Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268469 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1635 -: Април 15, 2017, 12:40:46 am »
Когато млъкнеш и започнеш да наблюдаваш и чуваш истинските мисли на хората -те са 97% различни от изказаното ,та като ги чуеш ,разбираш, че няма нужда да казваш, каквото и да е  .Защото никой не го интересува. Хората масово не използват езика, за да общуват, а като средство за заблуда. Говорим, за да скрием мислите си-не да се разберем с другите.  И тогава млъкваш, защото твоето важно нещо, не интересува хора ,които не се интересуват от вътрешните ти лабиринти и страдания. Но пък те  обичат да чуят нещо ново за някой ,защото ще го използват, като тема-стена зад която ще се скрия , когато срещнат и разговарят с друг. Абе мълчи си- хората си имат телевизори и фейсбуци-нямат нужда от твоята историйка-не я омръсявай :012:

 :38: :58: много вярно.

мерси Бека. :-*

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1636 -: Април 15, 2017, 12:41:10 am »
И мислите и думите са мощна енергия. Нека не ги подценяваме, а да се научим да ги ползваме!
Все са по Меркурий и не е нужно той да е ретро или директен - винаги важи.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1637 -: Април 15, 2017, 01:27:50 am »
И мислите и думите са мощна енергия. Нека не ги подценяваме, а да се научим да ги ползваме!
Все са по Меркурий и не е нужно той да е ретро или директен - винаги важи.

така е  :08:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1638 -: Април 19, 2017, 08:24:57 pm »
Още едно от опасенията ми, което споделих тук, се сбъдна- неподадена информация по време на моето заместване, първо баш шефката я вкара, после аз гледах и накрая секретарката я провери.
Реално моята вина е най- малка, щото не дават никой сам да припари до компютъра им , но ще го отнеса аз.
Днес не знам какви транзити имам , но Меркуриево съм изцедена - спорове, недоставени имейли,върнати пратки , сключен договор на магия, кавга с една нахална ромка, от която разбрах и други неприятни неща по мой адрес .
« Последна редакция: Април 19, 2017, 08:28:22 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1639 -: Април 19, 2017, 09:39:01 pm »
Кофти, днес имаше доста анаретни обекти - Слънцето, Меркурий (заедно), Венера, нодалната ос, Марс, Сатурн, Луната ....

Меркурий, както е ръгнал назад - ще направи тригон със Сатурн, обаче, май заедно с Уран. Хм, да, погледнах даже - Луна, Уран и Меркурий - се събират заедно, в тригон със Сатурн :) Но Венера ще го квадратира все още. И Марс тъкмо е излязъл от заточение, ще има някакво отпушване :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1640 -: Април 21, 2017, 06:43:11 pm »
По ретро Мерк подходящо ли е за създаване на интернет страница?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1641 -: Април 21, 2017, 06:54:04 pm »
По ретро Мерк подходящо ли е за създаване на интернет страница?

По–скоро за доработване или редизайн. Или, ако ще се разработва, да не се пуска по време на ретроградие, да се изчака директен ход.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1642 -: Юли 31, 2017, 12:27:35 pm »
М, той вече е влязъл в сянка - някъде от 24 юли :) Погледнах преди малко:

24.07 - влизане в сянка на 29 гр. в Лъв (28:26)
13.08 - ретроградие на 12 гр. в Дева (11:38)
05.09 - директен
19.09 - излизане от сянка

П.П. Загледах се, че Меркурий се връща назад до мястото на СЗ от 21 август  :72:
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 04:38:31 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1643 -: Август 01, 2017, 08:58:08 am »
По ретро Мерк подходящо ли е за създаване на интернет страница?
https://astrogalaxy.info/retro-mercury/

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1644 -: Август 01, 2017, 09:41:00 am »
Има ли вероятност като съм АСЦ Дева, откакто влезе в сянка ретро Мерка някак си вниманието към моята особа да е намаляло? Направи ми впечатление, защото точно до 26,07 около мен имаше много хора и дори и да не исках толкова внимание върху себе си, го получавах. От миналата сряда изведнъж нещата коренно се промениха, сякаш станах невидима  :017: Сега като прочетох за ретро сянката и много се замислих дали пък това не е причината. Означава ли това, че мога да си отпочина :D защото съм "невидима" и никой няма да ме закача за нищо  ;D
« Последна редакция: Август 01, 2017, 11:29:28 am от rodopis »

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1645 -: Август 01, 2017, 11:21:33 am »
Има ли вероятност като съм АСЦ Дева, откакто влезе в сянка ретро Мерка някак си вниманието към моята особа да е намаляло? Направи ми впечатление, защото точно до 26,07 около мен имаше много хора и дори и да не исках толкова внимание върху себе си, го получавах. От миналата сряда изведнъж нещата коренно се промениха, сякаш станах невидима  :017: Сега като прочетих за ретро сянката и много се замислих дали пък това не е причината. Означава ли това, че мога да си отпочина :D защото съм "невидима" и никой няма да ме закаче за нищо  ;D

да, обаче в комбинация на факта, че ретроградието се случва в 12 дом. Ако асцендента ти беше в 1-2-3 гр на Дева, едва ли щеше да е така.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1646 -: Август 01, 2017, 11:30:53 am »
да, вярно и това ще да е част от обяснението, че се случва в 12-ти дом. Тогава в този ред на мисли, би ли ми било простено, ако се покрия за известно време  ::) така, де ако никой не ме търси за нищо, това автоматично за мен означава- почивкаааа  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1647 -: Август 01, 2017, 11:46:26 am »
да, вярно и това ще да е част от обяснението, че се случва в 12-ти дом. Тогава в този ред на мисли, би ли ми било простено, ако се покрия за известно време  ::) така, де ако никой не ме търси за нищо, това автоматично за мен означава- почивкаааа  ;D

за простено не знам, ама наложително - със сигурност :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1648 -: Август 01, 2017, 01:25:08 pm »
да, обаче в комбинация на факта, че ретроградието се случва в 12 дом. Ако асцендента ти беше в 1-2-3 гр на Дева, едва ли щеше да е така.
при мен е същото положение, което е описала rodopis, но както си отбелязала- вчера получих внимание по 12д от място, където най-малко съм очаквала- женен по-млад от мене съсед, зодия скорпион, който дълги години ползва под наем гаража на татко. Приказките му- недвусмислени намеци, както и жеста му- да ми гали кожата по ръката под рамото, ме обидиха- все пак Мерка освен АСЦ управлява и МС- репутацията

пп Бях написала "омъжен по-млад съсед" , хахаха, ретроградната сянка на Меркурий
« Последна редакция: Август 01, 2017, 03:00:13 pm от akruks »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1649 -: Август 01, 2017, 01:29:03 pm »
akruks,
12-ти дом празен ли е? В моя 12-ти е Уна 2 и 8-ми, Венерката. Ще наблюзавам да видя дали ще има такива прояви. И мен това би ме отвратило.