Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268173 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1890 -: Ноември 21, 2019, 04:33:30 am »
Сафо, Меркурий няма връзка с потока жизнена енергия,  но при теб е у1, нормално да има спад в тонуса и то най-вероятно е от прекаленото бърборене в периода 11.10-20.11. , от желанието на всяка цена да обясниш кое защо и какво е ? :)
Няма как да е от това, че Меркурий е у7/10 и е в 9-ти.
Да Рени.....При ММ ,Меркурий у7,у10 стана ретрограден в 12 дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1891 -: Февруари 08, 2020, 05:55:16 am »
Меркурий ще спре стационарен на 15 .02.на връх рожденият ми ден,в 12 *на риби,където е северният ми възел(11дом).Ще се върне до 28*водолей,почти върху Слънцето ми(10д.),секстил к8,тригон к2.Меркурий е у1,у2,у5 домове ,диспозитор на Луната ми.......и Плутон.
Ретроградното му движение ще започне в антисия с 18*везни.
При сина ми ще спре в опозиция на Слънцето ,секстил Луна(точен).

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1892 -: Февруари 08, 2020, 03:58:38 pm »
Ретроградна сянка

Фазата на Меркурий, когато той е в сянка е посочена в синьо и съответства на времето, през което Меркурий проследява пътя в небето, към който по-късно ще се върне, докато се движи назад по време на ретроградната си фаза. През това време се създават условия за ретроградната фаза, която следва. Тъй като Меркурий се забавя, точно преди неговото ретроградно движение, това е обозначено в календара с виолетов цвят.

Ретроградна и стационарна фаза

Ретроградната фаза на Меркурий е в светло червено. Стационарната фаза е показана в червено. Близо до началото и края на ретроградната фаза Меркурий се забавя в небето и ефектът му е по-силен. Това е показано с по-тъмен цвят.
Ретроградната фаза е известна с това, че разкрива последствията от невниманието към детайлите, грешните предположения, както и грешките в комуникацията и транспорта. Много от тях често се създават във фазата преди сянка.

Действителният момент, когато Меркурий изглежда неподвижен и е на път да се движи напред, е стационарно директен Меркурий. Това е показано в тъмно кафяво.

След ретроградна сянка

Фазата на ретрограден Меркурий след засенчване е означена с кафяво. Меркурий сега се движи напред и тази фаза се отнася до времето, през което Меркурий отстъпва пътя в небето, където преди това се е движел назад през ретроградния период.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1893 -: Февруари 10, 2020, 09:35:00 am »
Този път си купих колата преди ретросянката на Меркурий. Но ще ми я доставят по нейно време.
Старата кола я купих на ретрограден Мерк и се побърках от ремонти. А натално съм с такъв и уж казват, че за нас не важи ретроградието. Да, ама не.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1894 -: Февруари 10, 2020, 02:51:41 pm »
Yaya, със здраве и безаварийно да я ползваш!
Аз пък се записах на курс, който започва точно на 17ти. Дадох съвсем малка сума капаро преди известно време, за да резервирам място, но цялата сума ще я платя на 17ти при започването когато и ще нося всички необходими документи за записване. В такъв случай би трябвало да не се смята, че започвам начинанието по ретроградие, а когато за пръв път съм се ангажирала по някакъв начин с фирмата (въпреки че официалните документи са си баш по ретроградно време  :( ) ? Надявам се да ми е на късмет и да нямам грижи!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1895 -: Февруари 10, 2020, 04:50:03 pm »
Този път си купих колата преди ретросянката на Меркурий. Но ще ми я доставят по нейно време.
Старата кола я купих на ретрограден Мерк и се побърках от ремонти. А натално съм с такъв и уж казват, че за нас не важи ретроградието. Да, ама не.
Може би по прогресия Меркурият ти да е директен?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1896 -: Февруари 10, 2020, 04:53:17 pm »
Yaya, със здраве и безаварийно да я ползваш!
Аз пък се записах на курс, който започва точно на 17ти. Дадох съвсем малка сума капаро преди известно време, за да резервирам място, но цялата сума ще я платя на 17ти при започването когато и ще нося всички необходими документи за записване. В такъв случай би трябвало да не се смята, че започвам начинанието по ретроградие, а когато за пръв път съм се ангажирала по някакъв начин с фирмата (въпреки че официалните документи са си баш по ретроградно време  :( ) ? Надявам се да ми е на късмет и да нямам грижи!
Ирко,синът ми започна работа по ретро Меркурий и аз бях притеснена,че няма да изкара дълго в тази фирма.По прогресия обаче Меркурий му е ретро.Преназначиха го на по-висока позиция и естествено подписва нови документи,така че в това се изрази......

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1897 -: Февруари 11, 2020, 09:21:58 am »
Сафо, при сина ти Меркурий има ли отношение към 10-ти, 1-ви дом, диспозитор ли е на управителите на 1, 10- домове, в аспект ли е със същите ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1898 -: Февруари 11, 2020, 03:34:12 pm »
Предстои ми да подпиша договор за работа в периода на ретрограден меркурий, честно казано се притеснявам , особено за това,че работата няма да е това,което очаквам, а залога е голям.В моята карта меркурий не е ретрограден и управлява 9 и 12 дом. ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1899 -: Февруари 11, 2020, 04:43:14 pm »
Сафо, при сина ти Меркурий има ли отношение към 10-ти, 1-ви дом, диспозитор ли е на управителите на 1, 10- домове, в аспект ли е със същите ?
Да, к10 в дева, Меркурий е у7, у10 домове, в 10 дом, везни. Диспозитор на Слънце, в аспект с у1.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1900 -: Февруари 11, 2020, 04:47:09 pm »
Сафо, директен ми е по прогресии и е У1,10.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1901 -: Февруари 13, 2020, 09:57:30 am »
Все си мисля ,че Ретрограден Меркурий е подходящ за покупка на преоценени стоки и стоки втора употреба . Харесала съм си  домакински уред-преоценен,докаран от нейде от Европа, стар модел, но неупотребяван . Чудя се как да постъпя-да го купувам или да чакам ,и до кога?
Нат. Меркурий У4,7 ми е в 1д Овен, тр .Венера в момента е върху него. Нат .Венера,изгорена У3,8 във 2д Телец- финансово се проявява Венерата ми, в момента тр.Уран е връз нея.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1902 -: Февруари 14, 2020, 06:34:56 am »
Сафо, директен ми е по прогресии и е У1,10.
Според мен ,ако курсът на който си се записала е шофьорски,няма да вземеш изпита от първия път.Ако е друг вид курс,някакво обучение,твърде вероятно е да има продължение,преподписване.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1903 -: Февруари 14, 2020, 06:36:00 am »
Все си мисля ,че Ретрограден Меркурий е подходящ за покупка на преоценени стоки и стоки втора употреба . Харесала съм си  домакински уред-преоценен,докаран от нейде от Европа, стар модел, но неупотребяван . Чудя се как да постъпя-да го купувам или да чакам ,и до кога?
Нат. Меркурий У4,7 ми е в 1д Овен, тр .Венера в момента е върху него. Нат .Венера,изгорена У3,8 във 2д Телец- финансово се проявява Венерата ми, в момента тр.Уран е връз нея.
Ако има гаранция за него,защо не?! :)

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1904 -: Февруари 14, 2020, 07:12:24 am »
Има гаранция 2 год, опакован е , но е стар като модел .....явно са освободили някой европейски склад от залежала стока :)
До сега по Ретро Меркурий съм купувала само дрехи и обувки и това са били най-сполучливите ми покупки .Нямам Р.Меркурий по натал и прогресия.
Тр. Уран в момента съвпада с Венерата ми У3/техника /, която има изцяло финансово проявление при мен .