Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290949 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #570 -: Август 24, 2015, 10:28:22 pm »
Виж как е описано в книгата за транзитите:
Не знам от коя книга си щракнала извадката, но е доста нереално написаното. Първо при мен тригонът беше не на 40, а на 48г., второ- по времето, когато тр Сатурн беше в тригон с наталния съвпадаше с моята Венера и правеше опозиция с Юпитер в натала, тъй че нещата са индивидуални, като добавим и това в кой дом транзитира Сатурн и кои домове управлява наталния.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #571 -: Август 24, 2015, 10:29:41 pm »
Да, това звучи по-скоро като уранова опозиция :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #572 -: Август 24, 2015, 10:36:02 pm »
Книгата е Транзитите на Сатурн от Ерин Съливан и са разгледани аспектите при различните възрасти - разбира се - тригон не се случва само на 40г :) И за Уран става въпрос и за квадратурата на Нептун ... 
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #573 -: Август 24, 2015, 10:40:50 pm »
Пак аз :) виждам, че съм на 2-3 градуса от тригон между натален и транзитен Сатурн? Имате ли спомени какво се случи при Вас? Наблюдения при други хора?
В момента ми е точен за пореден път, нищо съществено, това е поколенчески аспект.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #574 -: Август 24, 2015, 10:44:57 pm »
Еееее, умряха ми надеждите  ;D

Извадих го целия пасаж, ако на някой му е интересно - ама не виждам опция за скрит текст?

Слагам го в цитат, ако на някой му е интересно:

Цитат
ОТ КВАДРАТУРАТА ДО ВТОРАТА ОПОЗИЦИЯ НА САТУРН (37 - 44) Поява на нов личен образ Между трийсет и седем и четирийсет и четири има поредица от аспекти, които не просто предлагат промяна, те я изискват. Първоначално периодът започва със Сатурновата квадратура, същата ъглова връзка, която се е форсирала на седем години. Това е период на стабилност и удовлетвореност (резултат от натиска по време на периода на възвръщането на Сатурн). Чувството на задоволство може да е следствие от възвръщането на Юпитер на трийсет и шест, което обединява всички неразрешени въпроси около родителите, семейството и социалния натиск и структурира една силна идентичност. Тази структура започва да се колебае около трийсет и седмата година, тъй като човек все повече осъзнава, че е достигнал друга повратна точка. Най-обичайният отговор при влизане в средата на живота е съпротивата и отричането. Степента на съпротива, която човек усеща, е относителна според личните потребности от промяна. Промяната, която ше се извърши през седемгодишния цикъл, може да бъде драматична или плавна. Но ще се извърши.
Неуловимото, но мощно нодално възвръщане се случва приблизително на трийсет и осем (цикълът Сарос на Лунните възли е деветнайсет голини). Това бележи затъмнението на житейската цел и преоценяване на целите. Това, което е започнало на деветнайсет години, сега цикъл на съзряване. Някои чувстват, че нодалната ос показва това, което е преживявала душата преди това и което носи в настоящото въплъщение, за да продължи да го усъвършенства, Южният възел, който е бил реализиран, и Северният възел, който трябва да се реализира. Затова, когато нодалната ос се възвръща към своята рождена позиция, едно ниво от житейските дела е приключило и трябва да започне ново ниво. Скоро след Сатурновата квадратура следва опозна транзитиращия Уран към неговото рождено място, кое става между трийсет и седем и четирийсет и две, а това зависи от положението на Уран по рождение. (Тези с Уран в Близнаци, Рак, Лъв, Дева и Везни преживяват Урановата опозиця по-рано от хората, които са с Уран в другите знаци.) Toва което започва като възприятийна промяна, може да се превърне в напълно оформена криза, ако не се обърне достатъчна внимание на това, което психиката се опитва да предаде спешно. Урановата опозиция е вътрешен конфликт; след четирийсет и няколко години внимателно изграждане на личностна идентичност, възникват сериозни въпроси относно това, което тази идентичност обслужва. Възниква негодувание срещу самоналожените ограничения Ако човек току-що се е пробудил за процеса на развитие (който не е необичаен), тогава раздялата с миналото е много остра. Периодът на| душевно дирене, белязан от честите атаки на безпокойство и желание за промяна, може да разстрои дори най-доволния и уравновесен индивид. Това не е необичайно, тъй като cе осъществява връзка между "човека в средна възраст" и странните му действия.
Прекаленото, патологично занимаване с възрастта и смъртта е друг симптом. Биологичното влошаване, което сега явно е в процес, е потискащо и плашещо за индивида, чийто ценности са повърхностни. Затова търсенето на смисъла е започнало съвсем сериозно и човек чувства вътрешен натиск да изследва най-дълбоките недра на душата. Част от този смъртен цикъл е скръбта, носталгията и припомнянето на ранните възможности, пропуснати завинаги. До известна степен тази печал е необходима и оздравителна, защото нещо е умряло. Обредната церемония трябва да бъде ясно отбелязана и когато Уран е в опозиция на радикалното си място, всички ние трябва отново да попитаме каква е нашата цел в живота. Същността на една цел не се променя на всяка цена, но начинът, по който се благоприятства нейното осъществяван почти винаги се променя. На четирийсет Сатурн прави тригон с радикалното си положение и индивидът си отдъхва от това, което може да чувства като постоянна атака. Решенията за промяна в кариерата, стила на живот, страната или взаимоотношенията са се запазена марка за прехода към втората половина на живота. Задълбочаването на ангажиментите също е част от тази промяна, но само ако нещата, с които е обвързан човек, са подходящи за по-нататъшното осъществяване на житейската цел. Ако човек постоянно е отричал аспектите на своята природа, те ще се проявят отмъстително в тази фаза. Както видяхме в първия цикъл (между седем и четиринайсет години), част от процеса на добиване на обществен опит изисква ше определена доза потискане. Потискайки най-малко приемливите за обществото черти, които са естествена част от нашата природа, ние създаваме цял склад от неразвити качества. Тези характеристики могат да се появят и създадат опустошение в един добре подреден живот. Проявата на детски реакции може да шокира хората, които си мислят, че вече "са пораснали". Бунтът срещу наложените от обществото ограничения, може да изглежда младежки, а импулсът да освободи това, което изглежда безотговорно, въпреки че тези естествени отговори трябва да бъдат изследвани, за да се види дали имат оздравително въздействие като начини за собствено коригиране.
Цялостното преструктуриране на личностното его и общественото супер-его е правилно. Бунтът е предшественик на освобождаването, което е част от следващата фаза. Може да възникне конфликт между това, което е отговорно поведение, и това, което е чисто персонална потребност. Като че ли е важно да се направи преглед на живота и да се изследва кои аспекти от природата на човека са останали неразвити. Това може да е период на възнаграждение и удовлетворение, ако човек приеме, че следвайки пътя на честта и личната почтеност, той става отговорен и накрая взима отношение към колективните въпроси. Целта на борбата в тази пресечна точка е да стане по-съзидателен под натиск. Ако човек предизвиква себе си по това време и открие, че наистина има какво да предложи, възможността да изрази "новия Аз" ще започне да излиза наяве. Друга важна черта на този цикъл е квадратурата на транзитиращия Нептун към рожденото му положение, която се случва на четирийсет и две. Тази квадратура символизира повратната точка в представите за идеала. Загубата на идеал мечти и духовна посока може да доведе до преформулиране на етичните и философски възгледи. Човек може да намери нова основа, върху която да развие по-подходяща система убеждения. Хората, родени между 1940 и 2000 г. ще преживеят квадратурата на транзитиращия Плутон към рожденото : положение в тази фаза. Този аспект, във връзка с др. външнопланетни конфигурации, засилва усещането за смърт та и раздялата. От хилядите възможни прояви в средата на живота на колко са определено обичайни. Една от тях с бързото преориентиране, по време на което се реализират нови цели, установяват се нови модели и е налице поощрение. Друга много силна възможност, при съзидателните хора е продължител ният период на съзнателно съществуване. Този като че ли безкраен преход трае от около четирийсет и две години до края на цикъла при Сатурновата опозиция на около четирийсет и пет. (Всъщност тази съзнателна фаза може да бъде разширена до следващия етап на четирийсет и осем, когато Юпитер се възвръща за четвърти път.) Разделянето със стария начин на живот може да е цялостно, ако включва радикална промяна, каквото е напускането на дома от страна на децата, разтрогване на брак или издигане | в кариерата. Това, което следва, е дълъг преглед на новит възможности. Може да бъде прокарана обща нишка, позволя ваща една непрекъснатост, но понякога подвижното дън може да пропадне при едно много организирано съществува не. Основният съвет е да не изпадате в паника.
Трябва да се направи изключително внимателна оценка през този спокоен и интроспективен период, период за възобновяване и възстановяване. Не трябва да се пропилява ценна енергия, препускайки от едно събитие към друго. Постепенно възникват нови възможности, които са наистина подходящ за уникалните нужди на индивида.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #575 -: Август 24, 2015, 10:52:10 pm »
Т.е. това е обзор на транзитите на външните планети към наталните им позиции в периода между 36 и 42 години, а не тълкуване на аспекта тригон на транзитен сатурн към наталната му позиция :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #576 -: Август 24, 2015, 11:05:21 pm »
Той се разглежда в книгата при различните възрасти - на фона и на останалите аспекти ...
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #577 -: Август 25, 2015, 07:39:35 pm »
Реших да си направя възвратна карта - за Сатурновото възвръщане - да кажем да видя какви темденции дава в сатурновата област - при мен е натално в 5 фом и У11. Както прогресивното новолуние държи тренд за 29 години.

Картата още я бистря, направих я за първата минутка, в която Сатурн стъпва на точния градус - защото се задържа там по-дългичко :)

Възвратния Асцендент е върху транзитен Нептун, който управялва наталния асцендент при мен и очертават тао квадрат с най-точния ми аспект - Венера - Луна. Наталната Луна и транзитен ретрогр.  Меркурий са на възвратния десцендент - той е У4 и У7 в натала - ще доузрявам през връзки и майчинство ли? Преобладават напрегнатите аспекти, но тепърва ще изследвам :)

Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #578 -: Август 28, 2015, 09:42:10 pm »
Замислих се върху нещо от цитата на Алена от книгата на Съливан, за възврата на възлите, че било затъмнение на целите ::)

Сори, че спамя темата, ама как го разбирате това? Питам се, защото миналото лято имах втори нодален възврат, и понеже при мен остта е много аспектирана от лични планети и управителите й, очаквах събития. Нямаше нищо. Така и не разбрах добре ли съм се "представила" до момента или не :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #579 -: Август 28, 2015, 09:57:10 pm »
Върнах се да видя при мен какво е било. Точно при възврата се чувствах, като в безпътица, лутане, без посока, буксуване на всички нива. Месец след него имаше генерална промяна в проф. план, която промени ежедневието ми, порядките у дома ....пълна промяна. Тъкмо стабилизирах ситуацията до блаженство и мъжът ми ме забремени, без да ме пита  ::) Последва откъсване от работната среда, и т.н. пак промени...

Светът ми бе различен, съвършено друг. Но трябва да уточня, че имах ингрес на дир. МС във Водолей. Т.е. не е само възврата на възлите :)

Отн. цитата - аз го виждам в смисъл - преосмисляне на целите - ретроспекция - какво си искал на 18г, какво си постигнал и "а сега накъде". Преформулираш си посоката, според житейската зрялост и постижения  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #580 -: Август 28, 2015, 10:00:58 pm »
Мда, аз от това, което си представях на 18 години нищо не съм постигнала ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #581 -: Август 28, 2015, 10:19:55 pm »
При теб, вероятно това, че има намесени и лични планети и управителите - става малко по-различно :)

При мен СЛС съвпада с Венера, квадратира с Луната. Четох днес едно мнение на the One мисля в някаква тема, че когато има аспект между 2 планети, ако едната се активира, например с преминаване през Асцендента - то се активира целия аспект. Трябва да го намеря, за да не перифразирам с риск от неточно предаване на посланието, но при теб възлите може би често се "активират" от значими аспекти на планетите около тях :)

На 18г човек си мечтае да създаде семейство, да направи кариера ....разни подобни "висоти". На 38г иска да бере плодовете и да се наслаждава, без да си къса задника  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #582 -: Август 28, 2015, 10:37:02 pm »
За активирането на натален аспект е точно така, като забелязвам, че при активирането му от бавна планета, ако аспектът не е точен, а примерно 5 градуса орбис, влиянието на бавната планета се удължава докато окончателно стане разходящ по отношение на планетата в по-късен градус.

За мечтите си много права, всъщност си мечтаех точно за такива постижения и сигурност, а сега вече само за свобода и лично обогатяване. Странно - СЛВ ми е във везни ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #583 -: Август 28, 2015, 11:02:44 pm »
А как е аспектиран?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #584 -: Август 28, 2015, 11:09:02 pm »
За възела ли питаш? Венера, управител на СЛВ е в съвпад с ЮЛВ, марс е в тригон със СЛВ, луната в тригон с ЮЛВ. Няма напрегнати аспекти с други натални планети.
« Последна редакция: Август 28, 2015, 11:12:37 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.