Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268837 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #150 -: Юни 07, 2014, 12:57:28 pm »
Между другото, вчера на брейн сторминга за пореден път се убедих колко много някои хора не обичат някой да ги кара да мислят.

Безкраен порой от думи, а накрая като му задаеш само един кратък уточняващ въпрос, се стъписва и реагира отбранително.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #151 -: Юни 07, 2014, 01:02:54 pm »
Хахаха. Повече "сторминг" отколкото "брейн" ще да е било. :012: Нищо, занапред ще знаете, че този метод не е ефективен при текущия състав на работния колектив.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #152 -: Юни 07, 2014, 01:14:50 pm »
И по стационарен/ретро Меркурий съм наблюдавала такива реакции - периодът не е особено подходящ за групово обсъждане, всички се надвикват и никой никого не чува. Веднъж ми се случи за превеждам по ретро Меркурий в група с международно жури - за всеки от тях имаше по един преводач със съответния език. Беше най-неприятното изживяване, каквито някога съм имала по устни преводи. Повече такива ангажименти не поемам.

Интересното е, че на брейн сторминга колегата, дето има доста повече мозък, през цялото време мълча. Най-много викаха тези, които почти нямат какво да кажат. Но те така са свикнали явно - с викане си пробиват път, като не може с друго.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 01:19:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #153 -: Юни 07, 2014, 01:57:22 pm »
С нахалство към прогрес - дето викаше най-добрата ми "приятелка" от тийн годините. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #154 -: Юни 07, 2014, 02:04:34 pm »
Ще броим пилците наесен, както се казва. Продължавам да се надявам нещо да се получи.
От целия екип транзитният Сатурн най-малко ме засяга - не аспектира с тежки аспекти лични планети. Но в края на юли излизам от даша Сатурн/Слънце, влизам в Сатурн/Луна - би трябвало да се смени и "фонът", и приоритетите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #155 -: Юни 07, 2014, 03:32:09 pm »
Бре, да му се не види, не знам дали съм прогресивна, но определено съм ретроградна. Забелязвам се, че тази година уважавам всяко ретро на бързите планети, и щото са вътрешни, приемам нещата навътре. Вчера /ох, как се радвам, че го казах :91:/ заявих на шефа, че е редно когато аз съм шофьор в жегата, моят физически комфорт да е преди неговия. Седна, пльосна си дебелия задник и се заигра с елстъклата в моята кола. Аз трябваше да затварям моя джам, за да не ми се ветрее косата. На връщане обаче му казах, че в чужди коли не бутам, без да питам. А ТО се засмя мазно и ехидно рече-аз и чужди жени бутам. :-\

wind

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 16
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #156 -: Юни 08, 2014, 10:30:51 am »
Прехвърлено тук

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #157 -: Юни 09, 2014, 10:03:42 am »
А брат ми, решил да си продава колата и да си купува нова :012:
Та днес доста упорито му обясних,как не трябва да го прави и да изчака до средата на юли,а най добре до август :012:

Но,всеки си има глава на раменете,ако не ме послуша - ще ви разказвам :-X

Успокоих се!
Купил си е колата на 2 юни,пет дни преди ретроградието.

При мен снощи проявление : проблем с интернета вкъщи,днес ще идват да го оправят :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #158 -: Юни 09, 2014, 11:30:29 am »
Една нова познвата ми се оплака, че й е изгорял рутерът, сега е без интернет.

Ретроградната спирка ми попадна много близо до нат. Луна в 8 дом - отново усещам тенденция за забавяне на дължими плащания и скатаване от страна на длъжниците. Но тоя проблем отдавна съществува, просто такива са хората, със или без ретроградие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #159 -: Юни 09, 2014, 05:24:27 pm »
При мен вече се прояви ретро Меркурий, тр. през 4-ти дом.

Реших да си направя за вечеря печени картофи с пресни билки, но се отплеснах и в един момент след 2 ч. усещам мирис на изгоряло, и какво да видя в кухнята - мъгла, а картофите претърпели огромна метаморфоза, превръщайки се на малки въгленчета, а от тавичката нищо не става.
В същия момент ми се обажда куриер, че имам поръчка на книги, която трябва да ми предаде, но не може да се ориентира, къде се намира точно адреса и си поговорихме по телефона 30 мин., в опит да се разберем. После се оказа, че няма дребни пари и няма как да ми върне. Та... по домашни дрехи, с аромат на изгорени картофи, в кола на непознат пообиколих няколко магазина... Накрая силно газ и забрави, че при него има и друг човек. Ама оцелях, за да ви разкажа :lol_hitting:

 

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #160 -: Юни 09, 2014, 06:51:05 pm »
Днес се сдобих с книга,която исках от много години.Стара е и в библиотеките винаги има чакащи за нея,а иначе си е почти антикварна радост. :) Приядоха ми се такива картофи,ама те са по друг,по-свински транзит :D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #161 -: Юни 09, 2014, 08:43:18 pm »
Получавам съобщения в скайп, а той е изключен  :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #162 -: Юни 09, 2014, 08:44:58 pm »
На мен пак компютърът започна да ми "говори", но вече се досетих, че това сигурно са аудио реклами, изскачащи отнякъде.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #163 -: Юни 09, 2014, 08:51:43 pm »
На мен пак компютърът започна да ми "говори", но вече се досетих, че това сигурно са аудио реклами, изскачащи отнякъде.  ;D

Да, много са досадни и ми изкарват акъла по някога  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #164 -: Юни 10, 2014, 01:04:50 am »
Нашият доставчик явно просто знае за ретрофазите на мерка. Винаги се случва, сега на 6-ти юни изчезна нета, докато намеря номера на тела, който е елементарен и се помни....и се оправи, после спря тока. Защо не се случва през останалото време, винаги на първи/втори ретромеркуриев ден има проблем. А останалото време е поне 85 процента...от цялото годишно линейно време. :57:
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 01:08:43 am от enigma »