Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268396 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1245 -: Април 28, 2016, 12:18:30 pm »
Алена, подписване на договор - имотна сделка на ретро Меркурий ....?
Нормално да се провали. Аз не бих се надявала изобщо на успешно приключване, докато не тръгне директно. Това го говорим непрекъснато. Какво ти управлява в натала Меркурий?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1246 -: Април 28, 2016, 01:15:39 pm »
При мен взе да се усеща преди няколко дни. Във вторник имаше грешка на работата, направена от друг по невнимание за един план. И стана малко обърквация. Освен това чакам една пратка и аз от понедленик, дано да дойде до края  на седмицата. При мен ретроградието се случва в 11ти, сигурно ще се появят позабравени приятели.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1247 -: Април 28, 2016, 02:17:13 pm »
Кофти, но нека не се форсират нещата с тази сделка, докато не се извадят и представят всички необходими документи. По-добре е да се забави във времето, да се изчака още малко, отколкото в един момент да разбереш, че нещо с имота не е наред или са те измамили.

Какви са тия документи за по няколко хиляди лева?  :017: Някакви разрешителни, документи за смяна на статут?

От самото начало само греди с този имот и аз гледах да не се меся, за да не кажат, че съм предубедена....

Като се започне с това, че е последен етаж, над имота има рекламна конструкция, която при вятър се клати и се разкъртва, после протиа и така постоянно. Сега е замазано положението, но нека започнат снегове и валежи, да се задържи влага отгоре ...

После се оказа, че 10г. не бил плащал данъци, ток, вода и т.н. С парите от предв. договор тръгнал да ги оправя, но адвокатът му му казал да платят по-новите, а за старите да поискат отпадане по давност, та и тук едно чакане беше ....

После излезе, че нотариалният акт е издаден неправилно за апартамент, а по кадастър е ателие за творческа дейност. За да се промени статута - знаете какъв е редът и колко струва. Предложих на майка да се отбие от цената, за да не се бави сделката и ние да променим статута.

Сега вече на самата сделка излиза, че в стария НА има и друг проблем със земята. Не била вписана, като част от имота и собствениците можели да претендират ...Ако са минали 5г от придобиването - можело да се изиска отпадане по давност, за което се плащали няколко процента от данъчната оценка 3-4 хил. в.

Според нотариуса сделката е много рискова, веднъж вече банка е отказала да отпусне кредит за придобиване на имота. При нотариуската имало не малко подобни развалени сделки.

Адвокатът на продавача предложил да отидат при друг нотариус ?!?!? И настоява, че сделката се проваля по вина на купувача, т.е. да загубим капарото. Та сега ще вадят документ от нотариуса, че купувачът се е явил и т.н.

Много неприятна ситуация. Не знам колко ми е силна интуицията, но като разбрах за този имот, преди да узная за детайлите ... направо не бях на себе си, много силно тревожно усещане, не можах да спя.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1248 -: Април 28, 2016, 02:23:35 pm »
Според мен имотът е рисков и може би неслучайно се бавят и отлагат нещата, дава ви се време да преосмислите позицията си. Или може би да потърсите друг имот. Ако този е на много изгодна цена, понякога евтиното излиза в пъти по-скъпо, знаеш, особено когато изникнат куп скрити проблеми и нередности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1249 -: Април 28, 2016, 02:27:54 pm »
Алена, подписване на договор - имотна сделка на ретро Меркурий ....?
Нормално да се провали. Аз не бих се надявала изобщо на успешно приключване, докато не тръгне директно. Това го говорим непрекъснато. Какво ти управлява в натала Меркурий?

Майка ми притежаваше имот в града, в който живее, който е прекрасен, огромен, слънчев, но така си стои. Аз от доста време пусках шишове - да го продаде и а вземе в София, който да се отдава под наем. Най-накрая се нави. Взеха го моментално. Обаче се подплаши да държи пари в банка и настояваше да купи другия имот веднага. Възложи задачата на сестра ми, понеже е архитект и няма семейство ...

И така - гледах да не изглежда, че стоя отстрани и само намирам кусури, обаче определено мисля, че брокерката само чакаше да си вземе комисионната (на предв. договор), а сестра ми й се предовери, като ан приятелка. И бездействието им и липсата на проучване - забърка кашата.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1250 -: Април 28, 2016, 02:30:08 pm »
Според мен имотът е рисков и може би неслучайно се бавят и отлагат нещата, дава ви се време да преосмислите позицията си. Или може би да потърсите друг имот. Ако този е на много изгодна цена, понякога евтиното излиза в пъти по-скъпо, знаеш, особено когато изникнат куп скрити проблеми и нередности.

Ако нещо е много евтино, то не е случайно и сигурно има доста "подводни скали".

Може да пусна един хорар - да видим дали ще излезе нещо вярно. Само се чудя какво да питам - може би - дали сделката за този имот ще се реализира успешно за нас? Нямам опит с хорарите, само един съм пускала за една загубена пратка :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1251 -: Април 30, 2016, 08:22:30 am »
Имате ли проблеми с влизането в пощата си в abv.bg и google.bg/com?
Влизам навсякъде, по всички страници, само тук не става ....


Влязох преди малко от Мозията в пощата си на абв, но не успях да напиша писмо, в Хромата нямах проблем- влязох и написах писмото.
ретро меркурий,марс, юпитер, сатурн и  плутон достатъчни ли са  ;)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1252 -: Април 30, 2016, 12:15:16 pm »
напълно достатъчни са да ми превтасат и изгорят отдолу козунаците, на които съм забравила да сложа ванилия в тестото  ;D
добре, че имат стафиди и парченца локум, та все пак имат вкус

 :57: :57: :57:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1253 -: Април 30, 2016, 12:16:48 pm »
ретро меркурий,марс, юпитер, сатурн и  плутон достатъчни ли са  ;)

Меркурий и Плутон ми стигат  :57:

И в работата имах вчера изпълнения - половин ден работа, за да се окаже, че не трябвало да я върша .... :d030: - ама някой можеше и да ми каже :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1254 -: Април 30, 2016, 08:27:54 pm »
Меркурий и Плутон ми стигат  :57:

И в работата имах вчера изпълнения - половин ден работа, за да се окаже, че не трябвало да я върша .... :d030: - ама някой можеше и да ми каже :)
на разпети петък е ялова работата

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1255 -: Май 01, 2016, 01:42:19 pm »
На Ретро Меркурий осъзнах колко лаишко и повърхностно е качеството на тематичните информации в интернет.Като че нарочно са пуснати статии за бавноразвиващи,за да задръстват с нова дата резултатите от търсачката.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1256 -: Май 01, 2016, 09:21:48 pm »
Ретро Меркурий ми върна едни черни ръкавици от естествена кожа, които вече бях отписала.  ;D

Даже си спомням, че преди 3 години пусках хорар за тях, но така и не ги открих. Мислех, че някъде съм ги забравила - или в градския транспорт, или в пробната на някой магазин.

Днес яхнах метлата и реших да разтребвам гардеробите, като изхвърля всичко старо и ненужно. И в една торбичка със стар бански на майка ми открих и ръкавиците, много се изненадах.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1257 -: Май 01, 2016, 11:20:29 pm »
Не се сещам вече, май беше в другия форум и не помня какъв е бил хорарът.

Сега вече си имам три чифта, за зимата съм се подготвила добре.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1258 -: Май 01, 2016, 11:28:49 pm »
Цитат
Изглежда, че или някъде съм ги изгубила поради разсеяност, или стоят някъде скрити - Луна в 12 дом и Нептун във 2 дом. Луната в момента на задаване на въпроса беше в Стрелец, така че може наистина да са "отпътували" някъде, например да съм ги изтървала в градския транспорт или в такси.

Не пазя хорарната карта, но се чудя дали по описанието можем да се ориентираме.

Намерих ги в едно чекмедже на нивото на пода, в долната част на гардероба. В това чекмедже държа стари ненужни дрехи и аксесоари, които все още ми се свиди да изхвърля. Беше в една малка торбичка заедно с бански - тъмносин цвят, леко бляскав, наподобяващ ламе. А иначе самите ръкавици са класически модел, черни.

---
Акрукс, благодаря, че успя да откриеш хорара! Много интересен хорар - новолунен и с АС в последните градуси на знака.


« Последна редакция: Май 01, 2016, 11:32:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1259 -: Май 01, 2016, 11:35:54 pm »
И в крайна сметка е проработила рецепцията - кверентът е екзалтирал Юпитер, Луната е в рецепция с него. Върнаха се при мен и през цялото време са стояли скрити под носа ми, много често ровичкам в това чекмедже.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui