Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268477 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1725 -: Декември 12, 2017, 04:03:08 pm »
Голяма мъка е да търсиш квартира на ретро Меркурий през 4ти дом, в случая в София.  :012: Добре, че изкарах пак късмет с хубави транзити и нещата лека полека се нареждат.  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1726 -: Декември 13, 2017, 06:15:39 pm »
На 13.12 .долен съвпад Слънце /Меркурий, докато Марс е съвпад с Луна ?
Днес имах проверка от шефката, мина зле.
Не дойде в часа, в който я чаках, а в друг, в който всичките бяха на различно ниво подготовка и се чудих как да давам на всеки индивидуална работа. Това как да е, ами две хлапета решиха да покажат , че са център на Вселената и едвам се сдържах да не ги изгоня от час.
Принципно нямам проблем ни с дисциплина, ни с разпределяне на работа , но днес беше пълен безпорядък.
Едно, взе та се напишка преди часа  и оттам като тръгна всичко наопаки.
Не очаквах такъв развой и бях много спокойна, но ...
В шести дом ми е събитието.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1727 -: Декември 17, 2017, 04:05:05 pm »
Вчера връщах в магазин несполучливата поръчка онлайн, без проблем  стана  и веднага купих нови ботуши от съседен магазин- тях предварително съм ги мерила, харесала преди два месеца  и т.н и накрая се върнах към първоначалния си избор .
Не знам защо се мушнах в детския отдел на друг магазин- там срещнах една от най- добрите си приятелки / от друг град е , пазаруваха семейно/. Това беше голяма и изключително приятна  изненада, обикновено срещите стават с предварителна планировка месец напред и то рядко.
И за десерт- изключително зле съм с ориентацията, но успях да открия и стигна безпроблемно до едно забутано място чрез Гугъл. Няколко пъти съм се губила и се препотявам като вървя из непознати улички, но вчера реших, че ще се оправям сама с кракомобила и се справих.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1728 -: Декември 19, 2017, 11:46:05 am »
По ретро Меркурий установих, че една поръчка на сувенири и аксесоари за декориране, направена още на 4 декември и автоматично потвърдена, е останала необслужена. От по-малки провинциални магазинчета пристигна всичко, от големия софийски - нъцки.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1729 -: Декември 22, 2017, 12:45:54 am »
По ретро Меркурий разпращам всячески коледни пратки, че е по-лесно за близките, които не са около мен.
Съответно по същия и получавам такива от тях...
Е, на косъм точно, но почти всичко засега се е придвижило в правилната посока и време.
Направо да не повярваш! Но и ми се поопънаха нервите леко, че куриерските служби са избухнали просто  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1730 -: Декември 23, 2017, 11:44:24 am »
Предколедно и по ретро Меркурий в Стрелец ме налазиха интернет тарикати, които гледат как да изсмучат лесни пари чрез измами. От вчера, като влизам в интернет браузъра от телефона, ми се появява съобщение, че е заразен с 4 вируса от браузъра след посещаване на сайтове за възрастни  :57:. И ме препраща към някакъв сайт, от който да изтегля приложение за почистване на телефона. Пуснах мениджъра на телефона, сканира – вируси няма. Днес започна да се държи още по-нагло – влизам си в мейла и автоматично ме препраща към сайта с въпросното приложение. Добре, че не натиснах Ок. Отскочих до най-близкия сервиз и наистина се оказа измамна практика. Теглиш приложение, абонират те за нещо и после ти идва фактура, точат пари от сметката. Служителката сподели, че след изтегляне на някаква игра и нея са я абонирали и след това всяка седмица дърпали пари.

Та тъй де, размина ми се. Нали съм гърмян заек, много са ме мамили и лъгали в живота. Не съм параноик, просто човек трябва да бъде по-предпазлив при социални и виртуални интеракции. До този извод стигнах на база горчив опит.   ;)

Обаче много странно нещо е животът – печели не по-интелигентният, а по-хитрият. В повечето случаи, които съм наблюдавала.

« Последна редакция: Декември 23, 2017, 11:53:52 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1731 -: Декември 23, 2017, 02:26:01 pm »


Обаче много странно нещо е животът – печели не по-интелигентният, а по-хитрият. В повечето случаи, които съм наблюдавала.

В западния свят много отдавна на власт е Меркурий, така че е нормално, когато е фазов да се усеща силно влиянието му, вчера беше SR, днес до 20 :30 ч е стационарен, а докато се върне в градуса , в който е спрял до 08.01. пак може да имаш такива наблюдения с твоя западен по-интелигентен, зрял Меркурий. И така всеки пък при тази му фаза. ;)

Аз знам, че печели винаги по-адаптивния, който може и да е хитър, и интелигентен, и неграмотен, и гениален. Моят Меркурий има други възприятия- източен, перегрин, но много бърз и "говори" и "мисли", чрез Марс/Юпитер в картата ми :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1732 -: Декември 23, 2017, 04:28:46 pm »
По това ретроградие ме налазиха стари псевдо приятелки. От ония, с които вече и телефонен контакт не поддържаме.
Сега бях на среща с една стара приятелка, с която не сме се виждали от две години. След едночасов монолог, през което време търпеливо и безмълвно слушах тирада за децата, мъжа, за нейната работа, колежките, техните мъже и деца, за шефката, за приятелите на мъжа и неговите познанства, накрая просто си платихме сметката и си тръгнахме от заведението. Е, то е ясно, че е с Луна в Лъв, но не всички са така. След толкова кухи приказки дори да не се поинтересуват ти как я караш. И това е жена, на която най-много съм помагала в трудни моменти, всичките си кризи изкара на мой гръб. Хвани едната, удари другата. Те и останалите не са много по-различни.

Рени, подсети ме да погледна ефемеридите. Днес наистина е стационарно-директен, много силно работят стационарните му фази.
« Последна редакция: Декември 23, 2017, 04:32:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1733 -: Декември 23, 2017, 05:30:14 pm »
По това ретроградие ме налазиха стари псевдо приятелки. От ония, с които вече и телефонен контакт не поддържаме.
Сега бях на среща с една стара приятелка, с която не сме се виждали от две години. След едночасов монолог, през което време търпеливо и безмълвно слушах тирада за децата, мъжа, за нейната работа, колежките, техните мъже и деца, за шефката, за приятелите на мъжа и неговите познанства, накрая просто си платихме сметката и си тръгнахме от заведението. Е, то е ясно, че е с Луна в Лъв, но не всички са така. След толкова кухи приказки дори да не се поинтересуват ти как я караш. И това е жена, на която най-много съм помагала в трудни моменти, всичките си кризи изкара на мой гръб. Хвани едната, удари другата. Те и останалите не са много по-различни.

Рени, подсети ме да погледна ефемеридите. Днес наистина е стационарно-директен, много силно работят стационарните му фази.

 :)


На твой гръб,а? Ти от нея нищо не си видяла,така ли? Как може винаги ти да си гостоприемника,а те паразитите? Това обективна преценка ли е?  :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1734 -: Декември 23, 2017, 05:36:56 pm »
За съжаление е така. И обикновено тук, в моята среда срещам женици от два основни типа – кухи лейки и селски тарикатки. Вторият тип са малко по-умни, но не много. Затова съм го обърнала на виртуални приятелства. Лицемерен и престорен маниер в женските приятелства се приема за норма във Варна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1735 -: Декември 23, 2017, 05:38:00 pm »
Лили, жената не е виновна, просто имате коренно различни интереси и ежедневие.
В момента най- близка съм с моя разведена приятелка, въпреки че много не се тачихме преди.
И тя има деца, но не се е вкопчила в тях като в центъра на Вселената.
Имаме обща професия, повечко свободно време, повече излизания  и така се поражда близостта.
С най- близката ми от студ. години усещам все повече дистанциране, даже онзи ден при случайната ни среща мъжът й ни прати да пием нещо и се видим, усетих я, че искаше да си продължи по семейно му и аз също се извиних, че имам ангажимент.
Просто такъв е животът, ставаш близък с хора с твоите интереси и ежедневие . Затова и все по- рядко се събираме и виждаме . Отделно аз много малко споделям за личните си неща, те в момента никак не са за споделяне и остава да си говорим за работа и нейното ежедневие .
В очите на семейните, ако ще и да са тип куче и котка, несемейните  винаги ще изглеждат малко второ качество с едва ли не провален живот. Отдавна съм го приела , но не ми пука , защото това е мое решение и детска мечта да водя такъв живот. Но с течение на времето разбирам, че пропастта ще става все по- голяма, дори и с най- близките.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1736 -: Декември 23, 2017, 05:44:04 pm »
За съжаление е така. И обикновено тук, в моята среда срещам женици от два основни типа – кухи лейки и селски тарикатки. Вторият тип са малко по-умни, но не много. Затова съм го обърнала на виртуални приятелства. Лицемерен и престорен маниер в женските приятелства се приема за норма във Варна.

 :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1737 -: Декември 23, 2017, 05:46:34 pm »
В очите на семейните, ако ще и да са тип куче и котка, несемейните  винаги ще изглеждат малко второ качество с едва ли не провален живот.

Така е, да. Като прокажена съм в очите на семейните жени, не че те са прокопсали. И има един маниер при тях да се дистанцират от приятелки, които не само са неомъжени, а и го карат соло. По принцип празниците са за това - да се събираме/виждаме с близки хора и приятели. Когато приятелите не се сещат един да друг по време на празници, това е много показателно. Да се сети някоя за теб поради някакъв общ краткотраен ангажимент или просто за отбиване на номера, ако случайно минава, не е никакво приятелство. А приказки за съпрузи и деца понасям, мога да бъда слушател. Но такъв тип жени нямат друг фокус в живота и реално няма какво да си кажем.

В интерес на истината и аз все отхвърлям натрапчиви покани за среща от една омъжена приятелка, с малко детенце. Даже не я чувствам близка, за да я нарека приятелка, макар че тя ме смята за такава. Бях гост и на сватбата, и дата/час за секцио после ѝ избирах /без особен ентусиазъм от моя страна, но ме беше натиснала/. Но там от самото начало усетих, че има пропаст между тях – еснафски живот, ограничен светоглед, никакви интереси извън дома и семейството. Много малко житейски/личен и професионален опит, никакви хобита, странични интереси – с какво да си говориш с такава жена? И преди да се сдобие със съпруг и дете си беше такава, сега още повече – всички разговори започват и приключват с детето и мъжа. Знам, че според такива жени ние сме за ожалване, но те не осъзнават колко прозаичен живот водят, защото просто нямат нужните сензори.





« Последна редакция: Декември 23, 2017, 05:56:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1738 -: Декември 23, 2017, 06:18:37 pm »
Ти обичаш да ги квалифицираш и осъждаш и така още в началото слагаш разделение и пропаст за по- нататъшно общуване.
Не знам, аз не деля хората- шефката и чистачката са ми равни, възрастта и пола са без значение, стига да има какво да си кажем. Зейне ли пауза по време на разговор е знак, че нещата вървят към приключване. Понякога съм основно слушател, понякога не млъквам, важното е да е смяташ времето , прекарано в тези срещи , за изгубено.
Но е факт, че все по- често сме онлайн, вместо очи в очи, хората повсеместно се отчуждиха и веселите снимки на многолюдни компании не могат да ме заблудят- маските са ежедневие и необходимост.
Единствените искрени отношения са в семействата. И прителствата вече вървят към комерсионализъм, надхвалване и злобеене поради времето, в което живеем.Просто всичко е временно и преходно и загубите трябва да се приемат философски.
Благодаря на Господ, че съм такъв саможивник понякога  :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1739 -: Декември 23, 2017, 06:41:06 pm »
Ти обичаш да ги квалифицираш и осъждаш и така още в началото слагаш разделение и пропаст за по- нататъшно общуване.

Те са си за квалификация тия, аз читави и интелигентни хора не квалифицирам.
Както и да е, сега ме изненадаха с друга лудост. Това вече наистина минава всякакви граници.  :85:

Звъни ми редакторката да благодари и да каже, че много съм ѝ познала на Таро. И ме моли да хвърля карти на нейна позната, имала проблем. Подава слушалката и чувам цяла тирада – от слънчев Стрелец, при това тотално сбъркан. Първо научихме, че е лесбо, след това че е много вярваща и набожна, после се заговори за астрология, накрая тръгна хаотичен монолог и тотално изгубих нишката на логиката. Рядко се случва някой човек така да ме обърка.  :57:

Толкова хаотична енергия излъчваше тази жена, усетих я по телефона, сякаш смуче енергия. Има едно усещане за загуба на баланс и объркване. С една година по-млада от мен и вече тотално изтрещяла. Наистина много мъка ходи по тоя свят, така че няма от какво да се оплаквам в момента.  :017:

Обаче в знак на благодарност от редакторката ще се сдобия с още една колода Таро, за колекцията.  :)

Стационарният Меркурий наистина е голям шегаджия. Днес на косъм се разминах с платен абонамент за измислено приложение. Но съм гърмян заек, доста са ме завличали с пари и това ме спаси. В крайна сметка стационарната спирка приключи с приятна коледна изненада, съвсем неочаквано.


« Последна редакция: Декември 23, 2017, 07:05:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui