Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268487 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1200 -: Януари 23, 2016, 08:22:41 am »
Много се обяснявате, изяснявате в ретропериод. Изчакайте до утре и ще се изясните
 :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1201 -: Януари 23, 2016, 08:58:16 am »
Когато не искаш да чуеш другите, да ги разбереш се оказва,че правиш непоискано добро,а то като криво разбраната цивилизация ;)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1202 -: Януари 23, 2016, 09:47:59 am »
а, нас пък старите като ни е чула  :57: :57: :57:

много ми е интересна да я наблюдавам - тази 29-ка :) - хем й се ядосвам, хем й се радвам ... ама .. те са си такива :)

защо 29?

я по ретро мерк и аз да се "изпиша" :012:
плутон във везни трансформира идеята, че все трябва да си с някого за ръчичка; социалното устройство/ партньорството в бизнес и семейна клетка:)

22-23  имаме кръстче мерк е с плутон- отсреща луна/ lilit-уран
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 09:59:09 am от Kaya »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1203 -: Януари 23, 2016, 10:11:59 am »
При теб добре, Ема, но при мен 2 пъти колата се развали.
Почнах да пиша отговор на А.Л.Е.Н.А. и на 2 пъти компютъра ми заби и се наложи да го рестартирам.
Вчера някакъв човечец, съвсем случаен, ме заговори и разбрах една тайна, която живо ме интересува. Явно не е бил случаен, може да ме е пробвал доколко аз знам за нея. Но нали съм гърмяна пушка, повече аз разбрах от него, отколкото той от мен.
Сега чакам да тръгне директно, за да изпратя една моя работа за прочит от важен човек. И без това утрешната лунация ми е на МЦ, може пък да отвори врати някакви ;-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1204 -: Януари 23, 2016, 11:30:59 am »
Някой дали знае кога е точнят край на ретроградието? Като дата и час?
Над силата е само умението да я владеем!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1205 -: Януари 24, 2016, 04:48:56 pm »
Днес на леля ми й се счупил хладилника. Ей така от нищото.. ретроградния Мерк. си казва думата  :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1206 -: Януари 24, 2016, 05:37:44 pm »
Все пак е пълнолуние  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1207 -: Януари 26, 2016, 01:34:36 pm »
Обичам я тази хвърчаща гадинка, особено когато се обърне!  ;D

Днес дойде запитване за по-обемен превод, дано го потвърдят. На тая суша с поръчките това ще си е цяло събитие.

Изключих се от две групи в соц. мрежа - тези, които не смятам за градивни и с нищо не допринасят. Вече съм на този принцип - видя ли наченки на негативизъм, режа от раз, не позволявам човешката злоба да добие още по-гротескни измерения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1208 -: Януари 26, 2016, 03:54:08 pm »
Тази хвърчаща твар ми навлече доста недоразумения напоследък с приятели и близки.
За кулминация от вчера не мога да се свържа с приятел, с който не сме се виждали отдавна /не е от София/, но по работа е тук и имаме уговорка и просто трябваше да му потвърдя. Като бонус лепнах и някакъв грип  :021: .
Ретроградието приключи с квадратура към нат. Луна /у5,6/ и опозиция към нат. Меркурий /по 5-11 дом/.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1209 -: Януари 26, 2016, 04:19:22 pm »
Тази хвърчаща твар ми навлече доста недоразумения напоследък с приятели и близки.
За кулминация от вчера не мога да се свържа с приятел, с който не сме се виждали отдавна /не е от София/, но по работа е тук и имаме уговорка и просто трябваше да му потвърдя. Като бонус лепнах и някакъв грип  :021: .
Ретроградието приключи с квадратура към нат. Луна /у5,6/ и опозиция към нат. Меркурий /по 5-11 дом/.

Плутон и Уран близо ли са около градуса на Марс в периода от декември до сега ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1210 -: Януари 26, 2016, 07:37:42 pm »
Плутон и Уран близо ли са около градуса на Марс в периода от декември до сега ?

На около 3-4 градуса преди.
Тр. Меркурий, Марс/в началото на Демеври/, Уран и Плутон се движат около градуса на нат. Луна и нат.Меркурий оттогава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1211 -: Януари 26, 2016, 08:28:16 pm »
Обади ми се една близка /леля/, за която мислех, че вече са ме отписали.

И ситуацията при нея се оказа такава, каквато съм и предполагала, когато потъвах в догадки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1212 -: Януари 26, 2016, 09:41:27 pm »
И при мен нещо подобно. Все едно имам телепатия с един човек. Точно си мислех за един наш разговор тази вечер и получих известие от него във връзка с темата на разговора. А си мислех вече, че той е отписал темата. А по време на самия разговор той ме попита за нещо друго, за което си бях мислила няколко дни преди случката.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 09:43:03 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1213 -: Януари 26, 2016, 11:26:27 pm »
На около 3-4 градуса преди.
Тр. Меркурий, Марс/в началото на Демеври/, Уран и Плутон се движат около градуса на нат. Луна и нат.Меркурий оттогава.

Мислиш ли, че Меркурий е приключил влиянието  и проявите  на тр.Плутон към  сферите на Луна в последната година, година и половина, все пак той ти е у 4-ти ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1214 -: Януари 26, 2016, 11:49:42 pm »
Това че, Меркурий спря в съвпад с Вега, има ли някакво по-специфично, интересно тълкуване, според вас ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“