Автор Тема: Братята и сестрите в натала  (Прочетена 12518 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #45 -: Февруари 12, 2014, 12:21:33 am »
Ох, много сложно става ... не мога да преценя кой дом да им сложа на всичките ... :D
Нямам доведени братя и сестри, а полу-брат и сестра.

Значи все пак имате общ родител и значи, все пак са ти кръвни брат/сестра - все трети дом. По-големият ти брат е И по твоя 11-ти дом. По-малките са по твоя трети - и двамата. Можеш да ги делиш на триплицитети - първи управител за №3, втори управител за №4.

Това, че с №3 и 4 нямате общ баща, а с №1 - имате, вероятно би трябвало да изскочи по някакъв начин също. Например - има връзка между У11 и У10 и липсва такава между твоя У3 и съответно У10. Съответно пък и У1,3,11 трябва да са свързани с общия родител.
De omnibus dubitandum est

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #46 -: Февруари 12, 2014, 11:50:15 am »
Здравейте, надявам се, че ще ме приемете сред вас.  ;)
От известно време пишех в един друг астрологичен форум и чета доста астрологична литература. Надявам се, че и тук ще ми помогнете да навляза в тази дълбока и изключително интересна материя.

Въпросът за братята и сестрите живо ме интересува, тъй като в картата на дъщеря ми У3 (Венера) е неаспектирана и на всичкото отгоре е в Лъв. Това достатъчни показатели ли са липса на братя и сестри? Някой да има неаспестиран У3? И това с термите, не ми е ясно как да изчисля К3 в кой терм е (в последния градус на Везни е).
Serve, love, give

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #47 -: Февруари 12, 2014, 11:55:35 am »
Обикновено последните градуси са на малефиците-марс, сатурн
Има таблица тук
Аз ползвам египетските

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #48 -: Февруари 12, 2014, 12:02:05 pm »
Лав миииии тендъъъъррррр,лав мииииии-)))) Достатъчно е да напишеш терм в астрологията в Гугъла и ще ти се изпляскат таблици-))). Точно това се опитвахме да разберем за братя и сестри. Синът ми е с аспектиран У3,ама нъцки :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #49 -: Февруари 12, 2014, 12:52:40 pm »
Колко аспектиран? И с какво аспектиран?
De omnibus dubitandum est

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2014, 01:58:04 pm »
Благодаря ви! Ориентирах се за термите. Значи в картата на дъщеря ми К3 е в терма на Марс. Ако има значение Марс е на асцендента ::)
Serve, love, give

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2014, 02:39:44 pm »
Ох, много сложно става ... не мога да преценя кой дом да им сложа на всичките ... :D
Нямам доведени братя и сестри, а полу-брат и сестра.

Значи все пак имате общ родител и значи, все пак са ти кръвни брат/сестра - все трети дом. По-големият ти брат е И по твоя 11-ти дом. По-малките са по твоя трети - и двамата. Можеш да ги делиш на триплицитети - първи управител за №3, втори управител за №4.

Това, че с №3 и 4 нямате общ баща, а с №1 - имате, вероятно би трябвало да изскочи по някакъв начин също. Например - има връзка между У11 и У10 и липсва такава между твоя У3 и съответно У10. Съответно пък и У1,3,11 трябва да са свързани с общия родител.
Благодаря ти!  :38:
Може ли да ми разясниш каква е логиката големия ми брат да е по 11 дом?  :017: :017:
Как се дели на триплицитети .... нищо не разбирам.  ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #52 -: Февруари 12, 2014, 02:44:06 pm »
В индийската астрология по-големите братя и сестри се гледат по 11 дом, по-малките по 3ти.

Може би логиката е в производните домове - ако ние сме представени от Асцендента в наталната ни карта, за по-големите ни братя и сестри ние сме по 3 дом, т.е. за тях нашият първи дом е трети. А те съответно са по 11 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #53 -: Февруари 12, 2014, 02:48:32 pm »
Благодаря ти!  :38:
Може ли да ми разясниш каква е логиката големия ми брат да е по 11 дом?  :017: :017:
Как се дели на триплицитети .... нищо не разбирам.  ???

Защото е трети (брат) от първи, но в обратната посока = по-голям. Но иначе темата си е основно в трети. В какъв знак ти попада куспидата на трети дом и какъв ти е асцендента?
De omnibus dubitandum est

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2014, 03:12:48 pm »
Благодаря ви за вниманието! Куспида на 3 дом ми е в рак и ако правилно съм ви разбрал номер 4 ( :D ) би бил с допълнителен управител по скорпион? Асцендентът ми е в телец.
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 03:15:01 pm от AzaZaeL »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #55 -: Февруари 13, 2014, 12:46:58 am »
При мен проявлението е много буквално . У3 е слънце (овен), което е поставено в 10-ти, тригон уран (стрелец). СУ3 е мерк в дева, ситуиран на МЦ в риби и квадрат с уран. Имам една сестра, която е със слънце и мерк в дева, марс съвпад венера в лъв. (ац е везни). При нея- У3 е юпитер , който е на купсидата на 3-ти съвпад с уран . Аз имам силно юпитерово и стрелчешко влияние в натала  :012: ( също и по уран ме пере съчмата ) В 3ти дом при нея се намира и луна съвпад нептун в стрелец, тук отново точки- силна луна в моя хороскоп, асц и луна в рак, луната ми е опозиция с нептун, нептун също ми е изявен.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #56 -: Юни 13, 2015, 12:53:40 pm »
В натала ми Венера е У3 и У8 едновременно и е във Везни в 8 дом? От гледна точка на братята (имам само един брат), какво показва това положение според вас? Може ли да обясни проблемите на брат ми, които има по рождение (намаления слух, лекия дефект на говора)?
Също така, У3 в 8 дом нали не показва смърт на брат/ сестра?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #57 -: Юни 13, 2015, 01:52:10 pm »
В натала ми Венера е У3 и У8 едновременно и е във Везни в 8 дом? От гледна точка на братята (имам само един брат), какво показва това положение според вас? Може ли да обясни проблемите на брат ми, които има по рождение (намаления слух, лекия дефект на говора)?
Също така, У3 в 8 дом нали не показва смърт на брат/ сестра?
Веско,ти самият много добре знаеш колко е обширен 8Д и че изобщо не означава единствено физическа смърт.Освен това на брат ти в картата,ти също си в 8Д,но на брат ти брат му не е умрял,нали.Хайде кажи какво прави на брат ти брат му,за да видим какво би казала една предполагаема астроложка на близнака ти.Да видим реалността ти-какво правиш?Според мен се бориш,изправяш и ставаш по силен.Умираш при мисълта  за трагични ситуации с брат ти и възкръсваш с надеждада,че може да е жив.Защо и той да не изживява съвсем същото,ако няма как или си е наложил да не знае какво се случва с вас и теб?Покрай теб се сетих,че на 20+ не поддържах никаква връзка със семейството си няколко години и не знаех те как са,нито те за мен.Това са нормални неща  :08: :-* Та кажи какво ще каже астроложката на брат ти и в действителност ти как си  :-* и дали ако го нямаше това притеснение в теб,нещата щяха да са много по-светли и нормални
« Последна редакция: Юни 13, 2015, 01:55:33 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #58 -: Юни 13, 2015, 01:56:18 pm »
Благодаря, Дракониада! Имаш право за нещата, които си написала.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #59 -: Юни 13, 2015, 01:56:46 pm »
Благодаря, Дракониада!
:-* :58: :38:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: