да станеш "Аз". МЦ/ личен или професионален статус, са силно зависими от личностното израстване, инициативност, здраве, стил. славата отстъпва място на сигурното, стабилното, материалното. Нужен е режим, в противен случай тялото страда, оттам и МЦ, професията.Толкова без карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

imbestenfall

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1939 -: Декември 13, 2021, 02:57:50 pm »
Благодаря Ви много за отговорите. Прикачвам и картата, надявам се да не е проблем, че я поствам тук, за да не копирам същото и в другата тема.  :)

Последните няколко години имах катаклизми от всякакъв характер, но тъкмо когато се почувстах отново енергичен, след като Сатурн пресече Асцендента, изкарах много тежък коронавирус, който ми разруши малко по-малко здравето и то в момент, в който водех за пръв път в живота си толкова здравословен режим. Общо взето има доста ирония и символика при мен в послено време.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1940 -: Декември 14, 2021, 07:51:55 am »
Венера е важна за теб също,а тя е в 8ми дом,със слаб статус,падение,заточение и опозиция Сатурн.По прогресия ти квадрати асц,а е триплицитетен управител.Сега ще спре стац.ретроградна съвпад асц.Меркурий упр.на 8ми дом е ретро по прогресия,върви към опозиция с Луната у6.И прог.Луна съвпад Сатурн,првилно се ориентираш транзитен Нептун е там.С Уран/Нептун на асц вероятно си незабележимо нервен,но девешкият стелиум не е лек.Хипохондрия,страх,психиката е уязвима,8ми дом е и финансов ,вероятно имаш страхове относно печеленето на пари,което се отразява на здравословното ти състояние.Незнам дали правилно разсъждавам,тронови Марс и Юпитер.Марс е зъл там.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1941 -: Декември 14, 2021, 02:31:50 pm »
Благодаря Ви много за отговорите. Прикачвам и картата, надявам се да не е проблем, че я поствам тук, за да не копирам същото и в другата тема.  :)

Последните няколко години имах катаклизми от всякакъв характер, но тъкмо когато се почувстах отново енергичен, след като Сатурн пресече Асцендента, изкарах много тежък коронавирус, който ми разруши малко по-малко здравето и то в момент, в който водех за пръв път в живота си толкова здравословен режим. Общо взето има доста ирония и символика при мен в послено време.
Не е само от Сатурн, Плутон е на твоя АС, а той е на мидпойнт Нептун-Уран
В този период имаш тр. Нептун и пр. Луна върху твоя Сатурн, който е господар на хороскопа ти, а това те прави емоционално и психически уязвим, ако подходиш рационално, ще установиш, че дяволът не е толкова черен.

imbestenfall

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1942 -: Декември 15, 2021, 10:55:24 am »
Благодаря ви за отделеното време и за съветите. Винаги съм изпитвал страх, когато имам здравословен проблем, тогава са се появявали и тези моменти на емоционална нестабилност. Сега не е по-различно, но може би е една идея по-обострен начинът, по който възприемам ситуацията. Когато здравето ми куца, аз винаги не предприемам каквото и да е, докато не се възстановя, защото ми се иска да съм в кондиция. В последните месеци ме потърсиха 3 от предишните фирми, за които работих. С някой от работодателите ми не съм се чувал от години и изведнъж в рамките на няколко седмици получих обаждания от тях и то, за да ми предлагат ръководни позиции, а аз никога не съм заемал подобна длъжност. Сякаш получих признанието, което съм искал, но едва когато вече нямам нужда от него. На всички отказах без дори да се замисля, дори не трепна нищо в мен, защото знаех, че в момента с оглед на здравословното ми състояние дори не мога и да си помисля да работя. Във всичко това откривам доста символика, няма нищо случайно.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1943 -: Януари 09, 2022, 12:10:05 pm »

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1944 -: Ноември 23, 2022, 11:00:24 am »
Здравейте, можете ли да кажете до какво би довел транзита на този Сатурн през ДСЦ?  :-*

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 370
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1945 -: Ноември 23, 2022, 09:02:08 pm »
Sunshine, до някаква промяна главно на вътрешно ниво, а след това евентуално и външно по темите на Сатурн. В този случай могат да са работа, здраве и лични отношения. Може да се случи нещо, което да доведе до преосмисляне на начина, по който вижда тези теми, очакванията от тях и обичайния до момента начин на действие. Следя с интерес, ако останалите момичета пожелаят да коментират какво биха казали те. Наталната карта ми е интересна, аз трудно се справям с толкова лъвско его, плюс Сатурн в 7 дом и Меркурий в Дева. Хмхм...на околните не винаги им е лесно с човека тук.
« Последна редакция: Ноември 24, 2022, 07:45:57 am от Лисана »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1946 -: Ноември 23, 2022, 10:23:08 pm »
Нещо по 6- ти дом ще е- затягане на коланите в работата, режим на хранене, диета, някакво заболяване по Сатурн, изискване за организираност и ограничения.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1947 -: Ноември 23, 2022, 10:28:32 pm »
Късметлия е Сън_Шайн с три планети на трон и с  Юпитер на IC в голям воден тригон със Сатурн 8 и "квалифициран" Марс. Щастливо детство ли си имал, добри приятели, наследство? А за Сатурн в 7 внимавай във взаимоотношенията и връзките  - приятели, врагове, семейство, подреждане в тази сфера най-общо.
« Последна редакция: Ноември 23, 2022, 10:52:01 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1948 -: Ноември 24, 2022, 12:02:04 pm »
Здравейте, можете ли да кажете до какво би довел транзита на този Сатурн през ДСЦ?  :-*
Задейства оста на взаимоотношенията-връзката с другите, партньорства, открити врагове, брак/развод, работа в партньорство, племенници, баба/дядовци. Вече е минал през дсц, имаше кулминация слънце/Сатурн. Ако се срещаме с хора, те са Сатурнов и-строители, зъболекари и т. н.

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1949 -: Ноември 24, 2022, 04:17:13 pm »
Благодаря на всички  :-* Картата е на момче, работи в държавния сектор, помага на хората, понякога дори мога да кажа, че се жертва за тях. Много мълчалив и потаен, предпочита да слуша. В момента е процес на опознаване с момиче Зодия Близнаци, АСЦ Козирог. Нейния личен Сатур е на АСЦ. Тя е малко по-голяма от него. Сякаш нямат голям шанс за задълбочаване, но ще видим :)