Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268567 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1215 -: Януари 27, 2016, 05:30:48 pm »
Да, Стар, уцели в 10-ката. :08:

И аз, и той имаме в наталите си тригон между Слънце и Плутон. Моят Меркурий допълва неговия тригон до голям тригон. Неговият Меркурий прави същото в моята карта, т.е. имаме разменени тригони Меркурий/Плутон. Големите тринове са в стихията на въздуха.

Неговият Уран е в знаков тригон с моя Меркурий (в точен тригон е с мое Слънце), моят Уран е в знакова опозиция с неговия Меркурий (в точна опозиция е с негово Слънце).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1216 -: Януари 27, 2016, 06:29:54 pm »
Днес се обади стар /постоянен/ клиент, след дългооооо затишие. Замъкнах си дирника до централната част на града - хем по работа, хем малко да се поразходя.

И една прясна следретроградна случка - след като приключихме при нотариуса, клиентът ми отмъкна личната карта, без да се усети. Сложи я в международния паспорт на човека, комуто превеждах, който утре щеше да отлети за Москва. Добре че се сетих и изпаднах в паника, обадих му се веднага. После иди обяснявай в полицията, че и глоби се плащат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1217 -: Януари 27, 2016, 08:34:26 pm »
Мислиш ли, че Меркурий е приключил влиянието  и проявите  на тр.Плутон към  сферите на Луна в последната година, година и половина, все пак той ти е у 4-ти ?!?  :)

Ретроградието изостри, проблеми и ситуации, за които предпочитах просто да си затварям очите досега...
Дали сложи край на един цикъл ? Не мисля, но определено ми донесе нова перспектива.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1218 -: Януари 30, 2016, 08:55:26 pm »
Обвинявам стационарната ретро/директна фаза на Меркурий на 26.01 за спусъка,който отключи бавните транзити на Плутон квадрат Меркур и Уран опозиция Меркур .Забелязвам повторение по събитийност-предната му такава стационарност кабела на интернета ми го скъса фадрома,сега го скъса падащи ледени висулки .Очаквах проблеми с нета,но не можах да предвидя точно ,използвах случая да сменя и компютъра с по-бърз,обаче се омотах с преинсталирането,затова смених и потребителското име .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1219 -: Януари 30, 2016, 10:18:04 pm »
Да не ти се дава път към Москва ?  :d030:

По-скоро на някой му се е разминала скъпа пратка по DHL  ;D

За преводите - идват интересни поръчки, но само във фаза запитване, след това не ги потвърждават.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1220 -: Февруари 01, 2016, 10:01:58 am »
Това че, Меркурий спря в съвпад с Вега, има ли някакво по-специфично, интересно тълкуване, според вас ? :)

в картата на Нострадамус/спорет зет/ вега е съвпад меркурий- звезда на магии,целители и пророци,по ъглите се среща при политици
а с плутон към тях -свързам многото и тежки ,с летален изход катастрофи напоследък

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1221 -: Февруари 01, 2016, 01:17:33 pm »
Вега е и много духовна звезда, но влиянието ѝ ще е по-малко или повече изразено в зависимост от целия хороскоп.

Фомалхаут, Денеб Адиге също носят такава енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1222 -: Април 27, 2016, 01:46:00 pm »
Меркурий вече е стационарен, а утре в 20:20 и ретрограден в "най-неподвижния" от неподвижните знаци - на 23:36 в Телец. Е точо когато ще е големият трафик ... мога само да предположа какви тапи по пътищата ще има  :-X
« Последна редакция: Април 27, 2016, 03:18:53 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1223 -: Април 27, 2016, 02:02:27 pm »
Меркурий в Телец е и забавен, а с помощта на Венера в Овен, няма да отразява така чувствително предстоящата ситуация, а някои може и спечелят от това. Ако хората се погрижат да измамят по някакъв начин "голямото чакане", както обикновено се случва по празниците по пътищата на родината, това няма да се отрази нито портфейла, нито на комфорта им.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1224 -: Април 27, 2016, 02:09:30 pm »
Майка ми утре изповядва имотна сделка .... ама то голямо мотане беше и с много препятствия  ....дано няма проблеми :engel016:

Аз днес научих страхотна новина, която надявам се да отпуши редица проблеми на работа. Нещо, като отпушване на запушена канализация - от доста години  :( . Чудя се как да навържа събитието. В прогресия Меркурий ми е още ретро (в натала не е) и прави точен тригон със стационарния сега - може би това от една страна и също ЛЗ в 7 дом в квадат със Слънцето ми - разбута пластове над мен  :) Правя си лични препратки и към юнските събития, които престоят и имат точни попадения в картата ми :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1225 -: Април 27, 2016, 02:21:05 pm »
Майка ми утре изповядва имотна сделка .... ама то голямо мотане беше и с много препятствия  ....дано няма проблеми :engel016:

Аз днес научих страхотна новина, която надявам се да отпуши редица проблеми на работа. Нещо, като отпушване на запушена канализация - от доста години  :( . Чудя се как да навържа събитието. В прогресия Меркурий ми е още ретро (в натала не е) и прави точен тригон със стационарния сега - може би това от една страна и също ЛЗ в 7 дом в квадат със Слънцето ми - разбута пластове над мен  :) Правя си лични препратки и към юнските събития, които престоят и имат точни попадения в картата ми :)

Може би ще е добре да не прибързваш с изводите докато Меркурий не обърне - много неща може да се случат.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1226 -: Април 27, 2016, 02:29:06 pm »
Утре в 20:20 Меркурий застива стационарно в "най-неподвижния" от неподвижните знаци - на 23:36 в Телец. Е точо когато ще е големият трафик ... мога само да предположа какви тапи по пътищата ще има  :-X
Стационарна и ретроградна фаза са 2 различни неща. Стационарната фаза не е в един момент, а ден, ден и нещо преди и след ретроградната (за Меркурий). В часа, който си посочила Меркурий става ретрограден, а иначе той вече Е стационарен.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1227 -: Април 27, 2016, 03:17:32 pm »
Много бързо ми мина през погледа инфото, вероятно сега става стационарен, а тогава ретро   :) Ще коригирам поста, за да няма дезинформация, благодаря  :08:

Хепи, благодаря  :) Ще огледам фазите :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1228 -: Април 27, 2016, 09:10:56 pm »
Прибирам се вкъщи и се опитвам да си пусна Уиндоуса. Компа, обаче, непрекъснато рестартира.
Влизам в Линукса - не мога да си пусна скайп.  :91:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1229 -: Април 27, 2016, 09:13:53 pm »
При мен ретросенчестият Меркурий донесе резултат от мои минали действия, от целенасочени усилия. Резултатът има финансово измерение и е свързан с установяване на нови контакти - Меркурий в Телец, близо до Десцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui