Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268886 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1140 -: Януари 11, 2016, 08:28:12 pm »
Така погледнато има логика, защото и аз подготвях едни документи преди ретро сянката и малко се притеснявах, че одобрението им ще е точно по ретро движението. Дано имам положителен резултат.

Да! :clap:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1141 -: Януари 12, 2016, 09:19:29 am »
И аз ежедневни греди - днес имах час за преглед от 7:30, е... станала съм в 5ч да мога да се оправя с всичко, отивам и лекарката влязла на операция - непредвидено рано :(
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1142 -: Януари 14, 2016, 09:56:41 am »
starinthenightsky, благодаря  :) А в колко часа е?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1143 -: Януари 14, 2016, 09:59:04 am »
Днес е долния съвпад на Меркурий със Слънцето в точен тригон с ретрограден Юпитер и СЛВ в Дева.

При мен ретро Юпитер/СЛВ е в съвпад с натален Плутон, а долният съвпад Меркурий/Слънце е в точна квадратура с К3/9.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1144 -: Януари 14, 2016, 10:09:47 am »
При мен е в квадрат със Сатурна ми, у12 в 8 дом. Не ми харесва много това положение. Но това е, по-хубаво няма.
Заради ретро Меркурий в квадрат с у12 си мисля, че имах вчера отново инцидент. Този Меркурий в Козирог винаги ми е бил проблемен. Квадратира ми стелиума и то от 12 дом. Да, имам време да помисля за себе си, да се отдам на самоанализ. Но пък много инцидентно, много нагнетено.
 ???

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1145 -: Януари 14, 2016, 10:41:44 am »
За този долен съвпад може да се използва метафората "Сметка с кръчмар", някакъв тип разплащане. Изясняване и поставянето на нещо в реалната му светлина. Интроспективен ден. Ден на Юпитер.
При мен от два дни е така. Всеки ден по нещо се изяснява и поставя на мястото му.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1146 -: Януари 14, 2016, 11:48:53 am »
За този долен съвпад може да се използва метафората "Сметка с кръчмар", някакъв тип разплащане. Изясняване и поставянето на нещо в реалната му светлина. Интроспективен ден. Ден на Юпитер.

Тригонът е между 4 и 7 дом мунданно - вероятно изясняването ще засегне партньорствата и семейството. Нали и Юпитер и Меркурий са ретро - вероятно тема започнала в рамките на Юпитеровия цикъл? АЦ рак - вероятно много емоционално или свързано с обргижване?

аз имам догадки какъв може да е сценария при мен  - в натала между 7 и 11 дом, но ще видим довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1147 -: Януари 14, 2016, 01:30:35 pm »
Да, Акрукс, Меркурий е у8. И у5. Съуправлява и 4 дом, реално Иц ми е в 28 градус на Телец и цял 4 дом е в Близнаци. Дева пък ми е в 7 дом, без 7 градуса, които отиват в 8.
Не са кой знае какви събития. Но при мен се изявява по-скоро по естествените сигнификатори. Вчера 3-ма човека щяха да ме блъснат. За 1 ден си е добър процент. Двама не спряха на знак Стоп, отнеха ми предимството. Един от тях беше с малка скорост, но друг се беше засилил и хич нямаше намерение да спира. А третият човек влезе в насрещното през нощта, пиян ли беше... идея си нямам. Но ме принуди да бягам извън пътя.
Всеки ден пътувам на малки разстояния. Но чак така никога не е било, щом го отбелязвам като събитие.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1148 -: Януари 14, 2016, 02:22:49 pm »
Защо между 7 и 11, заради местоположението на транзитните Мерк и Юпи? Все пак тези две планети ти управляват кардиналните оси, също като при мен, само че наопаки- при мен риби са на ДСЦ, а при теб на АСЦ  :) Юпитер е щедър дарител, Меркурий неутрален вестоносец, заедно в тригон би трябвало да ни изненадат приятно.  :engel016:

Да, при мен ретрограден Меркурий се движи  в 11 натален дом, а ретрограден Юпитер в 7 натален дом. Ха, дано е нещо хубаво :) :) :)

Точно в момента на съвпада МС на съвпада е на наталния ми АС + Луната :) . Има доукраса от това, че тр.Марс е в съвпад с нат.Уран в 8 дом, а тр.Сатурн е в съвпад с нат.Нептун :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1149 -: Януари 14, 2016, 03:13:48 pm »
Ретро Меркурий ми е в 6ти дом - хич не ми е работно. А някои неща като ги видя се чудя откъде са дошли и аз ли съм ги работила (измисляла)...

Днес е долния съвпад на Меркурий със Слънцето в точен тригон с ретрограден Юпитер и СЛВ в Дева.

Съвпадът е в квадрат с венера и разходящ секстли със слънцето, Юпитер и слв в опозиция. Орбис 0-1 градус. Събития...не отчитам ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1150 -: Януари 14, 2016, 06:00:46 pm »
Днес е долния съвпад на Меркурий със Слънцето в точен тригон с ретрограден Юпитер и СЛВ в Дева.

Днес за малко да гушна букета, в очакване на новини около здравословното състояние на любим човек. Съкратих си начи живота.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1151 -: Януари 14, 2016, 06:09:21 pm »
Ми това е защото аватарът ти е с главата надолу

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1152 -: Януари 14, 2016, 07:36:35 pm »
Специалистът по фън шуй какво ще рече за подредбата на моя аватар ?  ;D
След Възнесението .Душата е отлетяла нагоре, олекнала от оковите на червените обувки . :012:Вчера докато бях на вълна умирачка ,ретро Меркурий ми спретна телефонна шега, звъннаха ми че имам резервация в хотел Парадийз -безвкусна шега, но се зачудих дали щеше да ми стане по-зле, ако бяха звъннали от хотел свети Петър-не се шегувам има такъв :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1153 -: Януари 14, 2016, 08:05:03 pm »
Тъкмо свикнах с тебе, каква умирачка?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1154 -: Януари 14, 2016, 08:40:23 pm »
Ами такава истинска -ригор мортис, човещинка и по хората ходи :engel016: