Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268597 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #300 -: Юни 19, 2014, 08:04:31 pm »
Във вашия или в нашия - все тая, цялата държава е така. На вълка вратът му е дебел, защото сам си върши работата. И аз на този принцип действам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #301 -: Юни 19, 2014, 08:08:37 pm »
Затова е най-добре да не разчиташ на никой, ако можеш сам да свършиш цялата работа. На мен ми липсва екипност, защото много пъти колеги са ме дънили, ако потърся някакво участие или съдействие от тях. И винаги съм успявала, ако свърша всичко сама и не разчитам на колега да поеме част от работата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #302 -: Юни 23, 2014, 07:24:30 pm »
Не е за вярване как днес получих един пакет, който бях поръчала в средата на април!

Към обед отидох до пощенския клон тук, имах да си вземам една пратка. Понеже доста често поръчвам от чужбина нещата които не намирам в тукашната страна, познавам обслужващия персонал в локалния пощенски офис.  Жената ми казва, има пратка на твое име, но нямаше адрес, само града, името и пощенския код на квартала написал подателя, съответно нямало как да изпратят известие да отида да си го прибера. От края на април до днешна дата, поне 5 пъти съм посещавала пощата, но никой не се сети за моя пакет.

Вътре имаше рокля, която си бях поръчала за партито за рождения ми ден в началото на май :) Не зная тази жена как се сети за пакета (вероятно защото името ми е чуждо за тях и се запомня по-лесно), и как не са го върнали обратно досега, пратката стои там от 3-ти май. Парите за покупката отдавна ги преведоха обратно в банковата ми сметка, защото не бях получила нищо в определения срок. Като се има предвид колко солено вземат за шипинг и то в рамките на ЕС, поне да се бяха постарали да изпишат адреса правилно подателите!

Не е зле наистина, от време на време Меркурий да е ретро :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #303 -: Юни 23, 2014, 07:44:33 pm »
Не е за вярване как днес получих един пакет, който бях поръчала в средата на април!

Към обед отидох до пощенския клон тук, имах да си вземам една пратка. Понеже доста често поръчвам от чужбина нещата които не намирам в тукашната страна, познавам обслужващия персонал в локалния пощенски офис.  Жената ми казва, има пратка на твое име, но нямаше адрес, само града, името и пощенския код на квартала написал подателя, съответно нямало как да изпратят известие да отида да си го прибера. От края на април до днешна дата, поне 5 пъти съм посещавала пощата, но никой не се сети за моя пакет.

Вътре имаше рокля, която си бях поръчала за партито за рождения ми ден в началото на май :) Не зная тази жена как се сети за пакета (вероятно защото името ми е чуждо за тях и се запомня по-лесно), и как не са го върнали обратно досега, пратката стои там от 3-ти май. Парите за покупката отдавна ги преведоха обратно в банковата ми сметка, защото не бях получила нищо в определения срок. Като се има предвид колко солено вземат за шипинг и то в рамките на ЕС, поне да се бяха постарали да изпишат адреса правилно подателите!

Не е зле наистина, от време на време Меркурий да е ретро :)

:) :) :)
Сега трябва да празнуваш пак рожденния ден - то ще е грехота да имаш нова рокля и да не се накиприш )
Ти нали нещо и по венера там имаше, или се лъжа .... то нали сега тази рокля се явява нещо като подарък :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #304 -: Юни 23, 2014, 08:03:28 pm »
Да, Хапи, имам натална Венера в Близнаци :) Меркурий тръгна обратно към нея, но няма да извърши съвпада отново, защото ще тръгне напред преди да е достигнал първата декада на знака,където е разположена моята Венера. Скоро ще имам и възврат на Венера в 8-ми дом, някое и друго подаръче от другите няма да откажа :)

Тези дни пък транзитно Слънце съвпада с натален Юпитер в 9-ти дом, направо щастие отвсякъде :012:

А пък за роклята, ще трябва да измисля къде да я обличам, цвят шампанско, за контраст с тъмните ми коси :)
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 08:06:43 pm от MayFlower »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #305 -: Юни 25, 2014, 03:06:19 pm »
Реших да пиша тук,защото ме е страх,че този ретро Мерк пак ще ми скрои номер. :012: Другата седмица имам интервю за работа и 80-90 процента шанс да започна.Надявам се този път да няма издънки.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #306 -: Юни 26, 2014, 02:27:57 am »
Подариха ми нов телефон. Колко да се чупи, по-добре от стария, онзи изключваше когато му скимне.
Днес ретромерк ми достигна градуса на натално слънце. Имах интересно преживяване, но понеже излиза транзитният меркурий да е изгорен, може и да съм се заблудила. Ще пиша, като разбера, малко мистично беше.
Иначе-обадиха ми се хора, които не съм чувала от половин година-стълпотворение, трима само за днес. Лошо няма, но съм уморена.
Обърках се в родния си град на уличка на гърба на центъра, загубих ориентация, това вече  е нептун. ;) Ама и заради ретрото минах  от любопитство от там.Типично проявление, аз намирам чужди, забравени неща-телефони, запалки. Днес-връзка ключове, сетих се на кого са и ги върнах.
Вчера обаче подписах нещо без да го чета и утре ще отида да видя, на входа на блока някакво решение, формален документ.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #307 -: Юни 26, 2014, 11:23:57 am »
Честито и със здраве да го ползваш!
Не си го купила, за да те притеснява ретро Мерка, подарък ти е по Венера в близнаци!  ;)
Надявам се, да е здрав, мерси. Гледам за вещи да не се тръшкам, а той струва 10 лв. с насъбраните точки, така че....каквото-това. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #308 -: Юни 30, 2014, 11:38:04 am »
Имаме ретроградна новина, дами и господа! Е, такава развръзка не очаквах!  :012:

Днес е първият ми работен ден след отпуската. Пред офисната врата се сблъсках с колегата и от него научавам, че шефът официално е уведомил всички, че фирмата ще работи до края на юли и че смята да ни "продава" на друг човек - фирмата с всички активи и персонала. Юлските заплати вече ще трябва да изкараме за новия шеф. И сега от всеки се иска портфолио - какво е работил преди, каква квалификация притежава и какво може да прави в новата фирма. Това се казва новина, не спирам да се смея.  :012:

И гледам какво правят колежките - едната чете електронен вестник, другата пак стои и срича пред компа. Пука им на памперса!
Новият работодател се занимава с крупен бизнес, с търговия, внос/износ и не му трябват журналисти на работа - засега не планира да създава медия... Пред новия работодател никакви познанства и протекции няма да важат, ще гледа реално кой от персонала какво може да прави, какъв опит и каква квалификация има и дали ще му е необходим. Също така дали знаят езици - новият работодател също е чужденец. Голяма метла ще мине през офиса, струва ми се...





« Последна редакция: Юни 30, 2014, 11:39:40 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #309 -: Юни 30, 2014, 11:51:43 am »
Много неочакван сценарий!
До края на лятото се очакваше да закрият офиса и да ни съкратят, да идем на борсата. Но сега научавам, че шефът е предложил на един негов сънародник да купи фирмата и да наеме персонала. Пробно сме щели да изкараме три месеца, ще работим за новия шеф. Сега на всеки ще се направи портфолио за какво е пригоден и каква работа може да върши. За мен това е най-малкият проблем - с две различни специалности съм, зная езици и съм работила в много различни фирми и на различни длъжности - от търговия с метали до туризъм, преводи и в адв. кантора.

Да му мислят лаладжийките... Ама като гледам, не им пука много - имат си топли местенца вкъщи при съпрузите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #310 -: Юни 30, 2014, 12:10:18 pm »
А, то не се знае кой-какъв "портфейл" може да извади, да не се окаже, че имате брилянти непоръбени в офиса, за които не сте предполагали.  ;D Някой ще ви валидира ли портфолиата, или така без цедка ще си отидат при купувача.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #311 -: Юни 30, 2014, 12:21:20 pm »
След 20 юли очаквах професионална промяна - и тр. Уран е в сходящ съвпад с Меркурий, и свършва антардашата на Слънце - при мен има отношение към кариерните въпроси, заедно със Сатурн. Дори се учудих, когато шефът удължи срока до септември.

Предполагам, че всеки ще трябва сам да си направи портфолио или да го представя за дооформяне на колегите от търговския отдел, нали ще ни "продават". Доволна съм от развръзката, до гуша ми дойде да гледам как се симулира дейност и се вземат високи заплати за нищонеправене. Сега ще е всекиму според уменията, надявам се. Гледам ги в момента какво правят - продължавмат да скролват някакви новини. Цял живот това са правили, не може да се очаква друго.
« Последна редакция: Юни 30, 2014, 12:23:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #312 -: Юни 30, 2014, 12:58:34 pm »
Някой ще ви валидира ли портфолиата, или така без цедка ще си отидат при купувача.

Представям си какво в такъв случай ще пише в портфолиото на едната:

- мога да чета новини и да ги цитирам в офиса
- мога да слушам радио
- мога да сричам пред компютъра с умен вид
- мога да редя документи и да ги разнасям от бюрото до шкафа и обратно...

Не че при другата ще е много по-различно.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #313 -: Юни 30, 2014, 01:42:29 pm »
Акрукс, рахатлъка свърши.  ;D

Ама да вземат по 800 лв. заплати и да не вършат нищо полезно, при това в продължение на две години... Тук в повечето фирми още дават по 400-500 лв. на офис сътрудниците и ги гърчат от работа. Гледам обявите в джобса - заплатите не са мръднали, само изискванията към кандидатите стават все по-високи.

Имаше дни, когато излизах от офиса и ми се виеше свят от преумора, сълзяха ми и пареха очите от претоварване. А тия все усмихнати и безгрижни излизат, защото не се товарят с нищо в рамките на работното време. Крайно време беше да се възстанови равновесието по някакъв начин, затова неприятната новина не ме разстрои, а по-скоро изпитах облекчение - най-сетне нещата са станали ясни и на нашия шеф!

И в момента едната продължава безцелно да скролва на компа, а другата си е подпряла главата и замислено мучи... и така месец за месец си изкарват заплатите. Днес шефът е бил повече от ясен (в мое отсъствие, аз идвам по-късно) и директно им е казал, че за следващия месец ще трябва да си изкарат заплатите пред новия работодател.


« Последна редакция: Юни 30, 2014, 01:51:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #314 -: Юни 30, 2014, 02:06:11 pm »
Днес много добре го усетих Мерка ... ;D