Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268511 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1665 -: Август 26, 2017, 03:48:37 pm »
не мисля, че има подобна закономерност, вероятно е част от модерното звучене на астрологията
пр. Меркурий е ретрограден от 5 години - нито отличавам годината събитийно, нито вървеж/невървеж при смяна на фазите сами по себе си
същото и за натална ретроградна Венера - в годината на обръщането и по прогресии - нищо, но виж мунданно ретроградните и фази са винаги с кофти оттенък, без изключение до сега

Меркурий изгрява на изток 4-5 дни след долния съвпад, а Венера 6-7 дни, нали така беше, аналогично толкова години и по прогресия.
Годините, когато е застанал стационарно-ретрограден са били отличителни. Ако не отчиташ нещо забележително като промяна  в техните сфери, хората около теб са го отчели и ще ти го посочат. Нищо модерно няма в това, а закономерност. Хората, които по прогресия Меркурий и Венера ще станат ретро са западни и бавно движещи се, това винаги ще оказва по-различно влияние върху отношението на натива в техните сфери и персонални домове, както и към планетите, които са в аспект с тях. Ти си с Венера/Юпитер-очакванията са ти големи тук :), аз съм  с  Венера/Сатурн- седмица след като се обърна Венера в директна по прогресия имах събитие, но чак сега 7 г след това започвам да вдявам за нейната природа, без това да означава, че ще разгърна природата й като тази в Телец, примерно. Аз съм родена в период, когато е имало 5 ретро планети, 4 от тях са в точен аспект със Слънце, а другата е в рецепция- винаги реагирам на стационарността на същите. При ретро Меркурий забелязах, че забавям скоростта на говора и се появява някакъв импулс да пиша някакви по-дълго, да се обяснявам, изяснявам, да изслушвам, което не е присъщо за мен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1666 -: Август 27, 2017, 10:19:43 am »
Родила съм се 4 дни, след като Меркурий е станал директен,

Ретроградната фаза продължава 20-24 дни, а директната 93-100 дни
значи си от хората ,който нямат да имат в прогресия ретро меркурий
мисловен бързак  :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1667 -: Август 27, 2017, 10:55:36 am »
Меркурий изгрява на изток 4-5 дни след долния съвпад, а Венера 6-7 дни, нали така беше, аналогично толкова години и по прогресия.

не разбрах
говориш за евентуална видимост ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1668 -: Август 27, 2017, 12:13:43 pm »
не разбрах
говориш за евентуална видимост ли?

Да. Нали, това е основата- какво си видял, това си разбрал и творчески преподал- астрология. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1669 -: Септември 01, 2017, 10:43:04 pm »
А аз тъкмо се зарадвах, че едни тъпи и шумни съседи може да са продали апартамента и са се прибрали в селото си, цяла седмица се правеше ремонт. И тая вечер има шумно завръщане, цяла сбирщина е горе – пияни крясъци, тропане, кавги и ревящото им дете. Нищо ново под слънцето, ретро гадинката прецака очакванията ми. Така се надявах да се нанесат някои по-нормални от обичайната сган. Ама тц, не заслужавам такова щастие.  :57:

Мисля да пусна на кварталното стадо малко хардкор, нещо по-различно от обичайната им чалга, но за съжаление нямам уредба с мощни тон колони, за по-впечатляващ ефект.  ;D
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 10:49:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1670 -: Септември 01, 2017, 11:14:39 pm »
Селд толкова мъртви души и умрели бабички-съседки и аз се сдобих с нова-синеока бабка украинка върла клюкарка пънкарка с уклон към хард кУрнонанизъм  :lol_hitting:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1671 -: Септември 02, 2017, 12:01:30 am »
Кога Мерка излиза от ретроградната сянка?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1672 -: Септември 02, 2017, 06:49:54 am »
Мисля на 19 септември.
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1673 -: Септември 02, 2017, 07:23:44 am »
При мен ретро Мерка кръжи в 12-ти дом и снощи стана ясно, че неочаквано ще пътувам в чужбина.  :72:  много съм доволна  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1674 -: Септември 02, 2017, 08:41:27 am »
Мисля на 19 септември.
Добре. Благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1675 -: Ноември 24, 2017, 07:02:37 pm »
(С) какво "търгувахте" или с кого, как контактувахте, 'римувахте", (за)планувахте, как лудувахте и най-вече каква информация 'видяхте' и вас колко с какво ви видяха интелектуално, професионално; образовахте ли се с взаимоотношения, ново отношение, размишление, имахте ли прозрение, ума ви работи ли в посока постижения и въобще забелязахте ли нещо по-така по Меркурий днес?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1676 -: Ноември 24, 2017, 11:44:43 pm »
Акрукс, днес Меркурий е най-отдалечен от Слънце и затова може да се вижда,  а това е събитие. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1677 -: Ноември 25, 2017, 05:32:03 pm »
Покрай предстоящата лунация видях, че Меркурй се обръща в деня на пълнилунието на последния градус на Среелец и на градус от Сатурн. На 15 ноември е влязъл в сянката. Тръгва директен на 23.12.2017г., а на 11.01.2018г. излиза от сянка. Дата за мен е знакова - тогава в 8 дом - Юпитер и Луна съвпадат с нат.Венера, Марс с нат.СЛВ, тр.СЛВ с нат.Луна. Венера и Слънце започват нов цикъл в Козирог - в секстил с на.СЛВ ...

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1678 -: Ноември 25, 2017, 05:37:00 pm »
Една стара дружка срещнах съвсем неочаквано, от моите телефонни приятелства. Не се бяхме чували от две години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1679 -: Ноември 25, 2017, 08:54:04 pm »
При мен Мерка ще се обърне при точния съвпад с нат. Марс. Нещо може да ме поизнерви. Леко така  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.