Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268524 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #330 -: Юли 02, 2014, 05:07:43 pm »
Моят възлюбен от утре тръгва на нова работа - изчакахме да мине ретрото, за да подпише договора.
Та - десетина дни си изкара у дома и грам не е пил, даже си купи пастели и рисува по 3 часа  :D
Нептун му управлява 5 дом и яко го е ударил на изкуство :)

Виждам, че него колегите му и работното му място доста го изнервят и не издържа психически... с овен на куспидата на 6 дом е, а марсът му е в 8 - все до кризисни състояния стига в работата, където и да отиде... Помня, че и твоята куспида на 6-ти е в овен - вероятно и теб доста да те изнервят.

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #331 -: Юли 02, 2014, 05:24:50 pm »
На всеки ретро Мерк загубвам по нещо... На миналият една гривна и едни документи, на този - карта за парижкото метро. Поне документите се намериха, докато търсех други документи :)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #332 -: Юли 02, 2014, 08:43:30 pm »
Асцедентът му е на 5 градуса Скорпи, та вече Сатъра е в 1 дом - големи кризи бяха и като не можех да го успокоя по никакъв начин, го заплашвах, че нищо не е видял още и че ще го напусна точно, като му минава Сатурн през 2 дом и като ще е без пари  :lol_hitting:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #333 -: Юли 02, 2014, 09:00:09 pm »
Нямам родители, бабата и дядото също не са сред живите вече.

Тъй че мога да си мрънкам на воля, без да рискувам да засегна някой близък.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #334 -: Юли 02, 2014, 09:15:46 pm »
;D Акрукс, същите чувства сега изпитвам и аз, само че няма как да ги кажа на родителите си. Надявам се да мине скоро тоя период. Неприятна работна среда, която ежедневно те напряга, и усещане за липса на подкрепа, а също така, че правиш нещо, което не те удовлетворява, но обстоятелствата го налагат и нямаш друга алтернатива. Не може пък съвсем нищо да не правиш.  ;D

И аз бях точно така през този ми период, отделно се намеси и квадратурата Плутон - Плутон и хукнах да уча магистратура по артистични психосоциални практики и там допълнително се натоварих - бяха се събрали все някакви с проблеми... сядахме на столчета в кръг и се почваха едни самопризнания как е минала седмицата, после рисунки и тълкуване на нарисуваното + игра на сцена, в която всеки си прави нещо си и трябва да реагира,  както си иска, и да говори каквото си иска с цел да създадем все пак нещо. След сцената всеки трябваше да обяснява как се чувствал и защо е реагирал еди как си  :012: Капакът беше, когато ни накараха да играем една игра - уж всеки трябва да си избере и да върви след ангел-хранителя си и да бяга от убиеца си, не помня какво беше точно условието, но аз накрая се оказах убиецът на половината народ там  :043: Насядахме в кръг и тези, които си бяха решили да се пазят от мен, се оказа, че имат житейски проблеми в настоящето, които аз бях решила в миналото си и затова те не ме понасяли (това беше обяснението на преподавателя). И какво беше... единият преподаваше в университета, но не искаше да преподава - аз пък бях направила тази крачка, отдавна се бях отказала от тази си възможност  :012: Друга искаше да се разведе, но не смееше, защото нямаше пари за квартира - аз се бях вече развела и живеех под наем в лукс  :) Трета беше финансов директор, ама искаше свобода и си реши що не да си направи като мен агенция за преводи, обаче не знаеше език  :lol_hitting: След тази игра се отказах да участвам в подобни експерименти... Беше много, много труден период, но сама си го усложнявах допълнително  :)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #335 -: Юли 02, 2014, 09:26:57 pm »
С апокалиптични астро прогнози ли го манипулираш?  :29: ;D

Предишният го напуснах точно в този му период - сатурнът му беше във втори дом... Бяха големи драми от негова страна, командваше ме и искаше всичко да се случва според нарежданията му, стигна се до чупене на предмети... не можеше ли с думи прости да ми обясни, че няма пари? Вместо това реши да ме командва и на базата на вменяване на вина в мен да ми прибира цялата заплата, обяснявайки ми, че през годините бил инвестирал в мен и сега трябвало да му връщам пари  :012:  Точно тогава пък аз бях с навлизащ транзитиращ Уран в седми дом, а той и майка му ми прилагаха следната схема - майка му уж му дала 900 лв., а аз трябвало да й ги върна... само дето що майка му не му ги е дала тез пари пред мен и що той не ми ги показа?

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #336 -: Юли 02, 2014, 09:28:48 pm »
Леле, тоя кръжок ми изглежда по-депресиращ от срещите на анонимните алкохолици, на такова нещо бих се подложила само насън, когато знаеш, че имаш време за губене.  :012:

Бях в твоят период сега и не само че се подложих, ами и платих семестриална такса 1200 лева  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #337 -: Юли 02, 2014, 09:57:21 pm »
Образовала си се благодарение на него? Плащал ли ти е образованието, налагало ли му се е да работи и да гледа семейството и децата, докато ти учиш? Ако не го е правил, неговите приказки са врели-некипели, знаеш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #338 -: Юли 02, 2014, 10:00:31 pm »
Какво може да се очаква от луна в Лъв-винаги заслепена от собственото си чувство за  значимост и омаловажаване качествата на другите.  :)
 

Дракониада, а какво може да се очаква от Луна в Овен ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #339 -: Юли 02, 2014, 10:14:04 pm »
 

Дракониада, а какво може да се очаква от Луна в Овен ?!?  ;)
Да се крие под кожух от овча кожа. :012: :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #340 -: Юли 02, 2014, 10:16:56 pm »
Да се крие под кожух от овча кожа. :012: :D

Интересно предположение,но къде е тук ролята на Кумчо Вълчо ?!?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #341 -: Юли 02, 2014, 10:39:02 pm »
Да си нахлузи овчата перука на Салиери,докато умори Моцарт. :012:Луната не е Марс,действа прикрито от тъмната си страна.Прави се на агне докато нарасне и забие рогата на дърт овен.Върви от женското начало към мъжкото и бооц. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #342 -: Юли 02, 2014, 10:45:43 pm »
Да си нахлузи овчата перука на Салиери,докато умори Моцарт. :012:Луната не е Марс,действа прикрито от тъмната си страна.Прави се на агне докато нарасне и забие рогата на дърт овен.Върви от женското начало към мъжкото и бооц. :012:

Боц,ама когато рогът й се вижда,ако е "нова" или "стара" ,направо дирижира  ,вместо да м(ъ)арсува. :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #343 -: Юли 03, 2014, 09:42:33 am »

Абе само на мен ли не ми минава номерът в живота?  ;D

Кой номер бе, Лили, да ти минава? Ти нали беше родена на 27 дата (или 30? ама то си е все едно в този аспект, но би трябвало да е 27)? Тук номер няма, ама ти не го и искаш, няма да се чувстваш добре, ако те поставят да правиш това, което те правят. Гледай си работата, наслаждавай се на това, което създаваш и си живей живота - не се натоварвай с това, какво правят другите.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #344 -: Юли 03, 2014, 10:55:18 am »
Помните ли оная моята "колежка", дето нейното име стои под моя статия, започва изречения с т.е. и Че  :57: Последният й текст е преписан 1:1 от Уикипедия, вчера оцветих преписаното и я докладвах днес сутринта. Сега чакам реакция на шефовете - чудя се как може за списание с 50 000 тираж да преписваш от Уикипедия, да се пишеш автор, че и да ти плащат солидна сума?

Ето, Лили - пример за активно действие :85:. Ко ти е мила фирмата, трябваше и ти така на шефа, не да чакаш две години той да се сети, че някой му рони престижа и усилията :P.
De omnibus dubitandum est