Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290758 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #105 -: Юни 17, 2014, 10:06:25 pm »
То в рутинната работа няма нищо лошо.  :38: :) :08:

но едва ли е проявлението на съвпад транзитен Уран с натален сатурн+МС, което се описва по книижките.

не се оплаквам, просто исках да ви насоча мислите и малко по-настрани, ама както и да е.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #106 -: Юни 17, 2014, 10:33:27 pm »
Насочи ни мислите де!  :012:
Понякога и аз съм се чудила защо някоя планета не работи като по книгите.В моя хороскоп Юпитер е такъв-минава си така-почти без нищо или не покрива очакванията ми.

ами вижте кой какво управлява, къде се намира .... вижте, има ли нещо в прогресивната карта по това време, което да даде основа за случка някаква.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #107 -: Юни 17, 2014, 10:43:28 pm »
По тази твоя препоръка защо мислиш,че Сатурнът ти е пасивен?

Уран е бил пасивния (нали за него говореше Вещичка), а и в прогресия няма нещо, което да предпоставя събитието.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #108 -: Юни 17, 2014, 10:52:30 pm »
Сега върнах и за Сатурн през МС - пак нищо особено - най-много да е имало нещо текущо в работата, но със сигурност не съм го запомнила.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #109 -: Юни 17, 2014, 10:54:09 pm »
:) Това,че няма прогресивни индикации не ми се вижда достатъчна причина да няма действие при Уранов транзит в кардинален дом.(но това е само мое мнение).Може би тепърва ще се изяви?  :)

аз говоря за съвпада, не за преминаване през дома. 2 години по-късно имаше развитие, но Уран вече е на 10 гр в дома - минал е 1/3

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #110 -: Юни 17, 2014, 11:05:40 pm »
Чела съм,че когато в дома има планети,действие на куспидата подготвя основната случка,когато транзитиращият достигне планетата вътре.  :)

тц, не е такъв случая :) - нямам планети в 10 дом :), имам преди него - Сатурн.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #111 -: Юни 17, 2014, 11:18:23 pm »
Ето и моята тъжба по дедо ни. Опозира ми МЦ, преди това венерата-най-близка на МЦ и негов управител. Е, оттогава, нищо, че като шугав се връща, напредва по ИЦ, просто вече знам, че ще сменям работата.  А, и сатурн натално е в съвпад с венера, значи първом тръгна от сатурновата опозиция, той ми управлява 6 дом.
Тази сутрин отивам на работа, двама колеги си крещят, аха да се сбият. Много тестостерон, много нещо, ще ми объркат хормоналния баланс. :-\ А стайчето е тясно, хвърка негативна енергия, неприятно. Врътнах се веднага кръгом, взех си кафенце и-на стъпалцата отвън. Дори  не искам да знам кой кого ще натупа, заслужавам по-добро място. Не правя конфликти и не влизам в такива
Защо споделям, не приемах твърде сериозно, че опозиторният дом може да влияе транзитно, но явно е така.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #112 -: Юни 18, 2014, 10:03:20 am »
Чела съм,че когато в дома има планети,действие на куспидата подготвя основната случка,когато транзитиращият достигне планетата вътре.  :)

Това само по транзити ли си го наблюдавала или и по прогресии? Или само си чела?
На мен ми е ретро в 1д, като наближи К2 пролетта, ми се е-а мамата... Затова сега запасявам и спестявам  :D Ама август месец ще видим какво ме чака. Да си призная, не се притеснявам, щото пр. Луна ще е в 10д вече, та едва ли ще ставам домакиня.
Отивам в темата на пр. Луна да изкажа впечатления от Луна в Лъв  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #113 -: Юни 18, 2014, 01:58:22 pm »
Прави,да-преди имах винаги усмивка като  Джокера,а след негов транзит станах Човека с каменото лице.Дори 2 чифта черни чорапи  и 3 вакли жилетчици придобих.Погази ме,повози ме на пенсионерския комбайн.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #114 -: Юни 18, 2014, 02:35:29 pm »
  :-* Писах за транзитите(,а не за прогресиите),че основната случка е като стъпят върху планетите в дома-тя темата си е "ТРАНЗИТИ на Сатурн".Наблюдавала съм особено в личния ми хороскоп възвръщане на трз планети,които на работят както се изразиха по-долу "по книга".Наблюдавала съм планети,които стъпват на куспида и не работят.Наблюдавала съм и трз Юпитер и понякога Сатурн и Плутон,които също не дават признаци.....
Но съм чела,че основната случка е когато съвпаднат с планетите в дома.
 В момента например (и преди го написах) "тежкоатлетите" от кардиналния транзитиращ кръст са ми в точни съвпади на възлови точки в хороскопа.Плутон сякаш не съществува.Юпитер отдавна съм го отписала от действащите лица на "сцената".ЮЛВ се прояви по някакъв начин.И цялата ми надежда е в Уран и го чакам да "изтрещи" "всеки момент".А преминаването на Марс си е рутинно.
Ако Уран не направи нещо съществено ще обявя астрологията за пълна глупост.  :d030: :d030: :cheer:  :29:

И аз натам бях тръгнала :) Добре че навреме усетих къде е истината и че именно древните методи имат най-голяма познаваемост. За тях също имам някои съмнения (които са  по-скоро от недостатъчните ми познания), но къде къде по-верни прогнози излизат!

Кардиналният кръст и на мен ми засегна пряко двете светила и асцендента, със силна намеса на Уран и Плутон, подсилени от двете затъмнения, чаках много търпеливо за събития, но накрая си останах с празни ръце :012: Не съм достойна да усетя енергиите на транс-сатурновите, в следващата реинкарнация може да ме удостоят с внимание :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #115 -: Юни 18, 2014, 03:27:03 pm »
Флауър, кажи нещо за
1. СЛВ през АЦ - как ти се прояви?
2. Уран върху Луната съвсем нищо ли не донесе?
3. А Сатурн върху У4?

 ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #116 -: Юни 18, 2014, 04:01:40 pm »
Германката, виж този линк :29:

Виж какви хубави работи пише. А дано, хаирлия да ти е! Ти май си чувстваш, че си в силен период :08:

http://www.moonvalleyastrologer.com/the-moons-nodes/

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #117 -: Юни 18, 2014, 04:30:35 pm »
Флауър, кажи нещо за
1. СЛВ през АЦ - как ти се прояви?
2. Уран върху Луната съвсем нищо ли не донесе?
3. А Сатурн върху У4?

 ::)

Yaya, няма/ше отчетливи събития при мен по нито една от изброените точки.

1. Тъкмо тези дни става точен до минута, съвпада СЛВ-натален Асцендент. Тези благини които Селесте Тийл е описала в линка даден по-горе, не са се реализирали. При теб каква е изявата на същия транзит към момента? Хайде поне ти се похваляй нещичко!

2. Уран все едно изобщо не е минавал през Луната ми, въздух и празнота. Никакви емоции в повече, даже последните два месеца умирам за сън и спя много дълбоко, както никога досега. Умора, отпадналост, мързел, реших че е заради транзитен Марс в 12-тия ми дом, който доста време транзитира там тази година, а нали е и У6. Той УранЯ преди това две години тъпка ЮЛВ, прави тригони към МЦ и Марс, после съвпадна с Луна и опозира Плутон точно по време на големият кардинален кръст, сега вече върви към съвпад с Меркурий.

3. Транзитен Сатурн съвпадна с У4 (Уран) миналата година през ноември, точно по слънчевото затъмнение. И нали Слънцето е насреща, си мина и опозицията срещу него без резултат. Изобщо, транзита на Сатурн през АЦ, 1-ви дом и опозето към Слънце, го отчитам като абсолютно безветрие и затишие. Всичко си вървеше тихо и спокойно, каквото и ново да исках да започна, веднага Сатурна ме режеше и казваше, че сега не е момента. Донесе и няколко кариеса в повече, както и няколко килограма отгоре, противно на написаното за загуба на тегло, при такъв транзит. Сякаш като стигна до К2, започнаха преувеличени притеснения по финансови въпроси, но прекалено бързо се върна назад в 1-ви дом. Сега пак е почти срещу Слънцето, но аспекта няма да стане точен повече, защото дядката тръгва напред скоро. Ами, освен да му благодаря че ме пощади и не ме наказа подобаващо, друго не остава! :012:
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 04:32:47 pm от MayFlower »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #118 -: Юни 18, 2014, 05:28:12 pm »
Мисля за "недостатъчните ти познания". Древните гърци и римляни са работили с планетите до Сатурн и може би с неподвижните звезди,пък са се справяли  чудесно.А ние като изчетем всички звездобройски системи и ги синтезираме пак прогнозираме с несигурност и като сега се чудим защо тежки фигури не са проработили.

Аз визирах недостатъчни познания за ползване на антични методи, (не че съм усвоила съвременните ).

Ако ти е направило впечатление, в света има хиляди професионални и не толкова астролози, които предлагат услуги като анализ на натал именно ползвайки модерни методи, а тези които предлагат прочит чрез антични методи, буквално се броят на пръсти. За себе си разбрах, че колкото по-малко небесни тела се разглеждат, толкова по-точен и ясен анализ се получава, затова давам няколко плюса на древните, които с оскъдни познания за Вселената, са били така точни в прогнозите си.

Системите не ги смесвам никога, това си е правило.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #119 -: Юни 19, 2014, 10:57:28 am »
Yaya, няма/ше отчетливи събития при мен по нито една от изброените точки.

1. Тъкмо тези дни става точен до минута, съвпада СЛВ-натален Асцендент. Тези благини които Селесте Тийл е описала в линка даден по-горе, не са се реализирали. При теб каква е изявата на същия транзит към момента? Хайде поне ти се похваляй нещичко!

2. Уран все едно изобщо не е минавал през Луната ми, въздух и празнота. Никакви емоции в повече, даже последните два месеца умирам за сън и спя много дълбоко, както никога досега. Умора, отпадналост, мързел, реших че е заради транзитен Марс в 12-тия ми дом, който доста време транзитира там тази година, а нали е и У6. Той УранЯ преди това две години тъпка ЮЛВ, прави тригони към МЦ и Марс, после съвпадна с Луна и опозира Плутон точно по време на големият кардинален кръст, сега вече върви към съвпад с Меркурий.

3. Транзитен Сатурн съвпадна с У4 (Уран) миналата година през ноември, точно по слънчевото затъмнение. И нали Слънцето е насреща, си мина и опозицията срещу него без резултат. Изобщо, транзита на Сатурн през АЦ, 1-ви дом и опозето към Слънце, го отчитам като абсолютно безветрие и затишие. Всичко си вървеше тихо и спокойно, каквото и ново да исках да започна, веднага Сатурна ме режеше и казваше, че сега не е момента. Донесе и няколко кариеса в повече, както и няколко килограма отгоре, противно на написаното за загуба на тегло, при такъв транзит. Сякаш като стигна до К2, започнаха преувеличени притеснения по финансови въпроси, но прекалено бързо се върна назад в 1-ви дом. Сега пак е почти срещу Слънцето, но аспекта няма да стане точен повече, защото дядката тръгва напред скоро. Ами, освен да му благодаря че ме пощади и не ме наказа подобаващо, друго не остава! :012:

При мен всичко е аналогично на теб - може би заради еднаквата домификация.
СЛВ не го усещам като период, усещане - хич.
Уран върху Луна още нямам, след 3-4г ще е.
Сатурн върху Уран мина веднъж, нямаше проявление, сега ще го чакам втори път наесен, ама надали ще ме разтърси.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински