Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268578 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1185 -: Януари 22, 2016, 08:55:13 am »
За първи път в живота ми се случва да се окаже, че имам повече пари отколкото си мисля. Прибрала съм едни 100 лв. и съвсем съм забравила за тях. Досега такава изненада не ми се беше случвала, всичко ми е по разчет и изхарчено :012:

Меркурий е У2 и е ретро в 6ти дом в в сходящ тригон с прогресивния ретро Меркурий.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1186 -: Януари 22, 2016, 10:53:20 am »
Да, съзнателно си слагам такива граници, защото рано или късно съжалявам, че съм ги прехвърлила. Плутон във Везни ме учи да смятам себегъзието, бездушието, липсата на човечност, ценности и егоизма за най-висши ценности. Моите ценности са други, но вероятно влизат в категорията лични недостатъци.

Като почнете да се правите на Многострадална Геновева заради ценностите, които отстоявате...ми правете си го без да се изтъквате или карайте като другите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1187 -: Януари 22, 2016, 12:09:51 pm »
Да, съзнателно си слагам такива граници, защото рано или късно съжалявам, че съм ги прехвърлила. Плутон във Везни ме учи да смятам себегъзието, бездушието, липсата на човечност, ценности и егоизма за най-висши ценности. Моите ценности са други, но вероятно влизат в категорията лични недостатъци.

това пък откъде  ???

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1188 -: Януари 22, 2016, 12:20:45 pm »
Ами, когато прилагаш противоположностите на тези понятия и не намираш ответ, какво да си помисли човек ?
Покрай обобщението се получава малко покрай мокрото гори и сухото.

Според мен Плутон във Везни дава силно желание за общуване, и всичко там по Везни, но .... за тази цел е необходимо да "чуеш" другите. Сам не става при Везните. И наблюдавам доста хора с това положение, че имат подобен проблем. Е, не че е проблем за околните - по-скоро за тях си.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1189 -: Януари 22, 2016, 02:17:43 pm »
Аз може да съм малко "глуха" и егоцентрична. Знам си го. Заради това съм променяла и настройките.

:)

ако спреш да си слагаш етикети, ще е най-добре :) - всяко нещо на този свят има две страни.
Писах го и преди, но не знам дали му обърна внимание - прави каквото ти е кеф, давай го във вселената и се наслаждавай. Знам, че ти е много трудно, но винаги има "първи път" :)
е, признавам си, че ти говоря и от нумерологична гледна точка де .... астрото не ми е толкова силно, че да стигна до това :)

Навън е едно хубаво слънчице   :08:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1190 -: Януари 22, 2016, 02:19:23 pm »
Аз може да съм малко "глуха" и егоцентрична. Знам си го. Заради това съм променяла и настройките.
Според мен много често не искаш да "чуеш" какво мислят другите по даден въпрос (особено ако са по-млади) и мислиш, че обикновено си права.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1191 -: Януари 22, 2016, 02:21:16 pm »
Сега на егн-та ли ще се обиждаме?  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1192 -: Януари 22, 2016, 02:22:08 pm »
Лили, нямах предвид теб.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1193 -: Януари 22, 2016, 02:22:47 pm »
Това го казах в кръга на шегата, Весо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1194 -: Януари 22, 2016, 02:28:06 pm »
Да.
Иначе написаното от мен не беше обида, по-скоро един вид градивна критика. Това че съм по-млад от по-голямата част от форума, не значи, че нямам право или че не мога да давам съвети.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1195 -: Януари 22, 2016, 02:28:19 pm »
Според мен много често не искаш да "чуеш" какво мислят другите по даден въпрос (особено ако са по-млади) и мислиш, че обикновено си права.

а, нас пък старите като ни е чула  :57: :57: :57:

много ми е интересна да я наблюдавам - тази 29-ка :) - хем й се ядосвам, хем й се радвам ... ама .. те са си такива :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1196 -: Януари 22, 2016, 02:45:41 pm »
В добрите семейства не е прието, когато някой се самобичува, другите да му пригласят. Обратно, тяхната роля е да казват "не, не, няма такова нещо, откъде си го измисли това" ::)

Стар,остави за малко Плутон във Везни, не мери добродетелите и недостатъците си. Намери нещо, което да те зарадва.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1197 -: Януари 22, 2016, 04:11:57 pm »
Моят Плутон е везнишки и седмодомен - в опозиция на Юпитер и квадрат с Меркурий. А Меркурий е на К11 и е У3, У4 и У7. В житейския си път стигнах до прозрението, че не е нужно само да кажеш нещо, а да го кажеш така, че то да стигне до другия, той да го разбере правилно и да има ползотворен отзвук. Без агресия! И е важно той да не се почувства обиден и уязвен! Вероятно този урок съм си го планирала по рождение :)

Всякаквите крясъци, истерии и т.н. работят срещу този, който ги бълва ... колкото и персоната да изглежда значима и важна в своите очи (докато вдига врява), в моите е жалка, страдаща и уязвима. Откритата агресия подминавам с мълчаливо пренебрежение (Сатурн в Лъв в 5 дом, Слънце в Стрелец в 10 дом и Луна в Лъв). Всеки друг отговор само дозавихря спиралата и кумулира още напрежение ... увлича още частици във вихъра ...

И по темата на ретроградния Мерко - направи ми голяма поразия снощи - счупи ми се протезата - ей така от нищото :( Това означава счупена комуникация :( Тази сутрин веднага се задействах и сагата приключи с щастлива развръзка.  :)
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 04:24:10 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1198 -: Януари 22, 2016, 04:15:42 pm »
Освен, ако не е препоръка да се замисля, дали нямам необходимост от Гинко Билоба.  ;D

О, да, като станем изведнъж твърде чувствителни към критика, може и онази специална възраст да наближава. Затова се опитвам стоически да понасям всякакви критики и нападки, никой не е съвършен.  ;D :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1199 -: Януари 22, 2016, 06:48:48 pm »
Защо критиката да не е била добронамерена?