Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268606 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1500 -: Декември 29, 2016, 02:44:19 pm »
От Мтел понякога са адски идиотични. Когато сменях телефона си, минах през ада в общуването с тях. След като исках точно определен телефон в точно определен цвят, за което получих гаранция, че ще намеря в централния им офис, то ми строви нервите един господин.
Ебати телефона, стана исторически. Същевременно смених и тарифния си план. И се оказа, че съм го била...сменила вече някак. И съм се подписала на договор. След един загубен час, в който се установи, че мъж се е подписал вместо мен, стана още по-напечено. И мен ме хванаха нервите, обадих се на адвоката, който се грижи за нашите съдебни неща. И си тръгнах от офиса. Като им казах, че ще трябва някак да се разберат с адвоката. Защото няма как да съм била представлявана от мъж - техен колега, който се е подписал във време, в което не съм била в града. И не съм била даже уведомена, че имам нов договор.
След 5 минути ми звъннаха от отдел Лоялни клиенти от столичната централа. За да ми се извинят и да ме помолят учтиво да се върна и да си получа телефона, новия тарифен план, та даже имаха специално предложение с индивидуални и изготвени лично за мен условия.

А аз не съм обърнала никакво внимание какви са ми сметките и договор, въобще не съм разбрала, че е сменен. Защото ми минават през банково заплащане, наред с други плащания по комуналните услуги. И хич не ми е направило впечатление, дори да е имало изменение.

Но имах много интересен разговор с онзи господин, който ме увещаваше, че съм се подписала вече. А аз го питах дали случайно му приличам на мъж, че така жарко ме увещава как съм се подписала от името на мъж, който дори не познавам и е негов колега.  :012:

А по ретро Меркурий и аз залюбих пламенно една червена пола. Не се стърпях и я поръчах на юруш. И кой да гледа мерки и описание. Всичко е добре и ми лепна. Но се оказа значително по-къса от очакваното от мен. От представите ми. Ще я нося, но с особено мнение. по друг начин си го представях.  :85: Да съм гледала. И то не като разбесняло се биче пред червеничко.

Нека говорят с адвоката ми,а?  :) :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1501 -: Декември 29, 2016, 04:20:15 pm »
Аз затова отказвам да се подписвам на онази джаджа, която ми предлагат с електронния подпис. Ръчно, със син химикал, за да се търси химикалната паста, щото пък от копия експертизи не могат да се правят и да се вземат предвид. Няма ретро Мерк, няма ретро Венера, няма ретро Юпитер, аз си връзвам кончето да не ми избяга :))))
Днес си харесах 3 рокли от фешън сюприйм, но се отказах заради Мерка. Така и пари спестих :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1502 -: Декември 29, 2016, 05:17:51 pm »
Аз пък ще се наложи да пренасочвам движението на потока  от покупки към вехтошарника олх . Така хем ще освободя място в гардероба, хем ще си избия някой лев вкаран в рокля, никога необличана. Верно, че ги продавам на безценица и радвам  хората, ама поне открих какво да правя ,заради гузната си съвест.  Все пак, вече имам напредък в лечението си от шопингтерапия, а след като прочетох няква книга за Сатурн си направих профил в олх- преди подарявах, а сега реших, че мога хем да изкарам някой лев, хем да освободя пространство за новото, хем да не трупам излишества и фешън запаси  :017:.. Успехът ми е половинчат, защото когато продам за 20 лв нещо, което струва 300, си купувам веднага две нови примерно неща с добавени пари  :017:  Ама айде-вехтошарският бизнес да върви и Сатурн да е доволен  :012: Днес получих две неща и се налага да продам други две, ама ме мързи да ги снимам  :012: Бизнес дама съм-да кокоша превъзходна  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1503 -: Декември 29, 2016, 05:19:35 pm »
За пръв път реших да пазарувам онлайн – харесах си един кожух с 57% намаление, естествена агнешка кожа с лисича яка, излиза на цената на обикновено кожено яке. И каква беше уловката – оказа се, че са останали само огромни номера, 2XL. Така и пари спестих, но щеше да бъде доста изгодна покупка. А вече бях готова да ходя да тегля от спестовната сметка.
Ако те хванат веганите с таквоз палто ще те замерят с храчки и сополи до припадък  :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1504 -: Декември 29, 2016, 05:30:20 pm »
Ами те не са убити заради ботите ми, мисля че първо са били издоени и изядени, защо кожата им да не ми топли краката -в гробищен парцел ли да се копат кожите им? Краката ми са благодарни -с изкуствени гуми ли да ходя И на мен не ми пука от веганите ,но днес си помислих как би им призляло от новите ми ботушки  :D

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1505 -: Декември 29, 2016, 05:34:50 pm »
От Мтел понякога са адски идиотични. Когато сменях телефона си, минах през ада в общуването с тях. След като исках точно определен телефон в точно определен цвят, за което получих гаранция, че ще намеря в централния им офис, то ми строви нервите един господин.
Ебати телефона, стана исторически. Същевременно смених и тарифния си план. И се оказа, че съм го била...сменила вече някак. И съм се подписала на договор. След един загубен час, в който се установи, че мъж се е подписал вместо мен, стана още по-напечено. И мен ме хванаха нервите, обадих се на адвоката, който се грижи за нашите съдебни неща. И си тръгнах от офиса. Като им казах, че ще трябва някак да се разберат с адвоката. Защото няма как да съм била представлявана от мъж - техен колега, който се е подписал във време, в което не съм била в града. И не съм била даже уведомена, че имам нов договор.
След 5 минути ми звъннаха от отдел Лоялни клиенти от столичната централа. За да ми се извинят и да ме помолят учтиво да се върна и да си получа телефона, новия тарифен план, та даже имаха специално предложение с индивидуални и изготвени лично за мен условия.

А аз не съм обърнала никакво внимание какви са ми сметките и договор, въобще не съм разбрала, че е сменен. Защото ми минават през банково заплащане, наред с други плащания по комуналните услуги. И хич не ми е направило впечатление, дори да е имало изменение.

Но имах много интересен разговор с онзи господин, който ме увещаваше, че съм се подписала вече. А аз го питах дали случайно му приличам на мъж, че така жарко ме увещава как съм се подписала от името на мъж, който дори не познавам и е негов колега.  :012:

А по ретро Меркурий и аз залюбих пламенно една червена пола. Не се стърпях и я поръчах на юруш. И кой да гледа мерки и описание. Всичко е добре и ми лепна. Но се оказа значително по-къса от очакваното от мен. От представите ми. Ще я нося, но с особено мнение. по друг начин си го представях.  :85: Да съм гледала. И то не като разбесняло се биче пред червеничко.

Божеее, аз затова се махнах от тях сега ...  :012: А пък за мизерния им интернет думи нямам.  :012:

При мен Меркурий ми се подвизава в 9-ти дом. На 12.01 ми предстои едно дело, което беше отложено и се надявам поне след решението да не се наложи да обжалвам, защото съдията нещо не ми се стори особено благосклонен ...  :-X

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1506 -: Декември 29, 2016, 06:10:10 pm »
Обаче точно за това си мислех – някой ден технологиите могат да напреднат до такава степен, че да клонират и създават по изкуствен път естествена животинска кожа, без да се налага да се убиват животни. И от тази кожа да се произвеждат палта, якета, чанти и обувки. Ех, мечти!  ::) И секс куклите ще станат меки като нежна женска кожа  :D

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1507 -: Декември 29, 2016, 06:38:57 pm »
Писах, па трих, стори ми се тривиален битовизъм жалбата ми. Емма, тия от  М-тел така са се омотали в непрогледни мерк подробности, че ако се заинатиш и проучиш закона, можеш ги осъди, правилата им са парагараф 22, свободно време имам, те пък имат свободни интерпретации . Още едно ядосване и ще съм първата, наказала ги. Чести  проблеми от тяхна договорна страна имам ,но съм редовен плаец .В момента плащам за услуга, която не ползвам по тяхна вина.Ходих да се разправям днес.
 Миналата година,служителката ми заобяснява един час глупости ,  и финансови прелъстявания, за да ми отклони вниманието от дребния текст отодолу договора и аз скъсах точно преди подписване  обновения контракт, преди да сложа параф, и го разхвърлях нагоре като конфети, на забавен каданс падаха.  :57: Гледаше като пръднала, виновна, такава й е работата, инструктаж, фирмена политика, разбирам...., не знаеше как да реагира. Имаше опашка и се изкефих, знам колко много други хора прецакват монополистите. Например водих дълъг разговор от европейска държава, , също с роднини в Щатите, и сметката ми беше обичайната? Странно.....
Имам им зъб, откогато  им шибнаха хакери софтуера преди време, надписваха сметки и бяха нагли. А аз първо си плащам  и тогава разпределям бюджет за друго, живея за тях и за енергото, и за топлофикация. И на тях да им е. м.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 06:54:12 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1508 -: Декември 29, 2016, 06:50:52 pm »
А пък аз, вместо да се ядосвам с тях (а имаше защо), просто ги смених и вече нямам такива проблеми (е, поне засега, вече 2 г).

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1509 -: Декември 29, 2016, 06:51:51 pm »
Бих искала да ми върнагт финансово обезщетение за периода , в който плащам услугата, но не я ползвам. Би трябвало да са любезни и да се извиняват за грешката си. Но такова чудо още нЕма, не се е случило досега.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1510 -: Декември 29, 2016, 06:59:21 pm »
Така е ,Хепи, Лили е права. Те един от друг се учат, след време и другите се оказват същите. Много корумпирана държава сме, правилата са гъвкави и се тълкуват, законите също.  Хак ни е, щом на повечето хора им оттърва, вероятно проблем е само мой.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1511 -: Декември 29, 2016, 07:06:05 pm »
За любителите на екстремни преживявания могат да ги произвеждат и с бодли на таралеж.  :012:

При теб Невидимия с 3-дневна четина ли идва?  ;D
С косми от катерица  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1512 -: Декември 29, 2016, 07:10:22 pm »
Енигма, то е ясно, че е такава стуацията ... ама с нерви няма да я оправим - не е лъжица за нашата уста. Преди 3 години моята приятелка тръгна да ги съди - ами нищо не стана .... и се премести при виваком. Затова аз направо си се преместих .....

Не виждам никакъв смисъл форумите да се пълнят с оплаквания (щото то това не е само тук) - ако можем да променим нещо, ок, ама ние не можем .... винаги е имало и ще има зависимост от по-силния. Ама да си силен си има цена.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1513 -: Декември 29, 2016, 07:25:09 pm »
С неврозни кюфтета от диви кестени  :012:  Преминах през всички оператори, различни банки и вече има клауза да не ме занимават с нищо- без предложения и обаждания. На всичко казвам-не. Ако някой посмее да ми звъни и да ми отправя зарибявки, въпреки че на всички им излиза, че не желая да ме безпокоят-направо полудявам. Наистина ставам груба нo не издържам-знам че това им е работата ,но полудявам и мога да се запеня от яд, ако продължат да нахалстват. Сърбала съм попарата с кредитни карти, със застраховки и кви ли не дарове за лоялни клиенти... Това е политиката от която печелят, но по-добре минимални  отношения до неизбежния минимум с тези измекяри-защото те не са хиени, а измекяри- птичи мозъци пане, кокоши сърца по селски- балкански" бизнес " манталитет.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1514 -: Декември 29, 2016, 07:31:49 pm »
Ще трия после, но да кажа само, че докато бях на Мтел плащах по 60 лв на месец, въпреки че говорех почти само в група.   :d030:
Реших да ги сменя и направих грешката да отида в офис и да им кажа. Няма такова разтакаване, откровени лъжи и неоформети документи, целящи да изпусна срока за предизвестие за прекратяване на услугата. И успяха - наложи се да остана още година при тях.
Но на следващата вече си бях научила урока :) - отидох директно в офис на Виваком и заявих желанието си да съм техен клиент. Те прехвърлиха служебно номера ми и повече не се вяснах в Мтел, освен да си платя последната сметка.
Сметката ми във Виваком веднага падна двойно за същите разговори.  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми