Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291198 пъти)

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #465 -: Май 05, 2015, 08:44:54 pm »
Имал ли някои Сатурнов Възврат в 6 ти ? Ако е имал да сподели опит , самия съвпад , който ще се случи за втори и последен път може ли да донесе нещо положително или само опустошения след себе си?

Ама защо смяташ, че Сатурн носи само опустошения. Според мен носи много хбави нещата, когато си ги заслужиш. А това не става с гледане, иска действие, иска дисциплина.

Някой може ли да сподели влияние на Сатурн при съвпад с Луната в 4 дом + каре У1/У7.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #466 -: Май 06, 2015, 12:04:02 am »
Доста интересно нещо намерих писано от Стреличка

САТУРНОВ ПОДЕМ
Можем ли да говорим за подем, за положителни влияния, подтикнати от Сатурн, за когото наговорихме толкова негативни неща досега.
Сатурн изминава целия Зодиак за малко над 29 години. Така той преминава през един зодиакален знак за около две години и половина.
Както вече стана ясно Сатурновите кризи имат равномерен ритъм през около 7 години.
При Сатурновия подем обаче имаме неравномерен ритъм.
Например за човек със слънце в Овен, когато Сатурн се движи през знака Овен, той е в Сатурнова криза на Съвпада. След около 9 години и 8 месеца Сатурн вече е в знака Лъв и тогава той попада в период на  Сатурнов подем. След около още 9 години и 8 месеца, роденият под знака на Овен ще преживее още един Сатурнов подем, защото тогава планетата се движи през знака Стрелец. До следващия Сатурнов подем ще трябва да минат обаче 19 години и половина.
Сатурн е твърде пестелив на похвали и в периода на Подем не можем да очакваме изсипване на рога на изобилието. Дава ни се само това, което сме си заработили. Като продължителност влиянието е по-краткотрайно от сатурновата криза. Може да продължи седмици или ако в този участък на Зодиака планетата се движи ретроградно, да продължи до  половин година.
За 1 месец Сатурн изминава около 1 градус от Зодиака.
Общото влияние на Сатурн в период на Сатурнов подем може да се охарактеризира като:
добър жизнен тонус, самоувереност, по-голяма стабилност в материален план, по-голям себеконтрол в емоционалните дела и по-добро здраве.
Позитивното, макар и понякога твърде оскъдно, влияние на тежкия Сатурн не е еднакво в годините, когато той се придвижва в зоната  на Сходящия и в тази на Разходящия тригон. Разликата е в това, че преди да навлезе в зоната на  Сходящия  тригон Сатурн е преминал през знак, който е в квадрат на рожденния и е предизвикал  Сатурнова криза.
Така влиянието на Сходящия тригон на Сатурновия подем може да се охарактеризира не само като подемно, но и в голяма степен компенсиращо нанесените щети през изминалите две-три години. Това е период на възобновяване на потенциала, на тръгване по нов път, съобразявайки се с уроците, които сме получили, тъй като споменът за трудностите е все още пресен.  Сходящият тригон е време на бързо протичане на събитията и поемане с пълна скорост напред, възползвайки се от новите възможности.
В зоната на  Разходящия тригон Сатурн навлиза няколко години след като е отшумяла последната сатурнова криза, предизвикана от преминаването на планетата през зоната на Опозиция на рожденото слънце. Времето е излекувало голяма част от раните и е заличило много от белезите на последната сатурнова криза. Много неща са забравени и отново сме готови да преповторим старите грешки.
Разходящият тригон на Сатурновия подем е период на разширение, на еуфория от усещането за много възможности и големи перспективи. Гледаме света през светлосини очила и вперваме възторжен поглед в бъдещето. Пилеем идеи, физическа и емоционална енергия и естествено материални ресурси. На младостта е позволено да греши, защото има още много път пред себе си. Зрелият човек обаче, който преживява втори сатурнов цикъл би трябвало да е научил някои сатурнови уроци. Затова по време на Разходящия си тригон, от позицията на натрупания опит и мъдрост трябва да взима най-уместните решения и да прави най-правилният избор. "


http://www.bulastro.com/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=105

сатурновите кризи са ни до болка познати,но като,че ли до сега не сме говорили за хармоничните асп. на транзитен Сатурн към нат.Слънце- споменато като подем

споделете,така ли е в реалността при вас и в какво се е материализирал - този период на подем, изхождайки от наталните предпоставености

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #467 -: Май 06, 2015, 12:48:05 am »
Ама защо смяташ, че Сатурн носи само опустошения. Според мен носи много хбави нещата, когато си ги заслужиш. А това не става с гледане, иска действие, иска дисциплина.

Някой може ли да сподели влияние на Сатурн при съвпад с Луната в 4 дом + каре У1/У7.

Да, при транзитен Сатурн в 4 ти , съвпад с натална луна управител 2 ри , трябваше да се преместя от един град в друг , следствие на това наема ми беше висок и си се свиха финансите. Типично по Сатурново

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #468 -: Май 06, 2015, 08:27:34 am »
Аз преживях наскоро разходящ тригон, по описанието в статията. Никакви възмжности и оптимизъм нямаше, кандидатствах за една позиция, за която кандидатствам в продължение на години, това май беше 7мия път. По същото време сатурн правеше и тригон към меркурий, толкова умствен труд за толкова кратко време не ми се беше случвало да положа. Бях подготвена със знания поне на 2, а даже на три нива над тези, които се изискват за длъжността.

Отрязаха ме още на първото пресяване, неправилно, няма да навлизам в подробности, защото са твърде специфични.

Почти по същото време сатурн квадратираше и У9, а позицията е деветодомна. В крайна сметка реших, че това е за последно, повече няма да кандидатствам за тази работа, явно не ми е писано.
Frankly, my dear, I don't give a damn.


Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #470 -: Май 06, 2015, 08:49:10 pm »
сатурновите кризи са ни до болка познати,но като,че ли до сега не сме говорили за хармоничните асп. на транзитен Сатурн към нат.Слънце- споменато като подем
споделете,така ли е в реалността при вас и в какво се е материализирал - този период на подем, изхождайки от наталните предпоставености
Ти какво точно искаш (и то ТОЧНО!!!!)от Сатурн като си най-меланхолично-лежерният Нептунианец,какъвто не съм подозирала,че съществува.Ти дълбоко цениш Нептун в картата си и тази планета е твоят олтар,на който се кланяш от както те знам.Грег,не Юпитер е противоположност на Сатурн,а Нептун.Двете планети са несъвместими като "философия".Наблюдавам,че следиш всички транзити във връзка със започване на работа,в което само по себе си не е лошо.Ще се опитам да ти обясня моето виждане за проблема.Ти знаеш какви са твоите амбиции в живота.Погледни планетите,които те представляват и "облечи" характеристиките на тези планети,за да работиш с тях,като оставиш Нептун единствено за почивните дни.Вместо да мислиш за Сатурн,облечи дисциплината,инатът му и това да копае като изоглавен,без да е сигурен,че го чака светлина в тунела.Сатурн няма избор,защото при него е дъното по рождение,от което се тръгва нагоре,но при положение,че тръгнеш.Но ти не си стигнал безизходицата-като я стигнеш,ще копаеш.

Виж какво пусна Ал,чудесно е-точно по Плутон(и Сатурн).Поздравявам те с тази мисъл.  :72:

"Никой не може да каже какво точно те превръща в друг човек. Никой не може с думи да опише онзи тъжен и самотен период от живота ти, прекаран в ада. Няма рецепти как да се промениш. Просто оцеляваш. Или умираш."
- Стивън Кинг
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #471 -: Май 06, 2015, 08:54:56 pm »
След Сатурновия възврат непрекъснато съм в сатурнов подем,преди това беше периодично. :012: :043: :043: Сатурн направи всички възможни аспекти като сега ми предстои опозиция на себе си.Грег,не ми пукаше Сатурн къде ми правеше опозиции и квадратури-аз си дращех и още дращя за моето.  :d030: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #472 -: Май 07, 2015, 12:36:51 am »
Дракон , ти все едно , че ми четеш мислите :) след поредната криза , точно това се замислих , че е единствения начин да изляза от положението

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #473 -: Май 07, 2015, 12:39:59 am »
Споко , дъното дойде с поредното велико изси*ане на поредните велики мениджъри ... нали ти казах нещо се пречупи в мен...

Понеже всички в БГ си мислят ама колко хората в Западния свят са идеални , жалко , че не могат да им видят ла*ната ...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #474 -: Май 12, 2015, 06:22:31 pm »
някой опирвал ли се е да си прави възвратна карта на Сатурн?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #475 -: Май 12, 2015, 08:52:36 pm »
някой опирвал ли се е да си прави възвратна карта на Сатурн?

Тук има и някакво тълкувание на тази карта - Free astrological reports - Saturn's promise

http://grupovenus.com/main.htm
« Последна редакция: Май 12, 2015, 08:54:17 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #476 -: Май 14, 2015, 02:33:09 pm »
Много неприятен транзит на ретро Сатурн  У5, стар У6, натално в 3 ти дом Скорпион.  :012: :012: :012: :012: Близо е да съвпад с У1,2,10 Меркурий в 4 ти дом и още не е в орбис, но....извърши квадрат с АСЦ и регистрирах трудности с половинката, в разбирането, в изразяване, чувства на самотност и депресия, нахапа ме някакво животно по гърба, от което супер дълго време вече ме сърби, после започна и по други места по кожата да ме сърби, до неврозно състояние. (нахапаното го мажа с фенистил) . Сега съм пред дилема, дали да се самолекувам както много обичам или все пак да посетя лекар за другия сърбеж, който е в горната част на корема и няма НИКАКВИ следи от ухапване или пък обрив там, просто не спира да ме сърби :012: :012:  :012:  :lol_hitting:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #477 -: Май 14, 2015, 04:25:34 pm »
Понякога от комар може да направиш алергична реакция, която освен хапове, иска и диета
Ако сърбежът е на повече от 3 дена, все така силен, иди на лекар

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #478 -: Май 14, 2015, 06:25:02 pm »
Може и паяче или бълха да е.
При мен се е случвало такива сърбежи да дойдат на нервна почва. За часове ми идва да полудея, няма обрив, а сърбеж. След това все едно не е било.
Успех, Ини.

Транзитен Сатурн ми съвпада с у1 в момента. И като никога имам страхотна чувствителност в зъбите. Досега не съм имала проблеми. Знам как ще премине това след транзита. Но един сладолед не мога да изям.
Така ми беше и при първото му преминаване през у1. После изчезна, сякаш не е било.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #479 -: Май 14, 2015, 06:32:04 pm »
Мерси Папи и Ема. Отидох на плаж и слънчевата светлина ми се отрази добре.  :)