Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268472 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1575 -: Януари 08, 2017, 03:56:10 pm »
Обърнах внимание, че стационарният Меркурий е в съвпад с прогресивната ми Луна, тя тъкмо навлиза в последния градус на Стрелеца. Може би затова съм усетила по-силно от обичайното тази му стационарност, в натала нищо не ми аспектира.

Lilla, макар и на финала, благодаря, че ми даваш отговор на въпроса, защо и при мен беше толкова силно и нетърпимо. Прогресивната ми Луна е на 3 гр. в Козирог.
По транзити и при мен нямаше нищо особено.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1576 -: Януари 08, 2017, 04:08:48 pm »
Санти, няма ли тераса или отделна стаичка за кафе и цигарени паузи? В повечето цивилизовани офиси не е прието да се пуши на работно място. По-често ще видиш да се ядат закуски на бюрото и да се ронят трохи. Някои дори си носят манджички от къщи, вмирисани на чесън.  ;D

Разположението на офиса е по-особено /от съображения за сигурност/ и няма тераса.
Но както казах има си правила и норми - ще помоля веднъж, ако не си вземат бележка ще отнеса въпроса на по-висока инстанция, която ще реагира със сигурност.
Не е коректно, нито аз, нито началника ми да не сме пушачи и да трябва да бъдем такива по неволя, просто защото сме твърде толерантни.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1577 -: Януари 08, 2017, 05:31:24 pm »
"Да, България" на този стационарен Меркурий ще я бъде ли, какво мислите? Някой гледал ли е карта?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1578 -: Януари 08, 2017, 05:51:32 pm »
Интересен въпрос. Следила съм хороскоп на фирма по час на вписване, обявен на сайта на СГС, работеше. Ако се ориентирам правилно, съдебната им регистрация все още не е факт? Пак се допълвам - май въпросът е повече за плутоновата тема. Вчера беше съвпадът Слънце/Плутон. :)
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 06:20:15 pm от sirius »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1579 -: Януари 08, 2017, 06:47:39 pm »
При стационарен Меркурий имам чувството, че цялата страна е безжизнено застинала. Засипана под купища сняг, навсякъде е заледено и студено, направо смразяващо. И въпреки, че това не е първата толкова студена зима, все едно ни е за първи път, не можем да се справим, сякаш сме свикнали отдавна да ни е бедствено положението. Чудно как други страни се справят с далеч по-сложни метеорологична ситуация.  :017:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1580 -: Януари 08, 2017, 07:03:50 pm »
При нас и по улиците може.  :D :lol_hitting: :012:

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1581 -: Януари 08, 2017, 07:19:45 pm »
Аз мисля срещу парче останал бaхур от Коледа, да вържа две квартални кучета или котки, че са по-охранени и да ми дърпат шейната. Не мисля, че ще им тежа ,защото тя шейната сама ще се пързаля. И без това вчера един съсед ми каза че съм като дядо Мраз  :-\  само брада ми липсвала,  по-добре на Снежанка да приличам ама -на.. до там я докарахме  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1582 -: Януари 08, 2017, 07:21:04 pm »
При стационарен Меркурий имам чувството, че цялата страна е безжизнено застинала. Засипана под купища сняг, навсякъде е заледено и студено, направо смразяващо. И въпреки, че това не е първата толкова студена зима, все едно ни е за първи път, не можем да се справим, сякаш сме свикнали отдавна да ни е бедствено положението. Чудно как други страни се справят с далеч по-сложни метеорологична ситуация.  :017:

Веско, в момента е зима, началото на януари - естествено, че ще е застинало. Каквото и да се предприеме, след половин час е пак същото - това е природа .... И .... в другите държави е същото, не се заблуждавай - какво ще кажеш за чакане 4ч на магистрала в Германия... хайде да не плюем толкова.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1583 -: Януари 08, 2017, 08:19:07 pm »
Днес посоката на движение на Меркурий раздвижи и нашата къща. До вчера някак се ядваше всичко със снега. Но дойде голямата изненада на сутринта - имахме преспа с колосални размери. На дължина 20 метра. На височина 1,50-2 метра. Моето седмодомие успя да направи един тунел, за да излезе на по-главна улица - пешеходен тунел. По-скоро плаваше, плуваше, пропадаше в снега.
И след кратка схватка с местни управници, нанесоха се няколко машини по улицата, за да разбият преспата.
Много ме хвана яд. Аз разбирам, че е много тежко положението в цялата страна. Но не може някой да ми каже, че нямам право на достъп до света. И на въпроса ми какво трябва да сторя, ако някой е болен и му се наложи достъп до линейка, да ми се отговори - ми другите улици са добре.
Пред дома ми винаги ставят големи навявания. Но като тази зима не е имало никога. За първи път виждам такива преспи. Но и нямаше да ме хване яд, ако не се бяха държали лошо.
опитал снегорин да пробие преспата, стигнал до 2-та метра и се върнал. Че и за красота си изсипал снега, че добре да я бетонира - китайската стена бяхме.
Улицата не позволявала да мине голяма машина, колата ми можела да пострада. Тя колата ми хич не пречи. Но след настояване от моя страна, започна една епопея. Която продължи почти час. Обещаха утре да минат отново, защото вятър не спира и отново нанася сняг.
Аз ще съм шофьор отново около юни. Снегорините дозатрупаха колата ми съвсем. Просто не виждам как това нещо ще се изрине. Не се сърдя. По-добре достъпна улица.
И ако отново имаме огромни преспи, а никакво действие от страна на снегопочистването, ще се наложи отново да бъда лоша. Лоша за тях, добра за себе си.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1584 -: Януари 09, 2017, 08:51:55 am »
Веско, в момента е зима, началото на януари - естествено, че ще е застинало. Каквото и да се предприеме, след половин час е пак същото - това е природа .... И .... в другите държави е същото, не се заблуждавай - какво ще кажеш за чакане 4ч на магистрала в Германия... хайде да не плюем толкова.
Аз не плюя, просто казвам какво е положението реално. Когато започнат да се топят снеговете, ще си проличат и други недомислици - шахтите ни не са направени така, че водата да може лесно да се оттича в тях, да не говорим, че служителите на Чистотата имат навика често да замитат боклука в тях... И сега си вършат работата наполовина - идват на спирката да чистят сняг, а в същото време изявяват желание да търкат билети. Изгоних ги, а те ми се заканиха нещо на цигански...  :lol_hitting:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1585 -: Януари 09, 2017, 09:02:13 am »
Снегът, който се рине - трябва да се извозва, не да се правят камари, но нали няма пари, техника и т.н.  .... :(
Над силата е само умението да я владеем!

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1586 -: Януари 09, 2017, 06:33:46 pm »
Първо трябва и да се почисти, за да стане на купчинки и едва тогава утопията с извозването.  :)

Ако зависи от мен ще го извозя заедно с неадекватниците от градска мобилност /ако се разкарвам трети път за да си изкарам ел. карта за метро ще нахлуя сам и ще си направя собственоръчно такава/.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1587 -: Януари 09, 2017, 07:10:24 pm »
Сега "снегорините" - предлагат почистване някъде по уличките - срещу заплащане на ръка. Както лятото - имаше преасфалтиране тук-там и влязоха в двора да попитат - дали искаме да ни преасфалтират някакъв участък срещу бая солидна сума. Сещаш се как са икономисвали материал ...

Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1588 -: Януари 09, 2017, 09:04:05 pm »
Сега "снегорините" - предлагат почистване някъде по уличките - срещу заплащане на ръка. Както лятото - имаше преасфалтиране тук-там и влязоха в двора да попитат - дали искаме да ни преасфалтират някакъв участък срещу бая солидна сума. Сещаш се как са икономисвали материал ...
Ужас! А касов бон ще издадат ли?  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1589 -: Януари 30, 2017, 03:34:37 pm »
Интересен въпрос. Следила съм хороскоп на фирма по час на вписване, обявен на сайта на СГС, работеше. Ако се ориентирам правилно, съдебната им регистрация все още не е факт? Пак се допълвам - май въпросът е повече за плутоновата тема. Вчера беше съвпадът Слънце/Плутон. :)

Учредиха се на съвпада Слънце/Плутон, регистрираха ги на Мерк/Плутон. Той сега ли излиза от сянка? И така в картата се сдобиха с Луна/Нептун без мажорни аспекти, неапектирано Слънце. Не ми изглеждат много перспективни. Май само с приказките  за мафията ще останат...