Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290838 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #420 -: Февруари 10, 2015, 08:04:50 pm »
Точно все едно живея по знака, в който е. При минаването му в Дева доста учех, изчетох цялата руска класика и още хиляди други неща, във Везни видях, че около мен имало цял свят пълен с хора - започнах да се свързвам, да се уча как да го правя, получих някои награди от живота, но и се вкарах в инерция. В Скорпион беше смърт на почивки.

За по-назад не проверявам, защото първо съм била твърде малка и все още несамостоятелна, за да отчета проявления и второ - не съм се интересувала от астрология и не съм следила кое кога се случва.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #421 -: Февруари 10, 2015, 09:51:13 pm »
Привличаш каквото излъчваш, това е оста АСЦ/ДСЦ, тя лови "сигналите". При теб Сатурн е точно върху АСЦ, заедно с Марс, но АСЦ ти е Козирог. Сатурн ти е в аспект със Слънце и Юпитер. Ти се идентифициращ със Сатурн, затова си позволяваш да си в крак с неговите изисквания. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #422 -: Февруари 11, 2015, 09:50:39 am »
От кой до кой градус ще е ретро Сатурн тази година?
Вече имам становище за Сатурн във втори дом - ограничени фининсови ресурси, но в същото време като причина за ограничаването идва стремеж към по-отговорното им разпределение. Също и до известна степен по-луксозни придобивки.
Та, сега се чудя, акто мине ретро какво ще ми донесе, за да се подготвя по-отрано  :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #423 -: Февруари 11, 2015, 10:22:36 am »
От кой до кой градус ще е ретро Сатурн тази година?
Вече имам становище за Сатурн във втори дом - ограничени фининсови ресурси, но в същото време като причина за ограничаването идва стремеж към по-отговорното им разпределение. Също и до известна степен по-луксозни придобивки.
Та, сега се чудя, акто мине ретро какво ще ми донесе, за да се подготвя по-отрано  :)

http://astra.la/forum/index.php?topic=693.0

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #424 -: Февруари 11, 2015, 10:39:47 am »
http://astra.la/forum/index.php?topic=693.0

 :38: тенкюююю ще ми тригонира отново Слънцето.  :clap:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #425 -: Февруари 11, 2015, 11:20:57 am »
При мен приблизително по средата на ретроградното движение на Сатурн У11,е ВенераУ2,в 9д,мисля да наблюдавам внимателно ,понеже това означава ,че Сатурн ще се занимава доста с Венера,очаквам изявена събитйност .Дават стационарните положения за чувствителни точки плюс пъчрвоначалното директно преминаване през предстоящата Ретрограднодиректна станция/28*скорпион в случая/-наистина като че имаше събитийност,сега очаквам на двете станции плюс съвпада му с Венера когато е ретрограден,когато ще е в натлното му ретроградно движение .Смятам да проверя и за планетите след Сатурн същото/тр,Нептун е удобен,м/у стационарните му положения е включена точката в тригон към нат.Луна /

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #426 -: Февруари 11, 2015, 11:29:50 am »
При мен приблизително по средата на ретроградното движение на Сатурн У11,е ВенераУ2,в 9д,мисля да наблюдавам внимателно ,понеже това означава ,че Сатурн ще се занимава доста с Венера,очаквам изявена събитйност .Дават стационарните положения за чувствителни точки плюс пъчрвоначалното директно преминаване през предстоящата Ретрограднодиректна станция/28*скорпион в случая/-наистина като че имаше събитийност,сега очаквам на двете станции плюс съвпада му с Венера когато е ретрограден,когато ще е в натлното му ретроградно движение .Смятам да проверя и за планетите след Сатурн същото/тр,Нептун е удобен,м/у стационарните му положения е включена точката в тригон към нат.Луна /

при повторното преминаване на ретропланетата през дадена точка се случват неща, доразвиващи това, което е започнало при първото преминаване и при последното нещата вече са на приключване, изяснени. поне при квадратите е така :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #427 -: Февруари 11, 2015, 12:32:15 pm »
Хепи,теоретично е така,практиката обаче е меродавната.При Брейди транзитните решетки пак са подредени причина-действие-следствие,но както казва не е толкова просто,често словореда се размества,една от причините би могла да бъде ретроградността,дали транзитиращата е нат. ретроградна и тн.,трябва по-детайлно да се изследва .Сатурн специално ми се струва като ревизор при транзит,стремежа му е да надгражда,обаче пчрвото посещение е инспекция ,проверка на основите доколко са стабилни,разрушаване неустойчивото ,стабилизиране и едва тогава строеж .Когато минава само веднъж,май има време само за първия етап само ,раздрусването,разрушението и стабилизирането .Зависи наталното положение-какъв строител е -в падение в овен май не му достига търпение за строене,остава на разрушението,ако е и ретрограден натално-още по-вече .

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #428 -: Февруари 11, 2015, 12:36:15 pm »
Хепи,теоретично е така,практиката обаче е меродавната.При Брейди транзитните решетки пак са подредени причина-действие-следствие,но както казва не е толкова просто,често словореда се размества,една от причините би могла да бъде ретроградността,дали транзитиращата е нат. ретроградна и тн.,трябва по-детайлно да се изследва .Сатурн специално ми се струва като ревизор при транзит,стремежа му е да надгражда,обаче пчрвото посещение е инспекция ,проверка на основите доколко са стабилни,разрушаване неустойчивото ,стабилизиране и едва тогава строеж .Когато минава само веднъж,май има време само за първия етап само ,раздрусването,разрушението и стабилизирането .Зависи наталното положение-какъв строител е -в падение в овен май не му достига търпение за строене,остава на разрушението,ако е и ретрограден натално-още по-вече .

не разбирам защо го обясняваш всичко това. Брейди много добре е описала какво се случва при 2-3 пъти преминаване през дадена точка поради ретроградно движение. А това, което ти написах, е от моя личен опит през последните 2 години - Сатурн и Плутон квадрати към натални планети. Одеве даже проверих как е било - учудващо точно :), дори при Плутон - с точност до 5-10 дни.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #429 -: Февруари 11, 2015, 02:50:53 pm »
при повторното преминаване на ретропланетата през дадена точка се случват неща, доразвиващи това, което е започнало при първото преминаване и при последното нещата вече са на приключване, изяснени. поне при квадратите е така :)

Да си призная, при мен събитията са по-скоро през първото минаване, при второ и трето напред-назад само се дооформя и изчиства ситуацията, решава се.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #430 -: Февруари 11, 2015, 03:19:40 pm »
Да си призная, при мен събитията са по-скоро през първото минаване, при второ и трето напред-назад само се дооформя и изчиства ситуацията, решава се.

е то това е същото :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #431 -: Февруари 11, 2015, 03:21:38 pm »
Дано, защото се ужасявам от това ретроградие. Ингресът му в Стрелец, съвпаднал с преминаването му в 8 дом при мен, активира всички осмодомни теми. Нямаше и градус. Отне ми най-важния човек в живота ми. Не смея да разсъждавам какво ще ми вземе, връщайки се отново там, ставайки ретрограден. Че ми квадратира и Слънцето. Ако оцелея тази година хаха ще пиша по-подробно.

сигурно ще разбереш, защо са се случили тези неща и ще станеш вече по-силна - нещо от този род. При всички положения ще е нещо, довършващо случилото се.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #432 -: Февруари 11, 2015, 03:25:07 pm »
Добре де, четете бе хора:

ето ....

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #433 -: Февруари 11, 2015, 05:07:44 pm »
Сатурн ми е на асц. - може би хвърля сянка към 7 и затова предопределя онова, което намирам отсреща. Ама пък Сатурн какво отношение има към познанствата, приятелствата и връзките? Може би единственото логично е, че по него ми идват учителите.
[/quote]

Моят Сатурн също е на Асц. в Близнаци и управлява 8 и 9 дом. Преди около 30 години, когато тр. Сатурн отново беше в Стрелец и опозираше себе си,Десц, а по късно Слънце и Венера ми се случиха неприятни събития в личен план. Срещнах човек 10 години по-голям от мен, с когото прекарах около 2 години в които бях обект на тормоз, болезнена ревност и заплахи за живота си. Едвам се отървах, заминавайки за чужбина.
Сега вече съм къде куде по-зряла и такова нещо едва ли ще ми се случи. Но тогава получих добър урок за себе си  :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #434 -: Февруари 11, 2015, 05:33:44 pm »
Хепи,точно тези страници имам предвид,сега ми е удобно да ги изследвам в/у себе си .Не ми казвай,че всичко си разбрала,не знам Брейди или преводача не си е свършил работата,но обяснението не е ясно. Транзитът бил ,,вътре,, от първото до последното преминаване над рождената точка,добре,но точки е,ф,д на графиката са чувствителни точки по какъв начин?Не се разбира добре,не се съмнявам в професионализма на Брейди,но по една или друга причина не се разбира добре ,или аз поне не ,,преведох,, добре аналогиите които се правят в случая,единствения начин за изследване и корекция е практическото ,това имам предвид .Три докосвания,кое е причина,кое действие,кое следствие не е толкова ясно .Пъвия сблъсък давал най-голямо въздействие-не е така,ако транзитиращата планета натално е ретроградна,както при мен Сатурн,не първото,а второто докосване би трябвало да даде най-силен ефект теоретично,понеже само когато Сатурн тр. е ретрограден е наистина Сатурн от натала ми .Брейди или който да е друг автор по различни съображения говорят на широка аудитория за общия случай,частния случай специфичното се нуждае от прецизиране .Венера при мен е на 1,40 *стрелец,дотук наблюдавах точка d от графиката даде ефект,който съм описал/Сатурн тр. на 28* скп./,на 1,40 първи съвпад -никакъв ефект.     
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 06:36:54 pm от Oposit »