Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268488 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1275 -: Май 04, 2016, 10:52:09 pm »
Да не излязат от сексуалните малцинства точно тогава да протестират за накърнени права и да развяват знаменца с цветни дъги. Там хич не са на почит такива изстъпления.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1276 -: Май 04, 2016, 10:58:13 pm »
Помислих си го, но Венера и Уран си вървят напред ;D Освен ако нещо друго не повлияе мунданно на людете със знаменцата и дъгите, 9.V. се очертава ден на мъжете в униформа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1277 -: Май 05, 2016, 11:34:39 am »
В разни джйотиш групи сега много се говори за предстоящото Акшая Тритйя, което се пада от 8 май следобед до 9 май преди обяд. Счита се за един от най-благоприятните дни в годината - растяща млада Луна /трети лунен ден/, която вече се е показала в небето, в този ден и двете светила са в знак на екзалтация според Сидеричния Зодиак - Слънце в Овен и Луна в Телец. Много се препоръчва за нови начинания, от които се очаква благоприятен резултат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1278 -: Май 05, 2016, 05:20:11 pm »
Успях да си криптирам едни 1000 файла :57:, докато тегля нов Аdobe Acrobat, скрих ги от себе си, поне книгите ми стоят. Двама приятели спецове вдигнаха ръце. Има си ключ за декрипт, но искат едни 500 щ.д.
Поне ценните книги не съм закачила.
« Последна редакция: Май 05, 2016, 06:36:25 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1279 -: Май 05, 2016, 05:34:24 pm »
Имаше такъв вирус, на предпоследната ми работа някой от колегите го беше закачил и зарази целия сървър и цялата база данни. Всичко се криптира и после получаваш мейл с изнудване за пари.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1280 -: Май 05, 2016, 06:18:19 pm »
Имаше такъв вирус, на предпоследната ми работа някой от колегите го беше закачил и зарази целия сървър и цялата база данни. Всичко се криптира и после получаваш мейл с изнудване за пари.
И как го оправиха?
На HTMLнещо такова ми се появи искането за парите, не на личния e mail.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1281 -: Май 05, 2016, 06:24:04 pm »
Никак не се оправя, шефът изпи една студена вода заради своя персонал. Но нали сам го е избирал.  ;D

Даже тогава се учудих на спокойствието му, аз бих избушила кочината с тия некадърници там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1282 -: Май 05, 2016, 06:28:59 pm »
То и в чужбина се случват атаки с криптовируси. Даже в един епизод на "Добрата съпруга" Даян Локхарт зарази компютрите на фирмата си с криптовирус.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1283 -: Май 05, 2016, 07:10:26 pm »
Сега се сетих, че и при нас заразяването беше по ретро Меркурий, ако не ме лъже паметта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1284 -: Май 05, 2016, 07:30:12 pm »
Успях да си криптирам едни 1000 файла :57:, докато тегля нов Аdobe Acrobat, скрих ги от себе си, поне книгите ми стоят. Двама приятели спецове вдигнаха ръце. Има си ключ за декрипт, но искат едни 500 щ.д.
Поне ценните книги не съм закачила.

enigma, Известно ли е каква разновидност на ransomware си лепнала ?
За някои има 'лекарство' и начин да си декриптираш файловете, но зависи от това какъв е хеш алгоритъма.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1285 -: Май 06, 2016, 12:35:18 pm »
Нигме, потърси "ransomware removal" в Google и виж кои антивирусни фирми предлагат безплатни tool-ове за декриптиране: Kaspersky, McAfee,… Част от тия инфекции вече са преборени, както спомена г-н Санти: https://noransom.kaspersky.com/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1286 -: Май 06, 2016, 02:40:25 pm »
Току що, ретроградно, получих повторно обаждане от една туристическа агенция, в която бях кандидатствала. Тогава не приех предложението им да работя цял сезон без нито един почивен ден и на смешна заплата, сега пак ми предлагаха същото. Работодателите в туристическия бранш много го закъсаха през последните години - няма квалифицирани кадри, никой не иска да се прегърбва от работа без почивка срещу едно мижаво заплащане, каквото би получавал и на целогодишна работа с по-малка натовареност и повече почивни дни. Ако можеше по някакъв начин да им просветне в тъпите глави, че удълженото работно време и малкото почивни дни трябва да се компенсират с по-висока заплата и бонуси, нямаше да са на тоя хал сега, масово да наемат току що завършили ученици и студенти без опит и квалификация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1287 -: Май 10, 2016, 08:01:05 pm »
Завърнах се благополучно от моя воаяж.
Всичко беше прекрасно, повече от прекрасно, с две изключения- неудобен автобус и изтрити снимки.Първото го преглътнах, но за второто още не мога да простя на диването, а и на себе си , че снимах само с неговия телефон и той решил да го обяви за изгубен , за да види какво ще стане и така всичко замина на кино.Снимките бяха разкошни, то от такива места нямаше как да е другояче.
Сега твърдо съм решила да си купувам такъв , познатите ми се връщат в края на месеца и тук искам консултация точно до коя дата е ретро Мерка, за да им кажа да го купят след това.Не знам как ще им го обяснявам, ама се убедих, че не е шега .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1288 -: Май 12, 2016, 11:07:17 pm »
Благодарение на ретро Мерк- няколко дни без нет, свързах се с човек, с който отдавна си бяхме изгубили дирите, бях квестор днес и се убодох с телче, окървавих протоколите и ги преписвах наново, налице са нов телевизор и таблет, въпреки моите предупреждения, имам върната пратка и заедно със затритите снимки този път го признах тоя Мерк.
А, таблетът ми най- накрая се върза към нет, обаче си бях забравила паролата и го блокирах три пъти , докато си я припомня.
За капак съм страшно разсеяна и забравям, направо съм за Гинко Билоба . :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1289 -: Май 13, 2016, 12:54:38 am »
Това ми напомня, че на ретро Меркурий, въпреки моите предупреждения - ММ си купи нов смартфон и преди няколко дни го строши.
Над силата е само умението да я владеем!