Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290899 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1980 -: Март 03, 2023, 07:59:14 pm »
заради аспекта с Регул-Слънцето е връх на тао със Сатурн и кралската звезда.
фиксираните звезди се отчитат при съвпад – с планета, светило, с главна ос

Регулус в съединение със Слънце дава висока позиция в управлението и професионалната дейност, не съм срещала да се отчитат квадратури към звездите, но ако си чела някъде, моля сподели източника



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1981 -: Март 03, 2023, 09:23:21 pm »
заради аспекта с Регул-Слънцето е връх на тао със Сатурн и кралската звезда.
фиксираните звезди се отчитат при съвпад – с планета, светило, с главна ос

Регулус в съединение със Слънце дава висока позиция в управлението и професионалната дейност, не съм срещала да се отчитат квадратури към звездите, но ако си чела някъде, моля сподели източника
Чела съм някъде,не помня къде.Разглеждаха опозиции и квадратури.Мидпойнт на две планети, съвпад с неподвижна звезда ,се отчита като съвпад на планетите с нея.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1982 -: Март 05, 2023, 10:54:25 am »
Защо Сатурн влияе така силно по "нашите земи"и в частност България,ако не е упр.на главни оси?

Сафо, в новата ни история, картата от 10.11.1989 г, Сатурн е ъглов. Но, по принцип, народопсихологията ни реагира, откликва на аналогиите на Сатурн. Това може да се провври назад във времето в исторически план. Извън това всички държавни и обществени структури са под негово влияние, както и тяхното разпадане, в тази посока е коментарът ми "90-те години, по нашите земи, събитията  бяха силно белязани от Сатурн, които имаха ехо почти 30 г. "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1983 -: Март 05, 2023, 10:56:57 am »
akruks, ако при съпруга ти Сатурн е бил годишен управител и по натал е функционален, тогава споделеното от теб е било възможно и важно за него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1984 -: Март 05, 2023, 02:28:22 pm »
Историческо споразумение за океаните след десетилетие преговори. То беше постигнато след 38-часово заседание в централата на ООН в Ню Йорк, съобщи БНТ...

Колко буквално ... Сатурн в Риби ...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1985 -: Март 12, 2023, 01:57:54 pm »
Аспектът на тр. Сатурн в съвпад с нат. Венера могат ли да доведат до споделена любов?
При условие, че Венера е в Сатурнов знак (Козирог/Водолей) или има положителен аспект със Сатурн в нат. карта?

Няколко месеца по-късно от задаването на въпроса мога да отговоря, че не е имало любов при мен. Тепърва предстои тр. Сатурн да направи съвпад с Луна/У5 в 12 дом, а през м.май да прекоси АС и да направи съвпад с Меркурий/У4,7. И някак, с времето се примирих по личните теми.
Ходя по места, на които има много болка и страдание. В последния 1 месец очудващо за мен срещнах доста дълголетници, възрастни хора на възраст 85+ в много добро физическо и психическо здраве, но някои от тях изоставени от близките им.

Енергията на Сатурн не ми е чужда, но чувствам умора, мъка и пустош в душата си, както никога досега.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1986 -: Март 12, 2023, 02:31:38 pm »
Романтика, Сатурн като влезе в 1-ви дом, ще изчезне това усещане за умора, мъка, пустуш в душата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1987 -: Март 13, 2023, 07:51:13 am »
На мен Сатурн ми подарява трагикомични цветя.
Като част от научната ми неволя в три поредни години публикувам уж по-сериозни статии, пряко касаещи дисертацията.
Миналото лято предадох третата, есента уж всичко наред на конференция и вчера ми я връщат за корекции, защото... Съм плагиатствала от себе си. Прекалено много съвпадения с предишната на мои думи с мои думи. Нищо, че е продължение на нея. Включително съвсем общи и ненаучни думи и изрази са ми подчертали.
Сега ще трябва да поправям себе си и да измислям нова акробатика, за да не звуча като себе си.

Вероятно научният ми ръководител е сменил статус към по-зле, защото малко е афиф работата. Нямат претенции върху методологията, резултатите или кражба от трети лица.
На 4* Стрелец имам Уран, но не е ли рано за атака!?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1988 -: Март 13, 2023, 11:17:30 am »
Люба,ама много остроумно! :)
Защо Сатурн ?Нещо друго не аспектира ли лична планета?
Слънце/Венера са рецепция по екзалтация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1989 -: Март 13, 2023, 01:21:44 pm »
Люба, още има време да коригираш по Марс, да експериментираш по Меркурий, да растеш по Юпитер и да очакваш справедливост пак по него. Сатурн е в критичен градус и Подвижния кръст е в капан, в криза- блъф, пречки, завист, да се подчиниш, да се извиниш; жертва се положение, авторитет, да се "удави/ш/", "отделиш".
Сатурн не подарява, даже и трагикомични цветя, Венера-да. Виж какво става около нея и местата, в които има достойнства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1990 -: Март 13, 2023, 01:38:03 pm »
Момичета... Нищо не е остроумно. Чакат ме безсънни нощи.
Мозъкът ми и без това е пихтия. Не знам сега това откъде ми дойде
Но явно е натрупване, което избухва.
Детето болно вкъщи, пари няма, науката не върви... Чудеса.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1991 -: Март 13, 2023, 02:51:02 pm »

 Не знам сега това откъде ми дойде


Люба, връщай назад до 2, 5 г, виж годишен управител, солар. Не е дошло от вчера, сега се е появила ситуация, за да го видиш. Когато е силно емоционален и чувствителен периода, гледай Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1992 -: Март 14, 2023, 09:53:08 pm »
Романтика, Сатурн като влезе в 1-ви дом, ще изчезне това усещане за умора, мъка, пустуш в душата.
Рени ,такова проявление ли може да се очаква при преминаването на Сатурн през АЦ,а какво друго проявление може да има?
Сатурн ми транзитира през 12 дом 3 години,сега е на 2-3 градуса от АЦ.Транзитът през 12 дом ми донесе множество здравословни проблеми,и не само здравословни,но все пак ми опозиционираше Слънцето,Меркурий и Марс в Лъв.Опозицията с Марс още не се е разпаднала ,защото наталният Марс ми е в 29 градус на Лъва.
Забелязах ,че за 10 дни съм свалила 2 кг без усилия,но пък имам много неприятности в работата ,а аз при  стрес отслабвам много бързо.
Ще се радвам ,ако някой сподели как му се е отразил Сатурн през АЦ
« Последна редакция: Март 14, 2023, 09:55:26 pm от julia »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1993 -: Март 15, 2023, 07:33:06 am »
Мама има Юпитер урп.на 1ви дом в 0*на риби,на к3,опозиция Венера.Сатурн влезе в риби съвпад с него и най-после получи парите ,които един човек и дължеше от около 5 години.Не го остави на мира,докато не се издължи.Не е малка сума,4цифрена.
Занимава се с органи на властта тези дни.Около нея ,в съседи и т.н.Явно ,предизборно се размърдват да отчетат неква дейност в малките селца.
« Последна редакция: Март 15, 2023, 07:35:31 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1994 -: Март 15, 2023, 09:34:32 am »
julia, излизаш от тъмната стая, 12 дом, на светло, 1 дом, ъглов- получаваш разбиране защо ти е скапано и според каквото пише в картата, доброволно или доброзорно минаваш на режим, който е полезен за теб, така че, да не ти е скапано. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“