Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268536 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #465 -: Октомври 19, 2014, 10:23:33 pm »
Ретро Меркурий и чуждите грешки - и този път не ме подмина  ;D

След два почивни дни, преминали в работа, след 10 вечерта в неделя срещу понеделник установявам, че една от възложените ми поръчки е объркана от координаторката в агенцията и... имам да превеждам договор, за който в петък не бях уведомена, прикачили са го към едно удостоверенийце.  :o

Уф, аман!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #466 -: Октомври 19, 2014, 10:27:52 pm »
Нали имаш Марс в 3-ти в Риби, не е само виновен Меркурий . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #467 -: Октомври 19, 2014, 10:32:19 pm »
Какво общо има Марс?

В случая грешката не е моя - не бях уведомена, че към тези поръчки има още един документ. И сега влязох в онлайн системата да качвам готовите поръчки и установих, че има още една със срок за утре сутрин.

По телефона не ми беше казано за този документ - раздробили са поръчката на две различни задания.

По ретро Меркурий грешки не допускам, но често ми се създават главоболия поради чуждо невнимание.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #468 -: Октомври 19, 2014, 10:38:41 pm »
Защото си Слънчев Овен и с Марсов АСЦ,а Нептун е в  знака на нат. Марс и дом на Меркурий и то ретро- може да си разсеяна,по-инертна,да не доглеждаш нещата важни за теб и в този ред на мисли, а Меркурий в момента подсилва същата дългогодишна индикация,ако е в градуса вече на наталния ти заедно с възела в аспект опозиция. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #469 -: Октомври 19, 2014, 10:43:24 pm »
По този начин на всичко може да му се намери обяснение  ;D

Не, не съм разсеяна и няма недоглеждане. Няма да повярвате и може би не ви се ще (ако не отговаря на вашия прочит на моята карта  :) ), но наистина си изпипвам нещата, следя всички срокове "по девишки" и рядко допускам издънки, дори дребни.  :)

По тази логика и за проблемите с плащанията от некоректни клиенти може да се "обвини" осмодомната ми Луна.  :72:

Не съм и инертна. При мен транзитът на Нептун към Марс и Луна се изявява в съвсем друга посока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #470 -: Октомври 19, 2014, 10:44:42 pm »
По този начин на всичко може да му се намери обяснение  ;D

Не, не съм разсеяна и няма недоглеждане. Няма да повярвате и може би не ви се ще (ако не отговаря на вашия прочит на моята карта  :) ), но наистина си изпипвам нещата, следя всички срокове "по девишки" и рядко допускам издънки, дори дребни.  :)

По тази логика и за проблемите с плащанията от некоректни клиенти може да се "обвини" осмодомната ми Луна.  :72:

Не съм и инертна. При мен транзитът на Нептун към Марс и Луна се изявява в съвсем друга посока.

Лили от какви езици превеждаш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #471 -: Октомври 19, 2014, 10:46:53 pm »
В офиса ни най-разсеяният и допускащ най-много неграмотни грешки човек знаете ли кой е?

Няма нищо нептуново, нито Меркурий в Риби.  ;D

Меркурий в Дева в тригон със Сатурн в Телец. Ще ми кажете ли защо?  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #472 -: Октомври 19, 2014, 10:49:28 pm »
Лили, казах може и аз не търся обяснения за всичко(такова няма) , това не ме вълнува -приеми го като въпрос . :)
А, би ли споделила как се изявява при теб тр. Нептун към големия воден тригон, най-вече към Марс?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #473 -: Октомври 19, 2014, 10:53:12 pm »
В офиса ни най-разсеяният и допускащ най-много неграмотни грешки човек знаете ли кой е?

Няма нищо нептуново, нито Меркурий в Риби.  ;D

Меркурий в Дева в тригон със Сатурн в Телец. Ще ми кажете ли защо?  :043:

Защото има нещо в Лъв/ 5-ти дом или Слънце/ Меркурий в 1-ви или10-ти дом ?!?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #474 -: Октомври 19, 2014, 10:55:06 pm »
А, би ли споделила как се изявява при теб тр. Нептун към големия воден тригон, най-вече към Марс?

Трудно е да се опише еднозначно, но не се изразява в "слаба воля", както го описват повечето автори. Може би защото върви с доста по-"брутални" транзити, съчетани с плутонови дирекции - с Марс и АС.

Изявата предимно е на ниво сънища, спомени и сублимация на някои стари чувства и емоции. Нито съм откъсната от реалността, нито съм пасивна и инертна - просто в момента живея "според чергата", но това не означава, че не се стремя към промяна в статуквото, вече съм я възнамерила.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #475 -: Октомври 19, 2014, 10:58:08 pm »
Защото има нещо в Лъв/ 5-ти дом или Слънце/ Меркурий в 1-ви или10-ти дом ?!?   :)

По-скоро бих обяснила заплесията с АС Близнаци и Меркурий в квадрат с Луна в Стрелец.

А неграмотността и нежеланието да се коригира и да си вземе бележка не бих могла да обясня астрологично. Тук факторите са комлексни - това е човек, който цял живот живее на принципа "да мине номерът".  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #476 -: Октомври 19, 2014, 11:00:44 pm »
Лили, благодаря за споделеното.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #477 -: Октомври 19, 2014, 11:06:48 pm »
Не ме споходи нито нова романтична любов, нито дълбоки еротични страсти - по Нептун в съвпад с Марс (у5) и тригон с осмодомна Луна. Не бих казала, че съм на фантазьорска вълна, нито че сега ми е по-активен творчески период. Всичко е подчинено на сатурновите условия, в които съм поставена. Може би затова почти през ден сънувам сънища, свързани с пътуване - опит да избягам от действителността. И винаги пътувам в неизвестна посока, без багаж или с изгубен/забравен/разпилян багаж...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #478 -: Октомври 19, 2014, 11:33:08 pm »
Ти се идентифицираш с Плутон/ 8-ми дом, значи от/ към същия очаквай пърхащите пеперуди.И още нещо ти си Овен, не Риби и не вярваш в Да се изгубиш в превода, нито в Копнеж за обич ,а Нептун точно това ти шумоли в ухото, а ти го отпращаш в сънищата си. Страхуваш се от желанията си, възпитанието ти не ги одобрява , както и морала ти -Нептун в Стрелец, Сатурн в Лъв към Слънце. :)

Ние с теб имаме сходна домофикация, един и същ упр. на К5, стелиум в 5-ти дом и Венера .При мен Нептун квадратира Марс, т.е. не съм в позиция аз да избирам, да движа нещата в посока романтика/ творчество, но има и романтика, и еротични страсти и проекти,но се пренастройвам към същите, не съм аз.Споходилите са с изявени Риби/Нептун.Споделям ти това като пример,че нещата се случват, ако им позволиш да се случат там ,където си им направила място в теб за същите.Почисти си малко бурените в градинката и готово, нали си "приятелка "с Плутон, а той сега точно около Венера дълбае. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #479 -: Октомври 19, 2014, 11:38:22 pm »
Транзитът на Нептун се оказа, че няма нищо общо с описанията в книжките. А преди да се случи, очаквах и се чудех какво ще става, разчитах на прочетеното в астрологичните книги. Но на практика се оказа нещо съвсем различно. Донякъде и за транзита на Уран бих казала - не ме разтресе. Но Сатурн и Плутон проработиха като по учебник.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui