Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284322 пъти)

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1995 -: Март 15, 2023, 02:50:05 pm »

Ще се радвам ,ако някой сподели как му се е отразил Сатурн през АЦ
[/quote]
Моят транзитен Сатурн е в първи дом, на 4-5 градуса след АЦ. По време на транзита му през 12-ти дом ми беше много депресирано, изолирано, тъмно... Може би не е само заради него (по това време и прогресивната ми Луна се движеше в 12-ти дом). Лошото е, че продължавам да се чувствам смазана от заобикалящите ме обстоятелства, поради грешни решения, които взех сама, точно когато ретро Сатурн минаваше за пореден път през АЦ. Надявам се да "просветне", защото стресът започва да се отразява и на здравословното ми състояние.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1996 -: Март 16, 2023, 11:02:14 pm »
Рени,Авонита ,благодаря ви за споделеното :-*

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1997 -: Март 17, 2023, 01:42:34 am »
Моя транзитен през 12 дом Сатурн бележеше много хубави за мен моменти. Време, в което наистина се чувствах щастлива, спокойна, с някаква вяра в хората и в бъдещето. Много социални контакти, преместване на ново място, където се чувствах добре, приятели, любов, близки отношения с роднините. Изобщо 10 от 10 :) сещам се и въздишам.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1998 -: Април 06, 2023, 02:28:37 pm »
Тр. Сатурн на 1* от съвпад с нат. Луна в 12 дом - доста обтегнати отношения с майка ми. За първи път в живота ми я виждам в такава светлина.

Усещанията ми, за които бях писала по-напред в темата стават все по-силни. Чувствам се като тотално изцеден лимон, нямам сили и да ставам от леглото сутрин. Не мога да позная себе си, как така нямам сили :(

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1999 -: Април 11, 2023, 03:00:32 pm »
Ще се радвам ,ако някой сподели как му се е отразил Сатурн през АЦ

Едва ли може да се разглежда само този транзит, но сега проверих, че при мен беше свързан с положителни събития в личния и професионалния живот.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2000 -: Май 03, 2023, 09:01:51 pm »
Сега когато Сатурн е транзитен в 10 ти дом ... имам чувството , че се възраждат темите от времето когато той е минавал през асцедента ми ... т.е. преди 20 години ... просто така ми се струва или е вярно наистина...

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2001 -: Май 04, 2023, 09:29:36 am »

Ще се радвам ,ако някой сподели как му се е отразил Сатурн през АЦ

Когато моя Сатурн застана на куспидата на 1 дом направих сериозно израстване в работата, което беше свързано с полагането на много тежки изпити във финансовата сфера и то пред регулатора. Беше много трудно. За да се справя си направих стриктен график и дисциплинирано го следвах. Много учене падна. Като всички останали ангажименти си вървяха, работата, децата, дома. Ставах рано за да уча и най -важното приех много сериозно предизвикателството и положих много труд. Така че, без да съм била наясно с изискванията на Сатурн , интуитивно съм се придържала към всичките. Успях, бяхме малко, които се справихме . Мога да кажа, че наградата на Сатурн е много сладка, защото обикновенно е изстрадана и  изисква жертва. Моят Сатурн е ретро в 4 дом и управлява 2 дом.
« Последна редакция: Май 04, 2023, 10:30:26 am от Kleo »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2002 -: Май 04, 2023, 10:13:28 am »
Транзита на Сатурн през асц, или през 1ви дом при всеки е различно. При мен Сатурн управлява ъглов дом-10ти,диспозитор на Слънце и Меркурий, упр. на Асц, дневно раждане. Натално е в 12 дом.
При първото си преминаване през асц, съм била на 1/2 годинки, починал е дядо по майчина линия. При вторият транзит съм на около 31г.,починаха двете баби и дядо по бащина линия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2003 -: Май 04, 2023, 11:27:22 am »
Сатурн при всички действа със себе си т.е. по един и същи начин-  със свива, ограничаване, с градеж, с разбиране, с постижение, резултат, с меланхолия, с отнемане на жизненост,  с край. Но всеки реагира различно на него и това е посочено в рождената карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2004 -: Май 04, 2023, 02:11:01 pm »
Както момичетата вече знаете, аз имам по рождение опозиция Сатурн-Марс 6-12 дом. Сатурн е У7 и СУ8, Марс - У10 и СУ5. При мен забелязвам събития при преминаването на Сатурн през точките, активиращи опозицията:
- Квадрат откъм 10 дом - точен при започване на училище като дете
- Съвпад марс - при старт на средно образование в нов град
- Точен квадрат откъм 4 дом когато стартира най-сериозната за мен връзка, прераснала в семейни отношения
- При съвпада с нат. Сатурн не забелязах конкретно събитие, но отново беше период на промени и неудовлетвореност, имаше своите кризи.

Тук не отчитам ретроградните преминавания през точките, защото винаги когато са се случвали тези неща, е бил и ретрограден. Т.е. минавал е не веднъж през точката.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2005 -: Май 28, 2023, 10:48:10 am »
При мен транзитен Сатурн е на к11.Там ще спре и ще се обърне в ретроградно движение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2006 -: Май 31, 2023, 11:56:04 am »
Първа квадратура от цикъла Слънце-Сатурн, в 6 * на подвижния кръст. Трудна, защото Сатурн води аспекта и държи контрола. Сега се съблюдават как работят правила, закони, норми и в личен, и в обществен план. Който не спазва дисциплина, ред, не е последователен в действия и дейности, системата, към която принадлежи го изхвърля. Според това, коя фигура е най-високо в личната ни, и в обществена йерархия, ще е под натиск и всяко неправомерно действия наказано или спира да бъде важна, авторитетна,  както за нас, така и за обществото. Личните ни планове свързани с градеж и стабилизация е пожелателно да следват строги правила. Нашите Мотото на периода до първа стационарна фаза на Сатурн е " трябва, длъжен съм  да изпълнявам задълженията си без право на отстъпка", в противен случай следват загуби, нещастни ситуации, болести. Дългът чака. По-труден период за родените с главни оси в подвижни знаци или управители на 1 и 10 домове в такива; онези със Светила в посочения градус и които имат Сатурн със слаб статус. Тези, които са родени, в тази фаза от цикъла Слънце- Сатурн, най-силно ще усетят влиянието на силен чужд авторитет.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2007 -: Юни 01, 2023, 08:15:05 pm »
Понеже Сатурн ми е още пресен в 10 ти дом ... доста ми е трудна енергията за обработване / приемане...пълното проявление няма ли да се прояви сега когато средата на Юни тръгне ретрограден ? Доколкото си спомням при Ретро движението нещата добиват друг смисъл или греша?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2008 -: Юни 02, 2023, 10:00:37 am »
Благодаря, Рени!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #2009 -: Юни 02, 2023, 08:25:05 pm »
Моля, Акрукс.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“