Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 267470 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1980 -: Ноември 04, 2020, 09:27:05 pm »
Марс и Венера са взаимна рецепция,това е помощ..за изказа?!

Трудно се обединяват тук усилията и се изразходва много енергия, даже по-скоро не биха се обединили и да работят заедно а всеки за себе си. Но пък способностите на двете планети още по-силно се проявяват, като конкуренти са. Все някой е по-силен. Марс по-ярък сега, но вече залязваш, спада му заряда, Венера пък на изток не е нейното място и тя ярка, но тя отива към аспект с Марс , тепърва ще го захарни, на нея предстои опозицията, значи би трябвало тя да е по-силната. Тя ще промени качествата на Марс, така че по-леко да се изтърпи неприятната ситуация и много изразходвана енергия да даде желан резултат. Ами има време да проверим, дали това е посоката на разсъждение ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1981 -: Ноември 08, 2020, 05:58:45 pm »
Понеже се налага да не отлагам много покупка на лаптоп, се чудя дали това, че Меркурий все още е в сянка пречи и не е желателно да го правя докато не излезе от нея?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1982 -: Ноември 08, 2020, 11:24:19 pm »
Изчакай поне Луната отново да стане растяща.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1983 -: Ноември 09, 2020, 05:57:17 pm »
Понеже се налага да не отлагам много покупка на лаптоп, се чудя дали това, че Меркурий все още е в сянка пречи и не е желателно да го правя докато не излезе от нея?
е, щом е наложително действай, сянка не сянка, всичко е мейд ин чина  :(

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1984 -: Ноември 10, 2020, 01:52:42 am »
Веселин, Акрукс, Благодаря ви!
Понеже досега всичката техника, която сме купували при ретро фаза, после ни е носела главоболия, и се надявах при сянка да няма такъв ефект. Иначе чайна, не- чайна, всичко вече е с такова качество  :-[ Ако удържа фронта ще е добре. Благодаря ви  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1985 -: Ноември 10, 2020, 05:55:52 am »
irko_birko, чак пък толкова наложително.... Изчакай Меркурий да излезе от сянка и Марс да тръгне директен, нали имаш опит несполучлив с покупка на техника🙄

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1986 -: Ноември 11, 2020, 11:55:03 pm »
Сафо, трябва ми за един курс и затова така, но си натаманих нещата и ще изчакам до 20-ти  :) Благодаря ти и на теб! Тази година ако не друго, то поне на курсове ми върви  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1987 -: Януари 09, 2021, 10:05:40 am »
Има още време, но другата седмица започва сянката затова пускам някои дати

15 януари - навлиза в сянка на 11 водолей
30 януари - ретро на 26 водолей
21 февруари - директен на 11 водолей
13 март излиза от сянката на 26 водолей

Долен съвпад със слънцето 8 февруари - 20 водолей

Има три съвпада с юпитер:
11 януари на 5 водолей
14 февруари ретро на 13 водолей
5 март директен на 17 водолей

Сега е в квадратура с марс в първите градуси на телец, ретро ще направи квадрат с марс на 11 февруари - 17 водолей-телец
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1988 -: Януари 09, 2021, 04:19:03 pm »
В 26*на водолей е Слънцето ми.Меркурий ще се обърне ретрограден върху него.Пълнолунието на 28.01.е съвпад с к4(лъв).Слънцето ми е у4 дом,а Меркурий на 1,2,5 домове.
Занимаваме се с документи около жилището,но вероятно ще има и други неща.Майката на ММ е със Слънце в 17*водолей,опозиция сатурн/плутон.
При мен сизигията е в този градус-17 водолей. ???
В деня и часа в които Меркурий се обръща в ретроградно движение,транзитна Луна е върху Слънцето на сина ми,а тр.Марс е съвпад с Луната му.
Връщах назад годините,за да проверя кога Меркурий е бил ретрограден в същия градус.....и през годината в която съм заченала е спрял в 21*на водолей в точен тригон с Луната ми в 1ви дом.Меркурий е важен при мен ,диспозитор на Луната и у1,у2,у5 домове.
« Последна редакция: Януари 11, 2021, 06:07:31 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1989 -: Януари 15, 2021, 06:29:22 pm »
Има още време, но другата седмица започва сянката затова пускам някои дати

15 януари - навлиза в сянка на 11 водолей
30 януари - ретро на 26 водолей
21 февруари - директен на 11 водолей
13 март излиза от сянката на 26 водолей

Долен съвпад със слънцето 8 февруари - 20 водолей

Има три съвпада с юпитер:
11 януари на 5 водолей
14 февруари ретро на 13 водолей
5 март директен на 17 водолей

Сега е в квадратура с марс в първите градуси на телец, ретро ще направи квадрат с марс на 11 февруари - 17 водолей-телец
Днес беше ден за подаване/попълване на документи.Бюрокращина.

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1990 -: Януари 26, 2021, 09:38:23 pm »
Някой започвал ли е временна работа (обявена като такава)на ретрограден Меркурий, която после е станала постоянна ? :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1991 -: Януари 26, 2021, 10:26:40 pm »
Аз съм започвала постоянна работа, за която съм подписвала договора по ретро Меркурий. В последствие там останах 5 г., като заплатата ми постоянно нарастваше по време на ретро периодите на Меркурий и постоянно преподписвах допълнително споразумение...

Започвала съм и работа по ретро Меркурий, която е била обявена за срочна (за период от 6 месеца) и в последствие удължена за по-дълъг период.

Меркурий при мен е У4,7 в 1 дом.

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1992 -: Януари 26, 2021, 10:42:51 pm »
Аз съм започвала постоянна работа, за която съм подписвала договора по ретро Меркурий. В последствие там останах 5 г., като заплатата ми постоянно нарастваше по време на ретро периодите на Меркурий и постоянно преподписвах допълнително споразумение...

Започвала съм и работа по ретро Меркурий, която е била обявена за срочна (за период от 6 месеца) и в последствие удължена за по-дълъг период.

Меркурий при мен е У4,7 в 1 дом.
Благодаря за полезното мнение, при мен в У12 в 9ти и е на трон.
Дано да ми се получат нещата с работата :)
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 10:49:39 pm от rokoko »

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1993 -: Януари 26, 2021, 10:58:13 pm »
Някой започвал ли е временна работа (обявена като такава)на ретрограден Меркурий, която после е станала постоянна ? :)
Подписвала съм договор на ретро мерк (начална дата, без да броим сянка) и все още съм на нея. Не бих казала, че се развиха нещата точно както искам, ама и драми не  е имало, съвсем нормални обстоятелства. Мерк. натално ми е У1 и У5 .  July 7, 2019 Мерк. в Лъв RX и аз подписвам трудов договор.

Много зависи :)

Имах един познат (в мин.време), астролог-познавач, казвал ми е да не се плаша чак толкова от Mercury RX, той 3 или 4 пъти годишно си е RX, к'во, да спрем живота ли.. не става
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 11:00:07 pm от Yeah! »
I deserve the best.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1994 -: Януари 26, 2021, 11:56:19 pm »
Често този легендарен Меркурий причинява повече вреди отколкото ползи ако му следваме циклите... Да, ретрограден е, но понякога е по-добре да подпишем договор докато е ретрограден, отколкото да изчакаме и да ни дойде кофти личен транзит. Той си е ретрограден на небето.
What you know about rolling down in the deep?