Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268501 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #450 -: Октомври 10, 2014, 04:09:30 pm »
Абе доста ме поизгърчиха на първото събеседване, чак им се обидих... На второто вече бяха омекнали, когато се знаеше, че аз съм избраният кандидат. От предишния си колектив (в адв. кантора) нямам никакви оплаквания и никакви забележки към тях от гледна точка на възпитание и ниво на интелигенност. Толкова се радвам, че вече ще съм далеч от радио Варна и двете журналя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #451 -: Октомври 13, 2014, 09:43:37 am »
Ооооох! Колата не пали - сигурно е акумулаторът. Но е купен пролетта. Тоест, дано е той, защото другото е около 250лв  :91:

И аз бях тръгнала да купувам апартамент! Този ретро Меркурий ми разказа играта. За пореден път се убеждавам, че ретро Мерка си е ретро и това е. Без значение, че и в натала ми е ретро Мерк. :(
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #452 -: Октомври 13, 2014, 09:50:19 am »
Ооооох! Колата не пали - сигурно е акумулаторът. Но е купен пролетта. Тоест, дано е той, защото другото е около 250лв  :91:

И аз бях тръгнала да купувам апартамент! Този ретро Меркурий ми разказа играта. За пореден път се убеждавам, че ретро Мерка си е ретро и това е. Без значение, че и в натала ми е ретро Мерк. :(
И аз имам проблеми с колата-свещи, или друго. Не смея да тръгна надалеч, май наистина се повтаря на ретрофазите при мен, вземам да свиквам.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #453 -: Октомври 16, 2014, 07:19:49 pm »
На половината ми колежки се развалиха компютрите,а аз съм станала толкова разсеяна,че не се усещам за 15-минутен разговор как питам едно и също нещо поне три пъти. :D
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #454 -: Октомври 16, 2014, 10:45:28 pm »
Снощи ми се развали интернет банкирането.
Днес отивам в Изи пей да плащам сметките и трънки. Не можах да пратя едната сметка, защото не можаха да я намерят.
Втората сметка също не излизаше, но като се обадих в банката, ми казаха, че съм надплатила една вноска и съм погасила кредита  :08:
Но всички тези мъки ми отнеха около 30 мин издирване на информация, докато служителката на Изипей решаваше някакъв пробелм, който възникна с друга клиентка, та звъняха в централата  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #455 -: Октомври 16, 2014, 10:57:17 pm »
Да не дърпам дявола за опашката  ;D, но рядко ми се случва да имам някакви проблеми по ретро Меркурий, обикновено всичко си минава по обичайния начин. Дори бих казала, че в тия периоди ми се избистря главата.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #456 -: Октомври 16, 2014, 11:14:38 pm »
Обаче навсякъде става говорилня, даже скандалжийница
Щом мойта кротка маникюристка е успяла да се скара със свекървата...
Но пък мъжът й строго следял ретрото, защото имал документи да подписва
Някой няма ли аргументирано да го развенчае тоя мит

Да вземем да направим статистика колко неща действително се прецакват сега, и колко при прав

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #457 -: Октомври 16, 2014, 11:46:55 pm »
Мен'е нищо не ми се е прецакало досега, макар последно време да купувах/продавах доста техника.
Нямам проблеми и с документацията, защото проверявам всичко по 2-3 пъти дали е така  :012:.
С никой не съм се скарал, нито никой който съм забравил отдавна ми се е явил  :012:.
Направо не е за вярване като има впредвид колко опозиции и квадрати получавам от ретроградието и не само  :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #458 -: Октомври 17, 2014, 08:03:04 am »
На ретро Меркурий досега никаква техника не ми се е прецаквала, но аз и нямам много. Живея като пещерен човек, дори без телевизор.  ;D

Относно комуникацията - в ежедневието тя върви по обичайния начин, не се случва нищо по-различно. В нашия офис винаги е било говорилня и се изприказват тонове кухи приказки. И това не зависи от фазите на Меркурий, а от интелектуалното ниво на наетите хора.

Но съм забелязала, че по ретро фазите му по-трудно се водят преговори, ако в тях участват по много човека или повече от две страни. Имам няколко такива неприятни момента по устни преводи, много нерви ми образуват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #459 -: Октомври 17, 2014, 09:00:16 am »
Няма по-объркани периоди от тези на ретро Меркурий. Все нещо типично за периода се случва на работа, с други хора, до някъде и с мен. Също както каза Скорпионка, много съм разсеяна , много мисля как да говоря и накрая пак не се получава, на моменти дори пелтеча в стремежа си да кажа нещо. Нормално си проверявам нещата по 10 пъти, сега по 100. Всеки ден се случва нещо. Хората около мен винаги се занимават с нещата дето не бива в този период и аз наблюдавам след време какви негативи носи това. Не е да не съм ги предупредила. :)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #460 -: Октомври 17, 2014, 10:09:24 am »
А бре, този път ми се струва, че ретроградието го усещам повече от обикновено. Освен че тръгвам да говоря и не ми идват думи, снощи нещо е дало на късо в гаражите и няма ток, съответно и вратата на гаража не се отваря и сутринта трябваше да викам някой висок съсед да издърпа ръчно вратата. А колкото до връщането на стари познати в живота ми, вчера получих покана във фейсбук от една девойка, с която бяхме много близки преди 10-15 години. После се скарахме, тя замина много надалече и така прекъснахме контакта. Но това завръщане по-скоро го отдавам на ЮЛВ върху Луната.

Лили, успех на новото работно място. :) Благородно ти завиждам. Толкова хубаво и вдъхновяващо нещо е промяната на колектива и работата. Излизаш за кратко от матрицата. 
Serve, love, give

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #461 -: Октомври 17, 2014, 10:12:26 am »
Лили, успех на новото работно място. :) Благородно ти завиждам. Толкова хубаво и вдъхновяващо нещо е промяната на колектива и работата. Излизаш за кратко от матрицата.

Благодаря! Не се знае, там ще е друга матрица.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #462 -: Октомври 17, 2014, 06:22:07 pm »
При мен ретрото действа в пълна сила - всичко става от втория път, ако въобще стане както е замислено :) Ако не знаех за ретро Мерка щях да си скъсам нервите от ядосване :)

Вече съм нещо като пънкарка - жълто, оранжево, червено, лилаво в косата - моя цвят почти го няма - приличам ей на това  :-\ :-\

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #463 -: Октомври 17, 2014, 07:14:01 pm »
Периодите в които Меркурий е ретрограден не объркват, а уреждат и коригират нещо което може да се сме пропуснали да забележим до този момент. Обикновено в неговите ретро периоди излизат на дневен ред и се присещаме за въпроси, които имат нужда от ревизия, поправка и преразглеждане - договори, комуникация, техника. "Грешката" или забатачването се случва за да се стигне до изкристализиране на ситуацията. Периодите на ретро Меркурий са най-продуктивни по неговите теми, защото сме спо-склонни да вникнем в същината на нещо.

Последното което може да се каже, е че основната цел и задача на тези периоди е да забатачат комуникативната и мисловната ни дейност. Това като цяло е повърхностно разглеждане на ретроградността на Меркурий. На първо място поради простата причина, че Меркурий най-малкото е ретрограден в различни знаци и по този начин представлява различни свои цикли и има вземане даване с различни участници на небесната сцена т.е. има отношение към различни теми и в ежедневието се проявява по-различен начин.

Star, много ми харесва интерпретацията ти за ретро Меркурий и съм напълно съгласна със споделеното.

Никога не съм усещала осезаемо негативите определени като присъщи за ретро фазата на тази планета. Напротив, дори наскоро докато  четях поредната предупредителна статия че Меркурий тръгва ретро, осъзнах, че всъщност при мен доста неща се решават окончателно и се изясняват точно в ретро фазата. След това обикновено при директен ход, няма промяна във вече взетото решение. Просто ретро фазите ми предоставят още една възможност за преразглеждане и финализиране.

В натала Меркурий е директен.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698