Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268419 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #405 -: Октомври 08, 2014, 02:09:35 pm »
Надявам се на шефа да му е гръмнал най-сетне балонът с илюзиите относно това, което се случва в офиса му  ;D

Но май е от типа хора, на които просто им изнася да се правят на слепи и глухи  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #406 -: Октомври 08, 2014, 02:12:22 pm »
Ретро диването ми донесе нов зъб  :012:. В понеделник (миналия) ходих на зъбар да ми снемат отпечатък за коронка. В петък отивам, обаче не ми хареса цвета на зъба - много жълтакав ми се видя и няма нищо общо с моя цвят а3, та се разбрахме да го върнат да му оправят цвета и ми казаха да чакам 15 дни. Пффф... ама кво да правя де. Обаче в понеделник ми се обадиха да отивам да ми го сложат ( :043: :043: :043:), защото го натирили зъботехника да го оправя в събота. Та така де, ретрото е хубаво нещо  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #407 -: Октомври 08, 2014, 02:16:23 pm »
Чета и не вярвам на очите си - помислих, че ти е пораснал нов зъб  :o  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #408 -: Октомври 08, 2014, 02:19:08 pm »
А бе, Лили, хахахааааа нови сливици ми пораснаха след операцията на старите, ама чак па зъб...  :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #409 -: Октомври 08, 2014, 02:24:52 pm »
И аз реших, че си се объркала нещо и нов зъб ти е поникнал... :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #410 -: Октомври 08, 2014, 02:25:55 pm »
А бе, Лили, хахахааааа нови сливици ми пораснаха след операцията на старите, ама чак па зъб...  :043: :043: :043:

Е, нали си модифицираш днк-то, та какво му е един зъб да изградиш със силата на мисълта  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #411 -: Октомври 08, 2014, 04:17:59 pm »
При мен красавеца се проявява всеки ден с по нещичко :) днес ми се набърка в онлайн-банкирането, примерно :) Може в един момент да свикна и като свърши даже да ми липсва :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #412 -: Октомври 08, 2014, 05:01:09 pm »
В 13:13 подадох официална молба за напускане  ;D

Прие я, но не пожела веднага да я подпише, остави го за другата седмица  :017:

Мислиш, че слв съвпад мц е готино за такива действия?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #413 -: Октомври 08, 2014, 05:03:39 pm »
Нищо не мисля, за мен въпросът е приключен. Исках да я подам още в 12.30 - с Марс на АС, но изчаквах до последния момент, преди да излезе от офиса. А и чух как е започнал нервно да къса хартии.... и реших да действам  ;D

Важното е на новото място да тръгнат нещата и средата да е по-различна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #414 -: Октомври 08, 2014, 05:10:04 pm »
То така става-кроим планове, смятаме карти, ама като ни дойде до гуша-трябва да се действа
За новата работа-няма начин да не е по-яка, такива чак издънки като бившите ти вече, ми се струват рядкост

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #415 -: Октомври 08, 2014, 05:12:06 pm »
Извън темата-много обичам да напускам :)
Истинско малко тържество ми е-така да се каже-като малко отмъщенийце

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #416 -: Октомври 08, 2014, 05:26:53 pm »
Работя на едно място от 3 дена и изобщо не ми харесва и днес ненадейно ме поканиха на интервю за работа, за което съм кандидатствала и аз не помня вече кога. Интересното е че когато ми искаха трудовата книжка за новата работа сякаш е потънала вдън земя. Мистериозното изчезване на трудовата ми книжка съчетано с това ненадейно интервю за работа за мен е знак да се махам от тази работа. Всичко ме дразни...Шефа се оказа пълен психопат, а условията се оказаха по-лоши отколкото смятах.  Дори и да не ме одобрят за новата работа, на която ще кандидатстват смятам на 1-ви другия месец да подам предизвестие за напускане. Просто ще потърпя още мъничко, за да взема някакви  пари все пак преди да започна да търся нещо друго. Дано ме одобрят утре-стискайте палци. Само ме притеснява, че трудовия договор е сключен в полза на работодателя и принципно ако напусна без предизвестие може да отнеса някакви финансови глоби, но аз рабира се няма да го допусна. Само да ми каже нещо за предизвестие и ще му кажа 2 неща-първо че или ще си пусна болничен или ако иска да ме държи насила по цял ден ще стоя, няма да говоря с никой и няма да правя нищо. Ако нещо вземе да ми се опъва де  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #417 -: Октомври 08, 2014, 07:15:48 pm »
Дрийм, според общоприетата практика договор с изпитателен срок (обикновено от 3 до 6 месеца) се сключва в полза на работодателя. Но също така, докато тече изпитателният срок, можеш да напуснеш по всяка време, без да дължиш предизвестие. Зависи в твоя договор какво и как е записано, прегледай всички клаузи и тогава действай както прецениш за добре.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #418 -: Октомври 08, 2014, 07:58:35 pm »
Дрийм, според общоприетата практика договор с изпитателен срок (обикновено от 3 до 6 месеца) се сключва в полза на работодателя. Но също така, докато тече изпитателният срок, можеш да напуснеш по всяка време, без да дължиш предизвестие. Зависи в твоя договор какво и как е записано, прегледай всички клаузи и тогава действай както прецениш за добре.
Ами допълнителната клауза е че предизвестието е за 1 месец и важи и за двете страни... Утре ще се консултирам и със счетоводител  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #419 -: Октомври 08, 2014, 08:03:54 pm »
А на изпитателен срок водиш ли се? Всъщност щом в договора изрично е посочено, че се дължи предизвестие, тогава си длъжна да го спазиш. Но доколкото знам, в договора се посочва колко ще е пробният срок, а след като го издържиш, договорът става безсрочен. И едва тогава се дължи едномесечно предизвестие, ако решиш да го прекратяваш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui