Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290778 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #450 -: Март 15, 2015, 09:41:01 pm »
Ребека, Асц ти съвпада с моето Мц.  :38:
Не бой се, ще ще сме заедно в страданието си.  :08:

Мога да ти дам малко обратна връзка за друг с асц Скорпион, но в началните градуси. Да, имаше физическо отслабване. Имаше и малко болести, но се оказа, че не са сериозно. Сериозно желание за планинарстване, изкачване на почти всички върхове в планините ни. Някои по няколко пъти. Сериозна дисциплина във физическо отношение. Хората са живи, сериозно променени. Нова личност.  :-*

И друг пример имам с такова Асц, баща ми. Тогава нямаше кой знае какви катаклизми в живота му, поне аз не помня. Е, след ретроградието и третото преминаване през Асц му даде грижи за съпругата. Но да не забравяме, че тогава и нодалната ос трамбоваше през Скорпион и Телец.

Да, Дракс е права. При първи пример с планинарстването, повече тревоги и психологически натиск имаше при Сатурн през 12-ти дом. Тогава беше истински смутно време. После нещо се отключи и нещата започнаха да се нареждат, не и с лекотата на Юпитер, но с постоянство.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #451 -: Март 15, 2015, 09:46:02 pm »
Ами билкарче, планинарче-с удоволствие, дай боже с кеф. За сега гледам да не мисля, за да не се самосугестирам  с кофти мисли. :012:

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #452 -: Март 17, 2015, 11:28:30 pm »
Изчетох цялата тема и поглеждам назад в годините.
Минаването му през трети дом съвпада и с минаването му през палнетите ми в Дева. Събитията са за около година, но тогава си купи апартамента и ми се падна куче за домашен любимец. Смених си мястото на кабинета и започнах орташка работа с кофти край. Започнах връзка с по-малък от мен и към времето на точният съвпад нещата много се разпаднаха. (Връзката продължи около 4 години, тип асансьор, както някой я беше описал).

След съвпада започна облъчването му на ИЦ. Няма конкретно събитие на точното му преминаване. Събитието дойде, или поне аз си мисля, че е то, няколко месеца по-късно, когато Сатурн е бил вече на около 12 градуса във Везни, т.е. на около 7 градуса орбис от ИЦ. Тогава срешнах човек, с когото нешата се развиха две години по-късно. В неговата карта по това време Сатурн прави точен квадрат към наталният съвпад Сатурн/Венера. Дори бих казала, че събитието е за него, защото аз тогава изобщо не съм отразила съществуването му. Да, имаше го, ама някак си покрай другите беше за мен. А той твърди, че още тогава ми бил хвърлил око.

Следва съвпада с Плутон, който ми е У5. Донесе една връзка, пак с по-малък, която беше много обсебваща от негова страна и свърши доста скорострелно. Донесе и повтрона среща с господина Х. В неговата карта: квадрат към Меркурий, У1. При него транзита през тези две години е във втори дом.

С навлизането на Сатурн в Скорпион, веднага се разболях. Някакво странно нещо, направо ме покоси без предизвестия за около два часа и бях като парцал, не можех да се вдигна. Нямах температура, не бях настинала, нищо. Само зверска умора и немощ. Тогава започна и карето към Слънцето ми. Гадничко го преживях, но вкара дисциплина в живота ми и режим на спорт и хранене.
По пътя му през скорпион ми направи секстили към планетите в Дева. Много неща се случиха, но нищо кой знае какво. По това време Сатурн прави тригон към Венерата ми и по това време забелязах и аз господинът Х. И тогава започна връзката ни. Той по същото време също има тригон тр. Сатурн/нат. Венера/Сатурн.

От доста време ми е в 5 дом и всичко описано е точно такова. Самота, нещастна любов, сериозна връзка. По време на този транзит забременях. Една изпълнена мечта, която отдавам на някоя от лунациите тогава. Не помня точно коя беше, нещо ноември ще да е било.

С навлизането си в Стрелец направи секстил към Слънцето ми и това ми е аспекта по солар, със Сатрун на сол АСЦ. Обръща се ретро на един градус орбис от тригон с Луната ми. С господинът Х., с който бяхме замразили отношенията, пак ги подновихме малко преди стационарното положение на Сатурн. Сатурн не стигна до точен квадрта с Венерата ми, но като тръгне директен и някъде към есента и това ще стане.

Проследена по Сатурн тази връзка ми се видя много интересна. При всички наши контакти все има точни аспекти на Сатурн. До какво ли ще доведе...А и за да е съвсем замесен Сатурна, той е на АСЦ на картата на началото на връзката ни.

Не съм от сатурновите хора, но определено съм видяла доста хубави неща от Сатурн. В натала ми е ретрограден.
« Последна редакция: Март 18, 2015, 07:44:36 am от 3apa »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #453 -: Април 17, 2015, 08:11:55 pm »
Споделяйте моля преживяното и това,което очаквате от тр.Сатурн.В тази връзка аз бих искала да попитам как би се проявил тр.Сатурн-У6,в 4дом куинконс Венера-9дом,У3/10?В натала са в тригон.

Муни,може да се наложи да направиш голямо усилие, свързано с нова работа и то, конкретно с подписването на договор. Да не си много доволна от него, но, заради външни обстоятелства да започнеш тази работа,колкото и да не ти се иска. Другият вариант е да имаш притенсниея за някой болен, ама притеснението ще е напразно

Ако не ме лъже паметта, по това време напуснах работата, която отначало обожавах, но шефката ме принуди да си променя мнението. Цяла седмица брах притеснения около оформянето на документите, защото тя заплаши, че ще ме съкрати дисциплинарно.  :o

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ще може ли някой да сподели опит за тр.Сатурн през 5 дом?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #454 -: Април 17, 2015, 08:15:52 pm »

Ще може ли някой да сподели опит за тр.Сатурн през 5 дом?
моят опит се свежда до това, че родих две деца при транзита му в 5д,  наталния е У5.6 в 5д

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #455 -: Май 02, 2015, 01:27:49 pm »
Казвам го само заради темата-сатурн и заради стаистиката, сигурна съм, че не се отнася за всички.
Майка ми почина при тр на сатурн през ИЦ, НО имаше още 3 съществени потвърждения с други предсказателни техники.

Преживяла съм два пъти транзитен сатурн на ИЦ, първият път барабар с плутон, никой от родителите ми не е починал.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #456 -: Май 02, 2015, 02:14:53 pm »


Ще може ли някой да сподели опит за тр.Сатурн през 5 дом?

това чак сега го виждам .... и .. може - в момента съм така и остава някъде около година :) - вкарване в ред на лИбовни отношения, новото ми хоби (астрологията) май също през това време се появи. Но пък изчезна "купонджийката" Хепи :)

малко уточнение - за любовта - въпросът явно не беше просто да кажа "край" - Сатурн ме накара да си изясня "защо слагам край" - първо трябваше да премина през бездната (говорим за транзит през скорпион), да стигна дъното и оттам да се оттласна. В момента съм в точката на оттласкването и тръгване нагоре :)
« Последна редакция: Май 02, 2015, 02:17:04 pm от Happy58 »

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #457 -: Май 03, 2015, 08:02:16 am »
това чак сега го виждам .... и .. може - в момента съм така и остава някъде около година :) - вкарване в ред на лИбовни отношения, новото ми хоби (астрологията) май също през това време се появи. Но пък изчезна "купонджийката" Хепи :)

малко уточнение - за любовта - въпросът явно не беше просто да кажа "край" - Сатурн ме накара да си изясня "защо слагам край" - първо трябваше да премина през бездната (говорим за транзит през скорпион), да стигна дъното и оттам да се оттласна. В момента съм в точката на оттласкването и тръгване нагоре :)

Сега, като го казваш, и аз имам подобни преживявания. И на мен ми се разхожда в пети дом сладура и наистина излизам доста по-малко. Казах "край", ама после пак всичко започна. Явно обновени от скорпиона, отношенията ни пак тръгнаха нагоре.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #458 -: Май 03, 2015, 08:44:58 am »
Сега, като го казваш, и аз имам подобни преживявания. И на мен ми се разхожда в пети дом сладура и наистина излизам доста по-малко. Казах "край", ама после пак всичко започна. Явно обновени от скорпиона, отношенията ни пак тръгнаха нагоре.

това също е вариант, стига самите отношения да са сериозни, да имат смисъл. При мен беше точно обратното - аз го знаех и Сатурн ми помогна да ги прекратя :)

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #459 -: Май 03, 2015, 09:28:11 pm »
това също е вариант, стига самите отношения да са сериозни, да имат смисъл. При мен беше точно обратното - аз го знаех и Сатурн ми помогна да ги прекратя :)

За мен имат смисъл, защото съм влюбена в тоя човек и го обичам. Пък сега при ретрото ще видим какво ще стане. Сатурн пак се връща в Скорпион. Ще покаже нови дълбини на душите ни ;) Като тръгне директен, ще му пресече ИЦ. Надявам се това да е очакваната смяна на жилище. То това е любовта, за която разказвах по-нагоре.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #460 -: Май 04, 2015, 03:13:03 pm »
Преживяла съм два пъти транзитен сатурн на ИЦ, първият път барабар с плутон, никой от родителите ми не е починал.
ами тя енигмата е подчертала с главни букви "НО имаше три съществени аспекта заедно с това"
баща ми когато почина Сатурн транзитираше в 5д, коййто е производен 8-ми от 10-ти, но в същото време тр Уран в 4д квадратираше светилата ми

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #461 -: Май 04, 2015, 03:35:52 pm »
При преминаването на Сатурн през 4 дом,на няколко градуса след  ИЦ  починаха и баба ми и дядо ми ,но за всяка карта си е индивидуално .Определено е някаква трансформация в дома ,но може да бъде положителна или отрицателна.Една моя близка забременя при транзит на Сатурн през ИЦ ,но имаше и други  транзити

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #462 -: Май 04, 2015, 04:07:40 pm »
ами тя енигмата е подчертала с главни букви "НО имаше три съществени аспекта заедно с това"
баща ми когато почина Сатурн транзитираше в 5д, коййто е производен 8-ми от 10-ти, но в същото време тр Уран в 4д квадратираше светилата ми

Аз го написах именно за това - че няма как само един сатурн на ъгъл да предизвика такова важно събитие.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #463 -: Май 05, 2015, 09:32:00 am »
Да ви питам може ли човек след като тр Сатурн мине през 1 дом да отслабне и да си задържи кг или после като мине във 2-ри пак си ги качваш?
И да ви споделя едно мое наблюдение след като Сатъра напусна 1-вия ми дом уаещам, че съм станала малко по-корава, което ме устройва напълно. Леекичко виждам някакъв непукизъм, за който жадувам от години  ;D Даже съм изненадана от себе си  ;D Макар че животното пак ще се върне там лятото, ще наблюдавам дали съм си научила уроците или не  :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #464 -: Май 05, 2015, 09:37:02 am »
Имал ли някои Сатурнов Възврат в 6 ти ? Ако е имал да сподели опит , самия съвпад , който ще се случи за втори и последен път може ли да донесе нещо положително или само опустошения след себе си?