Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 266014 пъти)

kalina_1986

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1950 -: Юли 17, 2020, 01:38:47 pm »
Е т'ва е... Да си запишеш час по ретрограден Меркурий за маникюр... Маникюристката записала час само за ръцете, а аз си правя и ръцете и краката в един цвят. Винаги. Само дето се разкарах напразно до салона.
Сега ще бъда хубава чак другата седмица, но при нова маникюристка.
Много е трудно да намериш добър професионалист. Или не спазват добра хигиена, или не умеят да рисуват, или не се справят добре с формата, или препиляват с електрическата пила. А има и такива дето нанасят гел лака твърде дебело, не го изпичат добре и става на бабуни.
Само веднъж съм попаднала досега на Съвършената, но потъна вдън земя след извънредното положение и даже си е дала салона под наем.  :(
« Последна редакция: Юли 17, 2020, 01:40:45 pm от kalina_1986 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1951 -: Септември 27, 2020, 10:09:16 am »
Ретро меркурий Есен 2020

25 септември влиза в ретроградна сянка 25 везни
13 октомври стационарно ретрограден на 11 скорпион
3 ноември стационарно директен на 25 везни
20 ноември излиза от ретро сянката на 11 скорпион

Ясно ви е че квадратира хубавците в козирог, а периода от новолунието през ноември до пълнолунието ще е предполагам важен щото и марс ще стане директен, а меркурий ще се е засилил вече.

При мен активира урановата опозиция по 4-10 дом (наталния ми уран е на 11 скорпион, сатурн на 10 лъв, красота!) и натална венера и СЛВ на 24 овен, респ. везни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1952 -: Септември 27, 2020, 01:50:45 pm »
На 13 октомври, тогава когато Меркурий тръгва в ретрограден ход в Скорпион в опозиция с ретрограден Уран в Телец и в секстил с Венера в Дева, стационарно-ретроградния Меркурий в Скорпион и Венера в Лъв от сезонната карта, са в контраантисия. Слънцето се намира на мидпойнта Точка на Овена/Уран. Денят, в който Меркурий се обръща ретро, може да има уранов характер.
« Последна редакция: Септември 27, 2020, 01:52:29 pm от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1953 -: Септември 27, 2020, 04:48:13 pm »
Невероятно, но факт- на 25 ми “ проработиха “ едновременно пералнята и микровълновата.
По едно и също време преди 3-4 седмици започнаха да издават странни звуци- при пералнята мислех, че е лагер, а микровълновата не топлеше както когато е в нормално състояние.
Може би това им е лебедовата песен преди да се скапят съвсем .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1954 -: Септември 27, 2020, 05:12:26 pm »
На 25 пратих имейл на сервиза, където си бях оставила на 8 септ. лаптопа за диагностика и чаках обаждане от тях, за да ми кажат какво му е и колко ще струва ремонта, за да си дам съгласието преди да го почнат. Написах си в имейла телефонния номер, а те веднага ми се обадиха- били са го ремонтирали още миналата седмица и са ми звънели на 3 пъти, но са ми записали грешно телефонния номер когато го оставих. Цената ме устройваше, беше колкото очаквах когато го занесох.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1955 -: Септември 27, 2020, 06:05:39 pm »
При мен Меркурий транзитира ретро в 1д.
Обръща се ретро в опозиция на Венерата ми в 7д и после през ноември тръгва директен върху АЦто ми..
Натално е в 5д и управлява 9 и 11д.
Ако тълкувам правилно, ще засегне теми, свързани с някакви любови, отношения с чужденци и ще рефлектира върху финансови въпроси и партньорства.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1956 -: Септември 28, 2020, 06:25:45 am »
Ретро меркурий Есен 2020

25 септември влиза в ретроградна сянка 25 везни
13 октомври стационарно ретрограден на 11 скорпион
3 ноември стационарно директен на 25 везни
20 ноември излиза от ретро сянката на 11 скорпион

Ясно ви е че квадратира хубавците в козирог, а периода от новолунието през ноември до пълнолунието ще е предполагам важен щото и марс ще стане директен, а меркурий ще се е засилил вече.

При мен активира урановата опозиция по 4-10 дом (наталния ми уран е на 11 скорпион, сатурн на 10 лъв, красота!) и натална венера и СЛВ на 24 овен, респ. везни.
Тери,Меркурий/Уран-върнаха ли ти парите за самолетни билети,беше писала в темата за лунации.
При мен през 6ти дом ще транзитира,както всяка година,разбира се,но не всяка година е ретрограден там.При мен е важен,държи ъгъл и диспозитор на Луната.В тригон със Слънцето ми влиза в ретро сянка,а Слънцето ми е у4 дом.Стационарно ретрограден тригон възел в 11 дом.
Меркурий управлява близнаци и дева и всичко свързано с комуникации,пътувания,братя/сестри,ежедневие,съседи,работа,домашни любимци,писма,документи,договори,сделки,съобщения,новини,изпити,интервюта,пътища,училища,учебници и учебни зали,ученици,канцеларии,кабинети,транспортни средства,говорители,писатели,телефони,журналисти,занаятчии,аптекари,болници,търговия,учители и места ,свързани с тях.В тялото -крайници(ръце,крака,рамене),белите дробове,черва,нервна система и др.
На 1.05.20г.цикъл Меркурий/Уран в 6*на телец-на 7.10.20г опозиция ,двете планети са ретроградни,на 17.11.20г-Меркурий вече е директен опозиция Уран.
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 06:57:58 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1957 -: Септември 28, 2020, 11:36:19 am »
Нищо не са ми върнали и не знам дали въобще ще ми върнат. И едно капаро от туристическа агенция чакам, миналия ноември платено. Бизнесът го спасяват, а обикновения човек да се оправя сам. Фашизъм.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1958 -: Септември 28, 2020, 03:01:22 pm »
Нищо не са ми върнали и не знам дали въобще ще ми върнат. И едно капаро от туристическа агенция чакам, миналия ноември платено. Бизнесът го спасяват, а обикновения човек да се оправя сам. Фашизъм.
може и да стане, дерзай, пиши им, обаждай се....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1959 -: Септември 30, 2020, 11:57:34 am »
Сега говорих с агенцията за капарото - няма да ми го върнат, по закон срокът им е до догодина, нямат пари.

За самолетния билет - пиша, звъня, отговор месеци вече нямам. Купуван е през американски онлайн сайт, от който съм купувала и друг път и не съм имала проблеми т.е. сериозен посредник е, но...до ковида.

Сатурн е директен в квадрат с наталната ми венера в 9ти дом. :-X
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4532
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1960 -: Септември 30, 2020, 12:49:48 pm »
Това са си доста големи суми ,но все пак за самолетният билет може да има положителен развой ,щом не си получила отказ. Може би ще те компенсират в бъдеще с друг билет ,ако не върнат парите .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1961 -: Септември 30, 2020, 01:50:47 pm »
Билети не искам - кой знае кога пак ще може да се пътува? За едни други билети ми дадоха ваучери със срок до догодина април, хубаво ама аз като гледам как вървят нещата надали април догодина ще се фирна да летя.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1962 -: Октомври 14, 2020, 08:09:18 am »
Върнаха ми парите за билета!!! Тази сутрин ги видях на онлайн банкирането- ден на меркурий и той е ретро като в прогресивната ми карта (в натала управлява втори дом).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1963 -: Октомври 14, 2020, 10:32:08 am »
Тери👍

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1964 -: Октомври 14, 2020, 10:43:21 am »
Браво, на фазовия Меркурий.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“