Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268464 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1545 -: Януари 07, 2017, 08:42:10 pm »
Благодаря, Лили  :38:
Ами доста съм се возила, аз нямам книжка и ми се налага да ползвам таксита, когато бързам или се прибирам късно. Обичам да си говоря с шофьорите и са ми разказвали невероятни истории. Един лятото ми разказваше как качили мъртва циганка в колата му и я оставили там. Друг преди Коледа ми разказа как качвайки млад, елегантен мъж с костюм от един от най-лъскавите клубове, се оказал с оакана задна седалка. Човекът не е устискал  ;D ;D ;D
Та неслучайно шофьорите са изперкали. Те какво ли не са видели.
Понякога оставам до късно на гости на близки приятели и се прибирам с такси, за да не им създавам дискомфорт те да ме карат до вкъщи. И когато таксито ме вози от адрес до адрес, спирайки ме пред нас шофьорът ми пожелава "приятна работа". А аз на пук отговарям "ще бъде - за разлика от возенето"  :D
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 08:44:21 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1546 -: Януари 07, 2017, 08:47:31 pm »
Оо, по курортите кой знае колко по-цветни истории има с туристите. Само си представям на какво са способни група млади, забрундени германки на по питие.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1547 -: Януари 07, 2017, 08:55:16 pm »

Обаче как работи астрологията при някои, но може би наистина трябва да си малко по-лабилен. При човека, за който споменавам, Раху в момента минава през Слънцето и Меркурий, а Нептун е в точна опозиция с Меркурий. Много яко му се мъти главата и има натрапчиви идеи. Нетолерантни и свързани с религията. :72:

В ютуб има един астролог KRS. От малкото индийци със сносен английски е. На останалите нищо не им разбирам. Той има доста клипчета за ведическа астрология и не е толкова комерсиализиран. Излага класическите принципи без да ти обяснява как ще преработиш това и онова, за да ти вземе два долара повече, казвайки ти как точно да го преработиш.
В едно клипче обясняваше какви са наталните предпоставки за лудост. Повечето от тях са свързани с възлите и Мерка и/или Луната. Една от тях е възел в съвпад с Мерк. Познавам човек със СЛВ в съвпад с Мерк и съвсем явно има наченки на шизофрения, на разстройства на личността и натрапчиви извратени идеи - точно по темите на възлите в индийската астрология.
Затова при този младеж транзита на възела може да отключи разстройство, ако го има заложено по натал.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 08:57:12 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1548 -: Януари 07, 2017, 09:04:41 pm »
Капиел е актьорче, бе, много ясно, че ще му е добър английският.

по темата - откачам от този мерк вече. край.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1549 -: Януари 07, 2017, 09:10:07 pm »
ЕММА, моля, вкратце, поясни как така не си усетила Плутон квадрат Слънце... От скорпионските ти уклонности в картата ли става така, че на мен преди 9г ми разказа играта


Къде не съм споменавала скоро, че не го усещам. Може и аз да съм изтрещяла и да не помня, ако съм го писала скоро.

Ами не го усещам. И в момента нов цикъл на Слънце и Плутон ми е в точно каре с наталното Слънце. Най-трудно ми беше на тр. Плутон квадрат Меркурий. Но то тогава ми се насъбра много на един път - нодалната ос каре стелиума ми в 8 дом, тр. Сатурн дълбоко го беше нагазил този стелиум, Уран тъкмо минал в овен и започнаха опозициите. И карето на Плутон усетих тогава.
Сега сигурно съм изтръпнала. Или му свикнах. Или станах дебил. Уран усещам понякога като аритмия - когато се въртеше с точна опозиция около Слънцето ми. Плутон ми вменява идеи, че ще умра от рак. Карам мислено раците през ден, през два. Който ми изнася. Но не съм се задълбочила много в умирането от рак като идея. Но то това дойде по-скоро от прогресивната Луна в Скорпион, която направи квадрат с наталната, която е у6. Вече е 4 градуса след карето и боледувам от рак до два пъти в седмицата за няколко минути.  :57: Но сигурно го прихващам от седмодомието, на който тепърва му предстои каре на Плутон към светилата. И сега той се диагностицира така.  :72:

Добре съм си, какво да ми е - по прогресия навалицата в Скорпион, по натал наплутонен 8 дом, а транзитите са муци.  :57:
Аз по-щастлива не съм била от много време.
И ако не трябва да се лигавя - какво не искаш да пуснеш, че така го преживя тежко?
Плутон е искал да ти помогне. Ти обаче не си искала да си помогнеш. Плутон иска промени - дълбоки и лични. Когато става въпрос за Слънцето  да промениш егото си, начин на себеизява. Отношение към мъже, мъжките фигури в живота си. И зависи кой дом управлява, какви аспекти има. Така на парче няма как да ти кажа защо толкова тежко си го преживяла.
Плутоновите аспекти имат малко особен подход в събуждането на личността. Едно такова - посланието е да се хванеш за живота, а не за смъртта. Но те прекара през ада, за да поискаш светлинката, Слънцето. Но Плутон като у8 мунданно не е само смърт, кризи. Там е и раждането.
Ти избираш кое ти е важно. Да плачеш за всички ситуации, които са приключили. Или да се радваш, че вече може да се появят нови на тяхно място.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1550 -: Януари 07, 2017, 09:14:54 pm »
Мен идиецът ме кефи не само заради английския. Той казва "това е добре, това е зле" и точка. Не замазва, не се опитва да обяснява как независимо колко ти е наакана картата ти ще си живееш перфектно, щото ще се настроиш много позитивно и добрата фея ще бди над теб. Просто ще има сфери в живота, в които ще се удряш в греди - толкова.

Утре Мерка е стационарен върху Марса ми, който е У3. Знам какво не трябва да правя - да се качвам на такси.  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1551 -: Януари 07, 2017, 09:26:43 pm »
искам да докладвам , че като този ретро меркурий до сега не съм имал ... Меркурий ми беше ретро в Седми дом , всички възможни хора от миналото ми ги срещнах , чух видях , без дори да е било цел... среши в Мола, на Летището , Viber , Whatapp и какво ли още не ... Меркурий се обръща директен точно на Десцедента ми ...

Ама не може да си представите колко хора искаха отново да влязат в живота ми , но аз не :) искам си ново начало. Нови хора , по нов начин

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1552 -: Януари 07, 2017, 09:27:06 pm »

Но пък в други сфери имам големи радости. Щастлива история. Т[b]олкоз щастлива, че хич не съм отбелязала нов цикъл слънце/плутон - баш в каре с рожденото слънце.[/b]  И тр. Марс квадрат натален. За един ден успях 3 пъти да вирна копита в снега. Без сериозни наранявания. Ще преживея синините. Едното ми падане дойде от самочувствие. Викам си - ее, ми то какво му се плаша, виж как хубавичко си вървя с ботуши на ток. Всичко е наред, под контрол, я да променя крачката в по-женска, да разкърша малко бедра.  :85: после се върнах на походка пингвин. Обмислях и на походка тюлен, ако падна още веднъж. Но някак успях да се прибера на два крака.

Ако цикълът е в каре с натално Слънце, то Плутон е в каре със Слънцето. Аз така го разбрах.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1553 -: Януари 07, 2017, 09:34:42 pm »
искам да докладвам , че като този ретро меркурий до сега не съм имал ... Меркурий ми беше ретро в Седми дом , всички възможни хора от миналото ми ги срещнах , чух видях , без дори да е било цел... среши в Мола, на Летището , Viber , Whatapp и какво ли още не ... Меркурий се обръща директен точно на Десцедента ми ...

Ама не може да си представите колко хора искаха отново да влязат в живота ми , но аз не :) искам си ново начало. Нови хора , по нов начин

Да бъде, както ти го искаш :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1554 -: Януари 07, 2017, 09:36:40 pm »
Хах, преди 2-3 часа качих снимки  в съответната  тема тук, даже Стреличка пита нещо и и отговорих, сега постовете ги няма..

и мойте постове от сутринта ги няма,при публикуването изписа грешка,после два пъти ги публикува и накрая ги няма,питах те за залезите,който качваш,символично какво завършваш

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1555 -: Януари 07, 2017, 09:47:20 pm »
В ютуб има един астролог KRS. От малкото индийци със сносен английски е. На останалите нищо не им разбирам. Той има доста клипчета за ведическа астрология и не е толкова комерсиализиран. Излага класическите принципи без да ти обяснява как ще преработиш това и онова, за да ти вземе два долара повече, казвайки ти как точно да го преработиш.
В едно клипче обясняваше какви са наталните предпоставки за лудост. Повечето от тях са свързани с възлите и Мерка и/или Луната. Една от тях е възел в съвпад с Мерк. Познавам човек със СЛВ в съвпад с Мерк и съвсем явно има наченки на шизофрения, на разстройства на личността и натрапчиви извратени идеи - точно по темите на възлите в индийската астрология.
Затова при този младеж транзита на възела може да отключи разстройство, ако го има заложено по натал.

Ако всички, които имат съвпад на възел с Мерк/Луна са шизофреници, ние трябва да работим само за болници.

Умно момиче си, недей така.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1556 -: Януари 07, 2017, 09:53:03 pm »
Къде казах "всички"? Лили е обяснила, че аспектът е предпоставка, но ако е афликиран и от тежки планети. Не виждам аз какво повече мога да допълня.
Капиел прави клипчета на обща тематика. Едва ли някой мисли, че важат за всеки конкретен случай.
За протокола - имам карта на доказано луд човек без съвпад на Меркурий с възлите.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1557 -: Януари 07, 2017, 10:05:35 pm »
Къде казах "всички"? Лили е обяснила, че аспектът е предпоставка, но ако е афликиран и от тежки планети. Не виждам аз какво повече мога да допълня.
Капиел прави клипчета на обща тематика. Едва ли някой мисли, че важат за всеки конкретен случай.
За протокола - имам карта на доказано луд човек без съвпад на Меркурий с възлите.

Аз чета теб - Лила не ме интересува. Даваш го като предпоставка за лудост (според .... ) и в примера не обясняваш, дали е афликтиран - а афлектиран ли е? Затова реагирах така.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1558 -: Януари 07, 2017, 10:12:12 pm »
В примера нямам час на раждане, но съвпадът е в Риби. Мерка не е изгорен - Слънцето е в Овен. Мерка получава тригон от Плутон в Скорпион и секстили - от Марс в Козирог и от Венера в Телец. Проблемът е Луната в Дева. Получава се опозиция Мерк - Луна, която съвпада с оста на възлите.

Луната и Меркурий по отделно нямат твърд аспект с никоя планета. Единственият напрегнат аспект е опозицията помежду им. В картата има голям земен тригон с участието на Марс, Юпитер и Луната.
Човекът е изключително интелигентен, комбинативен, средно успял (засега, но със заложби и хъс да е много успял), лъжец. Но това не изключва менталните му разстройства.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1559 -: Януари 07, 2017, 10:25:19 pm »
Луната също отговаря за ума, така че раняването й от опозицията с Марс много добре се връзва с припадъците и спорадичните изблици. Силният Мерк явно донякъде компенсира и затова човекът не е съвсем луд.
Тези дни си мислех за съвпада Мерк-Юпитер и си обещах някога да почета и проуча повече за него.
Имам две карти без час с такъв съвпад. Едната е на мъж със съвпад в Рак, другата е на жена със съвпад във Везни. В западната астрология Юпитер се приема за висша октава на Меркурий, във ведическата е свързван с морала и душевността на личността.
И при мъжа, и при жената, които са от различни поколения, расли и живеещи в различна среда, има отчетливо изявена душевна мръсотия, липса на морал, циничен и вулгарен изказ, комплекси маскирани зад "остроумни" шеги. Шегите винаги и само осмиват другите, за сметка на другите са и се влага огромно старание шегите да гигантизират недостатъци у другите. И двата индивида се меко казано неудачници - това по други фактори в картите. Те не са тема на дискусията.
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 10:31:11 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.