Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268584 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #135 -: Юни 06, 2014, 03:50:09 pm »
Както и предполагах, брейн стормингът завърши така - един човек надвиква всички (най-устатият печели!), всички останали се опитват да кажат нещо, но в крайна сметка решават тактично да замълчат.  :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #136 -: Юни 06, 2014, 03:55:37 pm »
Както и предполагах, брейн стормингът завърши така - един човек надвиква всички (най-устатият печели!), всички останали се опитват да кажат нещо, но в крайна сметка решават тактично да замълчат.  :85:

това "брейн сторминг" в смисъл на какво се използва??? явно някакъв вид среща/събрание или?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #137 -: Юни 06, 2014, 04:02:03 pm »
Мозъчна атака - предполага се, че целият екип заедно с ръководителя се събира на кръгла маса и всички обсъждат даден проект, всеки поотделно дава идеи, т.е. върви активен диалог, а не монолог.  ;D Още една възможност да се види културата на всеки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #138 -: Юни 06, 2014, 04:10:55 pm »
Мозъчна атака - предполага се, че целият екип заедно с ръководителя се събира на кръгла маса и всички обсъждат даден проект, всеки поотделно дава идеи, т.е. върви активен диалог, а не монолог.  ;D Още една възможност да се види културата на всеки.

е, то това си е нормално събрание .... ама с модерно име ... :) както и да го назовават, "рибата мирише от главата" - ако шефа не е на място, забрави за нормални обсъждания. Аз имах възможността да работя с двама различни такива и оттам разбрах това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #139 -: Юни 06, 2014, 04:26:47 pm »
Шефът е човек, който умее и да говори, и да изслушва. Но не умее за създава по-стегната работна атмосфера, много е ларж. През първия час ни почерпи с поръчани пици, през втория на пълен корем (и празна глава) започна обсъждането.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #140 -: Юни 06, 2014, 04:55:48 pm »
Хайде, вече е време да запразняваме - да видим дали ретрото ще ни разреши :) Аз отивам на кръчма по случай ретроградието :)

пожелавам на всички приятни почивни дни :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #141 -: Юни 07, 2014, 11:05:29 am »
Меркуриййййййййййййййййй!!!!!!  :91: :banghead:
Да разкажа за пакосника ...
Проблемите ми започнаха още от сутринта, след като се успах и вместо в 7:30 станах в 09:00. :72: В този момент осъзнах, че няма как да стане да отида до училището преди 5-ия час ...
Естествено наложи ми се да отида до болницата - трябваше ми бележка за училище ... боляло ме корем... :72: А точно преди да изляза от вкъщи спря тока ... знаех си, че това е лош знак от шегаджията.  :012:
Трябваше да изтегля едни пари от банкомата - който е в другата част на града ... отивам до банкомата и какво да видя НЕ РАБОТИ!  :91: И си викам абе то даскалото ей го е я да отида за математика пък после може да проработи банкомата. Влезнах в час, за да получа тройка на класното  .... Минах пак през банкомата, а той пак не работеше. Полубегом се насочих към друг банкомат, от който тегленето на 10 лева ще е с допълнителна такса ..... Парите ми трябваха, за да си обновя личната карта ... И точно отивам до следващия банкомат и някакъв дъртак, който е метър пред мен реши да се отбие там ... Какво прави този пергиш 5 минути не знам .... аз стоях и стисках юмрук! ....
Отидох след това до полицията, за да си обновя личната карта и там неочаквано голяма опашка.. а как обичам да чакам!  :lol_hitting:
Отидох до училището за последния час и разбира се класната дочух, че е мърморела докато ме е нямало, въпреки че я предупредих със sms ...
След даскало имах пътуване до София и трябваше максимално бързо да се справя с ангажиментите си, но метрото винаги минаваше пред очите ми и го изпусках с по една минута и затова трябваше да удрям почти спринтове, за да стигна до влака на време. Еее стигнах и се оказа, че съм влезнал в грешния влак!  :o :91: Добре, че навреме се усетих и си се качих на правилното място .... :91:
Толкова се бях изморих снощи, че заспах в 23:00 ... много рядко се случва.  :012:
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 11:07:24 am от AzaZaeL »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #142 -: Юни 07, 2014, 11:32:50 am »
Рару се оказа права за ретро Меркурий и изостряне на някои хронични/нелекувани болежки. Преди ден-два усетих, че сякаш отново се обажда щитовидната - обикновено се включва след силен стрес или силна негативна емоция. Този път не мога да разбера какво я е раздразнило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #143 -: Юни 07, 2014, 11:36:01 am »
Азазел, щях да те поздравя с Bad Day на Daniel Powter, но така приятно и забавно го разказваш, че ме развесели. Браво, че си преживял този луд каръшки ден!


За ретро периодите на Меркурий тази година http://www.astrologyhoroscopereadings.com/2014-mercury-retrograde-calendar.html

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #144 -: Юни 07, 2014, 11:38:52 am »
И при мен прогресивно започва да действа- вчера на една уговорка го нямаше човека ( беше по проф . въпрос), неразбирателство в комуникацията, в работата не бях догледала едни неща и трябваше да повторя и да оправя грешката, телефона за почва да се побърква ( постоянно ми дава , че няма дост памет, когато трия неща и знам че има).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #145 -: Юни 07, 2014, 11:40:26 am »
Рару се оказа права за ретро Меркурий и изостряне на някои хронични/нелекувани болежки. Преди ден-два усетих, че сякаш отново се обажда щитовидната - обикновено се включва след силен стрес или силна негативна емоция. Този път не мога да разбера какво я е раздразнило.

Лили, марс май наближава отново квадрата с плутон и опозето с уран, може тази конфигурация също да оказва влияние.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #146 -: Юни 07, 2014, 11:44:55 am »
Понякога се появяват ненадейни интересни хора в живота ни, особено около стационарните фази.
Онзи ден вечерта се свързах с една жена, по направено от нея запитване за участие в един превод, който искаше да раздели с други колеги. Оказа се, че е моя сънародничка и от години живее в София, хареса ме от пръв поглед и ми предложи да съм дясната й ръка, да споделя с мен част от работата си, когато идват по-големи поръчки в по-кратък срок. Чухме се по телефона - оказа се много приятна и същевременно директна жена, такава латерна не бях чувала.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #147 -: Юни 07, 2014, 11:46:31 am »
Лили, марс май наближава отново квадрата с плутон и опозето с уран, може тази конфигурация също да оказва влияние.

Да, на мен ми е в сходящ съвпад с нат. Плутон сега, в 13ия градус ще е точен.
Не изключвам, че в тоя ден може да се появи нещо, което силно да ме подразни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #148 -: Юни 07, 2014, 12:25:02 pm »
Азазел, щях да те поздравя с Bad Day на Daniel Powter, но така приятно и забавно го разказваш, че ме развесели. Браво, че си преживял този луд каръшки ден!

:012:
Днес трябваше да ходим пък на тенис корта, но май се отмени за утре или по - вероятно за другата седмица ... :91:
Поне ще гледам финала на Маша, освен ако не стане авария и не спре тока.  :043:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #149 -: Юни 07, 2014, 12:31:21 pm »
И аз това викам - събота и неделя са дни за финали, ще играете другата седмица. Чакам финала при мъжете, обещава да е и интересен - номер 1 и номер 2 един срещу друг.