Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290769 пъти)

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #165 -: Юли 17, 2014, 10:41:17 am »
Лиля, това ли е единственият транзитен аспект на сатурн-съвпад с плутон?
Не , това не е единствения аспект има още куп други, просто само него споменах,а ето ги и останалите   
Сатурн тригон Слънце с 7*орбиса,които не зная дали е нужно да отчета като аспект
Сатурн тригон Меркурий
Сатурн секстил Марс
Сатурн секстил Уран и Нептун

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #166 -: Юли 17, 2014, 10:44:27 am »
Лилия, много фактори трябва да се взимат по принцип под внимание - на колко год е детето ти?, Къде са сатурн и Плутон в натала, кои домове управляват? В какви знаци се намират? А може би най-добре да се пусне картата й (без данните).

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #167 -: Юли 17, 2014, 10:54:53 am »
Лилия, много фактори трябва да се взимат по принцип под внимание - на колко год е детето ти?, Къде са сатурн и Плутон в натала, кои домове управляват? В какви знаци се намират? А може би най-добре да се пусне картата й (без данните).
Разбирам ,че в астрологията не се гледа на парче, всичко е комплексно, а дъщеря ми е на 21.За да не описвам всичко ,ще кача картата и.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #168 -: Юли 17, 2014, 01:57:13 pm »
Бейби, втория транзит не би трябвало да е тежък, все пак един път вече енергията е минала оттам. По-скоро да си спомниш, какви точно проблеми е имало тогава и този път да опиташ да намериш по-реалистично решение, вместо да се оставиш на емоциите (или на съдбата).
Много вярно Хепи!
Днес и аз мислих над това.
Един път вече е минал,създал тревогите,оставила съм се на драмата,била съм съкрушена. При следващото преминаване,вече не бих си позволила да преживея такава низост на емоционалното си състояние.Защото не го заслужавам. Всячески ще се опитам да избегна негативите и да ги превърна в друга, по-добра енергия. Ще спася най-вече себе си.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #169 -: Юли 17, 2014, 02:56:29 pm »
Много вярно Хепи!
Днес и аз мислих над това.
Един път вече е минал,създал тревогите,оставила съм се на драмата,била съм съкрушена. При следващото преминаване,вече не бих си позволила да преживея такава низост на емоционалното си състояние.Защото не го заслужавам. Всячески ще се опитам да избегна негативите и да ги превърна в друга, по-добра енергия. Ще спася най-вече себе си.

уфф, и аз колко го мисля :) - върти ми се господина в 5 дом и едни аспекти прави наляво  ... :) пък и под себе си :) - сега ако не друго, поне съзнателно ще видя, какво точно става при второто преминаване.  :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #170 -: Юли 17, 2014, 04:32:50 pm »
В картата на дъщеря ми Сатурн преминава през 1 дом. Промените са огромни, като започнем от начин на мислене, начин на правене на нещата, осъзнаване на стари грешки и постъпки, че пътя по който вървиш не е правилния, събития и случайности,поднесени  по доста неприятен начин. Сега предстои Сатурн да премине и през Плутон. Какво още ни чака? :017:
Ами то аспектът на тр Сатурн в съвпад с Плутон се е задействал отдавна, сама си написала за трансформациите, които са налице при дъщеря ти, при която Плутон управлява АСЦ, а Сатурн е У3, У4- мисленето, миналото, свързано с дома и традициите. Когато Сатурн завърши транзита си към Плутон осъзнаването на личната сила ще добие по-ярки очертания.

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #171 -: Юли 17, 2014, 04:47:39 pm »
Ами то аспектът на тр Сатурн в съвпад с Плутон се е задействал отдавна, сама си написала за трансформациите, които са налице при дъщеря ти, при която Плутон управлява АСЦ, а Сатурн е У3, У4- мисленето, миналото, свързано с дома и традициите. Когато Сатурн завърши транзита си към Плутон осъзнаването на личната сила ще добие по-ярки очертания.
Благодаря,Акрукс!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #172 -: Юли 17, 2014, 10:18:23 pm »
"Личната сила", да. Това се прояви и при мен така при тр.Сатурн съвпад Плутон.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #173 -: Юли 18, 2014, 02:51:51 pm »
Аз. Не беше скоро. Влязох в университета със стипендия (но не знам кандидатстването дали не е било в 8, трябва да проверя). После имах неуспешен опит за емиграция, много зле се чувствах в чужбина. Беше малко насила, аз не настоявах да ходя. От опита се роди един обзорен научен текст за стреса при имигрантите, заради който ми предложиха работа в списание, което ме уплаши и за моя радост не стартира. Лапешка му работа с други думи.
Благодаря за споделеното, Смарта  :58:
Активирал ти е темите характерни за 9 дом,дори и неуспешната емиграция ти е дала един нов поглед към света :)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #174 -: Юли 18, 2014, 03:02:11 pm »
В момента ми транзитира през 9 дом. Нищо особено. Макар да квадратираше Луната ми и да мина през Юпитера. Все пак усещам, че получих повече знания, които са ми много полезни. Дано и при теб се изяви добре, да намериш полза след транзита му там. Аз откривам за себе си полезност. Но и пътуванията не са толкова често, което малко ме сдухва. Няма толкова свободно време за такъв тип развлечения. Малко пътувания, но качествени и дълги. Успех.  :58:
Емма,благодаря ти :58:
То и при мен спряха пътуванията,бях се отприщила да пътувам когато Плутон У 9 направи съвпад с Юпитер У на 1 и това продължи няколко години,надявам се при навлизането на Сатурн в 9 пак да започна да пътувам,освен това дир.Уран е на куспидата на 9 дом,даже е навлязъл на 1-2 в 9 дом,но засега проявление по темите характерни за 9 дом не забелязвам,може пък Сатурн да го раздвижи :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #175 -: Юли 18, 2014, 03:04:00 pm »
Емма,благодаря ти :58:
То и при мен спряха пътуванията,бях се отприщила да пътувам когато Плутон У 9 направи съвпад с Юпитер У на 1 и това продължи няколко години,надявам се при навлизането на Сатурн в 9 пак да започна да пътувам,освен това дир.Уран е на куспидата на 9 дом,даже е навлязъл на 1-2 в 9 дом,но засега проявление по темите характерни за 9 дом не забелязвам,може пък Сатурн да го раздвижи :)

а кога започна да се занимаваш с астрология?

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #176 -: Юли 18, 2014, 03:18:36 pm »
а кога започна да се занимаваш с астрология?
През 2010 година,но това стана някак много постепенно ,а и аз съм любител и не съм все още наясно с много неща в областта на астрологията.Не съм гледала за транзити тогава,но последните няколко години ме накараха да погледна по навътре в себе си,още повече ,че по това време прогресивната ми Луна навлезе в 12 дом,после стигна АЦ  и навлезе в Риби,още е в 1 дом ,но вече е в Овен и направо не мога да се позная :57:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #177 -: Юли 18, 2014, 03:22:41 pm »
През 2010 година,но това стана някак много постепенно ,а и аз съм любител и не съм все още наясно с много неща в областта на астрологията.Не съм гледала за транзити тогава,но последните няколко години ме накараха да погледна по навътре в себе си,още повече ,че по това време прогресивната ми Луна навлезе в 12 дом,после стигна АЦ  и навлезе в Риби,още е в 1 дом ,но вече е в Овен и направо не мога да се позная :57:

2010 дирекционен Уран къде е бил в твоята карта?

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #178 -: Юли 18, 2014, 05:34:38 pm »
2010 дирекционен Уран къде е бил в твоята карта?
Н 2 градуса преди куспидата на 9 дом,ако приема ,че часът ми е абсолютно точен,все пак е взет от общината,но ако има отклонение 4-5 минути ,тогава и куспитата се отклонява

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #179 -: Юли 18, 2014, 06:01:10 pm »
А бе нали Дедо отговаряше за зъбите?  Транзитния ми отмина тригона със Слънцето - наталното Слънце е на 12,12* в риби, а тр. Сатурн е вече на 16,39* в скорпи (или понеже е Слънце още се води за тригон?). Пууу от месец и половина ме мъчат с един зъб, ама вече ми се изтърпя търпилото. Значи този зъб е умъртвен преди 20 000 години и бил затворен по някаква стара система - като се умъртви нерва и се изчистят каналите и му се плясвало сал едната пломба, без да се пълнят и каналите. Та въпросния зъб сега (абе не е от сега щот ме е боляло цяла година, ама понеже не ме е болял зъба и аз си мислех, че е мигрена  :91:) ме заболя преди месец и половина като си треснах долните зъби в горните и... идеше ми да излетя като супермен от болка. Отивам на зъбар и се оказва, че на гадината и се е възпалила костта на единия корен - на върха. Та ми го отвориха и пих антибиотици само и само да избие възпалението през венеца, та да се отече. На два пъти ми цепиха венеца за тая работа и разгеле чак днес, след месец и половина отворен зъб, ми сложиха вътре из каналите разни антибиотици и е затворен с временна пломба. Ако не ме заболи следваща седмица ще го затворят официално, но ще пия пак антибиотици, че тази кост много трудно се лекува и още ме наболява малко. Целта е да се спаси зъба и да не се вади.

Та седя и се чудя дали това е работа на дъртото парче!?! И аджеба ако е негова работа и то при тригон малиии не ми се мисли при квадрат кво ще е  :57:... Или пък и прогресивната Луна вече е на 29,37* в стрелец, та ингреса и в коза да ги върши тия работи...
« Последна редакция: Юли 18, 2014, 06:02:42 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн