Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268491 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #480 -: Октомври 19, 2014, 11:49:55 pm »
Напротив, я се върни тук във форума и си прегледай коментарите и виж какъв е бил начинът ти на изразяване, защита, стил на поведение, въобще мотивация ти за същите при движението на Нептун в директна фаза, стационарна и ретро сега ?!? Аз ще ти кажа две думички-възмущение и разочарование от другите , най-вече по 3-ти дом. Това му е хубавото на Нептун, че човек не може да се види отстрани, хората не го виждат и той самият не ги вижда, всичко е обвито в една приятна лондонска мъгла, но пък след нея се вижда хоризонта . :)
Не е само Нептун разбира се, просто дадох конкретика, той не действа изолирано, както и всичко останало в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #481 -: Октомври 20, 2014, 10:37:09 am »
Лили, ти по рождение си възмутена от всичко, както някои са сърдити от сутринта, други пък са родени усмихнати и така, но когато нещо от трите външни  планети докосне това заложено, го изкарва навън.Това всичкото е видимо и при теб като промяна, отразена както следва от Сатурн опозиция стелиума ти в Овен , след това Уран, Нептун, Плутон, задвижвайки ти цялата карта,съпротивлявайки се вътрешно от прогресивна карта поради липса на перспектива (много куинконкси в периода), ти сподели  и за дирекциите и така ти казват, че трябва да си промениш отношението към заобикалящото те,защото ти не можеш да го   промениш,това същото,наречено от теб плява. Не е задължително или по-скоро възможно да усещаш и да въведеш/разбереш, онова, което ти носят като съобщение всички тези планети (промени).

Есен е. Навън вали дъжд.Вземаш си чадър и само част от облеклото ти ще усети "промяната".Продължаваш да вървиш в дъжда, който се усилва и започва, и част от тялото ти да усеща "промяната". Настроението ти   реагира на случващото се, като може би си  леко раздразнена от това, че "някой/нещо" ти е нарушил подредения външен вид.Пристигаш на мястото, за където си тръгнала, но във вид,малко по- различен от този, в който си била преди дъжда.Реакция-знам, че когато вали дъжд може да се намокри целостта ми, но въпреки това не ползвах такси ?!?
Есен е. Навън вали дъжд. Вземаш си такси и" наблюдаваш промяната",  как дъжда се стича по прозорците на колата,а ти си насухо.Настроението ти реагира на случващото се, като може би леко си леко притеснена, относно непланиран разход, но пък външния подреден вид не е нарушен.Пристигаш на мястото, за където си тръгнала,във вида, в който си била и преди дъжда.
Реакция-не обичам дъждовното време, но такъв е сезона?!?
Есен е. Навън вали дъжд. Тръгваш под дъжда, цялото ти тяло и облекло усещат "промяната".Продължаваш да вървиш под дъжда, който се усилва, но вече си приела "промяната" и във външния си вид, и в настроението. Пристигаш на мястото, за където си тръгнала, но във вид коренно различен от този, в който си била преди дъжда. Реакция-няма нищо по-хубаво от лошото време !

Как ще разбереш дъжда, ако не позволиш да те намокри, но не можеш и да го спреш ?!? :)
Нещо такова, се случва и с транзита на външните планети-избираш си или реагираш на същите.
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 10:38:47 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #482 -: Октомври 20, 2014, 10:48:36 am »
Ами Рени, не съм от хората, които възхитено ще пърхат с мигли, ако постоянно им се пробутват приказки от шипковия храст. Назовавам нещата с истинските им имена. Друг е въпросът, че често предпочитам да ги оставя с илюзията, че не са разпознаваеми, и им гледам сеира... Красива балканска мъгла.  :043:

Обаче много интересно явление - всеки, който е прогледнал, се е родил възмутен и обиден от всичко.  :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 11:05:59 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #483 -: Октомври 20, 2014, 11:05:29 am »
Лили, това е твоята същност, тук няма критика или похвала и същата не се променя, защото е сравнително устойчива,но отношението ти, мирогледа ти, търпят промени-колко, какви и кога, ти избираш по желание или принудително, изграждайки ценностната си система,  а върху какво, ти си знаеш.
Защо съм такъв е посоката, а не защото съм такъв.

Ах, този ретро Меркурий във Везни, в  какви дълбокомислени раздумки ме вкара,че чак и прописах. :57:

Виж, Лили-това е моята  чужда и различна гледна точка и астрологичен прочит, ако ти импонира я разглеждаш, ако не я подминаваш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #484 -: Октомври 20, 2014, 11:06:57 am »
Извън астрологията - хората трудно проглеждат извън паничката, в която са.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #485 -: Октомври 20, 2014, 11:08:08 am »
Това е така, защото същата ограничава. И това е астрология. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #486 -: Октомври 20, 2014, 01:23:38 pm »
Защо да е идиот, като всеки път те завлича с 200 лв или ги бави, толкова колкото нему е угодно , кой тук е професионалистът и се забавлява на чужд гръб?!?  :)

Сменяй тактиката, начинът по който да ти заплащат услугите .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #487 -: Октомври 20, 2014, 01:49:14 pm »
Лили, нали има "Комисия за защита на потребителя" или "Инспекция по труда", защо не ги ползвате ?!?  :o
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #488 -: Октомври 20, 2014, 01:58:47 pm »
Ние не сме потребители и не сме персонал на трудов договор. Затова много трябва да си внимава в отношенията с посредниците, за които работим. За много от тях сме оръдие за лесна и бърза печалба, без да влагат почти нищо.

Ретро Меркурий отприщи вълна от недоволство и в офиса, някои леко се събудиха  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #489 -: Октомври 20, 2014, 03:19:35 pm »
Akruks, прочети добре коментарите около дискусията. Това не е твърдение, но не знам, може да има и натал/и,в които Меркурий в Дева в 1-ви дом не дават толкова материал за размисъл у натива.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #490 -: Октомври 20, 2014, 03:53:53 pm »
Знакът, в който е поставен Меркурий не показва колко си умен, а показва как работи ума,  какво го вълнува и възприема от средата около него.

Меркурий в Дева в 1-ви дом, може да изтърси всичко на куп, да има бързина на речта и ума, но понеже е в Дева има нужда и от време , за да отработи и асимилира информацията и се получава сблъсък -вместо да изсипе набързо погълнатата/прочетена информация е по- добре да я сдъвче,анализира и тогава да я поднесе по начин с практическа цел, но това не е критерий за качеството на ума, необходими са и други показатели.
Ако пък същият така поставен е и ретро, не умее да се идентифицира със собствените си възгледи, мисли,мнение, а просто съобщава факти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #491 -: Октомври 20, 2014, 03:56:04 pm »
Бих казала, че привидно не отговаря на описанието. Емоционално е много овладяна, дебелокож тапир. Когато зам. на шефа се развика, тя изглежда най-малко притеснена. Много добре се контролира - сигурно е от телешкия Сатурн в квадрат към Слънцето и Марс. Не мога да си представя - така да те вземат на подбив (и с основание!), а ти да гледаш като теле с празен поглед и да се правиш, че не чуваш на един метър разстояние.

Има Лъв(ско) в картата, все пак ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #492 -: Октомври 20, 2014, 04:29:18 pm »
Има лъвско, но в каква връзка го казваш? Нямам наблюдения да не ги слуша главата. А въпросната се прави, че не я слуша, защото така по-лесно ти минава номерът и си гледаш рахатлъка. За някои неща е в час, но в рамките на обичайните /досегашни/ компетенции. Но поставена в друга среда и в друг тип бизнес, не желае да усвоява нови знания и навици. Предполагам, че всеки човек, след като го извадят от обичайната му среда, се чувства неадекватно в непозната среда. Но не е невъзможно да се усвоят нови навици, стига да имаш мотивация и желание да го правиш.

Цитат
А въпросната се прави, че не я слуша, защото така по-лесно ти минава номерът и си гледаш рахатлъка. 
В тази .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #493 -: Октомври 20, 2014, 04:34:28 pm »
А, театъра си имала предвид - тук всеки ден го гледаме  :)

Колегата, който също е Лъв, но с изразен осмодомен акцент, изнася друг театър (но съм склонна да го разбера донякъде) - "за толкова пари толкова мога".

После ще трябва да си разчистя спама.

е това пък за мен си е най-глупавото извинение - ами като са ти малко, отиди някъде, където ще са достатъчно и няма да се налага да ги приказваш тези неща, а ще бъдеш себе си

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #494 -: Октомври 20, 2014, 04:41:17 pm »
Да, Хепи, за всичко могат да се намерят безброй обяснение и оправдания, стига да ги търси човек. Някои имат семейство да хранят, някои оцеляват съвсем сами, а други просто ги мързи да потърсят друга работа, защото там ще ги опъват в пъти повече и за по-малко пари. Това е реалността и не става въпрос за единичен случай. “За толкова пари – толкова“ - много често чувам тази реплика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui