Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268462 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1470 -: Декември 20, 2016, 09:51:33 pm »
Ами... станал е ретро на К5- картичките, които вчера надписвах и изпратих са за седмодомията на дъщерите- една на испански, друга на холандски, уважавам си зетьовете, че да ми уважават децата  :)

При мен също е в 5 дом - томболите са по пети, нали? :) В съвпад с Плутон  :o
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1471 -: Декември 20, 2016, 10:38:38 pm »
Срам ме е да кажа, но вчера явно съм се регистрирала в бгмама, без да разбера  :D ,  явно има лесна рег само с фейс примерно,  а аз съм припряна и гледайки нещо заминавайки, стана тъй, че получавам инфо за теми с някви селскостопански животни  :-\  Първо помислих, че е шега, защото точно вчера проучвах въпроса с фалшивите профили във фейсбук-как се разбират и как се поддържат със снимки и пр. , без да се разбере, че са истински. Днес имах голямо движение по мерк теми-отегчителна срeща със стари приятелки, нови поръчки на мястото на прецаканите вчерашни, изненадващо получих отговор на питане и се налага да укротя натиска, а го бях предвидила за утре, но не издържах и почнах леко от вчера и тнт.. Обърквации изяснения, нервност ,дано потъне в няква рутина ретрото ,че настоящите му обороти са много дразнещи за мен, иначе е ясно-педераз два три-педе раз два три-не го бръсна за слива вечно ретроградния педалист . И защо да го бръсна, като в повечето хора е напълно аморфна форма, пробита фонтанeла или вторичен продукт на мозъчна трепанация  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1472 -: Декември 20, 2016, 10:41:53 pm »
Има опция за вход с фейса, но не съм пробвала. А и не искам, но и иначе не е сложно - не е място за ядрени физици  :29:

При мен е на прага да се върне в 10 дом - ще стигне до Слънцето и там се обръща.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1473 -: Декември 20, 2016, 11:19:08 pm »
При мен е в 7 дом, ще се върне в 6-ти.
Вчера си забравих телефона вкъщи, наложи ми се спешно обаждане, ползвах на колежка.
Мисля в ретро периода да си сменям СИМ-картата и най-накрая да получа едни кейсове по пощата, все едно не от Китай, ами от Марс идват.
Утре пращам един скъп парфюм, ще ги предупредя в офиса да го увият добре, че този път няма да го опрощавам,ако го счупят.
Преди малко се сетих за един мой новогодишен подарък, когато бях на 6, но до днес помня цветно и ярко , и даже мислех да отварям тема "Съкровени спомени". :85:
Взех решение пак днес да не ходя на празнуването с колеги-избрали са възможно най-шумното заведение, в което трябва да крещиш, за да те чуят. За капак  шефката пак се изгаври с всички, особено с децата- в петък часове цял ден, тържеството между другото по обед. Объркала разни данни, кара ме да влизам в един проект с мой мейл, десет минути се мъчих като грешен дявол, докато прочетох големите букви отстрани, че само тя има достъп за момента. :91:
Вчера сутрин ме изби на съвест, че освен коледен венец на входната врата, нямам друга украса- след час ми подариха два празнични свещника , а следобеда се снабдих с коледни мечки и еленчета. :57:
И моя напира по месинджъри с разни писаници и обяснения, обаче последните две седмици ми е период на пост и размисъл, може сега по ретрото да го огрее. :85:
И хич не ми е до празнуване с хора, музика и глъч, а искам спокойствие и тишина.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1474 -: Декември 20, 2016, 11:24:45 pm »
Реабилитиран да е малкият двулик Янус, дължаха ми пари, превели са ги, но аз не проверявам, бях ги отписала, защото съм мамена един-два пъти. Да, не съм доверчива на тема пари. Меркурий ми управлява 2 и 11  дом, преди време свърших нещо на добра воля, сега са решили ,че е време за ресто. Малко ми стана неудобно, но ще мине. :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1475 -: Декември 20, 2016, 11:28:59 pm »
При мен също е в 5 дом - томболите са по пети, нали? :) В съвпад с Плутон  :o
Да, лотария, томболи са по 5д, но трябва да има връзка и с 2д, за да е налице печалба

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1476 -: Декември 21, 2016, 08:45:32 am »
Има, Меркурий е управител на втори  :engel016:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1477 -: Декември 21, 2016, 02:47:14 pm »
Ще го призная този ретро Меркурий. Натално ми е у5/8 и съу4. Сега му е времето всички мъже от миналото да се присетят за мен. Снощи имах едно обаждане. Днес друго - след почти десетилетие умряла комуникация.  :D
И в двата случая оправданието е едно и също - почиствах старите номера и рекох да проверя жива ли си.
Найс... Не, умряла съм.  :85:
Аз така трепетно си чакам една доставка. И всяко телефонно позвъняване събужда пеперудите в стомаха ми. Пък то...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1478 -: Декември 22, 2016, 11:25:26 pm »
В една от социалните мрежи следя една сладурка.
На една от снимките беше в женска компания и нещо в името ме накара да полюбопитствам за едното момиче. Оказа се гадже на екскурзовод от екскурзия, на която бях, даже се съзрях из снимките му. :85:
Колко малък е светът и каква голяма работа е любопитството .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1479 -: Декември 26, 2016, 09:50:59 pm »
Откакто е ретро Мерк, тук в сайта, при натискане на бутон 'публикувай' ми се показва страница с надпис 'грешка в кодировката' или нещо подобно. А всъщност мнението се е публикувало..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1480 -: Декември 27, 2016, 05:11:57 pm »
Малеее  :57:

По ретро Меркурий тръгнах да свърша рутинни задачки в два квартални офиса – на Мтел и на обслужващата банка. Жива да не бях! По-остро от всякога осъзнах, че ако остатъкът от живота ми мине в толкова тъпа среда, просто няма да искам повече да се прераждам.  :o

За едно формално удължаване на договор за Интернет ме държаха около час и служителката гледаше като теле, не беше въобще наясно какво да прави с фирмения софтуър. Няколко пъти вика по-опитен колега, той ѝ обяснява. Няколко пъти любезно, търпеливо и усмихнато им предложих да мина друг път, ако има някакъв проблем, вместо да губя ценно време. Накрая, когато мистериозният проблем най-сетне се разреши, ми подадоха едно устройство с виртуална писалка – да подпиша документ, който не виждам и на условия, които не ми бяха съобщени. Хем изрично им казах, че искам да преподпиша на същите условия и за същия срок, никакви промоции не ме интересуват и не искам 2-годишен договор. Не искам да ми пробутват и телевизия. И накрая, непосредствено преди да преподпиша, ми съобщиха, че договорът ми е 2-годишен и съм ползвала била някакви промоции. Е, тогава вече възроптах! Никакви промоции не ползвам и преподписвам договора на същите условия за една година. Ама не, не можело така! Сега предлагали само няколко промоции с 2-годишен срок. Пък ако съм искала за 1 година, щяла съм да преподпиша на старите условия. Ама аз нали това ви питам, бе!? Накрая или техният софтуър, или мозъкът на кварталната служителка тотално блокира и се отказах да продължавам диалога. Ще мина през някой централен офис, там може да не държат на работа бавноразвиващи се.

После минавам през кварталния клон на обслужващата банка, да си получа новата дебитна карта. Културно се нареждам на опашката. И когато изведнъж идва моят ред, отстрани се скача някакъв младеж и вика, че тук имало опашка и как не съм била спазила реда. Въобще не видях да е чакал на нашата опашка, нямам навика нито нагло, нито мазно да пререждам други хора. И едната служителка ми сочи табелката, сложена много встрани и много далеч от гишето. Обикновено ги слагат по-близо и по права линия, тия явно бяха объркали ъгъла. Ок, реших да не преекспонирам проблема. И приех, че може и аз да съм се объркала, замълчах си. Влиза друга жена и по същия начин са обърква с табелката, сложена на несъответстващо място. Но пък когато дойде моят ред, хубаво нахраних служителките – любезно и с усмивка, забележка право в целта и в наболялото за всички място. Но са много умело инструктирани в такива конфузни ситуации да се правят на глухи, сякаш са им спукани тъпанчетата. И тази техника ми е прекрасно позната, наблюдавала съм го неведнъж.  :012:

В мтелския офис успях да запазя спокойствие, селският бек в кварталната банка явно ми е бил изпратен за десерт. Леле, тия хора наистина не са в състояние да мислят адекватно. Голям парадокс – и всички са назначени на топли местенца, а ние се чудим как да оцеляваме в живота.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1481 -: Декември 27, 2016, 05:19:47 pm »
Може и нарочно да е инструктирана да пробутва на клиентите новите 2-годишни договори с промоцийки. :012: Наглостта е повсеместна.

При мен по този ретро Мерк, стигна ли до касата на някой супермаркет, софтуерът отказва. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1482 -: Декември 27, 2016, 05:25:41 pm »
Може и нарочно да е инструктирана да пробутва на клиентите новите 2-годишни договори с промоцийки. :012: Наглостта е повсеместна.

Тази нямаше добри търговски умения. Повечето служители в Мтел са много добре инструктирани и знаят как да ти предложат "изгодни условия", имат подход. Разпознавам всички похвати, защото аз това съм учила. Много труден клиент съм, ако вляза в някой търговски обект и тръгнат да ми пробутват това, което не желая. С никакви "супер оферти" не могат да ме облъчат. Но въпросната служителка беше очевидно некомпетентна и ако наистина се е опитала да излъже, беше много некомпетентна лъжа.

Добре си ти с касите, това е технически проблем и се намира решение. Докато моят е непреодолим, когато насреща имам някой тъп служител.  :012:

Изгубиха ми около час и никаква работа не свършиха, а аз нарочно потърсих квартално представителство, за да не си губя времето. Имам експресни поръчки да изпълнявам. Не съм на заплата, която да тече независимо от изгубеното време.


« Последна редакция: Декември 27, 2016, 05:31:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1483 -: Декември 27, 2016, 06:57:37 pm »
Лили, посеместно е така. Масовата практика на фронт-офисите води единствено до от обезличаване на общуването. Клиентът няма директа връзка с ръководния персонал, независимо за какъв вид дейност става дума. В банка е по друго. Там има офис-мениджър, присъстващ в смяната и можеш да се обърнеш директно към него. Поне в ДСК е така.
На другите места те изпращат директно към кол-център или мейл. А там иди да гониш Михаля. Но, ако си достатъчно категоричен, ти обръщат внимание. Така при нас, след моя писмо на мейла на общината, спря сбирането на отпадъците в 3 часа сутринта, при което се будеше квартала от виковете и шума на работниците.
Но тенденцията е покриване на отговорните за действията и дейността служебни лица, затрудняване на достъпа до тях, да не говорим за контакт лице в лице. Така е по-лесно.
Жалко за горките хора, които наистина са в жив допир с клиентите, защото обират всички негативи, но и те много добре знаят, след строг инстуктаж, какво вършат и са се съгласили на това. Срещу какви пари не съм запозната, но едва ли си струват съвестта им.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1484 -: Декември 27, 2016, 07:02:09 pm »
Жалко за горките хора, които наистина са в жив допир с клиентите, защото обират всички негативи, но и те много добре знаят, след строг инстуктаж, какво вършат и са се съгласили на това. Срещу какви пари не съм запозната, но едва ли си струват съвестта им.

Да, жалко. Работила съм в по-голяма корпоративна структура, където се прилага същият принцип, запозната съм. За грешките на други колеги, в повечето случаи по-висшестоящи и заемащи по-престижни длъжности, обират пешкира редови служители, които имат директен контакт с клиента. Вземаш най-малко пари, а обираш максимум негативи, само защото си последен по веригата между компанията и клиента.

Като цяло рядко се оплаквам от ретроградия, при мен минават незабелязано. И днешната случка не знам доколко е ретроградна, по-скоро е тенденциозно явление в обществото, особено при работа с клиенти.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui