Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290793 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #135 -: Юли 05, 2014, 07:27:29 am »
Хепи, с риск да съм нахална понеже въпросният г-н е с много 9-ки, както казваш, за теб 9 е марс, или плутон?
Иначе-не изисквам да ми споделят, но го правят. Но този човек и със себе си не споделя-той е контрол и самообладание. Той е Ледения, или-Скалата също става. Обаче аз още не знам защо толкова проявявам интерес към неговите качества, мен сатурняци ме привличат-като интерес.

За мен е Плутон. Но ти сама можеш да прецениш - Дали човека ти прилича на много Марс?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #136 -: Юли 05, 2014, 11:13:53 am »
Транзитен Сатурн в 3:

- Налагат се чести пътувания, които посрещам с нежелание, с досада, а и ме уморяват, но после не съжалявам за тях.
- В началото на транзита имах голямо нежелание да се разправям с документация. След това седнах и подредих всичко лист по лист, оттогава всичко е изрядно.
- Имах съпротиви да си чистя и мия колата, много малоумно. И с това свикнах.
- Ангажименти, свързани с брат ми.
- Неудържимо влечение към книги и учебници. Реших да продължа с образованието нагоре.
- Улавям се, че често разсъждавам върху братско-сестринските отношения, доставят ми удоволствие.
- Когато чета и уча, се нахвърлям върху много книги и теми едновременно (рождено Юпитер ми е в 3), а сега степенувам, ограничавам се, по-систематична съм.
- Ползвам две библиотеки, ще има и трета.
- По-трудно се адаптирам в промените в околната среда. Забелязах на морето, че трудно влизам във водата. Но затова пък по-категорично.
-Най-трудната част от транзита е чувството за неадекватност и малоценност в общуването с други хора. Понякога направо е ужасно. Имах много тежки моменти. Неувереност, несигурност, съмнение в способностите си за общуване. Върнаха се стари чувства на малоценност, на неудобство. Като че се поизтичистиха вече, но беше много трудно.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #137 -: Юли 05, 2014, 11:24:15 am »
Имала съм сходни проявления на Сатурн през 3-ти, с тези- на Смарта.
- регнах се в астро форуми
- ледников период в отношения с хора от близкото обкръжение
- секнаха пътуванията или бяха съпроводени със спънки
- вглеждане в себе си чрез другите, които са те впечатлили по един или друг начин
- виртуални комуникации за сметка  на реалното общуване

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #138 -: Юли 05, 2014, 11:36:46 am »
За виртуалните комуникации си много права. Препълни ми се фейсбукът, хехахаха! Вчера един чужбински приятел ме пита по скайпа "абе с мъжа ти ли не се разбирате, като гледам тоя фейсбук..."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #139 -: Юли 09, 2014, 10:17:11 pm »
Имала съм сходни проявления на Сатурн през 3-ти, с тези- на Смарта.
- регнах се в астро форуми
- ледников период в отношения с хора от близкото обкръжение
- секнаха пътуванията или бяха съпроводени със спънки
- вглеждане в себе си чрез другите, които са те впечатлили по един или друг начин
- виртуални комуникации за сметка  на реалното общуване
На мен всичко това ми се случи при тр Сатурн в 12д преди време, а сега повече от година транзитира в 3д и нямам ограничения в общуването и пътуването, миналата година се разглобих от пътуване на близки и далечни разстояния, нали трета година СЗ-ия ми попадат в 3-9д
Може би са от значение аспектите, които извършва, а не само в кой дом преминава, защото докато преминава през моя 12д е в тао квадрат с Марс у3 в 3д и със Сатурн у5 в 5д, а когато е в 3д е в съвпад с Марс у3 и секстил с Плутон у3,  в секстил с Мерка У1

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #140 -: Юли 09, 2014, 11:01:40 pm »
Някой преживявал ли е транзит на Сатурн през 9 дом и как се отразява. При мен почти е на куспидата на 9дом

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #141 -: Юли 15, 2014, 12:03:29 am »
Сатурн на всичките му трудни аспекти към Луна и Слънце се отчита подобаващо. Надеждата ми е в това, че много си промених отношението към живота. Но не ме успокояваш, защото съм се размързеливила и не полагам достатъчно усилия.

Усещането за недостатъчно положени усилия според мен е нещо нормално по време на Сатурнов транзит. Винаги изпъква това, че в миналото сме можели да направим и повече. Не се задълбавай много в това съжаление, просто хващаш лопатата и започваш вършенето на работа от сега занапред. Иначе за омързеливянето - дори и напоследък да си се поотпуснала (особено ако има някой Нептунов транзит), няма да е кой знае колко катастрофално, все пак квадрата на Сатурн към Слънце е жътва, която правим за 7-годишен изминал период.
Иначе и аз с моя ленив Меркурий, просто Сатурн му видя сметката, макар и от тригон.  :85: :85: :85: На квадрата пред 2 години и нещо не помня да е било такъв бой и ужас.  :57: :57:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #142 -: Юли 15, 2014, 12:13:46 am »
Някой преживявал ли е транзит на Сатурн през 9 дом и как се отразява. При мен почти е на куспидата на 9дом
Аз. Не беше скоро. Влязох в университета със стипендия (но не знам кандидатстването дали не е било в 8, трябва да проверя). После имах неуспешен опит за емиграция, много зле се чувствах в чужбина. Беше малко насила, аз не настоявах да ходя. От опита се роди един обзорен научен текст за стреса при имигрантите, заради който ми предложиха работа в списание, което ме уплаши и за моя радост не стартира. Лапешка му работа с други думи.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #143 -: Юли 15, 2014, 12:28:03 am »
Усещането за недостатъчно положени усилия според мен е нещо нормално по време на Сатурнов транзит. Винаги изпъква това, че в миналото сме можели да направим и повече. Не се задълбавай много в това съжаление, просто хващаш лопатата и започваш вършенето на работа от сега занапред. Иначе за омързеливянето - дори и напоследък да си се поотпуснала (особено ако има някой Нептунов транзит), няма да е кой знае колко катастрофално, все пак квадрата на Сатурн към Слънце е жътва, която правим за 7-годишен изминал период.
Иначе и аз с моя ленив Меркурий, просто Сатурн му видя сметката, макар и от тригон.  :85: :85: :85: На квадрата пред 2 години и нещо не помня да е било такъв бой и ужас.  :57: :57:

Хм, колко странно! На тригон, а? Като се замисля как работи Сатурн, той ме кара да се чувствам некомпетентна в съответния дом, и оттам да полагам свръх усилия. После възнаграждава. Дори води до прекаляване. Например поемам прекалено много третодомни ангажименти сега, а за четенето да не говорим. Единственото изключение е транзитът през наталния дом. Като беше във втори, останах без работа за дълго и не можах да намеря. Това се съчета с квадрата към Луната, който ми докара такава депресия, че почти ме обездвижи. Въпреки това, почувствах, че трябва да се напъна да се дипломирам (бях зарязала тоя въпрос до по-добри времена) и го направих точно в това състояние. Сега не мога да повярвам, да разбера как успях. Тогава имах предчувствие, че ще имам добри предложения по специалността, които ще пропусна без диплома. Така и стана. Затова се напънах. Това не се овъзмезди в достатъчно пари, но пък в осигуровки по два договора - да, но се успокоявам, че втори дом отговаря и за нематериалните притежания във вид на активи, каквито са тапиите.

Другото особено на периода е, че много се стегнах по сатурновски тези две години и почна да ме бие по ръцете. Имам предвид да ме наказва, ако действам стегнато. Тогава се насочих към Северния възел в Рак и почнах да полагам усилия да развивам рачешкото и тук ми провървя. Та не знам дали се справям, както го пиша сигурно звучи да, но според мен - не. Ще разбера на обобщението след половин година. Трябва само да намеря още една работа и да видя дали ще ме приемат магистратура с тоя Сатурн в трети.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #144 -: Юли 15, 2014, 12:57:48 am »
Като ме беше наквадратил във втори дом, наградата си я получих още при престоя - това бяха първите пари, които си изкарах сама - някакви стипендии. Забавното беше, че в последствие, като се разпаднаха аспектите и кацна на к3, ми прекъснаха приходите и тогава много се ядосах на себе си - защото можеше да харча и по-разумно, но кой да се сети - и за какво я използва тази астрология - че със САТУРН би трябвало малко повече да се ограничи.  :012: :012: :012:
А сега с трети съм точно като теб - чувствам се напълно некомпетентна. Повече проблема ми е на дневен ред, но ще излъжа, ако кажа, че и преди го е нямало и не съм се замисляла - но преди е било все едно да видиш червена комета в небето да наближава планетата ти - а сега камъните направо си падат по главата ми.  :D :D :D Материализация, какво да правиш. Такава злост и непримиримост от тази планета досега в съзнателния си живот не бях виждала, принципно се разбирам с принципите й. Но пък няма да го виня - ще си сърбам надробената попара, важното при Сатурн е човек да не  се "счупи", да остане винаги на крака и да прави нещо за ситуацията.

За стегнатото действие и аз съм го забелязала, при мен даже е една основна тема, така да се каже, защото натално ми е  в 5 дом и е явно, че трябва да се науча да се отпускам и да творя повече. Тази стегнатост и краен консерватизъм за мен не са нормално състояние на Сатурн, въпреки че го асоциират с това, според мен това е "млад" Сатурн, нещо неинтегиран, не достатъчно разбран. Това е планета, на която все пак е толкова присъща мъдростта, отговаря за амбициите ни и осъществяването им, няма как да не й е присъщ "пропускателен" режим - отмерено, обаче, тогава, когато е обмислено и си заслужава.  :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #145 -: Юли 15, 2014, 01:45:52 am »
Това с творенето и пети дом го каза много хубаво. И добре те разбирам, имам козирог на пети с южния възел там. Имало е години, дето съм си забранявала каквото и да е отпускане и творчество.

Хрумна ми и друго - дали домът, където натално е Юпитер, когато търпи Сатурнов транзит, не се чувства по-осезаемо, понеже домът по принцип е разглезен от Юпитер? Комуникацията винаги ми е вървяла лесно и гладко, а сега доста трудно го усещам. Всъщност тия чувства за неадекватност имам усещането, че не са реални. Например в един момент се чувствам изолирана и сама, а в следващия се улавям, че имам такъв интензивен общ живот с толкова много приятели, абсолютно всеки ден, но като че Сатурн не го брои това и забелязва само паузите. На страната на фактите Сатурн го преживявам като лъжовен филтър в негативни краски. Който само ме кара да полагам още и още усилия. Де да знам, това може да е чисто субективно. Липсата на пари си е липса на пари.  Но и младият, и зрелият Сатурн са интересни в разликите си, права си за това. Зрелият Сатурн не просто натиска, ами знае и кога да спре, защото е почнал да прекалява. Учи на отпускането като засилва стягането. Прилага парадоксалния метод. Донякъде това е едната причина, поради която го обичам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #146 -: Юли 15, 2014, 01:35:01 pm »
Това с творенето и пети дом го каза много хубаво. И добре те разбирам, имам козирог на пети с южния възел там. Имало е години, дето съм си забранявала каквото и да е отпускане и творчество.

Хрумна ми и друго - дали домът, където натално е Юпитер, когато търпи Сатурнов транзит, не се чувства по-осезаемо, понеже домът по принцип е разглезен от Юпитер? Комуникацията винаги ми е вървяла лесно и гладко, а сега доста трудно го усещам. Всъщност тия чувства за неадекватност имам усещането, че не са реални. Например в един момент се чувствам изолирана и сама, а в следващия се улавям, че имам такъв интензивен общ живот с толкова много приятели, абсолютно всеки ден, но като че Сатурн не го брои това и забелязва само паузите. На страната на фактите Сатурн го преживявам като лъжовен филтър в негативни краски. Който само ме кара да полагам още и още усилия. Де да знам, това може да е чисто субективно. Липсата на пари си е липса на пари.  Но и младият, и зрелият Сатурн са интересни в разликите си, права си за това. Зрелият Сатурн не просто натиска, ами знае и кога да спре, защото е почнал да прекалява. Учи на отпускането като засилва стягането. Прилага парадоксалния метод. Донякъде това е едната причина, поради която го обичам.

Смарта,зависи кой е домът и как е поставен Юпитер.И ,да много често изживяванията по Сатурн са ирационални,заради природата на самата планета - страх от провал . :)

Искам да те  попитам ,понеже ти си слънчева Риби ,когато тр. Сатурн активира Юпитер,негов дом,тригон в картата ти ,какво е проявлението и обратно ,когато тр. Юпитер активира Сатурн   ,негов дом,квадратура ,какво е усещането?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #147 -: Юли 15, 2014, 07:33:52 pm »
Някой преживявал ли е транзит на Сатурн през 9 дом и как се отразява. При мен почти е на куспидата на 9дом

В момента ми транзитира през 9 дом. Нищо особено. Макар да квадратираше Луната ми и да мина през Юпитера. Все пак усещам, че получих повече знания, които са ми много полезни. Дано и при теб се изяви добре, да намериш полза след транзита му там. Аз откривам за себе си полезност. Но и пътуванията не са толкова често, което малко ме сдухва. Няма толкова свободно време за такъв тип развлечения. Малко пътувания, но качествени и дълги. Успех.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #148 -: Юли 15, 2014, 07:40:08 pm »
А пред 8-ми имаше ли събития?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #149 -: Юли 15, 2014, 07:40:31 pm »
В момента ми транзитира през 9 дом. Нищо особено. Макар да квадратираше Луната ми и да мина през Юпитера. Все пак усещам, че получих повече знания, които са ми много полезни. Дано и при теб се изяви добре, да намериш полза след транзита му там. Аз откривам за себе си полезност. Но и пътуванията не са толкова често, което малко ме сдухва. Няма толкова свободно време за такъв тип развлечения. Малко пътувания, но качествени и дълги. Успех.  :58:

И аз го чакам да ми влезе в 9 дом. Още 2* и е там. Въпреки че скоро направи тригон към Слънцето ми и нищо не усетих  ???...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн